Спорт за гъвкавост и баланс?

Темата е заключена.
Прескочи до:
Bart Simpson

15.05.17
12:57

Здравейте,отново!
В най-общи линии постигнах визуалния ефект,който търсех за тялото си.
Сега ми трябват няколко идеи за спорт,с който да се захвана.
На 34 съм и въпреки фитнеса се чувствам малко скован.
Искам да подобря физическото равновесие и гъвкавост.
Шпагат мога да направя само на 1/2.
Имам добра координация от предишни спортни занимания като алпинизъм и ръгби(в детските ми години),бях дребен, но много шугав и бърз.
Сега мисля с какъв спорт да върна тези качества,ако имате идеи ще съм благодарен да ги споделите.
За обобщение от казаното:
Искам да подобря още координацията,гъвкавостта и експлозивен старт на физическо усилие.
Благодаря предварително.
П.п.близо до мен има школа по капуера......
Дали би била добра идея за постигане целите ми?

Темата беше редактирана от Bart Simpson на 15.05.17 13:01.

Dizzy

15.05.17
21:22

казано от Bart Simpson на 15.05.17, 12:57:

Искам да подобря физическото равновесие и гъвкавост.

Шпагат мога да направя само на 1/2.

....бях дребен, но много шугав и бърз.

Аз съм ти най-големия фен!

Bart Simpson

15.05.17
22:17

Dizzy,и на мен си ми много на сърце,но как заслужих такова уважение от теб,нали не е сърказъм?

Dizzy

15.05.17
22:19

Е как сарказъм? Никога!

За гъвкавост ще потърся едни линкове за най-обикновени упражнения за разтягане. Доста приятни и ефективни. Правила съм ги.

Bart Simpson

15.05.17
22:24

Ти си каъо личен гугъл,нямам идея как успяваш да откриеш всичко, за което питам.
А като конкретен спорт нещо да ти се върти в главата,като на бойни спортове не съм фен?

Dizzy

15.05.17
22:44

Ето ги упражненията за разтягане, които съм правила: https://www.bb-team.org/forums/viewthread/72577/P360#p-1075320 И други съм правила, но не ми се търси как се казват. Много ми харесаха и за това ги препоръчвам.

За шпагат пада голямо чекнене и то редовно. Аз стигнах до 3/4 на женския. За прогресията ме светна една съфорумка, но за жалост вече не пише тук. После и едно хлапе, тренирало акробатика ми показа тънкости. Погледни тази схема:  http://img10.wild-mistress.ru/8316193/8316193-0301.jpg

Другото ми име е *Черна Станция* 😄

Bart Simpson

15.05.17
22:51

Бая окъснях,ще се мятам да подремна,че след пет часа трябва да съм в залата за гърди.
Благодаря ти от сърце.
След утрешната тренировка ще мина през залата за капуера и ще пиша.
Там имат и кендо занятия и някакво местно маори-бойно изкуство,понеже тренират и на плажа със синът ми сме ги гледали.
Много са вдъхновяващи защото тренират на музика,много е яко.

Dizzy

15.05.17
22:52

За конкретен спорт, при който има яко чекнене се сещам само за художествена гимнастика 😄 Другото е йога, но зависи на какво гуру ще попаднеш. Аз лично съм пас.
Разтягане всеки може да прави в домашни условия на прилично аматьорско  ниво.
Капоейрата звучи любопитно, между другото!

Bart Simpson

15.05.17
22:53

Утре ще се запозная със сенсея и ще ти пиша.
Даже не знам сенсей ли се казва в тази част на света.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 15.05.17 22:54.

Bart Simpson

16.05.17
12:35

Капуейрата се оказа много интересно занимание.
Изключително явно е,че за да се защитиш или нападнеш с подобно бойно изкуство трябва да я владееш на ниво-10 от 10.
Във всичките и други нива на усвояване е танц с елементи на бойна техника.
Изключително много съвпада с търсенето ми,но за съжаление класовете се провеждат в невъзможно за мен време.
Ще оставя тази идея за друг период,а за сега продължавам търсенето.
Упражненията ми се струват много подходящи,но ми се иска постигайки тези резултати,които търся,да усвоявам нови умения.
Ако има други предложения ще съм много благодарен.
Тук има и доста дечурлига,които правят някакви паркур упражнения по плажовете и парковете,но няма как да вляза в техните среди, а и си представям как ще се пльосна по очи на цимента и ще  пожъна много резил.
Вече не съм лекичък като тях и 9.8m/s2 вече е враг.

16.05.17
12:41

казано от Bart Simpson на 15.05.17, 12:57:

Искам да подобря още координацията,гъвкавостта и експлозивен старт на физическо усилие.

Борба.
Вдигане на тежести.

Bart Simpson

16.05.17
12:47

Не е това,което търся,но благодаря все пак.
Борбата звучи разумно предложение,гледал съм ги,особенно в по-ниските категории са като червеи.
Но не е моят спорт.

16.05.17
12:48

Другото е...балет.

16.05.17
13:04

казано от nervak на 16.05.17, 12:48:

Другото е...балет.

И той е доста травматичен.. 🙂

Bart Simpson

16.05.17
13:05

казано от nervak на 16.05.17, 12:48:

Другото е...балет.

кое другото имаш в предвид

16.05.17
13:18

Каквото тренираш - това можеш. Колкото го тренираш - толкова го можеш.

Bart Simpson

16.05.17
13:23

казано от James Hinks на 16.05.17, 13:18:

Каквото тренираш - това можеш. Колкото го тренираш - толкова го можеш.

Не знам в каква връзка е коментарът ти, аз питам какво да тренирам за определени цели,а ти ми казваш каквото тренираш това можеш.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 13:23.

16.05.17
13:24

Sapienti sat.

Bart Simpson

16.05.17
13:27

В конкретния случай,явно аз съм не разбиращия,така че ако искаш се поясни
Това, което си написал е вярно,но не ми помага с нищо,аз имам цели и желания и питам в тази тема как да ги постигна с конкретен спорт или занимание.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 13:31.

Тренирането на конкретен спорт няма да ти изгради качествата. Бъркаш причинно-следствената връзка. Пример :

Не това, че тренираш силов трибой те прави силен. Прави те силен конкретната тренировка, а силовият трибой е следствие.

Тренировките ти трябва да са насочени не към определен спорт, а към определени качества.

16.05.17
13:49

Ходиш на фитнес - можеш да се дуеш като пуяк, колкото си по-напомпен, толкова повече може да се дуеш. Трибоец си - можеш да вдигаш тежко, колкото по-тежко вдигаш, толкова си по-силен. Ходиш на лека атлетика - можеш да бягаш бързо и да скачаш високо/далече, колкото повече тренираш, толкова по-бързо бягаш и по-надалече и на високо скачаш. Занивамаш се с йога(примерно) - гъвкав си, колкото повече се занимаваш, толкова по-гъвкав ставаш.
Ако и сега не си разбрал - каквито качества искаш да имаш, такива тренираш. Колкото повече ги тренираш, толкова повече се засилват качествата.
Основен принцип в спорта.

p.s.
Фитнесът не е спорт.

16.05.17
14:19

Гъвкавостта, за тези, за които не е природна, е качество, което изисква доста труд, и за което е добре да се започне работа паралелно с другите тренировки. Аз лично съм била на косъм да изпратя вкъщи хора, които се мислят за много силни, а не могат да си държат 30 секунди изпънати ръцете над главата.
Гъвкавостта не е самоцел, и върви ръка за ръка с качества като стабилност, сила и устойчивост, така че разни упражнения за “чекнене” са безполезни.

Bart Simpson

16.05.17
14:28

казано от James Hinks на 16.05.17, 13:49:

Ходиш на фитнес - можеш да се дуеш като пуяк, колкото си по-напомпен, толкова повече може да се дуеш. Трибоец си - можеш да вдигаш тежко, колкото по-тежко вдигаш, толкова си по-силен. Ходиш на лека атлетика - можеш да бягаш бързо и да скачаш високо/далече, колкото повече тренираш, толкова по-бързо бягаш и по-надалече и на високо скачаш. Занивамаш се с йога(примерно) - гъвкав си, колкото повече се занимаваш, толкова по-гъвкав ставаш.
Ако и сега не си разбрал - каквито качества искаш да имаш, такива тренираш. Колкото повече ги тренираш, толкова повече се засилват качествата.

p.s.
Фитнесът не е спорт.

Ами къде намираш някакъв разрив между казаното от мен и ор теб,обяснил съм какви качества искам да развия и питам с какъв спорт и какви упражнения да ги развия,детерминизмът ми е много ясен и точно описан.

Bart Simpson

16.05.17
14:29

казано от Margi на 16.05.17, 14:19:

Гъвкавостта, за тези, за които не е природна, е качество, което изисква доста труд, и за което е добре да се започне работа паралелно с другите тренировки. Аз лично съм била на косъм да изпратя вкъщи хора, които се мислят за много силни, а не могат да си държат 30 секунди изпънати ръцете над главата.
Гъвкавостта не е самоцел, и върви ръка за ръка с качества като стабилност, сила и устойчивост, така че разни упражнения за “чекнене” са безполезни.

Точно това искам да развия, имал съм тези качеества преди както съм описам по-горе,но са занемарени и искам да ги възродя,какъв е твоят съвет?
С какво се занимаваш, преди няколко минути си задържах ръцете в основна поза на жерав стоейки на един крак и е малко по-натоварващо от железен кръст,раменете ми се откачиха,ето това искам да мога да правя без усилие...........
С какво се занимаваш?
Искам го и аз.
https://www.google.ie/search?q=кунг+фу+жерав&client=ms-android-sonymobile&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjpt9PEq_TTAhVGI8AKHY20AjoQ_AUICSgB&biw=360&bih=511#tbm=isch&q=кунг+фу+жерав+стойки&imgrc=WCcRc9-PQGjXsM:
Ето тази позиция за 30 секунди е голямо изпитание

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 14:48.

16.05.17
14:46

Ти си във някакъв филм. Няма спорт, който да те направи всичко в едно. За всяко отделно качество трябва да тренираш отделно нещо.

Bart Simpson

16.05.17
14:49

Филм или не,имам цели и с твоя/ваша помош или не,ще се доближавам до нея,благодаря ти за отделеното време.
Спорт за всичко в едно няма,но винаги можеш да извлечеш от много от тях по нещо.
Може и във филм да съм, но поне не съм статист.
:-)
Виж,James,
Сигурно си някакъв крик като Херцога,но това не е, което искам аз,опитай да стоиш за 30 секунди в някоя основна позиция от кунг фу-жерав да видиш как ти се къса всяко мускулче и как тези позиции напрягат всяко влакно в мускулите ти,ако успееш ще разбереш какво целя аз,до тогава си вдигай щангите и ако не разбираш различна от твоета страст,подмини темата.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 14:59.

16.05.17
15:05

Отговорих ти на ЛС.

Bart Simpson

16.05.17
15:07

А и Джеимс,къде прочете всичко,темата е за гъвкавост и баланс.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 15:23.

16.05.17
15:51

p.s.
Фитнесът не е спорт.

Е, това е синтезирано, прямо и ВЕЛИКО изказване. (bow)
Толкова много хора не мога да ги убедя в последното, като се мислят за “спортисти” ...

16.05.17
16:00

p.s.
Фитнесът не е спорт.

Не мога да се съглася...особено с подчертаното. Силата не се измерва с килограмите, коиот могат да бъдат повдигнати. Това качество се нарича товароподемност.
Съгласна съм че каквото тренираш такова можеш, но повечето спортове изискват комплекс от качества, а не само едно.

Bart Simpson

16.05.17
16:06

Затова и ги нарекох-крик.
Все едно ходиш на училище-добър си по хумия.
Ами математика?
Литература?
Физика?
Това твърдение е лишено от всякаква логика,но с него не може да се спори,или е прав или всички други грешат.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 16:11.

16.05.17
16:14

казано от Bart Simpson на 16.05.17, 14:49:

Виж,James,
Сигурно си някакъв крик като Херцога,но това не е, което искам аз,опитай да стоиш за 30 секунди в някоя основна позиция от кунг фу-жерав да видиш как ти се къса всяко мускулче и как тези позиции напрягат всяко влакно в мускулите ти,ако успееш ще разбереш какво целя аз,до тогава си вдигай щангите и ако не разбираш различна от твоета страст,подмини темата.

Мога да стоя много повече от 30 секунди, дори много повече от това, което някога си можел да издържиш ти.
Страсти нямам, отдавна тренирам минимално и колкото за апетит 😄
А и ти нали със стария си акаунт беше напуснал Форума и ни беше обявил за незнамсикакви, защо пак тръсиш съвети тук?

казано от Margi на 16.05.17, 16:00:

]
Не мога да се съглася...особено с подчертаното. Силата не се измерва с килограмите, коиот могат да бъдат повдигнати. Това качество се нарича товароподемност.

Нищо лично, но си пишеш чисто дрън - дрън.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 16.05.17 16:16.

16.05.17
16:16

казано от Bart Simpson на 16.05.17, 16:06:

Ами математика?
Литература?
Физика?
Това твърдение е лишено от всякаква логика,но с него не може да се спори,или е прав или всички други грешат.

Ходенето на училище и ученето са различни неща. Учиш химия, знаеш химия - това е логиката. 🙂

Само че е по-сложно, защото дори тук си говорим за комплекси от качества. Без математика не можеш да разбираш физика, особено след определено ниво. Без химия биологията остава загадка и т. н. Необходимо е да овладееш комплекс от знания и умения, за да можеш да се справяш добре в определена област на познанието или научна дисциплина.
Нищо по-различно от тренирането на комплекс от качества, необходими за прогрес в дадена спортна дисцпилина.

В тази връзка различни неща са също така ходенето на залата и тренирането.

16.05.17
16:21

казано от James Hinks на 16.05.17, 16:14:

]

За да не е дрън дрън, предлагам безплатно занимание по йога на всеки, който иска да провери колко сила има в действителност. 😉 Имаш измежду познатите си, които можеш да ползваш за справка. 😉

Bart Simpson

16.05.17
16:21

Разбирам те повече от добре,Боби,но ако зачетеш темата ще видиш,че аз знам точно кои качества искам да развия.
Въпросът е в това кой е най-добрия начин да ги развия.
Искам да съм гъвкав-няма спорт гъвкавост.
Искам да съм подвижен-няма спорт подвижност.
За това питам и разпитвам как да постигна по-високо ниво на тези качества.
Тук ми казват всичко друго,но не и как да ги развивам.
Ако трябва да обобщя разговора до тук, полза,клоняща към нула.
Гимнастика ли ще е,
Йога ли ще е,
Аеробика ли ще е,
Няма значение,ако ще и самба да е.
Просто ми трябват мнения,това е.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.05.17 16:22.

Bart Simpson

16.05.17
16:26

Джеимс,пич,ти можеш да имаш рехника да бутнеш на лежанка X килограма,но опитай,вече ти предложих, да поседиш в основна поза на жерав от кунг фу,една минута и ще се препотиш като Димо.

16.05.17
16:26

Казаха ти вече борба, вдигане на тежести и балет- и при трите си гъвкав и подвижен. Като добавим и спортната гимнастика и май се изчерпват спортовете, които биха ти свършили работа..

Bart Simpson

16.05.17
16:27

казано от Margi на 16.05.17, 16:21:

]

За да не е дрън дрън, предлагам безплатно занимание по йога на всеки, който иска да провери колко сила има в действителност.  Имаш измежду познатите си, които можеш да ползваш за справка.

Вообще нямат идея колко сила имат/нямат тези хора,аз го открих и разбрах,че това което правя не ми дава сила, а само форми,което е ок,но сега е време за следвящ етап.С това започнах и темата

Bart Simpson

16.05.17
16:29

казано от Любомир Ламбрев на 16.05.17, 16:26:

Казаха ти вече борба, вдигане на тежести и балет- и при трите си гъвкав и подвижен. Като добавим и спортната гимнастика и май се изчерпват спортовете, които биха ти свършили работа..[/quote
Да,чух го,с балет съм се занимавал като малък,майка ми е хореограф класически балет,но няма как да го практикувам вече изисква повече отдаденост отколкото мога да си позволя.
Затова и съм казал по-горе,базата я имам само ми трябва да възвърна някогашна форма.

Bart Simpson

16.05.17
16:37

казано от Boby_ на 16.05.17, 16:16:

казано от Bart Simpson на 16.05.17, 16:06:

Ами математика?
Литература?
Физика?

Ходенето на училище и ученето са различни неща. Учиш химия, знаеш химия - това е логиката.

Само че е по-сложно, защото дори тук си говорим за комплекси от качества. Без математика не можеш да разбираш физика, особено след определено ниво. Без химия биологията остава загадка и т. н. Необходимо е да овладееш комплекс от знания и умения, за да можеш да се справяш добре в определена област на познанието или научна дисциплина.
Нищо по-различно от тренирането на комплекс от качества, необходими за прогрес в дадена спортна дисцпилина.

В тази връзка различни неща са също така ходенето на залата и тренирането.

Боби,ако искаш да развиеш химията не отиваш на училище,защото училището може да е музикално училище,ако искаш да развиеш химията,отиваш във химически техникум.
Аз знам че трябва да отида в определено”училище”за да науча определени неща и ето-питам ви в кое” училище “да отида за да уча дисциплината,желана от мен?

16.05.17
16:56

казано от Margi на 16.05.17, 16:21:

]

За да не е дрън дрън, предлагам безплатно занимание по йога на всеки, който иска да провери колко сила има в действителност.  Имаш измежду познатите си, които можеш да ползваш за справка.

ОК, другия път като се наложи да качвам 200 кила котел за парно до третия етаж по тясно стъблище, ще ви потърся. Не за друго, ами да не ме занимават мен, с моята гол товароподемност. Със сигурност иска и сила, и издръжливост, и гъвкавост и баланс.

Марги, никой не отрича позитивте от Йога, но недей и приписва качества, които не дава.

казано от Bart Simpson на 16.05.17, 16:26:

Джеимс,пич,ти можеш да имаш рехника да бутнеш на лежанка X килограма,но опитай,вече ти предложих, да поседиш в основна поза на жерав от кунг фу,една минута и ще се препотиш като Димо.

ОК, айде ти да поседиш в киба дачи 30-ина минути първо и пак да си говорим, жераве.
p.s.
И пак не разбрах - защо се върна с нов ник?

Мнението беше редактирано от James Hinks на 16.05.17 16:58.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1