Как мислите...

SC

05.06.06
02:02

На 16 год съм , тренирам от няколко месеца и съм доволен обаче сега ми се налага да ходя на плуване защото имам леко изкривяване в областта на гръдния кош.Блъскам понеделник сряда и петък и плувам събота и неделя по 1 час.Въпросът ми е дали това ще се отрази сериозно върху качването на ММ.Да спра ли да тренирам известно време докато постигна желания ефект от плуването?

SC

06.06.06
20:39

Айде малко хелп де плс

06.06.06
20:43

Плувай си спокойно, а дори и да се отрази на качването на ММ, то надали ще е сериозно, а и ще наваксаш по-нататъка.
По-бавно, ама по-качествено и на изправен гръб. 8)
Само не знам, дали петъчната тренировка, няма да ти се отрази на плуването, ама ще пробваш и ще видиш. :)

06.06.06
23:11

Хм, аз бих разхвърлял малко тренировките- петък, събота, неделя, понеделник - 4 дни с натоварване без почивка...Ако плуването е се цел изправяне на изкривяването ти предлагам да спреш фитнеса и да се заемеш само с това, оправи си тялото, па после мисли за мускули. Гръбнака ти е за цял живот, мускулите за до около 40 годишен максимум. Или дай там малко почивка в тея 4 дни, или намали фитнеса по мое мниение. Консултирай се най-добре с лекарите, с които работиш по въпроса с изкривяването, те ще те посъветват по-добре ми се струва, тука едва ли има хора с опит в изкривяванията, така че предимно догадки ще получиш, вместо компетентни съвети

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1