Добавки за начинаещ

05.10.16
20:47

Здравейте!
Току-що гледах клипче в йутуб и много съм объркан... Скоро ще почна фитнес и планирам да купя няколко добавки, но не знам какви и по-точно кои, затова искам да ви попитам кои добавки ще са добре за мен, аз съм на 16 години след 2 седмици ще правя 17г- около 70кг съм и много съм объркан във клипчето казваше, че за начинаещи е добър старт с протеин,бцаа,глутамин,рибено олио и мултивитамини, па след това почна да казва някакви други протеини- протеин изолейт, и т.н. Аз сега съм много объркан и не знам кои добавки да си поръчам... Протеин изолейт ли? Уей протеин ли? Много съм объркан...
Мерси предварително!

Carbohydrate

05.10.16
20:57

Виж сега, моето момче,..на 43 съм и за това ти говоря така. Не ти трябват тези добавки на този етап, а само хубава храна и изморителни тренировки. Това е една индустрия, която гледа да зариби и да печели много пари....нищо повече....те са за хора с голям стаж и големи цели! Не си харчи парите! ( парите на родителите)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.10.16 20:58.

казано от Carbohydrate на 05.10.16, 20:57:

Виж сега, моето момче,..на 43 съм и за това ти говоря така. Не ти трябват тези добавки на този етап, а само хубава храна и изморителни тренировки. Това е една индустрия, която гледа да зариби и да печели много пари....нищо повече....те са за хора с голям стаж и големи цели! Не си харчи парите! ( парите на родителите)

Абсолютно съм съгласен, започвай без добавки чети редовно из сайта има много полезни статий. Разгледай какво и по колко да ядеш и наблягай на храната. Още си във възраст в която растеш със тренировки и хапване ще стане просто имай търпение.
За добавки мисли поне след година... Те са за хора които спортуват сериозно и имат стаж, както и за хора които имат много натоварено ежедневие и не могат да се хранят редовно или не могат да се възстановят  (понеже работят тежка работа или.....) . Предполагам разполагаш със свободно време така че чети яж тренирай и имай търпение.

09.10.16
22:14

А до другата година юни юли ще постигна ли някакъв добър резултат? Как мислите? С строг режим и яки тренировки?

Закрит Акаунт

10.10.16
09:56

казано от Васви Ибрям на 09.10.16, 22:14:

А до другата година юни юли ще постигна ли някакъв добър резултат? Как мислите? С строг режим и яки тренировки?

Нещата като цяло стават бавно и постепенно в този спорт. Но ако наистина го докараш ок от към хранене и действително говорим за яки тренировки, в това число да тренираш правилно, то за 8-9 месеца може да имаш много голям резултат. Още повече, че сега растеш и очевидно не си тренирал до този момент. В началото, всеки начинаещ обикновено дръпва сериозно, ако спазва горните неща.
Колко си висок...........не видях да си посочил, а само, че си 70 кг.

10.10.16
11:11

Висок съм някъде към 181/182

Закрит Акаунт

10.10.16
11:22

казано от Васви Ибрям на 10.10.16, 11:11:

Висок съм някъде към 181/182

Ами подкрепям мнението на колегите. Не ти трябват добавки на този етап, а прецизно хранене............ама наистина прецизно и тежки тренировки. Също така не тренирай с изолиращи упражнения - сгъвания за бицепс, трицепс на скипци и т.н. Общо взето за покачване на маса се правят базови упражнения със свободни тежести - щанги и дъмбели, защото натоварването е голямо, включват много мускулни групи и енергоразхода е голям - клек, мъртва тяга, раменна преса, лег, гребане с щанга за гръб или дъмбел и евентуално сгъване за бицепс с прав лост от стоеж. Първите пет  ги дават като задължителни за покачване на маса - навсякъде, на ръцете също и то значимо. Научи се да правиш упражненията правилно и започвай. Тренирай три пъти седмично, като тяга не знам дали да правиш всеки път, може да я правиш като начало в една от тренировките, но заучи добре упражнението и в началото не се напъвай с много тежести. Поне такива са съветите.
Има сигурно и много детайли, нека и други се включат, но това е основното.

10.10.16
20:47

А ще стане ли това, което искам без кардио и без тренировки за крака?

А защо не искаш да тренираш крака?

11.10.16
14:58

Не ми е любимото... Просто с една дума искам да тренирам цялото си тяло, но без крака

:D :D
По-добре си стегни дупарата и почвай да клякаш ;).

казано от Васви Ибрям на 11.10.16, 14:58:

Просто с една дума искам да тренирам цялото си тяло, но без крака

С една дума - без крака е точно половината тяло.
Здрав торс и меки крачета е една доста забавна картинка иначе... :)

11.10.16
18:23

А мога ли да постигна това, което искам без кардио и без тренировки за крака, защото виждам 2,3 яко нацепени, които не тренират крака пък са яко нацепени...

Carbohydrate

11.10.16
18:41

казано от Васви Ибрям на 11.10.16, 18:23:

А мога ли да постигна това, което искам без кардио и без тренировки за крака, защото виждам 2,3 яко нацепени, които не тренират крака пък са яко нацепени...

ако не искаш да клякаш, то дърпай някаква тежест, като кон.....8 серии по 50 метра през 5-7 минути.. и до степен “не мога повече”, а има още 10 метра да завършиш))
П.П. помня студенството и ремонта на стадион Нефтохимик - първия на световно ниво в България.....та, накрая, за да заравним земята, която беше рохкава и насипана от нас с чували))....потъвахме до глезените......дърпахме валяк пълен с вода...около 300 кг....бяхме около 9 човека на впряг и правихме по една дължина, там се сменяхме с други и така непрекъснато няколко часа.....над 100 м е дължината на полето....на 70-и метър мислих, че умирам))...и ако 2 спрат да дърпат, то валяка потъваше в земята и трябваше много усилия да тръгнем отново.....бях направил и баси и краката)))).....ех..спомени)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 11.10.16 18:46.

Само че със сигурност не са само на добавки, а на нещо много по сериозно ;).

11.10.16
19:05

казано от Carbohydrate на 11.10.16, 18:41:

ако не искаш да клякаш, то дърпай някаква тежест, като кон.....8 серии по 50 метра през 5-7 минути.. и до степен “не мога повече”, а има още 10 метра да завършиш))
П.П. помня студенството и ремонта на стадион Нефтохимик - първия на световно ниво в България.....та, накрая, за да заравним земята, която беше рохкава и насипана от нас с чували))....потъвахме до глезените......дърпахме валяк пълен с вода...около 300 кг....бяхме около 9 човека на впряг и правихме по една дължина, там се сменяхме с други и така непрекъснато няколко часа.....над 100 м е дължината на полето....на 70-и метър мислих, че умирам))...и ако 2 спрат да дърпат, то валяка потъваше в земята и трябваше много усилия да тръгнем отново.....бях направил и баси и краката)))).....ех..спомени)

сега откъде пък да търси валяк... :Д:Д:Д

към автора : не ги слушай, виж Фики какво добро тяло вади, пък не тренира крака. Отделно , като ти стане голямо бедрото, оная работа изглежда по-малка на фона на големите бутове.

Мнението беше редактирано от Joe Musashi на 11.10.16 19:07.

казано от Joe Musashi на 11.10.16, 19:05:

казано от Carbohydrate на 11.10.16, 18:41:

сега откъде пък да търси валяк... :Д:Д:Д

Отделно , като ти стане голямо бедрото, оная работа изглежда по-малка на фона на големите бутове.

Има решение и за това.Ще си вземе жена с малки ръце(длани) :D

12.10.16
12:19

Та, Фики ми е идол и като неговото тяло искам да постигна.

12.10.16
15:36

казано от Васви Ибрям на 12.10.16, 12:19:

Та, Фики ми е идол и като неговото тяло искам да постигна.

Не само на теб, а на цяло поколение. Освен това, да кажем тренираш крака  -  голяма част от мускулите ще са ти по краката ,а в дискотеката те изобщо не се виждат даже. Какво се вижда - ръце, рамене и евентуално малко гърди , според зависи с колко изрязана тениска си. Мацките кого  ще предпочетат от двама , единият умно и предвидливо тренирал само горна част, и всичките мускули са му там и са на показ, или някой който е изхабил половината си време и добавки ,за краката които никой няма да види? Ако са на едни кила, този с по-развитата горна част очевидно печели. Оборете ме, ако греша.

12.10.16
15:46

Напълно си прав, затова вече модната тенденция в Милано е да се ходи на дискотека И по прашки само. С боти на Версаче.

Мнението беше редактирано от Von Suthaus на 12.10.16 15:46.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1