В коя категория попадам

МД

06.11.17
20:00

Затруднявам се да определя нивото си на физическа активност според формулата на Харис-Бенедикт.

Значи правя 500 клека дневно, карам колело 1 път седмично по 1 час , ходя пеш половин час дневно и гледам да се движа повече в ежедневието.

Колебая се към кое от трите спадам:

-заседнал начин на живот (живот и ежедневие с малко движение или тренировки): БНМ се умножава по индекс 1,2;

-слабо активен начин на живот (живот и ежедневие с леки, тонизиращи тренировки и занимания, 1 до 3 пъти седмично): БНМ се умножава по индекс 1,375;

-умерено активен начин на живот (живот и ежедневие с умерено тежки, редовни ди 3-5 пъти седмично физически занимания): БНМ се умножава по индекс 1,55;

Мисля че клоня по-скоро към заседнал начин на живот

70 кг съм и ги поддържам със 2000 калории и аноректици-топирамат 100 мг и сибутрамин 30 мг.

Преди имах страшно бърз метаболизъм но един антипсихотик прецака всичко и оттогава имам проблем с теглото.

На твое място бих тествал с нещо между слабо и умерено активно ежедневие. Пробвай с коефициент от 1.4 например и според резултатите ще напасваш.

От друга страна ти вече знаеш колко ти е калорийният баланс - 2000 ккал. Проблемът е, че това че поддържаш на Х калории съвсем не значи, че това е нормално за твоето телосложение и ежедневие. Здравословното състояние оказва много сериозно влияние. Приемът на медикаменти също. Дали, колко голям и колко време си поддържал калориен дефицит и други.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1