Гръб ВАЖНО!!!

31.12.05
13:43

Наскоро приказвах с един авер , мн зарибен на тема фитнес участва даже на повечето републикански . Та отворихме въпроса за тяга и колко често я прави на седмица , както и другите базови за гръб. Чесно да ви кажа на мен 3 пъти в седмица ми се струва ужасно много . Взех да споря с него за възстяновяване на мускула , разтеж и т.н , но накрая като че ли успя да ме убеди,че гърба не била като останалите мускулни групи и държала на повече натоварване - колкото повече толкова по добре.
Каквото знам АЗ за фитнеса го знам от вас! Та на мен това ми звучи малко прекалено и противоречи с много неща които съм чел тук.
Нека някой компетентен да се изкаже , има ли смисъл в това с цел разстеж или е загуба на време. Сажа ми в залата е 1г и 2 месеца.
Благодаря ви и весели презници! : )

31.12.05
13:51

всичко зависи от възстановяването- сън, хранителен режим, добавики, стероиди, метаболизъм! а и колкото по опитен ставаш толкова повече трябва да тренираш, така че на него може и добре да му се отразя но на някои новак ....

06.01.06
14:58

3 пъти в седмицата гръб , ако правиш и толкова гърди - ми то тогава дай да не си тренираме ръцете.всичко е до възтановяване

FI

16.01.06
21:59

ДА,може ама тои :!: по принцип гьрба даржи много на натоварване ама....,зависи какво Вземаш

16.01.06
23:15

аз незнам някой елитен културист в света да тренира гръб по 3 пъти седмично! най-добрия гръб в историята на олимпията - дориян го е тренирал 1 път! въпреки че надали в БГ има някой с неговото възстановяване и тн. ...
смятам че това е достатъчно за отговор! а ако ти трябва по задълбочен
отговор само кажи.. :)

17.01.06
20:19

[quote author=“AMAZER”]аз незнам някой елитен културист в света да тренира гръб по 3 пъти седмично! най-добрия гръб в историята на олимпията - дориян го е тренирал 1 път! въпреки че надали в БГ има някой с неговото възстановяване и тн. ...

много  си прав :wink: един път седмично е достатъчно.Ако не вярваш виж гърба на Дориан на аватара ми :D :wink:  :twisted:

17.01.06
20:51

[quote author=“ridddick”][quote author=“AMAZER”]аз незнам някой елитен културист в света да тренира гръб по 3 пъти седмично! най-добрия гръб в историята на олимпията - дориян го е тренирал 1 път! въпреки че надали в БГ има някой с неговото възстановяване и тн. ...

много  си прав :wink: един път седмично е достатъчно.Ако не вярваш виж гърба на Дориан на аватара ми :D :wink:  :twisted:

от такъв гръб ми се повръща едвали някой мечтае за такъв  :roll:

17.01.06
23:15

[quote author=“OuttaControl”][quote author=“ridddick”][quote author=“AMAZER”]аз незнам някой елитен културист в света да тренира гръб по 3 пъти седмично! най-добрия гръб в историята на олимпията - дориян го е тренирал 1 път! въпреки че надали в БГ има някой с неговото възстановяване и тн. ...

от такъв гръб ми се повръща едвали някой мечтае за такъв  :roll:

той с това си е изхранвал прехраната и според мен го е правил отлично :wink: друг е въпросът дали някой иска такъв гръб(и дали може да го постигне)з лично чак такъв гръб не искам.Можеби малко по малък  :twisted:

17.01.06
23:53

Естествено че е много (освен ако не прави по 1-2 упражнения) , трябва да е силно стероидо-зависим за да издържа.
Иначе нормалното е 1-2 пъти

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1