Нужда от помощ за нетрениращ от дълго време

22.02.22
12:18

Здравейте, колеги. На 26 години съм, 169 см висок и около 74 кг. Занимавам се от 13 годишен с уличен фитнес, което ще рече предимно лицеви, набирания и кофички. Не съм практикувал везни и подобни гимнастически упражнения. Имал съм моменти, в които тренирам дълго време и усилено, но както всеки друг човек съм имал от моментите, в които съм спирал да тренирам за времето от половин до една година. Не съм се занимавал особено много във фитнес залата с тежестите, да кажем, че съм присъствал около 3 месеца в залата. Та обмислям да си взема карта и да започна да тренирам във фитнеса, но имам проблем с избирането на упражненията. И бих желал да помоля някой, който разбира повече и се занимава от по дълго време да ми каже и обясни какви упражнения да избера или някоя програма за начинаещ, която ще ми е от полза и евентуално колко време да я практикувам и колко време в седмицата да посещавам залата. Не ме мързи, просто не знам на къде да се ориентирам и от къде да започна за да получа видими и реални резултати, както и да вляза във форма, макар че що годе бързо влизам във форма, когато съм постоянен. Леко съм наедрял в корема, но целта ми е да покача мускулатура, да стана по едър и евентуално да имам повечко релеф. Ясно ми е, че не става това дори и за една година, понеже си е един необратим процес от качване, сваляне и постоянство, но поне от някъде да започна, понеже нямам възможността в момента да си заплатя за индивидуална тренировъчна програма или тренировка с треньор. А до колкото до хранителният режим, макар и да е трудно, мисля, че сам ще се справя, до сега съм се справял, няма да е особено голям проблем,но тренировките ще бъдат. Структурата ми е малко екто мезоморфна, но преобладава ектоморфа в мен, бързо свалям, трудно качвам, трупам мазнини около коремната област. Друго не знам какво още да допълна, доста изчерпателно мисля, че се изказах за момента.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1