Каква лежанка

17.03.18
16:24

Здравейте, нов съм и във форума и в спорта. Решил съм да започна да тренирам в домашни условия като инвестирам малко пари за уреди. Освен всичко друго, ззадължително искам лежанка, обаче се колебая в избора и в това какво да гледам. Обикалях по магазините информативно да видя за какво става въпрос. Спрял съм се на комбинирана, с възможност за коремни преси, с включен скот и крака. Направи ми впечатление разстоянието между стойките за лоста. При някои е по-голями при други малко. Ако може дайте малко насоки какво да гледам за да бъде удобно и да има смисъл от уреда.

Много е труден изборът на лежанка за вкъщи. Хубавата лежанка трябва да е тежка и стабилна, а това много я ускъпява. Стойките за лоста е добре да са на голямо разстояние една от друга за да може, когато разтоварваш тежестите лоста да не натежава от едната страна и да пада. Също не трябва да ти е много широка като легнеш на нея за да не можеш да я прегърнеш с лопатките.

Мнението беше редактирано от Стойко Колев на 18.03.18 10:11.

18.03.18
11:29

За комбинираните лежанки(лег и полулег) задължително легни да ги пробваш и в двете положения и виж дали са ти удобни.Особено на полулега . Когато съм бил на почивки и в хотелите лежанките все бяха комбинирани. В положения на полулег бяха адски неудобни. Не знам може и да не съм попаднал на качествени модели, въпреки че съм пробвал и на Ккетлър, но аз не съм с добри впечетления от комбинираните лежанки.

18.03.18
11:35

Вземи само пейка и стойки за клек - така хем ще можеш да клякаш, хем ще можеш да ползваш стойките за клек и за раменна преса прав и за лежанката.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 18.03.18 11:35.

18.03.18
12:07

Момчетата са ти дали все добри съвети за избора, аз да дам малко мета-съвет. Ако нямаш история с тренирането и фитнеса, вземи си една карта за месец- два за най- най- близкия и удобен фитнес до теб и се наблюдавай дали ще ходиш редовно. Ако след месец или два продължава да ти се тренира, си вземи каквато искаш лежанка (а и ще си натрупал макар и минимални лични впечатления каква трябва да е лежанката и колко работа ще ти върши), а ако се окаже че фитнеса не е твоето нещо, ще си си спестил едни няколкостотин лева и ще имаш 2 квадрата повече свободни в жилището си.

Успех каквото и да решиш.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1