Много мина, немалко остана :)

Прескочи до:

31.08.2020- 7 часа сън, 10хил крачки. Тренировка „дърпащи“ вечерта.

Храна- 2443ккал- 176гр протеин, 87гр мазнини, 215гр въглехидрати.
-Закуска- 40гр протеин, 1 банан, 25гр сурови ядки;
-Обяд- 300гр печено пилешко филе с гъбен сос, 200гр варени картофи, 220гр зеле с моркови, 150гр диня;
-Вечеря- 150гр пилешки гърди на скара, 200гр пържола от пилешки бут на скара, 400гр шопкса салата, 300гр грозде, 27гр шоколад милка

Добавки- 5000UI Видамин Д-3, 267мг Витамин Е, 4гр Омега-3, 5гр Креатин, 5+5гр AAKG, 3бр ZMA;

Тренировка „дърпащи“- 75мин със среден пулс 112удара/мин:
- тяга- 1х10х60, 1х5х100, 5х5х120 (посл. 2 със смесен хват);
- набиране- 5х5х(СТ+10кг);
- гребане с лост- 5х5х100кг (посл. 2 със смесен хват);
- хоризонт. Скрипец- 3х10х70кг;
- пек-бек машина- 3х10х35кг;
- бицепсови чукчета с дъмбел- 8,7,6х18кг;
- бицепсово сгъване с 2 ръце над глава на порт.скрипец- 3х8х30кг;
- повдигане на крака и тяло от хориз. Лег- 25,25,20,20 повтор.

Мнението беше редактирано от Николай Филипов на 01.09.20 11:33.

Отчитам си нещо за отминалите 5 седмици- средно дневен калориен прием около 2900ккал, което е 300ккал над калорииния ми баланс по формулите. 35 дни * 300ккал= 10500 излишни калории за периода, което е около 1,3кг нагоре. Реално кантара показва 1,6кг, но предния път със сигурност се мерих след бягане, а вчера след фитнес, когато със сигурност съм загубил по-малко вода. Отново се доказва, че баланса ми е 2600ккал и съм го пресметнал правилно.

Покачването малко на теглото не ме притеснява. Замерванията са ОК. Ръките и гръдната обиколка са малко нагоре. Изглеждам малко по-добре спрямо преди месец, малко по-силен се чувствам… всичко е точно! Качвам малко снимки от временната форма, замерванията ми от вчера, както и един панталон от зимата на 2018… Мисля да си го пазя за спомен и дано не ми се налага да го нося!

01.09.2020- 7 часа и 30мин сън, 8хил крачки, без тренировка. Вечерта ходихме да се накиснем на лугата, а след това се мазахме и с калта. Трябваше да се сетя по-рано и още при първите схващания в гърба и врата да отида. Доста хора ходят и помага за доста проблеми.

Добавки- 5000UI Витамин Д-3, 267мг Витамин Е, 5гр ААКГ, 5гр Креатин, 4гр Омега 3, 3бр ZMA;

Храна- 2690ккал- 202гр протеин, 103гр мазнини, 216гр въглехидрати;

02.09.2020- 7 часа сън, 12хил крачки. Тренировка „бутащи“.

Добавки- 267мг Витамин Е, 5гр ААКГ, 5гр Креатин, 4гр Омега 3, 3бр ZMA;

Храна- 2490ккал- 150гр протеин, 80гр мазнини, 270г въглехидрати.

Тренировка „бутащи“- 75мин със среден пулс 116удара/мин. Клека трябваше да кача, но се обърках и забравих. Лега не ми се качва без спотър. Раменната е тегава. Кофите ще пробвам да кача следващата тренировка.

- загрявка стави + 2мин скачане на въже;
- клек- 1х10х60, 1х5х100, 5х5х115;
- раменна- 5,5,4,4,3х60;
- лег- 5х5х95;
- кофички- 5х5х(ст+15);
- наклонена машина за гърди- 4х10х100;
- трицепсово разгъване едностранно с кабел- 3х10х20кг;
- трицепсово разгъване с 2 ръце с триъгълна ръкохватка- 3х10х50;
- бедрено разгъване на машина- 3х12х65кг;
- коремни преси на машина- 3х35х50кг

03.09.20
11:22

Каква е тая мода да си криете лицата?
Бахти конспиративните хора...:D

Dydo

03.09.20
11:40

Какъв е ръстът ти. Питам с оглед мерките, когато си бил 109 кг. Защото и аз в момента съм 109 кг., ама талията ми е с 10 см. надолу от това което е било при теб, т.е. добре съм......или поне така си мисля :-)
Другото което е, само 2 см. ти е паднала ръката при разлика почти 20 кг., което ще рече, че и бая мускул си сложил, на фона на стопените мазнини.
Иначе респект за постоянството и резултатите ти !!!!!

03.09.20
11:44

Чудесен резултат, Ники! :) Голямо браво! Много ме мотивира твоят дневник! Продължавай в същия дух! 💪

@Сашо, просто съм чувал, че има хора, който се оплакват, че им са качвани лични снимки по разни сайтове на разни измислени продукти и треньори и не искам да стана рекламно “лице” на някой или нещо. Иначе на повечето ми снимки съм си с лицето. Нямам от какво да се крия.

@Дидо- 180см ми е височината.

@Поли, радвам се, че така ти действам и ти желая успех с постигането на целите! Имам и доста други приятели и познати, които покрай мен и моите резултати се нахъсват и  малко или много си променят начина на живот. Това ме прави още по-щастлив от постигнатото.

03.09.20
12:21

Много добра форма. Поздравления за постигнатите резултати-силови и визуални.

03.09.20
12:47

Голямо браво и от мен, Ники!

Група, голям х*й се наядох. На никой не пожелавам това през което преминах. Нз как и кога ще продължа с каквито и да било занимания...

Накратко хронологията:
- четвъртък и петък- всичко е нормално. 5км  бягане четвъртък и тренировка във фитнеса в петък. В интерес на истината бях малко уморен в петък в залаъа, но го бях отдал на вчерашното бягане.

-събота- пътувам към сандански за 5 дни уж с басейни  и 2 планувани похода  в Пирин. Сутронта се чувсъвах потпаднал и с болки в корема, която докато стигна София се засили. Реших да отпочина 2 часа и се видях с приятели. Видях, че нещата не са на добре и отидох в квартирата на брат ми да почивам, дори с риск да изгубя напълно първия ден. Нещата още повече се вшошиха и вечерта ме отведоха в спешното на окръжна. Прегледаха ме и казаха гастрид и евентуално възпаление на апендикса. Дадоха хапчета и ме пуснаха. Вечерта пак болки и трудно спане.

-неделя- пак не бяха дпбре нещата, но не се влошаваха. Болката взе па пада надолу в корема и да се изостря. Вечерта беше много зле.

-понеделник сутрин- пак в спешното на олръжна- този път съмнения за цистит и евентуално някакви камъчета по тръбопроводите. Дадоха ми още лекарства- общо 9 броя. Нямало нужда да ме хоспитализорат. Да си пия антибиотика и обезболяващите и съм щял да се оправя.

-вторник- нещата не се оправяха. Реших да сменя болницата- отидох във фи-хелт, че имам там допълнително здравно. Прегледаха ме набързо и ме прехвърлиха към Пирогов. Там 2 часа нови изследвания и в крайна сметка се оказа спукан апендикс. Вкараха ме веднага и почти 3 часа операция... Оказа се, че било много зле положението. Гной в стомаха, червата и т.н. Още не съм питал от колко време е бил спукан.

Сряда, четв, петък- възстановяване уж по график, но са зле нещата. Не съм ял от понеделник сутрин и може би от утре ще ме захранват.

Почти цяла седмица вече сериоНи болки и съм много иморен и психичеаки и физически. В същото време вечер ми е страшно трудно да спя по ред причини. В крайна сметка съм с 2 дренажни отвора на корема и 20-25см разрез по височина на корема и нз колко шева. Не знам кога и как ще продължа със заниманията. Най-важното е да сме живи и здрави. Благодаря на Господ, че все пак не го хванаха прекалено късно, че можеше и по-зле да се развият нещата.

Бъдете живи и здрави и вниматрлно с докторите!

11.09.20
18:02

Пожелавам скорошно оздравяване и МНОГО КЪСМЕТ.

Мнението беше редактирано от Цветан на 11.09.20 18:02.

11.09.20
20:02

Бързо възстановяване ти желая!
Добре, че все пак си отишъл в Пирогов, преди да е станало съвсем късно.
Ще съдиш Окръжна болница нали? Не ги оставяй да им се размине. От некомпетентност, вместо  просто да ти изреждат апендикса са го оставили да се спука и най-вероятно  си направил перитонит. Това не бива да се случва в една, уж развита държава.

Прокрадна ми се мисълта или поне 1 сигнал да пусна. Почти съм сигурен обаче, че са си вързали гащите. Подписах доста долименти, които нямах възможност да прочета. В цялото тичане в Пирогов преди операцията, сега не съм сигурен обаче къде ми е папката с документите от предните дни. Сигурен съм, че остана в приемна хирургия и вчера попитах, но от там не бяха убедени, че е там. Ще вида при изписването...

11.09.20
21:45

казано от Mara Croft на 11.09.20, 20:02:

Ще съдиш Окръжна болница нали? Не ги оставяй да им се размине. От некомпетентност, вместо  просто да ти изреждат апендикса са го оставили да се спука и най-вероятно  си направил перитонит. Това не бива да се случва в една, уж развита държава.

Как точно ще ги съди?Нещо лечение ли са отказали?
Кат вземете  да се изхождате компетентно...все едно сте лекари.
Следващия път може би на теб да звънне да се информира за състоянието си.
Браво на лекарите реагирали адекватно в тази животозастрашаваща ситуация.

казано от nervak на 11.09.20, 21:45:

казано от Mara Croft на 11.09.20, 20:02:

Може би не си прочел енимателно мнението ми. Имам 2 посещения в спешното на окръжна, без да разберат за проблема и след 3 дни, при посещение в Пирогов, апенфикса вече е спукан от неизвестно време...

Кое е адекватното, 2 пъти да ме изписват от спешното, без да разберат, че съм с проблемен апендикс и да ме връщат да се лекувам у дома с 1 антибиотик, хапчета за корем и киселини и 5 вида обезболяващи? В Пирогов как разбраха почти веднага? Като звъннах на личната в Сандански, веднага каза, че се съмнява в апендикса. Насочиха ме към косултация с гастро, при положение, че следват 3 почивни дни. Изгубих много ценно време и получих черва и стомах пълни с гной...

Мнението беше редактирано от Николай Филипов на 11.09.20 22:35.

11.09.20
22:46

Сестра ми лежа за апендикс в Окръжна и чак на третия ден започнаха да и вливат инсулин, беше на косъм от смъртта.

Група, да кажа, че вчера ме изписаха от Пирогов. Изпратиха ме за колкото е възможно по-активна почивка у дома и доизлекуване с антибиотик. В сряда съм на контролен при хирурга, та ще видим какво ще каже доктора.

След повече от 5 дни без грам храна, от събота взеха малко да ме захранват. Много съм внимателен какво ям, да не прецакам нещо. Инструкциите им при изписването бяха крайно недостатъчното според мен изречение “без боб, грах, леща, царевица...” но това е реалността у нас. Поразрових се в нета и уж намерих инфо как и с какво да се храня.

Коремната мускулатура е леш... Нека се пооправя с другите проблеми и тогава ще търся някаква професионална помощ може би. Плана до края на седмицата е максимално много време да лежа, което реално също е проблем...

14.09.20
11:30

казано от nervak на 11.09.20, 21:45:

Не са отказали, но в тази ситуация веднага се отваря и тогава се гледа какво и как, защото понякога час заккъснение е фатален. Коремен хирург от ВМА, мой много добър приятел, така ми е казвал...Иначе в Пирогов са реагирали адекватно, да.

04.10.20
12:02

Как си, Ники? Липсваш тук! Скорошно възстановяване и те чакаме с нови сили 💪 🙂

Здравей, Поли! Здравейте, колеги!

Възстановяването върви добре и по план. Чувствам се вече значитвлно по-добре. Чувствам подобрение в тонуса, а и живеца сякаш му се върна. Преди 10-на дни ми махнаха всички шевове от корема- общо към 20-22 броя. Раната вече е затворена, но трябва да съм много внимателен за да не я прецакам. Мажа я с някакъв крем от етерични масла, който според мен действа добре и помага. Все още усещам болка при някой движения при ходене, както и при лежане. Към момента не мисля, че е възможно да се занимавам с каквато и да била физическа активност, освен ходенето. Така и така ми се налага да минавам през обекта, за да върша по малко работа, а и за мое спокойствие, та прекарвам по около 2-3 часа на ден там, като в същото време и се раздвижвам. Вечер поне за по час излизам на вечерна разходка.

От 1 седмица почти съм се върнал към нормалното хранене. Все още избягвам бобовите храни, като мисля и тях да ги пробвам скоро, и все още избягвам пикантното, пърженото и много мазното.

При 91кг преди началото на проблемите, след изписването ми от болницата, преди 2 седмици, бях точно 81 кг, което са 10 загубени килограма за 16-17 дни. В момента съм 84кг. Направо не можех да се позная в огледалото. Супер много ми се оголиха скулите и челюстите, както и по други части на тялото усещам загубените килограми...

В крайна смета, на добре вървят нещата. С всеки ден се чувствам по-добре и по-здрав. С нетърпение чакам момента в който ще се върна в залата или ще стартирам някакви други физически занимания, но със сигурност няма и да избързвам излишно. Със сигурност и ще потърся професионална помощ, при рестартирането на заниманията.

В събота даже бях на сватба с приятелката. Хора не играх, но в 2 блуса се включих :D :D :D

Поздрави на всички!

05.10.20
18:41

Браво, браво, радвам се че си добре. Аз чак сега видях какво ти се е случило, добре че си отървал кожата. Внимавай друг път, аз и мои близки сме имали подобни много ситуации с доктори ... и нямам думи. Някои си заминаха, абе най-добре е да не ти се налага.
Въобще това ти го пожелавам, то и тренировките ще си дойдат след време ..

Здравейте, група! Отдаване не съм писал, та да разкажа какво се случва с мен. Вече 2 месеца и 10 дни след операцията се чувствам много по-добре. Храня се нормално, като не съм смятал калориите, но съм в сериозен калориен излишък, което се доказва и от канртара. 91кг преди началото на проблемите ми, 82кг седмица след операцията и в момента отново съм около 92. Ще трябва да намаля малко калориите или да увелича разхода на калории, за да не се освиня прекалено. Целта е да не ставам над 93-94кг преди да възобновя тренировките.

Оказа се, че хирурга в Пирогов беше „забравил“ да ми махне 7-8 от конците, въпреки че поне 3 пъти ми каза, че ги е махнал всичките. Отидох при друг хирург в Бургас и той уж махна всички останали, но у дома видях, че 3 от конците все още са си на мястото, та се ядосах и ги махнах сам… До тук с коментарите за състоянието на здравеопазването ни… Положението е „Да не дава Господ…“

За жалост все още изпитвам придърпвания в коремната област, при по-резки движения и при малко по-голямо натоварване. Все още не си позволявам да вдигам нищо по-тежко от 3-4кг. Единствената ми активност до момента са разходки в парка, като гледам да правя поне по 12-13хил крачки дневно. Плана ми е, в следващите няколко дни да стартирам отново посещения във фитнеса, като за момента единствено ще въртя колело и ще ходя на пътеката. Идеята ми е да увелича разхода на калории и поне някакви активности да извършвам. Имам възможност да се пробвам и с малко плуване, но не съм сигурен как ще ми реагира коремната мускулатура на такова натоварване. Надявам се след Нова година да имам възможност да стартирам и с тренировките в залата, но ще видим какво ще стане.

Поне имах малко повече време, че още не ходя постоянно на работа, та пообиколихме с приятелката в Странджа, Жеравна, Сандански...

Според мен трябва да направа консултация с физиотерапевт. Ще съм благодарен, ако ми препоръчате някой добър в Бургас.

Живи и здрави бъдете!

Мнението беше редактирано от Николай Филипов на 18.11.20 10:25.

18.11.20
14:24

Това с. Бръшлян ли е на последните снимки? Любимо място ми е Странджа - далеч по-малко пренаселена от планините в западна България, а страшно красива и подценявана.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 18.11.20 14:49.

Последните две са от Жеравна. Предните са от Бръшлян. Наистина прекрасно място. Чудесно е за семейни почивки и разпускане. В една много приятна къща за гости бяхме запазили места и нощувахме. Домакините бяха чудесни. Пълно е с екопътеки за разходки в района. Освен това има и доста забележителности- тракииски гробници, интересни пещери, светилища, параклисчета и тн.

За мен, не може да се сравни с Рила и Пирин. Просто са различни неща, че да се сравняват, но определено е чудесно място Странджа и си заслужава да се посети.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1