Добре ли е или ще трябва да променя ?

08.07.16
13:12

Здравейте
Искам да ми кажете дали тренировката ми е добра или ще трябва да я променя, а тя е следната

Понеделник - гърди (Изтласкване на щанга от лег, Избутване на машина за гръдни мускули има и още едно ама не знам как се казва. Всичко е 10х3, а с времето мисля да включа Повдигане на щанга от полулег и кофички)

Вторник - крака (Бедрено разгъване, Бедрено сгъване, Лег преса, Калф машини. Всичко е 10х3)

Сряда - няма

Четвъртък - гръб ( за него съм решил, че ще ходя на лостове, само трябва да намеря каде около вкъщи има)

Петък - ръце  (Бицепсово сгъване с дъмбели, Чуково бицепсово сгъване, скотово сгъване на машина, сгъване с прав лост. Всичко е 10х3) (рамо - не знам как се казват но са 2 машини - на едната сядаш и дигаш нагоре ръцете които държат 2 пръчки и отзад е тежеста, другата е да ги разтваряш в страни. Мисля да сложа и Разтваряне на пек-бек машина. Всичко е 10х3) (трицепс - Трицепсово разгъване на машина. С времето ще сложа и кофички. Всичко е 10х3)

Събота - няма

Неделя - няма

Темата беше редактирана от Симон Петров на 08.07.16 13:13.

08.07.16
14:52

казано от Симон Петров на 08.07.16, 13:12:

Здравейте
Искам да ми кажете дали тренировката ми е добра или ще трябва да я променя, а тя е следната

Не трябва да я променяш, добра е.

Наистина ли мислиш, че имаш нужда от 4 упражнения за бицепс и само 1 за трицепс? Също така рамото го прави първо по ред и по възможност с тежести. И най-добре включи клек за краката.

Тренировката за крака е абсурдна.
Само машини, липсват най-естествените за тялото движения и усилия...

08.07.16
15:57

Царе сте ! Как така давате компетентни заключения, че дадена тренировка е абсурдна, при положение, че авторът на темата не е посочил целите си? Редно е да го попитаме първо това. Ами ако гони само хипертрофия? В  този ред на мисли и тренировките на Дориан Йейтс за гръб са абсурдни.Та той не е изпълнявал мъртва тяга ...

Мечо, прав си... цар съм.
Преди публикацията на темата му е предложено това четиво, което видимо е подминато с лекота. Ако ти се занимава да водиш кръстосания разпит - моля, с удоволствие ще се включа на по-късен етап. Сега - какъвто въпросът, такъв и отговорът.

Аз бих те посъветвал да тренираш 2 дни и да почиваш 1. Гледай всичките ти серии да са с 10-12 повторения и да са минимум 3 навсякъде и нещата ще се оправят. Не се изхвърляй с тежестта, гледай да правиш първото и последното повторение с едно и също качество, но да ти е тежко :)

казано от ME4O_TURIST на 08.07.16, 15:57:

Царе сте ! Как така давате компетентни заключения, че дадена тренировка е абсурдна, при положение, че авторът на темата не е посочил целите си? Редно е да го попитаме първо това. Ами ако гони само хипертрофия? В  този ред на мисли и тренировките на Дориан Йейтс за гръб са абсурдни.Та той не е изпълнявал мъртва тяга ...

Кажи честно! Защото в Blood and guts съм на 1000% убеден, че изпълнява  ;). Клек не е изпълнявал поради травма в тазобедрената става, но тяга си изпълнява.

08.07.16
19:58

Царе сте ! Как така давате компетентни заключения, че дадена тренировка е абсурдна,

Лесно е, ако имаш нужните знания и опит.

...при положение, че авторът на темата не е посочил целите си? Редно е да го попитаме първо това.

И какви цели има според теб? Щом е в залата, целта му най-вероятно са мускули, още повече, че се опитва да тренира като профи бодибилдер. Или просто иска да се раздвижва и да изразходва калории, и в този случай е все тая как тренира, т.е., темата е излишна.

Ами ако гони само хипертрофия?

И мислиш, че тази програма е много подходяща ли? От няколко серии набиране и кофички, изпълнявани през ден, ще има по-голям ефект. И без това мисли гърба да го прави само на лостове.

В  този ред на мисли и тренировките на Дориан Йейтс за гръб са абсурдни.

Разбира се, че са абсурдни, ако не си Дориян т.е., нямаш неговия ген и неговия зоб. От кога програмите и тренировките на 6 кратен мистър Олимпия са пример и критерии за обикновени трениращи, при това начинаещи?
Но нека видим все пак какво препоръчва Дориян Йейц за начинаещи: да разделят тялото на две части и да тренират през ден, т.е., мускулна група се тренира два пъти седмично, като за гръб препоръчва набиране (или скрипец), гребане и ........ мъртва тяга. Подобни са препоръките и за останалите групи - за гърди лег и полулег, за крака клек, за рамене преси и разтваряния - всичко по две серии по 6-8 или 10 п.

Та той не е изпълнявал мъртва тяга ...

казано от Иван Благов на 08.07.16, 16:50:

Кажи честно! Защото в Blood and guts съм на 1000% убеден, че изпълнява  ;). Клек не е изпълнявал поради травма в тазобедрената става, но тяга си изпълнява.

Даже два вида - при гърба и при краката.

09.07.16
01:58

Никъде не съм казал, че програмата е перфектна. Не съм чак толкова компетентен, колкото вас, че да давам съвети на килограм :D С Дориан направих просто една аналогия. Знам, че си чувствителен на тема зоб, но не се разстройвай излишно.

Carbohydrate

09.07.16
06:27

Това за тягата и клека, ако не ги трениращ, нищо няма да постигнеш, е мит). Ето при мен, на снимките се вижда)), точно гогава, като всички начинаещи, не съм правил ни клек, ни тяга)))

09.07.16
12:40

Не сме ти на зоба, затова ;) Пак казвам- философства се на килограм. Ако момчето гони силови постижения , е далеч от истината с изложената програма. В този случай , тежките базови движения ще бъдат ключ към успеха. Ако се гони само хипертрофия, не виждам нищо скандално, ако не се изпълняват.

И мислиш, че тази програма е много подходяща ли? От няколко серии набиране и кофички, изпълнявани през ден, ще има по-голям ефект. И без това мисли гърба да го прави само на лостове.

Въпрос на избор :)

13.07.16
19:14

Не целя да съм мега нацепен а нещто по леко ама пак да има, нещо подобно на това
За рамото ще се постарая и краката.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1