Трудно покачване на маса.

09.12.17
19:02

Въпросът ми е доста елементарен ,но съм неук и се допитвам до вас 🙂
Та така:какви са храните които трябва да ям и какви не трябва да ям?Ако може да ми изредите определени храни ,които ще ми помогнат да качвам маса като цяло. Ръст 160 тегло 51кг години 18.

Темата беше редактирана от Иван Драгнев на 09.12.17 19:04.

Деян

09.12.17
19:49

Като цяло трябва да си в калориен излишък, за да качваш, т.е. поетите калории следва да са повече от изразходваните. Има калкулатори за калории, разтърси се малко тук. Но не просто калории, а калории от истинска храна-месо, млечни, яйца, салати, картофи, ориз и др. в тази връзка. Много са нещата-поразгледай!

Здравей!

Като цяло няма универсална рецепта, нито пък списък със задължителни храни. Всичко е индивидуално, като все пак едни храни е добре да заемат по-голяма част от менюто. Всичко това може да ти стане ясно от това четиво. Имай предвид, че е важно цялото хранене, не отделни храни.

Разрови се в сайта, във форума - има изписано много по тази тема.

Какво спортуваш?

11.12.17
20:18

Фитнес тренирам, предимно разглеждам форумите за някой готова примерна хр програма за начало но не мога да намеря моя тип.. повечето предложени хр режими са от типа ( 80 до 90кг) ако има някой желаещ да ми даде някой пример.

Мнението беше редактирано от Иван Драгнев на 11.12.17 20:37.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1