Мнения относно тренировъчен план ,хранителвн режим за покачване на мускулна маса и съвети за прогрес

Здравейте ! Нов съм тук и имам няколко въпроса,които ме мъчат от известно време 🙂 ! Тя накратко да се представя ... На 26години съм , 175 см висок 67.5 кг. ,38.4 ръка , 112 гръдна стаж в залата около 5 6 години с двугодишно прекъсване заради контузия и тотален обрат в личен здравословен  план ,откъдето всъщност ще произходят въпросите ми  !
1ви въпрос : Срязох 2012та година флексорно сухожилие на лява предмишница и беше някакъв ужас ( 20тина шева и тн ,гипсове ... грозна гледка) , оттогава имам леко изоставане и “умаляне” при избутващите упражнения ( най вече на лежанка ) ? С накитници и прием на магнезий биха ли се подобрили нещата, както и силата да избутвам повече килограми , като добавя че не чуствам болка ,опъвания и т.н. ?
2ри въпрос: Преди се хранех крайно нездравословно в съчетание с вредни навици,като честа употреба на лек алкохол и цигари ( конкретизирам периода на застой заради контузията, който траеше близо 2 години ) , сега от 2 месеца се храня здравословно , не съм помислил за цигари и алкохол , кафе и всякакви други junk foods ... Диетата ми е базирана на около 3200 калории дневно като съотношенията на ВПМ са рявномерно балансирани ( РБД) но смятам да дигна протеина в повече ... ( Мога да напиша хранителния режим за по добра представа)
3ти въпрос : Следвам принципите на класическия културизъм и обичам тежките и кратки натоварващи тренировки с базови упражнения с тежко както и 5 дневни сплитове в схемата с покачване на работната тежест и от големи към малки  мускулни групи  с приоритет на изоставащи гърди и крака ? Клека въпреки всичко ми е направо мъчение ... Как да дигна сила в него ?

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1