Колкото да не е без хич

04.06.22
17:25

Хайде и аз да се включа. Преди имах дневник тук, но нещо зарязах нещата, та затова всичко наново.
За мен: 25 годишен коч. Живея по настоящем в Германия, родом от Пловдив. Data analyst/software dev към немските железници, ръчкам навсякъде, ако нищо не гръмне всичко е точно. Тренировъчен стаж неопределен, имам сигурно няколко години, но с толкова много прекъсвания, така че можем да кажем, че почти нямам такъв. По образование бакалавър информатика + икономика, в момента продължавам с магистър и така. Живот и здраве като ми писне след 2-3 години ще се върна обратно в България.
Цели: Най-вече здраве и движение. Ежедневието е на двата полюса - много часове седене и после изведнъж фитнес. Имам разни силови + визуални цели, колко ще ги стигна не знам.
Контузии: Имам няколко, една по-сериозна и 2 малки. По-сериозната е протрузия на шийни прешлени (от чекиджийско изпълнение на клек), двете по-малки са едно разтягане на ахилеса  и другото при слабините. Реално всичко е от тренировки и некачествено изпълнение, но реално в момента не ми е пречка.
“Постижения” в момента:
- тегло 86
- лежанка 4х110
- тяга 7-8х120
- военна 4-5х75
- тесен лег 5-6х95
- набирания 22-23 без тежест

Лежанката я правя само с пауза.Реално максът сигурно ще е около 120-125
Тягата дърпам само надхват. Смесен не ми е удобен и естествен, а пък за hook grip имам много къси пръсти. Реално максът ще е към 150, ако е смесен може би ще има  +15-20 кила макс отгоре.
Клекът е към 125-130, но обажда това разтягане при слабините след тренировка и затова не го правя. Което по принцип и учудващо, защото при тягата няма никакви проблеми.
Военната е трагична в момента, дори личното тегло не покривам.

Тренировките в момента са през ден.
Тренирвка А1: лег, лег с дъмбели, сгъване с лост, напади до отказ
Тренировка Б: тяга, набирания, разни чекиджийски за гръб + рамо
Тренировка А2: раменна, тесен лег , същото като при А1

Редувам ги А1 - Б - А2 - Б.

Целите до края на годината са (на същите кила):
- 10х140 тяга
- 5х117.5 лег
- 5-6х80 военна

Longterm не планирам, не виждам смисъл.
Храната е каквото направим с приятелката. Не нагъвам мазни/сладки неща, основното е месо, риба, зеленчуци, ориз. Алкохол трудно отказвам, особено сега лятото без бира няма как.

Темата беше редактирана от NNN на 12.06.22 14:08.

04.06.22
20:35

казано от NNN на 04.06.22, 17:25:

Хайде и аз да се включа. Преди имах дневник тук, но нещо зарязах нещата, та затова всичко наново.
За мен: 25 годишен коч. Живея по настоящем в Германия, родом от Пловдив. Data analyst/software dev към немските железници, ръчкам навсякъде, ако нищо не гръмне всичко е точно. Тренировъчен стаж неопределен, имам сигурно няколко години, но с толкова много прекъсвания, така че можем да кажем, че почти нямам такъв. По образование бакалавър информатика + икономика, в момента продължавам с магистър и така. Живот и здраве като ми писне след 2-3 години ще се върна обратно в България.
Цели: Най-вече здраве и движение. Ежедневието е на двата полюса - много часове седене и после изведнъж фитнес. Имам разни силови + визуални цели, колко ще ги стигна не знам.
Контузии: Имам няколко, една по-сериозна и 2 малки. По-сериозната е протрузия на шийни прешлени (от чекиджийско изпълнение на клек), двете по-малки са едно разтягане на ахилеса  и другото при слабините. Реално всичко е от тренировки и некачествено изпълнение, но реално в момента не ми е пречка.
“Постижения” в момента:
- тегло 86
- лежанка 5х110
- тяга 7-8х120
- военна 4-5х75
- тесен лег 5-6х95
- набирания 22-23 без тежест

Лежанката я правя само с пауза.Реално максът сигурно ще е около 120-125
Тягата дърпам само надхват. Смесен не ми е удобен и естествен, а пък за hook grip имам много къси пръсти. Реално максът ще е към 150, ако е смесен може би ще има  +15-20 кила макс отгоре.
Клекът е към 125-130, но обажда това разтягане при слабините след тренировка и затова не го правя. Което по принцип и учудващо, защото при тягата няма никакви проблеми.
Военната е трагична в момента, дори личното тегло не покривам.

Тренировките в момента са през ден.
Тренирвка А1: лег, лег с дъмбели, сгъване с лост, напади до отказ
Тренировка Б: тяга, набирания, разни чекиджийски за гръб + рамо
Тренировка А2: раменна, тесен лег , същото като при А1

Редувам ги А1 - Б - А2 - Б.

- 10х140 тяга
- 5х117.5 лег
- 5-6х80 военна

Longterm не планирам, не виждам смисъл.
Храната е каквото направим с приятелката. Не нагъвам мазни/сладки неща, основното е месо, риба, зеленчуци, ориз. Алкохол трудно отказвам, особено сега лятото без бира няма как.

Ами добре дошъл и успех с целите, които май не видях да си ги написал. :)

06.06.22
14:03

казано от kaloyan на 04.06.22, 20:35:

Ами добре дошъл и успех с целите, които май не видях да си ги написал. :)

Благодаря!
Визуално - голям гъз и рамене, силово малко по-нагоре съм написал :
- 10х140 тяга
- 5х117.5 лег
- 5-6х80 военна

От днес:
тяга 7,7 х 120,120
румънска 19х100
набирания надхват 20,16,16,14 х СТ
подхват 14,12хСТ
двусет facepull + едностранно гребане, 5 пъти
едностранна военна с пудовка 24 кг:
- 30,26 дясна
- 25,23 лява

Храната от вчера:
110 гр овес + 200 мл прясно мляко
400 гр свинско + 500-600 гр картофи, зеленцуци, 3-4 ракии преди лягане

Тягата мудна, но хватът не мърдаше. Предната трен. беше 7,6
Военната с пудовка ми идва в пъти по-естествено движение в сравнение с лоста, но уви съм в комерсиален и повече от 24кг няма. Ще видя живот и здраве лятото като се пусна до Пловдив дали ще намеря някой фитнес, в който има.

08.06.22
21:57

Тренировката от днес:
военна 5,7,6,11 х 75, 70, 70, 60
рак пуулс до 8х140 / под коляно /
кофи 4 серии до отказ
бицепс прав лост 4 серии с 45 кг до отказ
напади с 15-ка диск, 5х30 бройки през около минута

Мисля дали да не взема един колан за тежести, та да правя кофи и набиранки. Предният ми го бяха откраднали, ще видим.
Друга я мислех, ама такава стана, че бързах за работа. Тия дни само кандидати интервюираме. Питам се обаче кога ще се научат консултантските фирми, че като доокрасяват прекалено профилите на консултатите доста лесно се проверява, дали е наистина така. Ама за едната надница после хората се червят като трябва да смучат от пръстите си за интервюто..

Храната вчера 110 гр овес, 200 мл прясно мляко, 600 гр телешки кюфтета, 3 бири
Днес 110 гр овес, 200 мл прясно мляко, 400 гр maultaschen, 300 гр баница с кайма

Мнението беше редактирано от NNN на 08.06.22 22:05.

11.06.22
14:38

Тренировката от вчера:
тяга 8,7 х 120
румънска 13х110 и ми крампира гъзо
набиранки надхват 4 серии х СТ, подхват 2 серии
фейспул + гребане, двусет, 4 пъти
reverse peck deck, 4 серии

Доста по-лежерно, ама трябваше обратно към работа да бързам, та така... Тягата с 1 повторение повече.
Храната вчера: 110 гр овес, 60 гр протеин, 200мл прясно мляко, 300 гр баница с кайма, 1 порция чушки с ориз.

Мнението беше редактирано от NNN на 11.06.22 14:40.

12.06.22
14:13

Тренировката днес:
лег 5,6,6,4 х 110, 100, 100, 100
военна с пудовка 3 серии х отказ с 24кг
бицепс прав лост 3 серии х отказ с 40кг и други бицепс ала бала упражнения
ходещи напади с 15-ка диск, 5 серии х 32 бройки, през минута някъде

Лежанката 5-цата си е макс вече. Чудя се как да подходя за тия 5х117.5 където съм планирал до края на годината. Единият вариант е както сега - като направя 2 поредни тренировка 6-7 бройки на началната тежест вдигам следващата с +2.5 кг. Другият вариант е да напирам сега за бройки на 110 (примерно до 10-12) и после директно да ги пробвам. Иначе сериите със 100 си остават, даже мисля по принцип бройки на 100 да ги ползвам като benchmark.

Мнението беше редактирано от NNN на 12.06.22 14:14.

12.06.22
16:46

С линейна прогресия ще отнеме време и е ламерско, а виждам че бързаш. 😄

Може да пробваш тази програма, като цяло всичко е описано в статията.

https://www.strengthlog.com/advanced-bench-press-program/

13.06.22
19:52

казано от Brown Bomber на 12.06.22, 16:46:

С линейна прогресия ще отнеме време и е ламерско, а виждам че бързаш. 😄

Може да пробваш тази програма, като цяло всичко е описано в статията.

https://www.strengthlog.com/advanced-bench-press-program/

Няма бързане, до 40 има накъде да расте силата.
Благодаря за предложението, ще го разгледам, макар че май ми е рано за приоритизиране на отделни упражнения.

От днес набързо за 10 минути общо:
150 лицеви
402 скока на въже

Трябваше само въжето да разцъкам, не знам защо ги правех тия лицеви. Иначе отиват по около 100 скока на минута, което е още далеч от желаните бройки. Иначе не ме изморяват, но явно формата трябва да оправя, понеже десният прасец значително повече се напомпва.

Храната: 120 гр овес, 200 мл прясно мляко, 400 гр скариди, 600 гр ориз, 6 яйца

Днеска трябваше да отскоча до консулството да си взема паспорта. Пълно е с неграмотници и селяци, после защо немците ни виждат по особен начин.. Иначе поне си запазих екскурзията с приятелката до Корфу, после на есен ще видим дали ще се ходи някъде, поне да го ползвам тоя паспорт. Едната опция беше Исландия, обаче мисля да остане за другото лято.

Мнението беше редактирано от NNN на 13.06.22 19:57.

15.06.22
14:06

Тренировката от вчера:

тяга 9,7 х 120,120
румънска 13х110
набирания, 2х12 надхват, +15кг верига
набирания, 2х12 успореден хват, +15кг верига
набирания, СТ 2х14 успореден хват
фейспулс, гребане, разни машини

16.06.22
14:33

Вчера:
725 бройки въже за 10 минути

Днес:
военна 5,8,12 х 75,70,60
пуш преса 15х60
горен лег с дъмбели, 3х12х 30кг / на ръка /
кофи 2х отказ
5 серии подхват набиране с +15кг верига

Много хаотично тренирам.

19.06.22
19:38

Тренировката днес:
рак пуулс до 5х160
набирания, успореден СТ, 7 серии до отказ
чики рики упражнения

Вчера на прекрасните 38 градуса във Франфурт изгорях като куче, въпреки, че се мазах много жестоко, явно трябва с по-голям фактор. На всичкото отгоре явно съм и слънчасал, след това цяла вечер едвам шавах и всеки момент можех да върна цялата храна. Днес сутринта горе долу същата работа, чак сега следобед се оправих. Пуснах се на един фитнес, колкото да раздвижа. Реално не можех да правя почти нищо, тъй като съм изгорял навсякъде. Тяга не можеше, че пищялите ми са червени, раменна също по сходни причина, та така. Общо взето може да го пишем, че не съм тренирал.

26.06.22
18:34

Тренировката от днес:

военна 7,4,7,7 х 70,75,65,65
лег 11,10,9 х 85,85,85
lu’s raises 5 серии с 2х5 кг дискове (https://www.youtube.com/watch?v=otLWVceURFg&t=87s)
бицепс с прав лост, напади

Правих и две тренировки, ама няма да ги броя изобщо. От това изгаряне почти нищо не можех да правя. На всичкото отгоре реших да правя тяга на предната тренировка, обаче явно от предния ден с вентилатора дето ми духаше в кръста още при навеждане за лоста ме сряза и така цяла тренировка. Та даже се върнах назад с тия опити...
Предният ден бях на download фестивала (five finger death punch, sabaton, metalica), та си добавям към храната към 3-4 литра бира и доста джънк.

Тренировки А1 и А2 смятам да ги разбъркам малко - едната ще е по-тежка военна /4-6/ с обем при лежанката /10-12/, а при другата ще е обратното, по-тежък лег и обемна военна. Тягата ще правя основно румънска, по-добре я усещам.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1