Мога ли да започна фитнес?

12.10.16
12:57

Здравейте! Имам мерак да започна фитнес,та реших дали е добра идея да го направя на тази възраст при моите обстоятелства. На 14 години съм,висок 164-5см, малко над 40г. ‘Дет се вика - пикльо. Често играя тенис на маса. Ще съм благодарен на всеки, който реши да отдели от времето си , за да ми помогне!

Здравей, “фитнес” е много разтегливо понятие и според мен, в твоя случай, по-скоро е термин без никаква стойност. Физическата активност и подобряването на физическите ти данни и способности е добре дошло на всякаква възраст (миналата седмица разглеждах случай с 2-годишно дете!).

В този ред на мисли, пикльо или не, отговорът на въпроса ти е “да”. Даже си закъснял, аз започнах на 13. :)

Не е необходимо непременно да се гмуркаш в дебрите на тежките щанги. Упражнения със собствено тегло и прогресирането с такива е напълно окей за момента.

12.10.16
21:17

Благодаря! Току-що определих калорийния си баланс -  ~2300. Мога ли да попитам какво да е отношението между въглехедрати , мазнини и протеин, а пък ако ми подготвите хранителен режим ( дали не ставам нахален?!) ще съм безкрайно благодарен! :) Тоест какво горе-долу да ям по време на храненията си.

12.10.16
21:51

казано от Ангел Тодоров на 12.10.16, 21:17:

Благодаря! Току-що определих калорийния си баланс -  ~2300. Мога ли да попитам какво да е отношението между въглехедрати , мазнини и протеин, а пък ако ми подготвите хранителен режим ( дали не ставам нахален?!) ще съм безкрайно благодарен! :) Тоест какво горе-долу да ям по време на храненията си.

Малък си още, не се занимавай с вманиачаване с разделяне на храната. Ако пък толкова много искаш - действай по РБД. Наблегни на месата, яйцата, млечни продукти, картофи, леща, грах, ориз, ядки, зеленчуци, плодове. Не се лишавай и не прекалявай със сладко и тестено, ако пък можеш действай без тях.

13.10.16
20:12

Ако имам някакви примерни храни за закуска , обяд и вечеря ще ми е по-лесно. Особено за закуска

13.10.16
21:58

А ще можеш ли да се придържаш към тези храни, които някой би ти препоръчал?

14.10.16
00:50

Предполагам,че да. Пък понякога ще разнообрязявам с други работи , но ще се придържам към някакъв изготвен режим. Пък като хода на даскало , трябва да го измисля за първа и втора смяна :D

Мнението беше редактирано от Selvi Amparoz на 14.10.16 00:50.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1