Записки

Прескочи до:

17.02.21
19:20

Записвам 25мин много бавно тичане от сега.
Нямаше 4км. Доста лед и си беше тегаво, но точно от такова тичане имах нужда. Меега приятно.

17.02.21
20:15

Проблемът е, че аз много тъпо ще структурам такава програма. Много ми е тегаво със свободното време и буквално около обяд знам за конкретния ден как съм. Пък ставане от сорта на около 6ч наистина никога не е било вариант за мен. Прекалено до късно имам работа просто. Ще го измисля окончателно след месец явно.
Коремът иначе се чудех дали да не го правя с разтягането, като напълно отделно движение. Но просто наистина нямам идея как да го тренирам.

18.02.21
10:09

казано от Boby_ на 17.02.21, 17:05:

Мога да ви спестя проучването - металните не струват, пяната се износва много бързо и започват да убиват адски.
Има само една марка, която си струва - Teeter EZ-Up:
https://teeter.com/product/ez-inversion-system/

Аз си ги поръчвах от САЩ, но са ги пуснали вече и в Европа (поне гледам, че ги има по шведски сайтове). Продават се и само обувките, без тая простотия за рамката на вратата.

Благодарности, Боби! Купих си само обувките от https://backcareonline.co.uk намалени тази седмица от 180 на 100 паунда (+16 паунда доставка) с преордер за март.

18.02.21
10:11

Мога да ви спестя проучването - металните не струват, пяната се износва много бързо и започват да убиват адски.

Ама и ти това го разбра по трудния начин :D

казано от Splash на 17.02.21, 18:04:

казано от nervak на 17.02.21, 17:59:

Баси и скъпотията.

Тия дни смятах, помещение и оборудване - клетка, елейко лост и тежести, гребен тренажор, пудовки, под, вентилация - това е скъпо :)
П.П. Без сауна и джакузи за ... възстановяването :D

Помещението е скъпото, останалото е лесно. А гравити буутс са си скъпо нещо по принцип, така е.

казано от ‘satisfaction на 17.02.21, 20:15:

Проблемът е, че аз много тъпо ще структурам такава програма. Много ми е тегаво със свободното време и буквално около обяд знам за конкретния ден как съм. Пък ставане от сорта на около 6ч наистина никога не е било вариант за мен. Прекалено до късно имам работа просто. Ще го измисля окончателно след месец явно.

Не е нужно да я структурираш “остро” или “умно”, а да я структурираш просто. Максимално просто и гъвкаво.

казано от ‘satisfaction на 17.02.21, 20:15:

Коремът иначе се чудех дали да не го правя с разтягането, като напълно отделно движение. Но просто наистина нямам идея как да го тренирам.

Все тая е как ще го правиш, ако го правиш правилно.

18.02.21
10:40

Нямам няква здрава основа...кубинки,стари туристически обувки.Ще си направя, обувки за висене...не е нещо сложно.

18.02.21
10:40

Лег 3х10 3010
Страничен планк 3х30сек
Бърпи 3х10

Напади 3х8 3010
Повдигане на краката 3х12 3010
Тръстър 3х10

Румънска тяга 3х10 3010
Планк 3х60сек
Джъмпинг Джак 3х20

Станах с идеята до фитнеса да скоча, но толкова не ми се ходи в Студентски, че не е истина просто... Тука опитвам да си правя тегави някои неща, ама е ясно, че не се получава много.

Ударих и един метър сутринта, че не съм се мерил от години. Талията 82.5 излезе, гърдите 116, а бедрото близо 67. На под 79кг мисля. Не знам колко е бил корема лятото, но съм 7-ма дупка на трибойския колан, който тогава не беше близо да ме хване и на първата дупка. Тоест около 25см би трябвало да е разликата... По някаква таблица излиза, че гърдите и бедрата са ми с около 4-5см по-развити, а ръцете с 2-3см надолу от това, което трябва да съм, за да съм пропорционален 😀😀 Не е далече от истината, като се гледам в огледалото.

18.02.21
11:03

казано от James Hinks на 18.02.21, 10:11:

Ама и ти това го разбра по трудния начин :D

Затова се опитвам сега да го спестя на някой друг “трудния начин”. :)

18.02.21
11:21

Според мен, вместо да се виси на пръсти на краката е много по-просто да си висиш на ръцете и да правиш “пръсти до лоста”. Товари корема достатъчно. А ако иска човек да му е по-трудно, правете упражнението с изпънати крака и наистина пръсти до лоста, а не глезени или подбедрици.

18.02.21
11:23

казано от Svetoslav на 18.02.21, 11:21:

Според мен, вместо да се виси на пръсти на краката е много по-просто да си висиш на ръцете и да правиш “пръсти до лоста”. Товари корема достатъчно. А ако иска човек да му е по-трудно, правете упражнението с изпънати крака и наистина пръсти до лоста, а не глезени или подбедрици.

Съвсем различно упражнение е.

18.02.21
11:26

Да, обратното на това, което се коментира. Но идеята е упражнения за коремната преса като цяло, а не конкретно упражнение. Затова предлагам по-просто упражнение.

18.02.21
11:34

казано от Svetoslav на 18.02.21, 11:26:

Да, обратното на това, което се коментира. Но идеята е упражнения за коремната преса като цяло, а не конкретно упражнение. Затова предлагам по-просто упражнение.

Упражнение за пресата, което да е ефективно, да помага за по-добра компресия при клек и да не травмира гръбнака. ;) Втората част е съществената в случая.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 18.02.21 11:34.

18.02.21
11:42

Боби, аз с моя гръбнак изобщо не бих предлагал упражнения, които да го товарят. Упражнението, което предлагам, укрепва изключително добре коремната преса и разтяга кръста, което е добре за гръбнака. А ако човек задържи краката в горно положение пресата работи доста повече отколкото при упражнението , което ти предлагаш. Ако в допълнение на това, при задържане в горно положение на краката тялото се залюлее, пръстите трябва да стоят до лоста плътно, натоварването на пресата е жестоко в едното крайно положение при залюляването.

18.02.21
12:04

По принцип при упражнения за корем почти всички хора си товарят кръста, а не корема, защото не са наясно с това каква е функцията на коремните мускули и че всъщност трябва да се свиват, а не просто да вдигат краката/горната част на тялото.

В крайна сметка реших да разделя корема на 4 и да го товаря с 2 тежки серии след всяка тренировка, без компромис с техниката. Като гоня увеличаване на тежестите, играя си с негативната част, темпото като цяло и тн. Ще видим какво ще стане, но със сигурност се чувствам десетки пъти по-добре, отколкото преди няколко месеца. Това ми е достатъчно за сега.

18.02.21
13:40

казано от Svetoslav на 18.02.21, 11:42:

Боби, аз с моя гръбнак изобщо не бих предлагал упражнения, които да го товарят. Упражнението, което предлагам, укрепва изключително добре коремната преса и разтяга кръста, което е добре за гръбнака. А ако човек задържи краката в горно положение пресата работи доста повече отколкото при упражнението , което ти предлагаш. .

Аха...само помисли за движението,което инициираш от кръста,като качваш краката горе....и пак ще си говорим щадящо ли е за лумбалния дял.
Все едно да кажеш,че набиранията са подходящи при болки в кръста.

18.02.21
18:32

Едни бързи лостчета по дънки 😀
5х12 широко набиране
5х12 кофи с 3сек негативна
3х8 тясно набиране
3хМАКС кофи

Уж излязох да се разходя

19.02.21
19:36

35мин крос от преди малко

Не съм гледал разстояние, но е далеч от 6км. Уча се да не ми писва, иначе е много леко. Утре 40мин.

20.02.21
10:01

През 60сек:
Лег 3х6х90, 100, 110кг 3010
Набиране 3х6-8хСТ 4010

Полулег дъмбели 3х12х30кг 3010 + дроп серия последната
Горен скрипец подхват 3х12 3010 + дроп

Флайс полулег 3х15 2020
Долен скрипец 3х15 3010

Кофи 2хМАКС
Хиперекстензии 2х15х40кг

Пречупих се да ходя на фитнес в Студентски град 😀
Странното беше, че бях най-добре изглеждащия, а аз дори не изглеждам добре 😂😂😂
Всичко свежо и приятно. Така ще е тоя месец, ще наблегна на тичането. Лежанката смея да твърдя, че беше отказ иначе. Много ми е паднала силата.

ПП: Един ме викна да го пазя на клека, а той правеше 10см движение с 90кг и му викам да клекне като мъж, след което спря да вика мен 🤔

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 20.02.21 10:04.

20.02.21
16:19

40мин крос

6.5км се получи. За първи път тичам толкова. Партньорът ми за тичане е жена и много бързо се предаде под дъжда, въпреки че си дадох горнището 😀 И все пак си направих тичането аз. Въпрос на приоритети 😂
ПП: Пролетта не можех да клекна в тоя панталон. Беше плътно по мен.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 20.02.21 19:26.

21.02.21
11:59

През 90сек:
Борчески клек 3х6 4010
Напади 3х12 3010
Предно бедро 3х15

Румънска тяга 3х6 4010
Задно бедро 3х12
Хиперекстензии 3х15

Молитва 3х10 2020
Крака от вис 3х10 2020

Толкова пот не бях хвърлял скоро. Ужасно ме изтормози това, а тежестите са като за 30ки да правя 😀
За пръв път ползвам релефен фоумролер и ми се прирева, признавам си.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 21.02.21 12:02.

21.02.21
23:09

Значи, понеже се снимам един път на 6 месеца, използвам момента, защото снимка за сравнение на тялото просто нямам 😀
Ляво - днес
Дясно - миналата година, резултат след 3 години и половина връзка. Или иначе казано - как да заприличаш на картоф.

Извод: Мъже, пазете се! Те са врага! 😀

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 21.02.21 23:16.

22.02.21
19:07

35мин тичане записвам

Много леко и ужасно приятно на това време, но за малко да припадна. Ще вкарам въглехидрати малко, че ми стана наистина много зле.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 22.02.21 21:29.

23.02.21
09:54

Ръкички през 90сек:
Рамо дъмбели 2х8х32кг, 2х12х22кг 2010
Бицепс дъмбели 2х8х17кг, 2х12х14кг 2010
Трицепс дъмбел 2х8х40кг, 2х12х25кг 2010

Средно рамо 3х12+12 с 10 и 7кг 2010
Бицепс скрипец 3х20 3010
Трицепс скрипец 3х20 3010

Колело 30мин

Рамото ми натежа много с 30-ките. Ако има кой да ми помага, сигурно ще гоня с 40ките някви повторения, без да спазвам темпо. Другото протоколно. Има вероятност да нямам време за тичане после и врътнах 30мин на колелото. Ако все пак успея - може да скокна за някакви 3км.
Спешно ми трябва да падам на 13% и да си кача 7-8кг, че като ги гледам тъпаците из фитнеса и се отчайвам. Тамън се изкефих, че някой се набира с тежест, а той измъчена 3-ка(почти 😀) с 20кг и 5мин го коментираха после колко е як...

23.02.21
10:02

А ти, като не си тъпак, 3-ка с 200кг ли правиш?

23.02.21
10:25

Право в имоциити 😀
Какво се палиш, като е очеизбождащо какво съм искал да кажа? Момчето правеше 3 половинки с 20кг и 5мин коментираха колко е як след серията. Със сигурност не е от най-умните, да. И със сигурност не съм тъпак, да. И със сигурност не мога 3-ка с 200, да. Друго искаш ли да знаеш за мен или си задоволен?

23.02.21
12:42

казано от ‘satisfaction на 23.02.21, 10:25:

Право в имоциити 😀
Какво се палиш, като е очеизбождащо какво съм искал да кажа? Момчето правеше 3 половинки с 20кг и 5мин коментираха колко е як след серията. Със сигурност не е от най-умните, да. И със сигурност не съм тъпак, да. И със сигурност не мога 3-ка с 200, да. Друго искаш ли да знаеш за мен или си задоволен?

Че какво са 200 за теб? Задоволен съм!

23.02.21
13:25

Айде сега кажи каква ти е драмата точно, че наистина не виждам никаква логика? Чувстваш се засегнат по някакъв начин ли или нещо ти се спами днес? Може би пък искаш нещо да опиташ да ме обидиш, знам ли? Нещо друго? Не знам, ама реално написах нещо, което е напълно вярно и е смешно, че е факт във всеки един фитнес, а ти се почувства засегнат 😀

23.02.21
14:01

Първо се снимаш гол в легнално положение, после прилагаш евтина женска психология, а сега се правиш на мъж, тези неща са самоизключващи се.

23.02.21
14:10

казано от Brown Bomber на 23.02.21, 14:01:

Първо се снимаш гол в легнално положение, после прилагаш евтина женска психология, а сега се правиш на мъж, тези неща са самоизключващи се.

:)) хахха , ама и ти храниш добре. Ама той е млад ... така няма да разбере нищо освен хейта.

23.02.21
14:12

Не съм го обидил, просто перченето ми идва в повече.

23.02.21
14:46

казано от Brown Bomber на 23.02.21, 14:12:

Не съм го обидил, просто перченето ми идва в повече.

Според мен пък е нормална реакция, да ти стане смешно. Сатисфекшъна принципно си е яко момче и виждайки не пълно набиране за 3 бр. с 20 кг. от човек явно с претенции, за което е получил браво ,у, а, евала от останалите в залата, си е повод за поне лека усмивка.
Не говорим за многото от обикновенте хора, дори и млади, които не могат даже да се наберат и един път.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 14:47.

казано от ‘satisfaction на 17.02.21, 14:27:

Малко тема за размисъл.

Според мен, раздели движенията в две тренировки,  примерно, в едната да са клек, лег и набиране, а в другата - тяга, преса и кофи - или както прецениш за добре, и ги върти А, Б, А, Б в каквато честота ти дойде добре спрямо усещането и ежедневието. А не да го мислиш и да се тормозиш три пъти седмично ли да е, четири ли. Най-вероятно ще се самонагласиш да тренираш през ден или да ги въртиш клек, тяга, почивка. Като може би да ги разделиш и на А1, Б1, А2 и Б2, като в 1 да въртиш по 3-4 повторения, а в 2 - по 5-6. И дали ще ги въртиш кръгово или подред - както ти се прави, като според мен кръговия вариант има редица предимства, и то значими. И ренегадското в края на тренировката, а разтягането - когато ти скимне.

То това си е общовалидния начин за трениране за всеки, който няма особени здравословни състояния или специфични спортни цели.

Мнението беше редактирано от Сгазен Помияр на 23.02.21 14:56.

23.02.21
20:13

казано от Brown Bomber на 23.02.21, 14:01:

Тъпото е, че реши да се правиш ти на интересен, а всъщност казваш неща, с които съм съгласен. Ама нямаше явно какво да правиш и реши да си убиеш времето тук. Ще започнем много дълга тема сигурно, която дори не знам дали ми се започва, ама обясни ми къде точно се правя на мъж, къде прилагам някаква психология, къде се перча? Ама сериозно седни и обясни, не да ми се правиш на интересен, защото ако трябва “да се правя на мъж” - мога просто да ти кажа, че си ми през хуя и да се приключва.
Пак ти казвам - напълно съгласен съм по принцип с нещата, които казваш. Обаче нямаш повод да ги казваш, просто реши да се заяждаш. Това как съм се снимал, е пределно ясно, че е смешно. Снимал съм се така, защото в такава поза засякох другата снимка, докато търсех някои неща в телефона. Считам го дори за педалско, ако толкова те интересува мнението ми по въпроса, ама като цяло е още по-смешно дори да го обсъждаме точно това.
Перченето пък е нещо характерно точно за бб-тийм от години. Всеки тук е повече от “простолюдието” по фитнесите, докато всъщност няма един човек даже, дето да е останал и да тренира наистина сериозно и да гони цели, да е кеф да му четеш дневника и на някакво по-високо ниво да видиш как стоят нещата. Последният тук замина преди няколко месеца, защото употребява стероиди, а има сигурно още дузина, които употребяват. Малкия Сашо от Плевен се сещам веднага да спомена и това как целия форум му лапаше хуя, а той пича с години не можеше се изчисти от нещата, за да се пусне на състезание извън България. И все мъже на твоята възраст или по-големи дори. Всеки се кефи на хора с постижения бе, дееба. Оставете ги поне да ги наблюдаваме. Боби Адов дори пишеше по едно време тука. Е, майка му стара, кога ще пише човек на такова ниво и да имаш възможност да черпиш от опита му? Ако продължа, то темата ще стане изключително разводнена и няма да има накрая нищо общо с това, което се заформи като някакъв спор ли, знам ли аз. Просто исках да ти покажа какво е перчене и всъщност това е характерна черта за бб-тийм, а не за мен. Тука всеки обикаля и просто поства нещо някъде, като задължително то трябва да е с леко заяждащ се тон, супер-мега-гига-хипер категорично, показващо колко повече е конкретния човек, отколкото този, към когото е написаното. Даа, трябва поне по 5 пъти на ден някои индивиди да се направят на мъже, защото иначе няма заспят. Колкото до мен, то може да се върне нагоре и да се види как през ден повтарям за това колко нелепи са ми тренировките и всичко. И въпреки всичко, то смея да твърдя, че моментната ми форма, само след няколко месеца трениране(и то без никакво натискане),пак е по-добра от голяма част от хората тук. Ако това е перчене за теб - окей. Ако за теб е перчене това, че от няколко дни ходя на фитнес в Студентски и не съм видял нито един до сега(не преувеличавам изобщо), който поне малко от малко да изглежда, че е влязал с цел нещо да постигне в тоя фитнес, поне малко да изглежда, че следва нещо и има идея защо е там, то тогава се перча сигурно, да. Ама тия неща са факт и го знаеш.
Обърнах ти повече внимание, отколкото трябваше, но съм готов да си продължим разговора, стига да сметнеш за добре. Просто си в грешка и то голяма, но няма лошо - форум е и хората не са такива, каквито изглеждат от два реда. Просто аз не съм от тия, дето се опитват да се харесат на някой или пък да се правят на готини, добри, моралисти и т.н. 

казано от kaloyan на 23.02.21, 14:10:

Калояне, няма никакъв хейт тука. Не приемам нищо като обида, хейт или нещо такова. И това дали съм млад или не в случая значение няма. Смисъл оправдава ме да правя глупости, да съм тъп или просто е нормално човек да използва възрастта си в моменти, в които му е удобно ли?

казано от Dydo на 23.02.21, 14:46:

Дидо, изглеждаш ми ужасно добра душа, винаги гледаш да видиш нещо позитивно, ама глупости си написал тука, с цел да ме оправдаеш. Защото няма смисъл. Момчето от днес беше пълен кретен и ще го повторя още 100 пъти, без да се оправдавам за казаното. Защото то е факт. Ако някой се мисли за по-добър човек или ако някой мисли, че това не е правилно да се казва в 21-ви век, че съм прекалено агресивен - окей, няма проблем. Аз просто не мисля така. Тоя беше смешен и заслужаваше да му се смея, и точка по въпроса. Не защото мога повече или защото съм повече с нещо. А просто защото е смешно. Аз може хуя да не мога да си вдигна дори, да не говорим да се набера. Може да съм мекотело. Може всичко да съм. Ама това не променя факта, че тоя е смешен. Или трябва да вдигаш повече от някой, за да го критикуваш? Това ли е новата логика. Защото и това е факт в случая де.

казано от Сгазен Помияр на 23.02.21, 14:53:

Нещо подобно го виждам и аз. Да видим как ще се държи кръста ми първо. Има вероятност да не правя тяга дори, въпреки че от нея нямам проблеми, ама ми се иска клек да мога да опитам с малко по-тежко, защото далеч напред трябва да ми е като техника, килограми, честота на правене и всичко като цяло. Има вариант за 2 пъти цяло тяло, като наблягам на тежък клек + по 1 път дърпащи и 1 път бутащи, като евентуално техника правя или изобщо не правя клек 3-ти път. Варианти много. Нямам цел, която да изисква нещо специфично, така че просто ще е нещо, което мога да понеса и ми доставя удоволствие, за да понапъна, когато ми дойде времето.

23.02.21
20:15

Ако искате пишете още, аз да си запиша тичането :))

6 суперсерии набиране - кофички с 3-4сек негативна
2км тичане макс възможно темпо

За съжаление ми падна батерията и нямам идея какво е времето, но мисля, че е доста слабо. Набиранията са 3 серии широк надхват по 8 с 2-3сек негативна плюс 3 серии подхват по 6 с 4сек негативна. Кофите са 10ки с макс бавно спускане, вдигнати крака и прибрана брада. Така са ми напълно достатъчно да ми откажат гърдите, че дори и започват да тегнат доста.

23.02.21
20:32

казано от ‘satisfaction на 23.02.21, 20:13:

Дидо, изглеждаш ми ужасно добра душа, винаги гледаш да видиш нещо позитивно, ама глупости си написал тука, с цел да ме оправдаеш.

Добър съм, как да не съм 😉
Кое е глупост, не съм имал намерение да те оправдавам или защитавам-не се ласкай 😁 Казах го, защото това е нормална ситуация на реакция у всеки, който потренирва “по-правилно”, както и у всеки, който е наблюдавал яки хора, които тренират за кеф, а дори не са профи. Нормално е, когато видиш по-сериозни аплаузи за 2-3 набирания с 20 кг., да ти стане забавно. Независимо дали набиращия е свестен пич или накой кретен. Освен ако не е започнал супер да се перчи. Реакцията също на останалите е за усмивка най-вече, тъй като явно не са виждали подобни постижения.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 20:36.

23.02.21
21:12

Да кажеш за адвокат - добра душа, е като да се набираш наполовина, с двайсет кила :P

Мнението беше редактирано от Splash на 23.02.21 21:21.

23.02.21
22:18

Щото питаш къде се правиш на мъж...ей къде се правиш на типичния селски бег:

казано от ‘satisfaction на 21.02.21, 23:09:

Или иначе казано - как да заприличаш на картоф.
Извод: Мъже, пазете се! Те са врага! 😀

Няма по тъпо и селско от това държане спрямо жените ...но често е просто пример на подражание от битието.

Мнението беше редактирано от nervak на 23.02.21 22:33.

23.02.21
23:08

В това има толкова “правене на мъж”, колкото това, че си купил апартамент преди 15г има общо със знанията ти за имоти.
Просто хумор, който на мен ми е смешен. В моя дневник. Айде стига по темата, че ми идва прекалено бавно да се чудя как асимилирате нещата по такъв начин, честно...

24.02.21
09:30

казано от Splash на 23.02.21, 21:12:

Да кажеш за адвокат - добра душа, е като да се набираш наполовина, с двайсет кила :P

Отлично могат да симулират, точно като оня с набиранията, освен това ще опитат да те убедят, че 20те кг са поне 120 :))

Мнението беше редактирано от Любомир на 24.02.21 09:32.

24.02.21
20:16

Днеска не можах да се добера до фитнес или НСА, но имам 27км ходене, а още не съм се и прибрал. Така че се приема 😀

25.02.21
10:13

През 90сек:
Набиране широко 3х6х20кг 2010
Кофи 3х6х40,45,45кг 2010

Горен скрипец подхват 3х12 3010
Дъмбели Полулег 3х12 3010

Долен скрипец 3х15 2020
Флайс полулег 3х15 2020

Хиперекстензии 3х15 2010
Молитва 3х12 2020

Много рано отидох днес и започнах доста лениво, но се получи след това добре. Набирането ме изненада, защото по принцип широкият надхват ми е наистина много по-слаб от другите хватове. Кофите и те натежаха. В Благоевград тренирах в 7 сутринта и се чувствах прекрасно, така че трябва пак да свикна.
Още 1 дупка на колана да падне и почвам да апвам като мъж 😀
ПП: Имам напредък на разтягането, което ме мотивира. Утре ще пробвам преден клек с 50-60кг да видя как е техниката.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 25.02.21 10:14.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1