Believe it's possible!

Прескочи до:

13.02.19
10:36

Ейй, опасен си ти, защо не писа тук като избираше? Аз и преди съм писал много за тея пулсомери, но и тук да напиша че тези гривни евтините са алата-балата. Намокриш го, малко се изпотиш и айде - спира да мери. Или изобщо неще. Та ги връщаш, та те мотат (с тъпи съвети да я сложиш гривната за 48 часа във фризера, да ѝ се бил рестартирал нещо си там процесора 😄 ) - не е от първа ръка опита, но мой приятел ги изстрада тея евтини гривни, хем в Англия където къстъмър сървиса е на друго ниво.

А и дори най-добрите и скъпи като на Барти гармина точността им не е много висока, просто щото мери на китката с някав смотан сензор. За 32 лева от декатлона щеше да си вземеш пулсомер часовник със страп за гърдите, който вече си е много верен и е с гаранция 2 години и е от тук купен - връщаш без проблеми ако дори само не ти хареса, без да се обясняваш.

13.02.19
11:28

Еми...кот стане Димо 🙂 Мен не ми е супер приоритет да имам нещо такова,но от всичко,което прочетох и изгледах ми се стори,че отзивите са добри,поне като за цената и.Още повече,че специално тази бе с над 120к продадени бройки и преобладаваха положителните мнения.Както и да е,като дойде евентуално 😄 ще я мисля.

06.03.19
20:50

Гривничката дойде за десет дни от Китай и хич не е зле за парите си,компактна и стилна,има полезни функцийки
заедно с приложението  Mi fit.       
Дори мери сравнително точно пулса (е, не винаги разбира се 😄).Както и да е,още ден след като я бях поръчал
намерих нещо доста по-добро (и по-скъпо разбира се),поне по ревютата,та тия дни чакам да ми пристигне един
Amazfit bip, а гривната щерката я хареса и я подарих 🙂
Тъкмо се зарадвах,че кръста ми мина почти и се канех да почвам тренировки,и оня ден в градината пак ме схвана без
да съм вдигал дори нещо тежко,направо се отчаях.Седна ли,след ставане е мъка поне пет минути,инак прав и ходейки бива.
Затова реших поне да ходя всеки ден,вчера и днес около 9 км. и се чувствам свежо. Какво забелязах обаче,явно съм изгубил
темп при ходене,уж ходя бързо,а скоростта ми е паднала с 0,5км/ч 😄
Гледам в магазина тук има пролетни промоции,та си поръчах едни Аdam men`s,на добра цена са 🙂
Толкова засега,с Предизвикателството нищо не върви,но засега това са реалностите,дано пък мине тая каръщина,че вече
взе да ми писва.
Ето гривничката какво представлява,за по-непретенциозни спортни цели е супер оферта,дори е водонепроницаема до 5АТМ.

Мнението беше редактирано от old_man на 06.03.19 20:51.

15.03.19
17:21

Напоследък отчитам някакво по-активно движение,най-вече копане в градината и разни резитбени операции,времето ме притиска и се иска всеки ден вече да се действа,за да сколасам преди да цъфнат дръвчетата.Тежести няма засега,кръста ту ме отпуска,за ден-два,ту пак ме мъчи постоянно.Изпуснах Предизвикателството,натам вървят нещата ;(
Хубавото е,че намирам време за ходене,а и преди дни ми дойде часовничето,та се зарибих да го тествам 🙂
Не,че вярвам много на ревюта,поради честата им комерсиална насоченост,но тук бях приятно изненадан.Бюджетно часовниче с доста възможности,отлична батерия,мери сравнително точно пулса,има хиляди безплатни циферблати за всеки вкус,известия при позвънявания и от приложения,дори днес открих,че може да си превключваш песните при бягане и още куп други неща,които още не съм разучил.
На всичкото отгоре и с GPS,който смея да кажа е доста точен,дава разлика от двайсетина метра на км. спрямо Endmondo,но пък отде да съм сигурен кой всъщност греши 😄
Това е общо взето засега,продължавам с пролетното раздвижване 🙂

Мнението беше редактирано от old_man на 15.03.19 17:23.

20.03.19
21:47

От началото на седмицата правя по 5 км. бързо ходене след работа,след което два часа в овощната градина с четири метровата ножица,бая натоварване на рамо и бицепс 😄
Bip се държи идеално,траква маршрутите много добре,почти се припокрива с Endomondo,отчита пулса доста точно засега,батерията е жестока,ако не ползваш Gps просто я мирише 😄
Почнах по-редовно да пия добавките-3 гр. Омега 3,таблетка ADAM ,3 капсули Есенциале Max.

Мнението беше редактирано от old_man на 20.03.19 21:55.

23.03.19
15:55

Направих си план за бягане  в Endomondo,като за начало до средата на юли да мога да пробягам 10км. за около час.Планът е на основата на три пъти седмично ходене/бягане.Не знам доколко е реалистично постигането на тази цел, ще се опитам да спазвам планираното,пък да видим.Вчера започнах по план с ходене,а часовника и Ендомондо показаха направо равни резултати 🙂 Явно допълнителните настройки на Gps-a на телефона дават резултат,нямаше зависвания по трасето.

Мнението беше редактирано от old_man на 23.03.19 15:55.

23.03.19
16:04

Колко най-много и с каква скорост бягаш в момента и с колко си почнал?

10К за месец ако не можеш 5К си е доста амбициозно.

Мнението беше редактирано от Димо на 23.03.19 16:04.

23.03.19
16:25

Не за месец,Димо,а за три и половина,до 10-ти юли.До сега бях само на ходене,миналото лято правих за кратко време интервали като тези по-долу и дотам...Като по-млад съм тичал,но не мисля,че повече от 2-3км.наведнъж.Абе пиши ме начинаещ 😄

Мнението беше редактирано от old_man на 23.03.19 16:25.

24.03.19
00:52

За 3 и половина е по-реалистично за от нула до 10К. Ако пък го правиш бягане/ходене - още по-реалистично. За 3-4 месеца е реалистично да си подобриш дистанцията 4 пъти и скоростта 30-50% Т.е. сега ако ходиш/бягаш  2-3 км със скорост 5-6км/ч, след 3-4 месеца редовни тренировки ще можеш да ходиш/бягаш 10К със скорост 7-8-9 км/ч

Нещо ми направи впечатление на по-горната графика. Имаше пик от 13.5 км/ч Освен ако няма някъде нанадолнище сериозно и там да се пускаш, значи бягаш МНОООГО над възможностите си и затова през по-голямата част ти се налага да ходиш и накрая времето ти е все едно само си ходил. Аз само с ходене го минавам по-бързо. Трябва да бягаш с много по-ниска скорост. При дългите дистанции всичко е да намериш своята скорост и да я поддържаш максимално равномерно. Аз и друг път съм го казвал, но трябва да бягаш със скорост, с която можеш да говориш, но не и да пееш.

Ето тук бях давал съвети на Блажка за бягането от моя опит, дано ти бъде полезно и на теб.

https://www.bb-team.org/forums/viewthread/72486/P3440#p-1329843

24.03.19
07:09

казано от old_man на 23.03.19, 15:55:

Направих си план за бягане  в Endomondo,като за начало до средата на юли да мога да пробягам 10км. за около час.Планът е на основата на три пъти седмично ходене/бягане.Не знам доколко е реалистично постигането на тази цел, ще се опитам да спазвам планираното,пък да видим.Вчера започнах по план с ходене,а часовника и Ендомондо показаха направо равни резултати 🙂 Явно допълнителните настройки на Gps-a на телефона дават резултат,нямаше зависвания по трасето.

Малко е три пъти.
Всеки ден ,хайде без неделя.
Дозирай го така че да си свеж Може и само ходене с темпо..поздрави

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 24.03.19 07:12.

24.03.19
13:59

казано от Димо на 24.03.19, 00:52:

За 3 и половина е по-реалистично за от нула до 10К. Ако пък го правиш бягане/ходене - още по-реалистично. За 3-4 месеца е реалистично да си подобриш дистанцията 4 пъти и скоростта 30-50% Т.е. сега ако ходиш/бягаш  2-3 км със скорост 5-6км/ч, след 3-4 месеца редовни тренировки ще можеш да ходиш/бягаш 10К със скорост 7-8-9 км/ч

Нещо ми направи впечатление на по-горната графика. Имаше пик от 13.5 км/ч Освен ако няма някъде нанадолнище сериозно и там да се пускаш, значи бягаш МНОООГО над възможностите си и затова през по-голямата част ти се налага да ходиш и накрая времето ти е все едно само си ходил. Аз само с ходене го минавам по-бързо. Трябва да бягаш с много по-ниска скорост. При дългите дистанции всичко е да намериш своята скорост и да я поддържаш максимално равномерно. Аз и друг път съм го казвал, но трябва да бягаш със скорост, с която можеш да говориш, но не и да пееш.

Ето тук бях давал съвети на Блажка за бягането от моя опит, дано ти бъде полезно и на теб.

https://www.bb-team.org/forums/viewthread/72486/P3440#p-1329843

Благодаря за напътствията,Димо 🙂 Мнението от линка съм го чел,но добре,че го постна пак,че да ми е на видно място,полезно е 🙂
Относно скоростта на графиката,аз и преди съм писал,че не винаги са точни тези данни,получават се някакви странни флуктуации понякога.Не може при положение,че само ходя,да имам скорост 14км/ч...Забелязал съм,аз писах преди,че при тръгване ми дава някаква нереална начална скорост от 20-30км/ч.,ако спреш на пауза после при тръгването пак някакъв пик се получава и така...
Пускам по-долу за ориентир графики  на най-бързите ми ходене/бягане и само ходене от октомври 2018г.
Първата е с най-високата ми постигана средна скорост,интервално ходене/бягане.

Мнението беше редактирано от old_man на 24.03.19 14:00.

24.03.19
16:37

На Димо поста за бягането съм чела поне 3 пъти, трябва да се отдели някъде почетно хаха
И аз благодаря, най-малкото за нахъсването!

24.03.19
16:48

казано от Radost на 24.03.19, 16:37:

На Димо поста за бягането съм чела поне 3 пъти, трябва да се отдели някъде почетно хаха
И аз благодаря, най-малкото за нахъсването!

Както се казва: Темата да се отдели като важна 😎

25.03.19
20:29

Коригирах малко плана,скъсих срока до първи юли,но направих раздвижванията четири седмично-понеделник,сряда,петък,събота.Окончателният вариант е 10к за 55мин.
Днес по план беше 2,5км с 8 кратки интервалчета,но счетох,че ще ми е по-добре за вработване да направя двойно по-дълго разстояние с бързо ходене.Добре се получи-4,7км. за 50 минути при доста бързо темпо.
Утре след работа пак в градината за довършителна резитба,многото часове прав не са ми ок,но няма как 🙂
Добавки за деня:
1 таблетка Now Adams
3 дражета Омега 3
Есенциале макс

26.03.19
21:42

Днес от движение в работата и час и половина в градината съм докарал над 6 км. ходене,добре е 🙂 Пощраках финално с дългата ножица,рамото и бицепса го усетиха добре 😄
Батерията на Bip наистина оправдава очакванията,десет дни след зареждането,при включени мерене на пулс,каквито се сетиш нотификации и около 7 часа включен Gps,все още е на 13%...
Утре по план кратко ходене/бягане с няколко интервала.
Добавки за деня:
3 дражета Омега 3
1 таблетка  Now Adams
Есенциале макс

Мнението беше редактирано от old_man на 26.03.19 21:46.

27.03.19
20:32

Днес по план имах само 2,4 км. за 21 минути,включващи пет минути ходене,последвано от шест интервала бягане/ходене по една минута,и пет минути разпускащо ходене.
“Бягането” бе трагично,тичам като някакъв тулуп,ужасна история 😄 На всичкото отгоре,хем телефона ми дава звукови сигнали за отделните интервали...объркАх ги 😄
Нищо,ще се свикне смятам,важното е да се почне и требе редовност 🙂 Не загрях добре и сега ме въртят нещо ставите,но дано е нещо леко,ще го имам предвид занапред.
Добавки:
4 гр. Омега 3
1 таблетка Now Adams
Есенциале макс

30.03.19
19:41

За вчера и днес имах по план две тренировчици по около 3км.,но ги пропуснах.Днес съм навъртял над 8км. в градината,за да събирам изрязаните клони.Кръста естествено блокира изненадващо 😄 ,така че утре ще е зор товаренето и извозването.
Хубавото е,че една седмица съм ваканцийка,дано сколасам с дейностите земеделски.
Хич не се сетих да пия добавки днес,добре че поне си създадох навик да не пропускам хапа за пулса и кръвното сутрин 🙂

30.03.19
19:57

Слагай снимки на градината, да видим как вървят тренировките. :: )

10.04.19
21:27

Не съм писал десетина дни,но нямаше и какво,ваканцията  изкарах всеки ден в градината с яки болки в кръста.Все пак с малка доза  оптимизъм отбелязвам,че към днешна дата положението е малко по-добре,да кажем на 70%.От утре мисля да започна лека гимнастика и разтягания сутрин и преди лягане,и ако не вали да продължа с ходенето.Тук се скъса да вали тези дни,та да видим...
Един сайт за добавки пуска из фейса разни мотивиращи снимки като на този мой набор по-долу,и гледам веднага сто коментара,чист ли бил,химик ли бил...😄 Това,че тренирал 30-40 години нямало особено значение 😄
Между другото,има ли проблем сайта с Мозила,при мен е крашнал от няколко часа и сега пиша през Internet Explorer.

Мнението беше редактирано от old_man на 10.04.19 22:29.

14.04.19
19:01

Dave Wottle - Never Give Up!

Мнението беше редактирано от old_man на 14.04.19 19:31.

01.05.19
20:45

Нещо позакъсах със сърчицето аз,бях извън ритъм ден и половина,а на всичкото отгоре направих едно ходене 4км.,че ми бе нервно от ситуацията и стана по-зле  😄
Док ми предписа едно хапче и бързо се стабилизирах,но ще ме праща на кардиолог...малеее страх.

Bart Simpson

01.05.19
22:02

Ай стига страх.
Глупости на търкалета, сърцето е яко жилаво копеле, няма а се косиш.
Всички сме с тебе и задължително пиши когато имаш инфо.

02.05.19
17:28

казано от old_man на 14.04.19, 19:01:

Dave Wottle - Never Give Up!

И аз се бях сетил за него независимо от теб и го бях пуснал в моя дневник. Ето линк от автентичното видео, коментаторите са класа 🙂

03.06.19
18:20

Не съм писал отдавна,но то няма и нещо съществено като тренировки.Чак тези дни кръста поотмина,но болките се пренесоха в задното бедро и прасеца,някои нощи не мигвам с часове.Ще се ходи на лекар,но ще е след края на учебната година,много натоварено е сега.
Активността ми засега се изчерпва с бързото ходене,средно на месец се събират 100-120км.
Отдавна се каня да помоля за съвет относно приема на разни добавки,които съм насъбрал с времето и поради несериозното ми отношение често даже изхвърлям след като им изтече годността.
Та,искам за месец-два примерно да ги употребя,но нещо се чудя как да ги комбинирам най-удачно,а и по кое време,с храна ли,на гладно ли и т.н.Статията по този въпрос в сайта нещо не ми помага особено,доста противоречиви ми се виждат нещата.
Накратко с какво разполагам и дозите,които съм намислил:
ADAM Men`s Vitamins-1 таблетка
Магнезиев цитрат-400мг.
Омега 3-3гр.
Tribulus-3гр.
Суроватъчен протеин-2х40гр.
Креатин монохидрат-5гр.
Animal Flex-1 пакет…?
Храносмилателни ензими на NOW-1 таблетка
Отделно от това,малко хепапротекторче 🙂 Есенциале макс,плюс 2 хапа Детралекс за вените.

Малее,сега като го видях на списък,чак аз се уплаших 😄
Засега толкова,ще се радвам да споделите лични мнения и впечатления от приема на подобни комбинации субстанции 

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1