Гейнър + Суроватъчен протеин

15.04.06
19:56

Някой може ли да ме посъветва как да ги комбинирам и въобще удачно ли е да се комбинират.Благодаря.

Nenor

19.04.06
19:25

[quote author=“Hush Puppy”]Някой може ли да ме посъветва как да ги комбинирам и въобще удачно ли е да се комбинират.Благодаря.

разбира се, обаче зависи от метаболизма ти, все пак в по-голямата част от случаите това би ти свършило работа :
1. в трен. ден
    - преди закуска 30гр. суроватъчен, преди трен 30гр. суроватка, след 1 доза гейнър ( виж опаковката ) , 1 час след трен 30гр. суроватъчен протеин
2 в нетрен. ден
    - преди закуска 30гр. суроватъчен, м/у обяд и вечеря 1 доза гейнър.

20.04.06
00:07

23.04.06
18:51

[quote author=“Nenor”][quote author=“Hush Puppy”]Някой може ли да ме посъветва как да ги комбинирам и въобще удачно ли е да се комбинират.Благодаря.

разбира се, обаче зависи от метаболизма ти, все пак в по-голямата част от случаите това би ти свършило работа :
1. в трен. ден
    - преди закуска 30гр. суроватъчен, преди трен 30гр. суроватка, след 1 доза гейнър ( виж опаковката ) , 1 час след трен 30гр. суроватъчен протеин
2 в нетрен. ден
    - преди закуска 30гр. суроватъчен, м/у обяд и вечеря 1 доза гейнър.

В трен.ден защо след тренировка пие гейнър?и след това протеина?Според мен след трен суроватка и вече след 1 час дозата гейнър.

InDaHEad

23.04.06
19:07

Изобщо не те съветвам да си зимаш гейнър+суроватка,защото преполагам че и двете че са средна работа.По хубаво си събери пари и си купуваи някой много качествен протеин като 100%Уей например на ОН.Пий си го секи ден в комбинация с креатин приемрно и ще имаш мн добри резултати,при това няма да се омазниш!

Nenor

23.04.06
20:01

[quote author=“PowerWave”]Изобщо не те съветвам да си зимаш гейнър+суроватка,защото преполагам че и двете че са средна работа.По хубаво си събери пари и си купуваи някой много качествен протеин като 100%Уей например на ОН.Пий си го секи ден в комбинация с креатин приемрно и ще имаш мн добри резултати,при това няма да се омазниш!

хмм, откъде знаеш може да е решил да си взима 100% Whey и Serious Mass примерно  :lol:

a8n : гейнъра се пие веднага след трен. , за да се попълни гликогена в мускулите (все пак иска да расте, нали), за да се получи инсулинов шок и др.

23.04.06
20:10

[quote author=“Nenor”][quote author=“PowerWave”]Изобщо не те съветвам да си зимаш гейнър+суроватка,защото преполагам че и двете че са средна работа.По хубаво си събери пари и си купуваи някой много качествен протеин като 100%Уей например на ОН.Пий си го секи ден в комбинация с креатин приемрно и ще имаш мн добри резултати,при това няма да се омазниш!

хмм, откъде знаеш може да е решил да си взима 100% Whey и Serious Mass примерно  :lol:

a8n : гейнъра се пие веднага след трен. , за да се попълни гликогена в мускулите (все пак иска да расте, нали), за да се получи инсулинов шок и др.

Възможно най-бързо след тренировка трябва да се пие а защо е така ви обясни Nenor :wink:

23.04.06
20:42

Eто как ми препоръчаха да ги пия двете добавки в SNC

В трен. ден : 3х50гр гейнър (1 път междинно хранене ,1 час преди тренировка и веднага след нея) ,2х30гр суроватъчен (40мин преди тренировка и веднага след нея)

В нетр.ден : 2х50гр гейнър (2 пъти като междинно хранене) и 2х30гр суроватъчен (2 пъти като междинно хранене)

Отделно си пия АК 2700 и мисля че ще имам добри резултати от тази комбинация...

Nenor

23.04.06
22:03

[quote author=“Hush Puppy”]Eто как ми препоръчаха да ги пия двете добавки в SNC

В трен. ден : 3х50гр гейнър (1 път междинно хранене ,1 час преди тренировка и веднага след нея) ,2х30гр суроватъчен (40мин преди тренировка и веднага след нея)

В нетр.ден : 2х50гр гейнър (2 пъти като междинно хранене) и 2х30гр суроватъчен (2 пъти като междинно хранене)

Отделно си пия АК 2700 и мисля че ще имам добри резултати от тази комбинация...

не взимай по една доза гейнър и протеин наведнъж, това са средно около 45гр. чист протеин, който ти наведнъж няма да усвояваш и съответно ще изпикаеш, което не е в твой интерес

23.04.06
22:03

[quote author=“Nenor”][quote author=“PowerWave”]Изобщо не те съветвам да си

да,обаче защо ще го прави с комплексни въглехидрати точно след трен,когато бързо трябва да задоволи енергиините нужди на организма?
Не е ли по-удачно суроватъчен протеин+мед да речем или банани?

Nenor

23.04.06
22:07

[quote author=“a8n”][quote author=“Nenor”][quote author=“PowerWave”]Изобщо не те съветвам да си

да,обаче защо ще го прави с комплексни въглехидрати точно след трен,когато бързо трябва да задоволи енергиините нужди на организма?
Не е ли по-удачно суроватъчен протеин+мед да речем или банани?

Ами разбира се, аз например така правя, за да не давам пари за въглехидратите в гейнърите. Много по-ценен е протеина, докато въглехидрати бол, банани, мед, ядки, вафли и тн., изключително лесни за набавяне са.
Но това е до лична преценка.  :D

24.04.06
00:03

Предложете някаква примерна схема за взимане на двете добавки...Принципно много се чудех дали да го взимам този гейнър ,защото само суроватъчен и АК пиех.Мисля да го направя така:

В нетр. ден : 2 дози суроватъчен и 1 гейнър ,като междинни хранения
В трен. ден : 2 дози суроватъчен и 2 гейнър ,все още мисля как да ги пия

24.04.06
20:35

[quote author=“Hush Puppy”]Предложете някаква примерна схема за взимане на двете добавки...Принципно много се чудех дали да го взимам този гейнър ,защото само суроватъчен и АК пиех.Мисля да го направя така:

В нетр. ден : 2 дози суроватъчен и 1 гейнър ,като междинни хранения
В трен. ден : 2 дози суроватъчен и 2 гейнър ,все още мисля как да ги пия

в нетренировъчен намали дозата на суроватъчния 1 доза суроватка,1 гейнер
все пак тва е нетреноровъчен нали така

24.04.06
21:40

Реших да пренебрегна системата на SNC 8)

Значи реших да пия гейнъра само в трен. ден преди и след тренировка...

Всякакви системи обмислях ,ама от суроватъчния съм много доволен защото възвърнах 10кг за 2 месеца които за съжаление бях загубил от зимата до преди да почна пак с фитнеса.И на него смятам да си наблягам както досега.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1