Дневник на Winnie

Темата е заключена.
Прескочи до:

26.09.07
18:49

Здрасти!
Днес ще пиша само храната, тренировката пропуснах, но за сметка на това цял предиобяд митках по улиците :-)

Закуска - 100гр. извара.
После - 1 консерва скумрия с доматен сос
Нещо като обяд- 100гр. шунка, 1 тр. топено сирене и салата
Десерт - протеинов бар, много взеха да ми се харесват тези вафли, но нещо май ме бия в кръста повечко
Вечеря - 180 гр. агнешко и спанак и маслини
Последно - салата с извара

Общо калории - 1650. Ей, докарах ги!

26.09.07
22:46

казано от winnie на 26.09.07, 14:17:

казано от Dalgia на 26.09.07, 13:59:

Отивай с него в фитнеса.

:lol: Това е вица на деня! Благодаря, че ме развесели! Може и да ме пишат по вестниците вече!

Има едни такива като торби(незнам как се казват)и се закачат и е на гърба ти. :lol:

27.09.07
18:06

Казват се “кенгуру”  :lol: .
Така, в днешния ден имах удоволствието да изпробвам една идея за тренировка от Бухтата! Получи се страшна тренировка, след нея бях просто валат! Бухтичке, благодарности!

Суперсерии гърди и гръб:
Избутване на машина за гърди/Гребане на долен скрипец с лост
30кгХ6(отказ) /                    30кгХ8
30кгХ5(отказ) /                    30кгХ8  
30кгХ5(отказ) /                    30кгХ8
30кгХ4(отказ)  /                  30кгХ8
25кгХ10(отказ)  /                  25кгХ15(отказ)
Пек-дек/Придърпване на горен с успореден хват
5кгХ7(отказ)  /  35кгХ10
5кгХ5(отказ) /  40кгХ6
5кгХ4(отказ) /  45кгХ2
Бицепси
Бицепсово сгъване с дъмбели последователно с нормален хват:
2х10 кг 6 серири Х 6 повт.
Бицепсово сгъване с чуков хват:
2х7,5 кг 3Х20 повт.
Трицепси
Кик-бек
2х7,5 кг Х 12(отк.); 10(отк.); 8(отк.)
Трицепсово разгъване на скрипец:
10кг Х 8, 7, 6
Накрая - крънчове с пясъчни тежести на китките - 3Х25бр.
И последно - 10 мин. високоинтензивно кардио.
После - на баня  :lol:
Ръцете не ги правих в суперсерии, не мога, просто тежестта ми е достатъчно голяма и предпочетох да почивам, за да ги направя добре.
Сега яденето:
Закусчица - 4 белтъка и 1 жълтък
Преди тренировка - 2 лъжици мед
След това и за обяд - 80 гр. дроб и патладжани на скара. в буркани ги продават, много са вкусни :-P
После - 100гр. кашу, сурово поне беше
Вечеря - 180 гр. агнешко и спанак - най-после и него изядох
Сега трябваше да ям салата, но няма, ще си налея още едно уиски и ще си лягам! И аз съм човек, все пак!

Общо калории, заедно с питието - 1700!
ПП: убих се да редактирам, май съм се понапила! Ми аз като се сетя веднъж - дваж годишно да пия, как няма да ме тресне?

Мнението беше редактирано от Winnie на 27.09.07 18:11.

27.09.07
19:06

Хахаха, Winnie, ше ме убиеш с това уиски, трябва да ти спретна някакво коктейлче следващия път. Много ги умея, особено тия с уиски, щото и аз обичам.  :cheese:
Та по темата, защо тия 2 лъжици мед не ги преместиш след трена, гледам за втори път пореден така ги хапваш. Понеже не мога да го обясня научно, ще кажа само че поне на 100 места съм чела, че не е добре бързи въглехидрати преди трен. Мене ако питаш остави ги за след това, а преди трена с яйСЪТЪ може да мушнеш нещо мазничко (от онова кашу примерно)  :)

28.09.07
06:04

казано от Tralfamadorian на 27.09.07, 19:06:

Хахаха, Winnie, ше ме убиеш с това уиски, трябва да ти спретна някакво коктейлче следващия път. Много ги умея, особено тия с уиски, щото и аз обичам.  :cheese:
Та по темата, защо тия 2 лъжици мед не ги преместиш след трена, гледам за втори път пореден така ги хапваш. Понеже не мога да го обясня научно, ще кажа само че поне на 100 места съм чела, че не е добре бързи въглехидрати преди трен. Мене ако питаш остави ги за след това, а преди трена с яйСЪТЪ може да мушнеш нещо мазничко (от онова кашу примерно)  :)

Тралфче, миличко, ям меда заедно с креатина преди тренировка. Така се засилва “уж” действието му, не само уж, наистина помага.

28.09.07
10:05

А ок, млъквам тогава. Не си писала суплементите в режима, аз затова. За креатинеца вчера открих много интересни неща, за които се прилага извън спортния свят. Накараха ме да се осъмня за пореден път в смисъла на всякакви добавки. Но първо искам да допрочета по въпроса и после ще се обяснявам. Хубав ден!

28.09.07
11:28

kre alkalyn-a НЕ ИЗИСКВА бързи въглехидрати за абсорбацията му !!!

28.09.07
17:03

Емзо, разбрах! Това значи ли, че е грешка да хапвам медеца? Да го ям ли или не?
Днес - кардио, средно 30 минутно, сутринта на гладно, след конска доза кафе :cheese: .

Закуска - 100гр. извара
След малко - протеинова вафла
Обяд - 1 мозък и 1 език, не можах нещо да се заситя
После - пилешки гърди с кашкавал
Вечеря - 2 яйца със шунка на тигана
Последно - салата и извара
Не мога да сметна точно калориите, понеже тия дреболии за мен са загадка. Във Фитдея пише едно, в мойта книга друго и не знам кое е вярното. Няма значение.

Сега погледнах в началото на дневника - оказва се, че имам сериозен напредък в храненето си! Умирам си от щастие, че прогресирам, храната ми беше най-болната тема, но вече отива на оправия.

Мнението беше редактирано от Winnie на 28.09.07 17:15.

28.09.07
17:35

Пиленце, само мога да кажа БРАВОС на това

28.09.07
17:38

казано от peterinka на 28.09.07, 17:35:

Пиленце, само мога да кажа БРАВОС на това

Ах, че си ми сладка на снимката! :-)
Да, много се кефя, просто нямам думи! И аз не разбрах точно как стана това с яденето, но определено хората тук имат съществена роля в това да проям най-сетне. Благодаря! Успех и на теб ти желая, миличка!

28.09.07
18:01

Да, меда не му е мястото там.
При мен всякакви бързи въгл. преди тренировка я провалят в буквалния смисъл на думата(инсулинов пик).
Мястото му е точно след тренировка.
Алтернативи са:
-стафиди
-банани, но презрели(кафяви, потъмнели направо)
и др. ама както винаги не ми идват сега на акъла.

28.09.07
18:25

казано от emzo на 28.09.07, 18:01:

Да, меда не му е мястото там.
При мен всякакви бързи въгл. преди тренировка я провалят в буквалния смисъл на думата(инсулинов пик).
Мястото му е точно след тренировка.
Алтернативи са:
-стафиди
-банани, но презрели(кафяви, потъмнели направо)
и др. ама както винаги не ми идват сега на акъла.

Няма да ям стафиди и банани, спокойно  :-) . Дам, знам, че ти идва от после.
Аз си мислех, че трябва да се яде сладко с креатина и затова го вземах, не че умирам за нещо преди тренировката. Защо така съм се заблуждавала, не мога да си отговоря! Ето това е хубавото на дневника - ако сбъркаш, някой може да те светне и да се поправиш. Емзо, още веднъж - благодарности! :)

30.09.07
18:02

Здравей!
Днес тренирах крака:
Клек - 3Х22 с 20 кг
Напади без крачка - 4 серии 2х15 с 20 кг
Плие - 3Х35 с 15 кг
Глутеус ритници - 3 серии 2х25 с тежест по 6 кг. на всеки крак
Крънчове с извивки - 4Х30
Повдигане на краката от лег - 2Х25
Увеличавам все повече храната, дано не започна да се омазнявам прекалено. Целта е да стигна постепенно до към 2000 кал. дневно и това ще е задачата ми следващата седмица. За днес:
Закуска - 2 яйца
След това - 80 гр. сирене и 1 домат
След тренировката - 1 ябълка
Обяд - пиле и салата
Следобяд - 100 гр. орехи
Последно 250 гр. извара и салата доматки

Общо калории - 1900. Е, почти се доближавам до хилядника!

Вчера не съм представила тренировката, но тя се състоеше в пребоядисване на една спалня с латекс :-) . Храната беше много зле, от безвремие и умора просто не успях да готвя и се тъпках само с лакомства.

05.10.07
04:18

Здравей! Появих се най-сетне! :-)
Причината, поради която не писах досега - тотално бях гипсирана от миналата седмица. Оказа се, че съм претренирала сериозно и трябваше да си дам малко почивка. Хремата се върна, мускулната треска продължи 5 дни, съня ми се наруши...Поглед назад в дневника ми показа грешките, които съм правила и преди, а именно - 2 тренировки на краката  през кратък период. Не знам защо се получават при мен такива претренировки с краката, но не ми харесва определено. С храната също я овапцах, апетит=0, гадене и задръжка на течности. Поне успях да поизкарам малко вода, че бях и като балон.
Вчера правих интензивно кардио - 30 мин. и отсега нататък си мисля кардиото да е с такава продължителност. Не повече.
Храната вчера - не успях да сметна точно:
Закуска - 1 бар
Обяд -4 яйца с масло
После - 1 бълка и 1/2 банан
Вечеря - шунка и салата
Последно - ряпа на салата
Малко е като калории, но наблягах на водата, за да се обезводня! Тази сутрин ме болят  бъбреците :smirk: . Дали има вероятност от многото протеини в менюто да забият и затова да задържам водата? Май ще трябва и хранителния режим да претърпи корекции.

05.10.07
04:40

Това за бъбреците не хубаво.Едва ли е от менюто ти.Трябва огромна част от нутриентите да са белтъчините и да си на такъв режим доста време и пак е малко вероятно.Ако и утре те болят при доктора.

Ако времето за кардио ти е проблем - HIIT макс 14-15мин отнема :D

Настинка и мен ме гони. Пролет, лете здрав като бик, есен, зима - ...... :)

05.10.07
17:52

Здравей!
Емзо, моето кардио е малко хийт и малко анаеробно - въртя кроса на 5 и 6 степен - така 30 минути. Ако нещо не съм в кондиция на 5 - 45 минути. Туй 15 мин. много малко ми се вижда, но ще опитам по-често да качвам до 6, сигурно ще се скапя. Бъбреците най-вероятно ме болят от настинката, но аз съм си за бой, защото така и не се научих да си обувам чорапи и все пльощя боса. Той и носа ми затова тече :red:
От днес минах на РБР - 40б./40в./20м. Като начало си взех да гризкам от онези оризовки - екструдираните. Май всички минаваме на обща диета, покрай Бухтата се запалих и аз да ги опитам. Много ми хареса! Храната днес:

Закуска - екструдиран ориз + чаша мляко
После - 1 банан
Обяд - пилешко филе в масло
След трен. - 20 гр. мед +аминокиселини+екструдиран ориз
После - протеинов бар
Вечеря - 250 гр. извара + салата

Общо калории - 1900.

Тренировката - гръб и бицепси:
Придърпване на вертикален скрипец с тесен подхват
40 кг. - 5, 4, 3(отказ)
30 кг. -8, 6, 5(отказ)
Придърпване на вертикален скрипец с широк надхват
30 кг. -4, 3(отказ)
25 кг. - 6, 6, 6, 6
Придърпване на хор. скрипец с успореден хват
35 кг. - 6, 6, 8(отказ)
Гребане с дъмбел
12,5 кг. - по 12 повт.
15 кг. - 6, 6, 6
Добро утро
4Х15 с 10 кг. на врата
Бицепсово сгъване последователно
2Х10кг. - 6, 6, 4(отказ)  е, много ме боляха ръцете вече
2Х7,5 кг. - 20 (отказ)
Бицепсово сгъване с чуков хват последователно
2Х7,5 кг. - 12, 10, 8

06.10.07
17:03

Здравей!
Деня ми започна с Хийт кардио сутринта на гладно - 6-та степен 1 мин. , 5-та степен 2 минути - така 20 мин. Наистина ме скапа! После митках цял предиобед с хлапето :-)
Храната, олеле!
Закуска - екструдиран ориз +1 чаша мляко
После - мокачино
Обяд - хек и ципура, от кое колко не мога да кажа + картофи
После - суроватка
И тук вече, към 18 часа, реших да хапна от бисквитите на детето. Но нали имам силна зависимост от захарта пуста, кой я измисли да ми трови живота, не можах да се спра само на една-две! Ометох маса бисквити! :cheese: Резултата беше плачевен - силно главоболие, сърцебиене и нервност. Два часа вече не мога да дойда на себе си.  :sick: Заради тази си оргия ще трябва да пропусна и салатата и изварата, за което много ме е яд, но това е положението. Калориите не мога да си сметна. Този пост сигурно изобщо не трябваше да го пиша, но все пак исках да се изповядам...
Между другото съм спряла част от добавките - Креатина и Термото.

07.10.07
18:19

Здравей!
Днес вече всичко си беше на място при мен. Хубава тренировка направих и донякъде трябва да съм изкупила греха от вчерашните бисквитки :-)
Тренировка за рамене и трицепс + кардио.
Арнолд преси - всички серии са до отказ:
2х10 кг. - 5, 3, 3, 1
2х7,5 кг. - 8, 6, 5, 4
Разтваряне на дъмбели настрани:
2х5 кг. - 8, 8, 8
Изнясяне на дъмбели напред, последователно:
2х7,5 кг.- 8, 8, 8, 8
2х5 - 50 повторения
Кик-бек - всички серии до отказ:
2х7,5 кг. - 15, 15, 12, 10
Разгъване с дъмбел зад глава с две ръце:
10 кг. - 10, 10, 10
Накрая - 30 минути кардио.

Днес включих овесените ядки в менюто си, въпреки предрасъдъците за стомашните болежки. Е, появиха се проблемите, естествено, но няма да се откажа вече от тях. Ще изтърпя коликите, до 2-3 седмици трябва да привикна и да отшуми. Ако не, не знам...
Закуска - 50 гр. овес с вода. Тази закуска ме държа сита и преяла до обяд, дори и тогава нищо не ми се поглеждаше, но:
Обяд - телешко с моркови, лук и някакъв фикс забъркано. Не знам как да го кръстя :lol:
След трен. - 20 гр. мед + аминокиселини
После - суроватка
Предвечеря - 100 гр. шунка
Последно - салата + 250 гр. извара и мъничко кашкавал

Калориите нещо не мога да сметна, заради тази манджа с телето, но по груби сметки не са повече от 1500.

10.10.07
10:18

Здравей!
Не съм писала няколко дни, не мога да се вредя от големия си хубостник на компа :-) Голям играч е!
Вчера правих кардио, днес също - по 40 минути сутрин. Защо минах на вариант “кардио”? За целия цикъл с Креатина, който продължи около 45 дни, съм качила 3 килограма. Какво точно съм качила само мога да гадая, но е факт, че и на обиколки малко съм порастнала. Равносметката е:
килограми - от 51,5 кг  сега тежа 54,5
талия - от 67 - 68 см.
ханш - от 87 - 88 см.
бедро - от 51,5 - 53 см.
гръдна - от 84 - 88 см. :cheese: - малко напълних пазвата
бицепса не съм си мерила преди, сега е 26 отпуснат, 28,5 см. стегнат
На всичкото отгоре, се оказа че съм висока 164 см, не 166, както ме беше измерил мъжа ми...сигурно му се е искало :lol:
Сега ще потренирам малко по-кардиололично, кръгови тренировки ще включа, че отдавна не съм ги правила, каквото има излишно да го стопим. Добавки - само аминокиселини и суроватка. Храненето - равномерно балансирано.
И този корем какво да го правя, вакуумки ли да правя, не знам!

Мнението беше редактирано от Winnie на 10.10.07 10:28.

10.10.07
14:46

Слънце, ханша като се мери, къде точно се слага метърчето - през дупето или по-надолу, на равнището на бричовете?

10.10.07
16:31

Слънце, ханша го меря на най-широката част - на бричовете, дето ги нямам :lol: . Там са отмерени. Мери се най-широката част, при мен е тази, точно над пубиса минава метъра.

Мнението беше редактирано от Winnie на 10.10.07 16:32.

CO

10.10.07
16:42

Сина ти кога ще го водиш на фитнес и него :)

11.10.07
12:53

казано от Cord на 10.10.07, 16:42:

Сина ти кога ще го водиш на фитнес и него :)

:lol: Скоро няма да го заведа, трябва поне да тръгне на училище, за да се научи да си брои сериите и повторенията :lol:

14.10.07
14:37

Здравей!
Днес ми излезе страхотен късмет и взех че отидох и аз най-после в зала да потренирам. И направих една ненормална тренировка, нали знаеш, като куче държано на въже, не можах да се нарадвам на шанса си и да обиколя всичките машини :-).  Е, не всички, но потренирах големите групи - гръб и гърди в суперсерии, после  крака и корем. Акцента определено беше върху краката. И накрая, взех че се пробвах да се набера и успях :-) , ура! Най-накрая се набрах и аз на проклетия лост. Това е изключително постижение за мен, за първи път успях да се вдигна и цялата зала трябваше да го разбере. Много се радвах, като децата. Определено трябва да започна да тренирам на зала, у нас вече хем ми е пределно тъпо, хем и упражненията са ми ограничени и до болка омръзнали. :-/
Няколко пъти вече сравнявам тежестите в зала и тези у дома - за скрипците става дума. Тези на моята машина определено са по тежки отколкото пише и се оказва, че аз съм по-силна, отколкото предполагам. Значи, тия китайци са много тъпи същества (нали това тук е тяхна рожба).

14.10.07
15:19

Браво за набирането, сега вече може да си го правиш редовно по много серии по 1 и постепенно ще можеш и повече.

14.10.07
19:03

СЛънце, явно излезе по-добре, че не остана време за кафе, много се гордея с теб, браво. Желая и аз на себе си скоро такъв успех на лоста.

14.10.07
19:12

Браво, то така се почва.Днес едно , утре две.
Спомням си преди време АСТОР беше дал един съвет с половинки.Аз така почнах навремето и с тази методика за кратко време преброих 3-4 чисти набирания :)

17.10.07
03:47

Здравей!
Искам първо да споделя - ако тази учителска стачка продължи още, аз ще бъда за психиатрично лечение в най-скоро време...
Вчера имах време за едно кардио сутринта, докато още всички спят - 30 мин, ненормално каране на кроса на 5та ст. С храненето уж съм ОК, не мога обаче да смятам калориите, когато съм на обща храна и нямам представа в какви цифри е. Вкарах доста въглехидрати, корема ми още не може да свикне и се вълнува ужасно, но знам, че му трябва още малко време. На тялото са му необходими три седмици, за да свикне с каквото и да е.
Сега се замислям, че то и с начина на трениране е свикнало вече. Трябва да помисля за някакви промени в тренировките, специално тежките. Айретен, за кардиото си купих и едно въже и скачам от време на време :cheese: , обаче техниката ми вече е крайно недостатъчна за всичко останало. Четох в една друга тема за някакви зали, дето хората тренират, а децата се забавляват наоколо. Колко ще е удобно, наистина, но дали има такива, съмнява ме...

17.10.07
05:32

Преди време известна диетоложка гледах, но и забравих имет, която каза, че на тялото са му нужни около 2-3 месеца, за да се “програмира” към настъпилите промени.Общо взето съм съгласен с нея.

Това за залите е идея, някой може да вземе да я реализира  :coolsmile:

18.10.07
19:03

winnie, има такива зали. Невероятно, но факт!
В моята зала има детски кът, който си е цяло  отделно помещение. За съжаление обаче е на около 500/600 км. от вас :)

ПС: Емзо, айде честито повишение ;-)

26.10.07
11:39

Здравей! Най-после имам връзка със света и съм повече от щастлива!
Имам невероятна новина, направо потресаваща. От няколко дни НЕ ПУША! :gulp:  И аз не вярвам, че ми се случва, но е факт. В една друга тема бях споделила, че нямам намерение да спирам любимото си занимание, но много интересна случка ме провокира да опитам поне. Засега се справям, пия Табекс и се държа уж ;-)
Тренировките и яденето ми са под всякаква критика, затова няма нищо да пиша. Правя големи кардиотренировки и тук-там някоя силова. Наистина се чувствам убита, смазана и без всякакво желание. Дано отмине скоро това тъпо усещане. Емзо, дано не си прав за 3-те месеца, че това много време ми се вижда.

26.10.07
11:56

Браво Уини! Поздравления за цигарите! Ако не спори с Табекса, опитай лепенки Никотинел (те са по ефетивни за мен, специално!).Ще видиш как по -добре ще тренираш! Кураж, успех и воля!

26.10.07
15:17

winnie каква случка че ми разпали любопитството? :)

29.10.07
13:53

Здравей, Alkorin!
Ще ти задоволя любопитството. Съпругът ми реши да откаже цигарите и аз се самопредизвиках, започнах нещо като състеание между него и мен, само че той не знае. Казах си ” Какво, сега той ще е по-добрия, немиришещ, недимящ и т.н., а аз оставам един скапан пушач! Няма да я бъде тая. ” И така се започна. Още не съм пропушила, не знам как се удържам понякога, за да не изхвърча до магазина за една кутия 8-/
Козуначе, тия лепенки хич не ми помагат. Ако знаеш колко много съм се лепила с какви ли не дози, еми не става. Като отлепя лепенката веднага ми иде да се напуша като идиот. И се напушвам...Табекса най-добре ми се отразява. Аз намалих вече и хаповете на 3, така че не ми е толкоз зле. Поне кръвно не вдигам.
Очертава се да се превърна в слон - за 8 дни съм качила 1 кило :smirk: .

29.10.07
14:03

Да, всичко е индивидуално! Свалят се килата - аз за две седмици качих 7…. но това не трябва да те отчайва. После много бързо организмът се натъмънява!

winnie тия лепенки  и хапчета не вярвам да са ти от полза много. Появява се плацебо ефекта, който в случая помага. Ти си човек със силна воля(не че те познавам лично, но да имаш дете и да изглеждаш така не може да не си) и с малко повече мъка и без тях можеш да ги спреш. Поне според мен. Не казвам, че не действат защото изобщо не съм запознат с тази индустрия и как така не те карат да пушиш, само констатирам.

29.10.07
14:11

Пушил ли си? Знаеш ли какво е да те хване никотинова абстиненция?

29.10.07
14:15

Аз пуших по 2+ кутии на ден в продължение на десетина години, но преди три години ги спрях от раз с Табекс. Не знам как е без него, защото съм ги спирал само със ;) но очаквах да е много по-голям зора :) Може и тази нагласа да е помогнала ;)

29.10.07
14:35

Жорко, има наистина нещо в плацебо ефекта, но повярвай ми, не е само такъв. Има я и абстиненцията, за която пише Козуначената кифла :-)  и тя е подобна на тази на алкохолиците и наркоманите. Понякога само волята не стига. Табекса ти дава подобие на никотина, друга отрова - цитизин. Той също е пристрастяващ наркотик, между другото. Малко по малко свикваш без цигари, после и без Табекс свикваш. Абе, най-добре е хич да не започваш да пушиш, не после да се чудиш как да се спираш ;-P
Владе, как бе човек 2 кутии и отгоре, ти как си дишал изобщо? И аз не съм спирала без и не знам как е. Не знам дали бих спряла и как бих запълнила никотиновата дупка, ако не вземам заместител. Това ми е пореден опит, между другото. Най-дългия ми период без цигара е бил 2 месеца, пропуших пак заради едни ядове в университета. Сега ще видим как ще се представя, но нали имам и подкрепление :)

С тая абстиненция не съм запознат. Познавам 2 момчета които ми казаха, че са спрели е така просто. Решават от днес да не пушат и примерно чак след 3 дена палят цигара. После след 5. И така все по - рядко. Явно са само единици за жалост.

Прескочи до:
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1