Пулс в покой

19.05.17
22:43

Здрасти,дано не  ти досаждам,но имам един въпрос относно пулса в покой. Тренирам от 8 месеца кардио и домашна тренировка,която ти описах.Не съм спортист и затова се притесни относно пулса. Преди да почна тренировките пулса в покой ми беше между 72 -84, сега го меря от няколко седмици забелязвам,че е паднал и е от 60 - 72 в покой. Понеже не са ми сериозни професионални тренировките се чудя нормално ли е това положение?
Благодаря ти

20.05.17
00:15

Предполагам, че този пост е бил предвиден да е лично съобщение до някой, но ще ти отговоря в случай че адресанта не го види. Нормално и всъщност хубаво е да ти спадне пулса в покой след месеци тренировки, означава че сърцето ти не се товари толкова за да работи нормално.

20.05.17
00:41

Ясно,много ти благодаря.Аз си мислех ,че това става с години тренировка  ☺

Bart Simpson

20.05.17
01:59

Димо е пулс-заинтригуван и може да се вярва на мнението му.

20.05.17
09:41

Какво имаш предвид?

20.05.17
09:46

Има предвид, че имам пулсомер и се меря в покой и когато тренирам и се интересувам от темата.

20.05.17
10:20

Благодаря  ти  , приемам го за нормално и  спирам да  меря пулса,че вчера като го видях толкова нисък си развалих режима и налетях на шоколад и разни боклуци .

Bart Simpson

20.05.17
10:55

И те се очаква да ти променят пулса?

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 20.05.17 10:55.

20.05.17
11:37

Не знам дали от тях ,но се качи на 85.
Продължавам по плана, дано не се отрази негативно този ден.Това е не мога да го върна, вече ги изядох.
Може би  е най добре днес да компенсирам само с вода и след това да  се  върна на режима?

Здравей, Вив!

Имаш нужда да почетеш повече по темата за сърдечния ритъм. Вероятно ще ти е интересно да разбереш и за “спортно сърце”.

Не мисля, че има поводи да се притесняваш от описаното в първото ти мнение, а точно обратното.

Кой ти каза, че стойности около 60 удара в минута са извън норма и по-важното - откъде ти хрумна да се тъпчеш с боклуци, за да си вдигнеш пулса в покой?

ПП: А как всъщност го измерваш?

20.05.17
23:40

Сутрин след ставане е 72 , вечерта преди да заспя след почивка в легнало положение е 60 .
Като видях тази цифра ,започнах да го следя по често и винаги нощес е най нисък.
За шоколада ,защото е бърз въглехидрат и си помислих , че е от липса на въглехидрати .
От 8 месеца съм на един и същ режим и тренировки.

Kristiyan Olegov

22.05.17
12:07

Както колегите са ти отговорили трябва да се радваш,  че за толкова кратко време ти се е подобрил. При активно спортуващи от години пулсът спада далеч по-надолу нарича се изхемичен пулс или по-популярен като спортен пулс има хора които падат и под 40. На кратко означава че сърцето му е необходимо много по малко удара в минута , при пулс около 80 както г/д е бил твоя и такъв на 40 това означава двойно по малко работа за един и същия период от време.

Мнението беше редактирано от Kristiyan Olegov на 22.05.17 14:17.

22.05.17
12:22

казано от Kristiyan Olegov на 22.05.17, 12:07:

това изначава двойно по малко работа за един и същия период от време.

Я пак? Работата е същата - количество изпомпана кръв си е същото. Просто е извършена с по-малко удари.

Kristiyan Olegov

22.05.17
14:15

Е аз какво казах
?

22.05.17
14:28

Като гледам и ти не знаеш какво си казал.

Kristiyan Olegov

22.05.17
16:36

Да съжалявам пиша от телефона.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1