Димо сваля 22 кила с бой, първа смяна, стригане и глад.

Прескочи до:

27.07.17
15:03

казано от CottageCheese на 27.07.17, 14:59:

Нали плочки имаш за вадене ? Кви 10 бири

Верно д*йба...

Риалити чек... Като казахме плочки (да си дойдем на думата) снощи едно брато във фитнеса гледа че меря на моя нов падуан мазнините с калипера и вика: “Ааа, върши ли работа този уред” И аз му викам: “Еми за моите си цели вярвам че върши.” И той вдига тениската и вика: “Колко ми е според теб, че се опитвам плочки да изкарам и няма и няма.” Гледам го - бая чистичък и казвам наизуст около 10%. Меря го, въвеждам показанията и наистина 10 цяло и нещо си. А плочки - едва малко отгоре 2 реда. И хем той с една такава източена структура с тънки и дълги кости и много изчистен видимо ...  Викам си: Димо, налягай си парцалите, че ето че както и при Барт, и 10% не са гаранция за плочки, а ти едва мина под 15% 😄

А този пък моя авер дето отскоро идва с мен на фитнес като го гледах и му викам: 35%. Меря, въвеждам и формулата вика 25-26%... Ама аз при него не можах много добре да взема замерване от корема - то толкова материал има там, че не може да се сгъне кожна гънка без да се отпори нещо 😄 А тя и структурата и омазняването му такива - мазно само на корема, иначе краката като солети на фона на шкембака.

Мнението беше редактирано от Димо на 27.07.17 15:11.

Bart Simpson

27.07.17
15:07

Аз съм живо доказателство,че бирата не пречи на намаляването на мазнините.

27.07.17
15:11

казано от Bart Simpson на 27.07.17, 15:07:

Аз съм живо доказателство,че бирата не пречи на намаляването на мазнините.

И аз така...стоят си всичките паласки)))))))))))

Bart Simpson

27.07.17
15:14

Опитах с вино да я сменя тая любов към пивото ама какво стана........сега пия и бира и вино....lol

Димо, имай в предвид, че меренето с калипер не е та*ак работа. За оптимални и максимално точни резултати се изисква много практика и убав калипер (например Harpenden, който се смята за топ). Ако е от тия по 5$ от амазон... гледай резултата само с 1 око. 🙂

Отделно сам да се мериш е коренно различно от това да те мери друг човек.

Отделно (пак), калиперите дават около 3% по-нисък резултат от DXA (според това изследване).

Реално погледнато, истински 10% си е на прага на нацепването и би трябвало ясно да ти се виждат плочките (всичките), без да се изисква специална светлина и 5 минути позиране в нейното търсене.

Just sayin’ 🙂

Мнението беше редактирано от Тихомир Велев на 27.07.17 15:25.

Bart Simpson

27.07.17
15:26

Sayin’
‘-g
Едит:еееее и аз веднъж да съм компетентен по правопис и ти го поправи.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 27.07.17 15:26.

Мани, аз от бързане така оплесках всичко, че нанесох 4 редакции за 20 секунди. И още има за оправяне, ама вече ми е неудобно. 😄

Bart Simpson

27.07.17
15:33

Ти ли ми говориш за неудобство,аз нямам много опит с писане на български и докато съумея да се изразявам писмено три пъти ме гониха хахахаххах.

27.07.17
15:47

казано от Тихомир Велев на 27.07.17, 15:23:

Димо, имай в предвид, че меренето с калипер не е та*ак работа.
Just sayin’

Четох, четох аз доста за калиперите и меренето и въпреки всичко си взех точно такъв за 5$, 500$ (или 3000$) за калипер никога няма да дам, просто защото не ми трябва, не че не си струва толкова.

Иначе аз откакто гледах онова клипче дето и DEXA скана го изкараха едва ли не алата- балата и доста относително, съвсем съм приел че това с меренето на ПМ явно не може да се разчита че е точно. За себе си съм приел че мога да си меря движението - дали намалявам или увеличавам подкожните мазнини, като изобщо не претендирам за точност в абсолютното им количество. Аз и като си защипя кожна гънка с пръсти на корема мога да кажа дали намалява или се увеличава, но пък измерено в милиметри с калипер се вижда черно на бяло. Та за мен си полза намирам и тея 5$ ги броя за добра инвестиция.

Bart Simpson

27.07.17
15:54

Както съм казвал и преди в дискусии за пулсомера и калориите.
Може да е неверно,но е еднакво неверно всеки ден и може да се следи прогрес в степен ако не може в проценти.

Абсолютно те подкрепям. Най-важното си остава постоянтството и да знаеш дали се движиш и каква посока. Ако използваш един и същ метод и се стремиш да държиш всички променливи възможно най-константни (ако мога така да се изразя), колкото и неточен да е, все ще свърши тази работа.

Аз по-скоро визирах това, че си измервал момчето във фитнеса и е излезнал резултат 10%, а пък от плочките му едва горните два реда се виждали, при това слабо.

27.07.17
16:09

А какъв е изобщо смисълът на това да знаеш % мазнини? Или изглеждаш добре, или не 😄 Аз знам, че имам паласки и корем, ма грам не ме интересува колко % са 😄  По-примитивно си ги меря на катове. За сега кат седна са 4 ката 😄

27.07.17
16:11

казано от Тихомир Велев на 27.07.17, 15:55:

Аз по-скоро визирах това, че си измервал момчето във фитнеса и е излезнал резултат 10%, а пък от плочките му едва горните два реда се виждали, при това слабо.

А, да, аз му казах че е не е точен нито уреда, нито метода, но той все пак искаше ейтака за проба. (и защото съм възпитаван от баба си ако не мога да кажа нещо хубаво за някой по- добре да си замълча) та премълчах да му кажа че трябва по- силна преса да направи за да му се провиди през почти безмазната му кожа. Горните 2 реда плочки се виждаха при всякакво положение на тялото, просто бяха много плитки каналите. Горе на гърдата щипването мога да се закълна че направо нямаше нито милиметър мазно - само кожата. До пъпа щипането си имаше мазничко, макар и малко.

Де да го знам как тренира, може просто да няма мускулатурата, освен че ми приличаше на хардгейнър. Спомена ми нещо за накаква специална диета, която му били изготвили с ядене точно на 3 часа...

Мнението беше редактирано от Димо на 27.07.17 16:12.

27.07.17
16:16

казано от Guy Fawkes на 27.07.17, 16:09:

А какъв е изобщо смисълът на това да знаеш % мазнини? Или изглеждаш добре, или не  Аз знам, че имам паласки и корем, ма грам не ме интересува колко % са  По-примитивно си ги меря на катове. За сега кат седна са 4 ката

Супер креативно е “катове” 😄

Иначе, аз пак ще кажа за мотивацията, но за мен наистина е важно да намирам начини да се самомотивирам, защото това с плочките го правя само и единствено от естетически подбуди, без реална причина, която да ме мотивира. И понеже кантара или си показва каквото си иска или ако мърда надолу е едва- едва, та като виждам че дебелината на санировката намалява, това ми дава мотивация и удовлетворение че нещо се случва там в желаната от мен посока. Иначе си съвсем прав, не ме интересува точно дали съм 20, 15 или 10 %. Повече движението си следя.

п.п. Колкото и креативно и генерично да е да мериш шкембака в “катове” (нещо като англисйките камъни), но не е и много точно, аз като свалям мазно кожата почва повече катове да прави, щото няма какво да я изпълва 😄

Мнението беше редактирано от Димо на 27.07.17 16:31.

Bart Simpson

27.07.17
16:17

А какъв е изобщо смисълът на това да знаеш % мазнини? Или изглеждаш добре, или не  Аз знам, че имам паласки и корем, ма грам не ме интересува колко % са  По-примитивно си ги меря на катове. За сега кат седна са 4 ката

Много е просто,за да разбереш има ли смисъл,това което правиш трябва ли да коригираш нещо и с определеност да разбереш кога е дошъл застоят.
Защото застоят е неиизбежен в един момент и когато дойде да разбереш,че е момента да коригираш........затова.

Bart Simpson

27.07.17
16:36

Димас,майонеза ядеш ли?

27.07.17
16:40

казано от Bart Simpson на 27.07.17, 16:36:

Димас,майонеза ядеш ли?

Обичам (особено жена ми като я прави - става БОЖЕСТВЕНА!), но уви не ям - много калории, малко желани нутриенти :(

Bart Simpson

27.07.17
16:44

Аз я ям точно заради мазнините,засищам се само от лъжица майонеза,но като цяло ми е спорна и на мен.

По принцип съм съгласен с теб и това в общия случай е излишно затормозяване.

Но въпреки всичко може да има и положителна страна и да е от полза. Например да следиш реално прогреса си, независимо дали си в процес на качване, сваляне и прочие.

Например, според процента излишни мазнини можеш да определиш дали и колко мускулна маса трупаш или губиш, в зависимост от храненето ти. Можеш да разбереш дали даден тренировъчен режим си върши работата. Не е невъзможно, ако тренираш супер грешно, а се тъпчеш с храна (щото яко bulk е истината, разбираш ли), след няколко месеца да качиш 10 кг, а от тях само 1 да са мускули. Може даже и да не качиш никакви мускули, макар че за това трябва бая да се потруди човек. 😄

Не че и това е жизненонеобходима информация за повечето трениращи, но все пак е полезна такава, която ако имаш възможност, не пречи да следиш и според нея да търсиш оптималните за теб хранене и тренировки.

27.07.17
16:46

казано от Димо на 27.07.17, 13:50:

Ако търсиш събеседници с някакви задълбочени или професионални познания по бойни изкуства/спортове, и изобщо нещо повече от лаф- моабет по темата, за мен е очевидно че изобщо не е трябвало да се включваш точно тук за начало. Не че колкото и светила да го бистрят ще му залижат на другата страна перчема на Конър, но хайде - имаш мнение за уменията му, сложи някоя бира срещу моята, поне да имаме някакъв личен интерес/ полза от цялата работа.

Не, ти попита и аз отговорих, а после се включиха други.
Слагам колкото и каквото искаш срещу него - бира, кюфте, уиски, луканка... 😄

Bart Simpson

27.07.17
16:49

Аз пък си мисля без много да го знам,че някакъв звяр живее в това момче и че няма да клекне.
Когато си израсъл в гето авторитетите не са сила,нещо на което много бойци залагат-а именно предварителния eye contact.
Аз плащам залога -мисля, че макгрегър ще изригне,още му е рано да кляка.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 27.07.17 16:51.

27.07.17
16:54

Работата отива към напиване с бира 😄

Bart Simpson

27.07.17
16:55

Речено-сторено.

27.07.17
16:56

казано от Тихомир Велев на 27.07.17, 16:44:

Например, според процента излишни мазнини можеш да определиш дали и колко мускулна маса трупаш или губиш, в зависимост от храненето ти.

Точно затова ми трябва, Макар че при мен покачването на мускулна маса не е приоритет, се получава като приятен страничен ефект. Както кантара почти не помръдва и ако не си мерих кожните гънки да виждам че намалява слоя сланина, щях съвсем да се депресирам и да се демотивирам.

27.07.17
17:01

казано от James Hinks на 27.07.17, 16:46:

Не, ти попита и аз отговорих, а после се включиха други.
Слагам колкото и каквото искаш срещу него - бира, кюфте, уиски, луканка...

Е аз питах какво мислиш че ще стане в смисъл кой ще бие, но да, поизмести се дискусията в някакви по- задълбочени аспекти.

Д разбирам ли че залагаш срещу моята бира всички 4 - 1 бира, 1 кюфте, 1 уиски и една луканка? 😄 Щото така както си сигурен че ще яде боя 1:1 не е реалистичен коефициент.

п.с. явно съм разсеян вече - сега видях че предлагаш “колкото и каквото”, аз пия бира и пак подмятам 10:1 коефициент

Мнението беше редактирано от Димо на 27.07.17 17:02.

27.07.17
17:06

казано от Bart Simpson на 27.07.17, 16:44:

Аз я ям точно заради мазнините,засищам се само от лъжица майонеза,но като цяло ми е спорна и на мен.

Не знам как успявате да се заситите с една лъжица от някоя храна, човек. Аз ако не ям, мога да трая и да не ям изобщо, но почна лииии... С всякаква храна съм така. То верно че апетита идва с яденето, ама аз все съм си мислел че е в преносен смисъл. При мен е в най- брутално буквалния 😄

Bart Simpson

27.07.17
17:12

Днес до момента:
2 бири-2x143 калории
1консерва тон-114калории
1лъжица майонеза-60-70калории
10маслини30-ина калории.
Деня преваля-глад-нула
Калории изгорени до момента-2200,като съм спал без пулсомера и го сложих в 6/45 сутринта.

27.07.17
17:15

казано от Bart Simpson на 27.07.17, 16:49:

Когато си израсъл в гето авторитетите не са сила

Е и Флойд не е израснал въс Версайския дворец

27.07.17
17:42

По боксовите правила шансовете на Конър са минимални и обратно. Аз обаче най-вероятно ще пусна някой лев за него -просто защото ме кефи. Забавен е и има харизма. Колкото до самия мач едно, че е по-боксови правила, друго че стилът на Мейнуедър е недуобен за Конър, който много бързо се изморява. Има силен удар, но да удрящ с боксови ръкавици, не е като да удряш с ММА ръкавици. И в крайна сметка целта на Конър не е толкова да се докаже , че е по-добър от Мейнуедър и че ще го победи, а да реализира( което успя да направи )и в последстивие да промотира един боксов мач, който ще му донесе адски много пари. Лично аз съм за Конър.

Мнението беше редактирано от I`M на 27.07.17 17:44.

Bart Simpson

27.07.17
17:54

Абе като цяло работата ми изглежда малко като Мик Дуън да върти педали срещу Армстронг,ама те,да видим.

27.07.17
18:42

Сега тва с боксовия мач на Макгрегър няма да коментирам,но...
УФЦ няма нищо общо с бокса ,нито пък с Рио хироус и сангуе в Бразилия,друга е концепцията там....то и на граплинга  в Бразилия няма точки и времетраене,ама на кой му се гледат едночасови мачове до събмишън...
Макгрегър много лае ,като така си вдига заплатата,но и много рискува..има отлична координация, страхотно чувство за дистанция и времеизмерване, същевременно интересна техника и тежък удар,което го нарежда до топ бойците в октагона като Паяка ,Джонс ,Сент Пиер....
Хабиб е силен боец,интересно ще ми е да го видя срещу ирландеца, както и срещу Нейт Диаз..и Фъргюсън....
Освен това големия  син/на 19 е/ ми каза, че 90 процента от връстниците му не били чували за уфц преди появата на Макгрегър.....Поздрави

27.07.17
19:00

Къде е тая кондиция 😄 Диаз го шамари два пъти и то без подготовка.
Иначе не само ма сина ти връсниците, а и моите не бяха чували, а сега са всички майстори на ММА само след като изгледаха 5 срещи на Конър. Днес слушах един подкаст за Ронда, която също като МакГрегър се мислеше за непобедима и почна със сериали, филми и какво ли не. Октагона обаче иска 100% и скоро едва ли ще чуем за нея.

Мнението беше редактирано от CottageCheese на 27.07.17 19:03.

27.07.17
20:26

пич,координация координация и кой кого шамарил тва за махалата а

Dizzy

27.07.17
21:02

Да му имам татуировките на тоя Макгрегър : ) Явно си постигат целта, след като му помагат да събира такова внимание. Татусите ми прави впечатление, че са много важни в този спорт.

....а напоследък и в тийн музиката

27.07.17
21:22

Флойд няма татуировки и помня, че преди мача му с Шугър Шейн Моузли се гавреше с него, че има комплекси след като на дърти години се е татуирал, а той наистина допреди това нямаше.

27.07.17
21:22

ама не татосите носят успеха нали....
УФЦ е едно предприятие,а бойците са работници в него те са собственост на организацията и правят каквото им се каже ,някой са ярки личности и проявяват инициатива въпреки всичко Макгрегър е от тях.
  Ронда е страхотен боец и не тя си е повярвала и си го измисля сама тоя имидж ...проекта УФЦ има бизнес матрица и от там всичко останало,рзберете го ..поздрави

27.07.17
21:40

“спорт”, в който ритането на паднал човек е разрешено не ми е по вкуса.

28.07.17
09:13

казано от Dizzy на 27.07.17, 21:02:

. Татусите ми прави впечатление

Зае...би.

казано от Dizzy на 27.07.17, 21:02:

....а напоследък и в тийн музиката

Баси и музиката ,баси и музикантите...

28.07.17
09:48

Аз ще си призная, че не съм гледал нито един цял мач на Макгрегър и че също не бях чувал за УФЦ преди него. Страхотен шоумен и бизнесмен.

Деян

28.07.17
09:56

казано от Димо на 28.07.17, 09:48:

Аз ще си призная, че не съм гледал нито един цял мач на Макгрегър и че също не бях чувал за УФЦ преди него. Страхотен шоумен и бизнесмен.

А аз ще си призная, че от преди тук да заформите разговор, не бях чувал въобще за този..........защото и не се интересувам от този спорт де. Иначе съм гледал мачове на Емилианенко и имаше един Бадр Хари, както и един хърватин. Ей тези общо взето са ми харесвали как се бият, гледах вчера клип на този Макгрегър и хич не ми хареса нищо в боя му.
А това УФЦ и сега не знам какво е, даже не си направих труда и в нета да видя какво ще покаже :-)

Мнението беше редактирано от Деян на 28.07.17 09:57.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1