Записки

15.08.20
16:05

Здравейте :))
Писал съм тук преди доста. Сега нищо интересно няма да пиша най-вероятно. Заел съм се да си оправя някои болежки и ми е много трудно да следя дали постигам нещо, защото почти не тренирам. Затова реших да пусна тема тук, за да имам някакви записки и да си ги гледам. А и тук винаги има кой да ми даде акъл, което е плюс.
Гледам, че доста от старите потребители още са тук, така че сигурно някой си ме спомня. Имах амбиции да се занимавам с трибой, тренирах колкото мога тежко и ми се получаваше сравнително добре. Това отмина.
В момента съм на 23, от края на 2016 не съм спортувал активно за повече от 2-3 месеца, като 2018 бяха въпросните месеци. За нетрениращ имам сила, предвид и теглото ми, което е 84кг все пак. Имам между 150 и 155кг  лежанка, но тя винаги ми е била много силна. Тяга правих 200кг, което е и някъде около максимума ми, над глава мога да вдигна 80кг 4 пъти. И това е.
Спрях да тренирам поради доста проблеми в личен план, а след това започнах и работа, която ми изяжда времето ужасно много. Реално имам между 0 и 4 почивни дни на месец, а в работните рядко съм под 11ч зает. Винаги съм тренирал, за да съм конкурентен, а не за визия, за здраве и т.н. Просто мразя да съм втори. Затова и избяга желанието за спорт с времето.

Та какво целя. Към момента съм на около 16-17% мазнини, което не е отчайващо, защото на 84кг съм при ръст 174см. Не съм дебел, не съм и скини-фет. Искам да сваля 4-5% от мазнините, за да си дам рестарт на тялото. Разтягам между 0 и 4 пъти седмично и се чувствам добре 🤣 Клек мога само борчески и то до 60 70кг максимум. Гребане единствено с трап бар. От друго кръстът ми е аут за няколко дни.
Правя суперсерии набирания и кофи, като гледам да имам между 50-200 набирания и 100-400 кофички на седмица. Отделно в нас имам 4 дъмбела и ги въртя и тях 1-3 пъти седмично. А когато съм си на село, правя щанги колкото имам сила. Но понякога това е 1 път месечно, защото не мога да се прибирам често.

Целта е да сваля, независимо дали ще съм 75-77 или 80-82кг. Просто да мога да започна да клякам и дърпам без болки, да поразтегна тялото, защото никога реално не съм разтягал. Да правя по 4-5 раздвижвания на седмица, без значение дали са лостове за 20мин, дали са помпания с дъмбелите, дали са щанги в нас. Просто за тонус. От септември ще ходя и на фитнес, като има вероятност да започна по-сериозно, ако ми е окей тялото. Голямо желание имам да се запиша на бокс, но няма как към момента, защото последната тренировка е в 19ч, а рядко съм свършил работа тогава.
Тук сигурно ще описвам един път седмично, за да видя свалям ли, боли ли ме нещо и как съм като цяло. Сега започвам с днешната тренировка.

15.08.20
19:10

Добре дошъл отново.

Лично аз добре си те спомням, както и времето, в което пишеше, както и какво точно пишеше.

Пускам ти темата, като припомням да се имат предвид правилата за ползване на форума.

Успех с целите.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 15.08.20 19:10.

15.08.20
19:13

Ето днешното движение:

4 пъти(2 без почивка, 2 през 1мин)
А1: Гребане трап бар - 5ци на 85кг
А2: Военна преса - 5ци на 70кг
А3: Набиране - 5ци без тежест
А4: Корем - 5-8 с 55кг

4 пъти(2 през 1мин, 2 през 2мин):
Б1: Обръщане - 5ци на 70кг
Б2: Тесен лег - 5ци на 100кг
Б3: Набиране - 5ци без тежест
Б4: Планк

Не мога да кажа, че не ми е тежко. Това ми е нивото в момента. Не мога да напъна всички упражнения да ги правя с добри тежести, защото не съм във форма.
Храната ми е ок, че не я споменах в предния пост. Ям 2 или 3 пъти на ден, не смятам нищо, но просто ям хубава храна. Реално съм 7-8кг надолу по този начин. Евентуално септември може малко по-сериозно да й обърна внимание.

18.08.20
15:01

казано от ‘satisfaction на 15.08.20, 16:05:

Клек мога само борчески и то до 60 70кг максимум.

Със сигурност ще можеш и БГ клек без болки.

24.08.20
20:27

83кг съм тая седмица. Не съм бил толкова бая отдавна. Храната не беше особено добра, тренировките бяха 2 по 20мин. И въпреки това изглеждам по-добре, което е малоумно. Петък, събота и неделя имам 41ч работни, а от понеделник до сряда бях по зъболекари и просто не ни беше изобщо до нищо.
Май няма да има смисъл да пиша нещо повече към тоя момент, защото реално нищо не правя и няма да се промени, докато не мине сезона в работата ми. Затова тая седмица целта е да направя 4 движения, да хапвам хубаво и да има какво да се описеа.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 24.08.20 20:27.

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1