Как се коригира това?

23.08.18
16:12

Здравейте!
На 18 години съм, тежа 61кг, висок съм 180см.
Искам да кача мускулна маса и .
Проблемът е че съм слаб за ръста си, но още по-гадното е че въпреки че съм кльощав имам корем и то доста голям а отгоре съм изключително кльощав. Не знам някаква аномалия ли е, какво трябва да се прави е моя случай? Да качвам ли да отслабвам ли?? Един вид хем съм кльощав, хем дебел. От 1 месец съм на 4 дневен тренировъчен сплит.
Бях доста слаб преди 1-2 месеца но напоследък това доста ме притеснява пък и изглеждам адски несиметрично.. ужасна гледка кльощав егати мазния, но пък откъм корема нагоре ми се броят ребрата и съм много слаб.

Едни ми казват да качвам и после да чистя, но как да стане като аз качвам основно на корем и тази област, нагоре не мърдам. Други пък да отслабвам, което също ми се вижда странно от 61 кг на колко точно да отслабна?!?!

За това си има термин - skinny-fat, и не е аномалия - често срещан резултат от неправилно хранене и начин на живот.

23.08.18
18:07

В такъв случай какво трябва да се направи.
Ппц съм си слаб и по структура, но с този корем изглеждам ужасно странно като добавим и слабите ръце, гърди и гръден кош....
Какъв режим на хранене и трениране бихте ми препоръчали?

Тренирай цялото тяло или пък Горна/Долна част, или Бутане/Дърпане 3-4 пъти седмично. Яж повече белтъчини - 1,6-2 г на кг. Спи по 7-8 часа. Много важно - ако пиеш, намали алкохола.

23.08.18
22:32

Като цяло аз не пия изобщо. Интересува ме как да изградят мускулатура горе и да отслабна долу едновременно. Мерси за съвета

24.08.18
20:00

казано от Ahmed на 23.08.18, 18:07:

Какъв режим на хранене и трениране бихте ми препоръчали?

Ами ти си го започнал. Само трябва да изчакаш. От един месец тренираш 4 пъти седмично. Просто трябва още време по тоя вариант. С 4 тренировки седмично се изразходва доста енергия и се топят мазнините. Ако и това не помогне, започни да тренираш рано сутрин на гладно. И ще стопиш мазнините за отрицателно време.
Или прави допълнително кардиотренировки.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1