17.01.05
09:41
Модерирано от Мартин http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?p=31836#31836
еми какво трябва да се прави за да разширим гьрба
Всички упражнения за гръб(с придърпване)с широк хват.Ама най-доброто е набирането с широк хват.
Покрай темата да попитам и аз 8) Какво ще кажете за чукчета с хват китките нагоре, но с тесен хват (то широк с китките вътрешната част нагоре неможе според мен). Преди това правех широк хват с китките надолу!
Добри са. Товарят повече бицепсите и акцентират на долната част на широкия гръбен мускул.
23.01.05
10:00
#6
хаха може ли някой да ми покаже на картинки кво представляват тези упражнения чък мък тяга че хабер си нямам от 2 седмици тренирам плз
Пишете на кирилица. Написах ви ЛС. Благодаря.
Mr_Muskul
29.01.05
16:44
#8
Абе да питам за гърба ще го претоваря ли ако след сяка тренировка правя 1 серия по 5 6 -7 -макс 8 толкоз мога набирания а вече в самата тренировка за гръб 4 серии набирания пак същия брой.
За разширение на гърба . :)
Поздрави!!!
Ами само ти можеш да отговориш на този въпрос ако се чувстваш добре и имаш още сили пробвай но трябва да почувстваш тялото си
[quote author=“ProvideR”]най-доброто е придърпване с щанга !
Тука да добавим Набирания с широк хват
31.01.05
22:12
#12
и аз имам едно въпросче:
при развиряване на гърба, само страничните мускули ли става по-големи или и самият скелет се разширява?
Еми само мускулите стават по големи ! :)) скелета е трудно да нарастне :)) особено ако си минал побертета
01.02.05
15:51
#14
[quote author=“nikle”]Модерирано от Мартин http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?p=31836#31836
еми какво трябва да се прави за да разширим гьрба
ми да ти кажа братле най-доброто упражнение за разширяване на гърба и набирането с широк хват било то с тежест или не.... но да не забравяме и пулоувъра.... той разширява целия гръден кош
01.02.05
15:55
#15
е, значи пуловъра разширява самите кости, или... ?
Теоретично увеличава обема на белия дроб и оттам и на гръдния кош. Колкото по напредва възрастта, толкова по-малко вероятно е да се получи това разширяване. Освен това при пуловъра участва и широкия гръбен мускул.
01.02.05
23:12
#17
Казете абсолютно правилно и последователно(1,2,3,4 и т.н.) правилното му изпълнение.Чел съм,че за да се натоварят наистина “перките”,първо трябва да се изкарат,стегнат и чак след това да започне спускането на дъмбела от над главата към пода до успоредно на пода и обратно.Та-а...напишете точното му изпълнение. :roll:
Зависи с каква цел правиш пуловъра и каква ти е цялостната програма. Има няколко правилни изпълнения. А ако ще го правиш за маса на перките, то по-добре прави на скрипеца (по-голям обхват на движение ще имаш). Иначе добре си го написал в поста си изпълнението.
03.02.05
10:30
#19
Хаха,и аз да опиша веднъж нещо правилно! :P На скрипец...за pulldown ли говорим?Знам,че е за широчина,но...за него говориш,като казваш на скрипеца,нали?
Ми не за пулдаун говоря. Заставаш пред скрипеца, навеждаш се леко напред (чупка в кръста) и правиш движения като при пуловъра. Обаче докато лоста ти опре корема.
Еми то има няколко вида пулдаун и това упражнение спада към тях доколкото съм запознат с жаргоните и термините :)) или поне аз тъка му викам и на това.
по-здрави
Аз съм го правил доста време това и имаше някакъв ефект но незнам дали точно от него беше но се разширих с 3-4 см
Може и от него да е било, защото почти няма друго упражнения, което да удря толкова директно перките. А би ли споделил въпросния режим по-подробно, че ме заинтригува нещо :D
04.02.05
12:03
#26
ПЛС ПИк може ли на това упр не успях да схвана за кое става въпрос както го описвате хмм :) плс даите пик
Живко какъв пик искаш точно :?: :lol: Ако за ник говориш, специално за теб, ето
Поздрави :)
Cable Straight Arm Pulldown -е Марто май верно не било пулдаулн а ? :))
по-здрави и успех упражнението е добро
Е, те си ги наименуват както им падне по принцип. Другаде можеш и по различен начин да го срещнеш, ама не ми се рови...
04.02.05
16:10
#30
10x точно за това си мислех ама не бях сиурен . :roll:
П.С ебати затрупан е магазина сичко е изядено време е за зимен сън :lol:
[quote author=“Martin”]Може и от него да е било, защото почти няма друго упражнения, което да удря толкова директно перките. А би ли споделил въпросния режим по-подробно, че ме заинтригува нещо :D
Ами правех го в дните за гърди и само основни упражнения тежко него го правех като 4-то упражнение последно
Ако си начинаещ мога да ти препоръчам една примерна тренировка,която при мен имаше добър ефект за разширението на гърба.
1) Набирания на лост пред врат с широк хват - 3-4 серии х 6-10 повторения(ако нямаш достатъ4но сила може някой да ти помага)
2) 4ук4ета - 3-4 серии 8-10 повторения
3)Гребане с дъмбел - 3 серии х 8повторения
Поне при мен действаше.Успех. 8)
Добре де pullover-а не се ли прави за гърди?Защото аз там го усещасм.Правих го в деня на гърба,ама само гърдите ми се”помпят”.