Изготвяне на хранителен режим за Ектоморф

29.08.17
02:28

Здравейте ! На 18 години съм и спортувам активно ( волейбол , баскетбол и колоездене ) , Почти 180см , 67 кг . Трябва ми помощ в изготвянето на хранителен режим за покачване на мускула маса ( чиста ) . Предполагам 4-5 хранения ще бъдат достатъчни .  Може ли да ми кажете към какви храни да се насоча , трябва ли да взимам някакви добавки като за начало и т.н .

Мерси !

Здравей!

Сподели как се храниш сега. Може да се окаже, че изборът на хранителни продукти е окей, просто трябва да увеличиш количествата (приетите калории), за да качваш тегло. Също така при качването няма да е чиста мускулна маса (в истинския смисъл на това), но е възможно да качваш основно активно тегло (в това число не влизат само мускулите).

Няма конкретни храни за покачване на теглото, важно е цялото хранене да отговаря на тази цел. Също така увеличеният брой хранения не означава, че ще започнеш да качваш.  Започни от това ръководство, за да се ориентираш.

Не, добавки не ти трябват.

29.08.17
15:43

казано от Вероника Налбатска на 29.08.17, 09:17:

Здравей!

Сподели как се храниш сега. Може да се окаже, че изборът на хранителни продукти е окей, просто трябва да увеличиш количествата (приетите калории), за да качваш тегло. Също така при качването няма да е чиста мускулна маса (в истинския смисъл на това), но е възможно да качваш основно активно тегло (в това число не влизат само мускулите).

Няма конкретни храни за покачване на теглото, важно е цялото хранене да отговаря на тази цел. Също така увеличеният брой хранения не означава, че ще започнеш да качваш.  Започни от това ръководство, за да се ориентираш.

Не, добавки не ти трябват.

В момента ям всичко и когато съм гладен . Пия  газирани напитки и всичко  , което е “вредно” . Затова  искам да променя начина си на хранене .

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1