Тежко дишане и трудно поемане на дълбоко въздух. Моля за подкрепа!

04.06.19
15:57

Здравейте хора.
От 2 седмици имам нещо като задух. Трудно поемам дълбоко въздух. Стига някъде до гърлото, в някой от случайте до слънчевия сплит и до там. Реално нямам задух, като недостиг на въздух, дишам си (малко тежко, като риба на сухо), нооо мнооого трудно поемам дълбоко въздух. На 20 пъти веднъж, с триста зора.
Ходих при личния ми лекар, прави ми кардиограма - перфектна. Гледа ме с ехограф - няма проблем. Измери ми кислорода - 99%. Слуша ми дробовете, перфектни.
След това, отидох при втори специалист вътрешни болести. Обясних му какво ми е, дори без да ме прегледа, каза дихателна невроза-дистония.
След това, отидох на полмолог, доста сериозен специалист. Чу ми дишането - кристално. Духах на една машинка и от скала до 100, духнах 106. Демек заключението и беше, че нямам проблеми с дихателната система и дробовете.
Отидох и на алерголог, нямам алергии, ами една лека непонусимост към Хистамин, може би от сезона. Той също ми чу дробовете и каза няма проблем.
След това отидох до познат в окръжна, закачиха ме на кардиограма, на една машина за въздуха в организма, чу ми и дробовете - извода, перфектни! Нямам снимки, или кръвни, защото 7 доктора, ме гледат, слушат и казват, няма смисъл. Нищо ти няма.
След всичко това, проблема си продължава и е като на пристъпи. Ту ми олеква и взимам въздух, ту не мога с часове....
Всички казват, сезон и нервна система, нерви и психика...
Моля ви помогнете ми със съвети и мнения. Как да си помогна?!?! Наистина ли е на психическо-нервна почва?! Ако са ПА, защо усещането е през целия ден, а не само по време на атаката?

Като за последно, ще ви дам едно инфо. Преди 8 години имах ПА, но тогава не беше задух а сърцебиене. Преодолях ги. От 3 години насам имам генерализирана тревожност+хипохондрия. Ако това, може да ви помогне като инфо..Хапчета не пия, само половинка Ксанакс ако мнооооого съм се претоварил психически понякога.
Психотерапевтката ми каза, че това е вегетативна-дихателна дистония.
Питането ми е....КАК ПО-ДЯВОЛИТЕ, 7 лекара + психотерапевт ми казват, че е на психо-нервна основа и че един вид нищо ми няма и съм здрав на бик. А аз, продължавам да дишам като риба на сухо и да си получавам като пристъпчета с които не мога да си поема въздух дълбоко с часове?! Аз ли съм луд, или те ?!?!
Това трудно поемане на въздух, ми се случваше и преди 1-2-3 години, пак по същото време, но отшумяваше за ден-два-три, докато сега държи 2 седмици, може би защото мнооого се вкопчих в него и съм уплашен...НЕ ЗНАМ.
Моля ви хора, поне да ме подкрепите с мнение и съвети, просто за успокоение.
Благодаря на всички и сори за дългата история, но поне бях изчерпателен.

04.06.19
16:08

Почни да тренираш нещо и ще започне да ти минава и мисли за други неща и се разсейвай. Умира се 1 път, няма нужда да се тревожиш излишно 🙂 и да го мислиш по добро няма да стане.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 04.06.19 16:10.

04.06.19
16:13

мисля, че съществено си отговорил на въпроса си в последната част на написаното, че ти се е случвало по същото време. Това сигурно е алергия, която точно сега, по време на цъфтежа се проличава. Има алерголози, които като отидиш при тях, правят опити (натривки) и намират точно от какво ти е алергията и ти правят “антидот”))).....И двете ми деца имаха алергии, едното имаше задух, но беще ужасно, защото не можеше да си поеме въздух, блокирваше направо....както и да е.....Не казвам, че със сигурност имаш алергична реакция, не съм доктор))), а че може да е. Успех!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 04.06.19 16:20.

04.06.19
16:35

Аз също съм за алергия, но понеже писа че е ходил и тн ... ама с алергиите е малко сложно, по принцип от тях се получават подобни смущения.

04.06.19
16:42

казано от kaloyan на 04.06.19, 16:35:

Аз също съм за алергия, но понеже писа че е ходил и тн ... ама с алергиите е малко сложно, по принцип от тях се получават подобни смущения.

във Варна ходихме със записване за седмица напред и има опашки, защото, до като не открие антидота, може пациента да стои вътре доста часове и другите от вън просто чакат)...ние стояхме около 3,4 часа при нея...та така.
Сега даваме само идеи, а той да прецени...както екипа на д-р Хаус))))

04.06.19
16:43

Бях на алерголог и то в Александровска, направи ми 15 точки по ръката и нищо. Само за Хистамина и той не каа нищо за него.

Мисля да отида на гастроентеролог, защото по принциц имам проблеми със стомаха, подуване, оригване и да не е от там нещо...

04.06.19
17:09

Имам приятел с подобен проблем, но тои просто дишаше по трудно и не можеше да поема дълбоко въздух ( с целите дробове ). Започна да тича редовно в гората над града на чист въздух и пиеше чай от борови връхчета за белите дробове, поне това ми е казвал, а как действат те нямам информация, но проблема при него изчезна за около 2 седмици. Това мога да ти дам като информация. Пробвай и да не помогне няма да ти навреди.

04.06.19
18:00

Да започна с това, че да се търси диагноза по такова описание от неспециалисти в някакъв форум в интернет не е добра идея.
Симптомите, които описваш, могат да се дължат както на астма, предизвикана от алергии, така и на паническо разстройство. Като чета обаче цялото описание, астмата ми се струва много малко вероятна.
Обърни внимание на останалите симптоми на паническите атаки (нервно-вегетативна дистония). Струва ми се далеч по-вероятно, а дори може да обясни и гастро-интестиналните симптоми, които имаш.
Имах приятел с подобни проблеми преди години - стигаше до състояния със симптоми на инфаркт, викане на линейка и големи дози диазепам, за да ги овладее.
Дългосрочно лечението е медикаментозно или под формата на психотерапия - различните специалисти препоръчват различно. Важното е да не оставяш нещата така, щом се случва толкова редовно. И търси диагноза от лекар, а не от форум.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 04.06.19 18:04.

04.06.19
18:58

Работя и по този въпрос. Всеки ме успокоява, че вегетативната дистония и тревожноста и т.н. провокират симптоми, но не са опасни. Просто претоварване на нервите и много стрес, това е. 7 лекара казаха, че всичко е на нервна почва и че нищо ми няма, ще опитам да си го втълпя и да се избавя от негативните мисли.

04.06.19
19:11

И аз бях така преди 2-3 месеца.
Всичко беше на нервна основа.
Взех си някакви хапчета Деанксит. Мисля че се водят леки антидепресанти. Пих ги една седмица и оттогава всичко отшумя.
Иначе беше много дискомфортно...поемаш, поемаш въздух и все не ти достига.

08.06.19
13:29

Поеми дъх колкото можеш и с хронометър измери колко дълго можеш да го задържиш. Без да стигаш до крайности. Три пъти с интервал минута и половина между опитите. Сподели.

Как се храниш? Прием на млечни продукти? Прием на въглехидрати? Кръвната захар как е?

08.06.19
16:06

И аз имах нещо подобно след празниците по Нова година...плитко дишане.
Когато бях при лекаря за някаква бележка за детето сподолих този проблем,на който той отвърна:
-Дишаш трудно?!А да ядеш и пиеш без спиране  като дзвер 2-3 седмици  не ти е трудно...айде кат минат месец ,два пак ела...)))

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1