Ям ли правилно за покачване на ММ

Здравейте , предварително се извинявам за глупавите въпроси които ще задам. На 20 години съм , 180 см , 70кг от скоро започнах отново да тренирам, но не съм сигурен дали ям правилно. Тренирам 5 пъти седмично(понеделник-петък) , като в събота ходя само за една лека кардио тренировка , а в неделя почивам (това май означава че тренирам 6 пъти седмично..). Сутрин за закуска изяждам 1-2 банана със 1 кофичка кисело мляко от 0,1% (400г на Верея), около 2 часа след това отивам на тренировка , след тренировка хапвам по едно пилешко филе със две гарнитури от вида на домати , краставици или ориз/картофи. Когато отново почувствам ,че огладнявам изяждам отново 1 кисело мляко със банан , а вечерта отново ям пилешко филе със гарнитури. Та проблем ли е ,че доста от нещата които изброих ги ям по няколко пъти в деня? Ще пречи ли ако ям друг вид месо като свинско(каре) ? Моля Ви за съвет.

Също така по тази формула :
Мъже:  BMR = 88,362 + (13,397 x тегло в кг) + (4,799 x ръст в см) – (5,677 x възраст в години)

Пресметнах следното : 1776 калории

Темата беше редактирана от Станимир Колчев на 30.09.16 23:30.

казано от Станимир Колчев на 30.09.16, 23:27:

след тренировка хапвам по едно пилешко филе със две гарнитури от вида на домати , краставици или ориз/картофи.

Домати и краставици не са еквивалент на ориз и картофи.

проблем ли е , че доста от нещата които изброих ги ям по няколко пъти в деня?

Проблем с това няма. Проблемът е, че храната ти е малко (като количество, съответно - като енергия) и е лошо балансирана (единият макронутриент е практически елиминиран).

Ще пречи ли ако ям друг вид месо като свинско(каре)?

Не, не пречи. Избери месо по твой вкус, сред подходящите варианти са и врат, и бекон.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 30.09.16 23:44.

Тоест ще трябва да консумирам доста повече въглехидрати ?

Т.е. оптималният избор е да балансираш менюто си с качествени мазнини в достатъчно количество.

Здравейте отново , успях да си направя хранителен режим , но все още не съм сигурен дали съм избрал правилните неща за консумиране.
Закуска: 100г. овесени ядки + 400 гр. кисело мляко
-Забележка: ако случайно почувствам глад да кажем час - час и половина преди обяд , добре ли е да изям едно Corny или Belvita ?
Обяд: Пилешко  филе със ориз или картофи ( а може и двете).
-2 часа след това тренирам ( 30 мин. преди тренировка да изям една ябълка ?)
След тренировка: 1-2 банана + мед (но не знам колко точно лъжици ще са нужни  , без да прекалявам).
Вечеря: е тук вече е проблем... не съм сигурен дали отново да ям пилешко със някаква гарнитура , попринцип мога да ям и свинско ( каре) , но ме е страх че ще кача излишни мазнини. Яйца , кисело мляко и картофи дали са вариант за вечеря ?

20 години , 180 см , 70 кг.

Мнението беше редактирано от Станимир Колчев на 03.10.16 20:38.

Приятелю,Кольо ти казва,че трябва да вметнеш в храненето си мазнини,но ти пак не го послуша,а съвет искаш.То и аз не съм много в час,но чета внимателно и слушам-нещото,което ти не правиш.На описаната от тебе храна ще ти кажат,че мазнини липсват.Прочети,има много информация в сайта,виж някой от дневниците на момчетата като ориентир какви видове храни приемат  и така.

Мнението беше редактирано от Марин Димитров на 03.10.16 20:45.

Прегледах още няколко теми и видях , че има хора които добавят и ядки към хранителния си режим. Тоест ако добавя 100 гр. бадеми към храната ми за деня ще е добре ? Наистина не съм сигурен какви точно храни имате предвид думата мазнини , ако може да ми дадете примери. Яйцата и млякото нали имат мазнини ?

Carbohydrate

03.10.16
22:04

ето, виж спортистите как се хранят

казано от Станимир Колчев на 03.10.16, 21:21:

Наистина не съм сигурен какви точно храни имате предвид думата мазнини , ако може да ми дадете примери.

Сурови ядки и семена, тахани, маслини и зехтин, кокос и кокосово масло, авокадо... Краве масло, сирене и кашкавал, зрели сирена (тип Brie, Camembert и т.н.), сметана (заквасена и течна), маскарпоне, мазни меса (включително свински врат и бекон), мазни риби... и цели яйца, разбира се.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 03.10.16 22:13.

Ivaylo Stefanov

11.10.16
00:26

Тежа хх кг. Искам да отслабна, но ме е страх да не сваля! - ей това си ти.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1