Навлизане в света на трениращите

06.02.19
11:20

Здравейте,

Казвам се Юлиян, на 22г. живея и работя в чужбина.

Телосложение : 182см, 92кг, обиколка на бицепс 37см 😄

Та ситуацията е следната, преди 9месеца се преместих в ново жилище, и точно срещу мен има фитнес студио, затова след дъълъг размисъл се реших най-сетне да започна да се грижа за тялото си малко повече.

Досега не го намирах за толкова важно, така като работя физическа работа, или казано по-точно работя по покриви, 6 дни в седмицата.

Започвам работа в 8сутринта, но всяка сутрин ставам в 6, не защото е нужно, базата от която тръгвам за обектите ми е наблизо, просто ми харесва да се будя рано, затова бих могъл да си позволя едни 40минути сутришни тренировки в фитнес студиото срещу домът ми.

Съветът от който имам нужда, е дали като за начало да започна да трупам мускулна маса, или мога да тренирам за релеф ?

Като цяло, целта ми не е да раста като килограми, а да сваля телесните мазнини, за да добия малко по атлетична форма.

Тялото ми си изглежда добре като съм облечен, получавал съм много мнения и от 2та пола.
Самата физика която съм получил генетически е ок (сравнително тънки крака, с средно широки бедра, малък корем, и широки рамене), а и се чувствам комфортно в тялото си.

Но както ви споменах по- горе, ще се чувствам много по- добре ако намаля телесните си мазнини и придобия още по-атлетичен вид.

Какво смятате вие по въпроса ?

Просто започни да тренираш и не гледай посока релеф сега. Подразбира се от написаното, че не си спортувал, а активността ти идва от работата.
Сега ще добавиш тренировки с тежести и мисля, че сам ще стигнеш до отговора на въпроса. 🙂

Погледни материалите ни за начинаещи тук.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1