Сплит тренировка за сила?

04.04.17
10:36

Здравейте! Бих искал да попитам, възможно ли е да се покачи или запази силата при изпълнението на сплит тренировка от вида:

Първи ден: гръб / трицепс
Втори ден: почивка
Трети ден: гърди / бицепс
Четвърти ден: почивка
Пети ден: крака, рамене, корем

Досега тренирах по метода 5х5 за сила, покачих маса и сила, но искам да пробвам нещо ново, и да запазя или покача силата, ако е възможно.
След време реших да пробвам една от тренировките на Брус Лий, за експлозивност и сила, и честно казано имам много големи подобрения, например в скока от място преди да започна програмата беше 2.60м, а след 2 седмици го вдигнах на 2,70. Също и времето на спринта 50 метра намаля на 6.52с., при качени 2 килограма.
Редувах тренировките - 5х5 и тази на Брус.
И друг въпрос, може ли да се размени реда на сплита?
Знам, че може би правя грешки при тренирането, гледам да се храня правилно, до колкото бюджета ми позволява, затова съм отворен за критики и предложения. ☺

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 04.04.17 10:36.

Не съм сигурен какво визираш под “сила”, но какъвто и измерител да е, съмнявам се да стане с бодибилдинг тип разпределение на тренировките.

Хубаво е да се спреш и на една посока, в която искаш да се развиеш и фокусираш. Дали това ще да скачаш еди-колко си, да вдигнеш Х от лег или нещо друго.

След като знаеш коя е тази една цел, тогава идва ред да се съчинява програмата.

Благодаря за мнението ☺
За сега мисля да продължа са тренирам по програмата 5х5 за сила. А дали е възможно след основните 3 или 4 упражнения, да се добавят още 2, които изолират бицепс и трицепс?

Rioks

05.04.17
11:18

То си има асистиращи в програмата.Трицепсът се тренира 2 пъти седмично, а бицепсът - само веднъж.

казано от Rioks на 05.04.17, 11:18:

То си има асистиращи в програмата.Трицепсът се тренира 2 пъти седмично, а бицепсът - само веднъж.

Добре, благодаря! Извинявам се за закъснението ☺
И отново подобен въпрос - може ли 1 и 3 ден след лега да се добявят лицеви опори, защото гърдите ми малко изостават?

Rioks

20.04.17
17:31

Да,може.Сложи ги като асистиращи след гребането.

казано от Rioks на 20.04.17, 17:31:

Да,може.Сложи ги като асистиращи след гребането.

Супеер! Мерси много 😊

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1