Целулит

08.07.17
11:58

Утайката от кафе помага ли срещу целулит?
Бихте ли ми препоръчали домашна рецепта.
Благодаря 🙂

08.07.17
13:56

За намаляване на целулит може да спомогне пиенето на повече вода-според теглото Ви,както и спорт.

Кафето най-много да има ексфолиращ ефект.
Поздрави! тук

Мнението беше редактирано от Веси на 08.07.17 14:01.

08.07.17
14:06

казано от Веси на 08.07.17, 13:56:

Кафето най-много да има ексфолиращ ефект.
Поздрави!

Съветите за вода, хубава храна и спорт са валидни, разбира се, и стоят на първо място, но кафето не е само абразив. Кофеина прониква и през кожата, а самото му втриване в кожата (с масажни движения) води до подобряване на циркулацията на кръв и лимфа в зоната, което би направило изхвърлянето на застояли отпадни вещества по-ефективно. Така че, да, има смисъл в тази му употреба.
Би помогнал и приема на МСМ в комбинация с вит. Ц, което подобрява колагеновия синтез и заздравява съединителната тъкан.

Мнението беше редактирано от Margi на 08.07.17 14:06.

08.07.17
14:28

каква е дозировката на мсм?

08.07.17
15:08

казано от БПН на 08.07.17, 14:28:

каква е дозировката на мсм?

Зависи колко горчилка можеш да понесеш. 🙂 В началото пиех по 1 ч.л. , сега по 1 с.л. Разбира се, има и лесен вариант - на капсули. Аз бих пила 3-5 капсули вероятно.
Ц-то го пия не по-малко от грам.

08.07.17
15:20

Ъъъ, прощавайте дами, но целулитът не е ли основно функция на % подкожни мазнини - повече мазнини - повече целулит и обратното? Т.е. всякакви масажи, кремове и процедури едва ли имат някакво влияние, като най-ефективно остава намаляването на процента мазнини до нормалните за тялото.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 08.07.17 15:23.

08.07.17
15:53

Аз съм в норма по отношение на % подкожни мазнини, Кръстев...
Де да беше прав!

Dizzy

08.07.17
16:36

Проблемът е заради слаба съединителна тъкан, поне по-слаба отколкото при мъжете, поради което предимно страдаме ние. Аз дебел мъж с целулит не съм виждала, макар че повече заслужавате!

Масажите помагат и то видимо. Намаляването на процента мазнини също допринася, но  само това не е достатъчно.

08.07.17
16:38

Аааа, и аз си мислех,  че мъжете нямат, но видях супер “нарязани” мъжки бедра съвсем наскоро.

Мнението беше редактирано от БПН на 08.07.17 16:39.

08.07.17
16:46

Нито стриите, нито целулита са “запазена марка” на жените.
А целулита е дефект на съединителната тъкан + естроген извън нормата, както вече споменаха, не е въпрос на излишни мазнини.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1