Най-добрия процент за изгаряне на мазнини ?

Здравейте , търсих доста из гугъл и разни сайтове , но така и не можах да разбера напълно едно нещо. Попринцип правя кардио 2-3 в седмицата , най-вече на велоергометър. Но не ми е ясно на какви проценти горе-долу трябва да правя кардиото за да има най-добър резултат ? Примерно днес кардиото ми беше не повече от 15 мин  , а пулса ми го отчиташе - 65% , което не знам колко е ? Някъде четох , че 65% са 120 удара в минута ? На 20 години съм , 70 кг , целта ми е покачване на ММ.

13.10.16
12:00

казано от Станимир Колчев на 12.10.16, 23:42:

...Някъде четох , че 65% са 120 удара в минута ? ...

Т.е. търсиш как се изчисляват макс. стойности за пулс? Има различни формули, като например тази:

Макс. пулс = 208 - (0.7 x възрастта в год.), което е подобрена версия на класическото (220 - възрастта). Има и онлайн калкулатори.

Според мен, всички сметки и остойностяване на подобни показатели (вкл. броене калории, оптимални стойности на нещо си и т.н. ) могат да са само ориентир, а не точно предписание. Воденето на записки по време на тренировка е по-скоро синдром на ненужното усложняване и квантифициране, което се внушава на трениращите.

По-скоро бих те посъветвал да се научиш да слушаш тялото си и да реагираш адекватно на сигналите, които ти дава.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1