Too Little, Too Late

Прескочи до:

27.03.22
02:19

26.03.2022 г.

Без тренировка

Добавки:
1. Преди лягане (план)  - 1 гр магнезий бисглицинат, 5 гр рибено масло, 5 гр. креатин монохидрат.

Обобщение за деня:
Следобед поиграхме малко баскетбол с щерката, но само колкото да не е без хич.

27.03.22
19:06

27.03.2022 г.

Тренировка Б

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 10х2х130 кг.
  2. Раменна преса с дъмбели с успореден хват ( през 10 секунди с редуване на ръцете) - 10х2х20+20 кг.
  3. Силово гребане с дъмбел от земя (през 10 секунди) - 10х2х47½ кг. (на ръка)
  4. Кофи на успоредка с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 10х2х15 кг.

Разтягане за тренираните мускули и сухожилия.

Обобщение за тренировката:
Прилично като за начало. Този път няма да бързам да увеличавам нито обема, нито тежестите.

Положително:
  - Прилично като за начало. Рамото се държа добре и на практика не усетих дискомфорт.

Отрицателно:
  - Ако не е едно, ще е друго - левият лакът се е “активирал” пак. Винаги става, когато правя промени. Ако не друго, поне знам как да се оправям с него.

Добавки:
1. Преди лягане (план)  - 1 гр магнезий бисглицинат, 5 гр рибено масло, 5 гр. креатин монохидрат.

Обобщение за деня:
Понаспахме се сутринта, после разходка до Синтра и обяд там в много приятно заведение, а следобед ще позяпам Формула 1 и ще подкарам пак “Cyberpunk 2077”, която по непонятни за мен причини отнесе страшно много критики, а на мен ми харесва много.

Auchan, eдна от френските вериги супермаркети, в която пазарувах редовно, обяви, че няма да спре работа в Русия. Съответно сега трябва да се преориентирам към други магазини, щом са решили, че повече ги вълнуват рубли, отколкото евро.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 28.03.22 09:00.

29.03.22
13:58

28.03.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Цял ден срещи в офиса, а накрая служебна вечеря. Май пийнах повече вино, отколкото възнамерявах - бяхме в един от ония ресторанти, в които ти сипват по три пръста вино, но не оставят чашата ти празна и в един момент им изгубих бройката.

29.03.22
14:01

29.03.2022 г.

Тренировка В

Загрявка.

Работни серии:
  1. Преден клек (през 10 секунди) - 12х1х120 кг.
  2. Избутване на прав лост от лег с раменен хват (през 10 секунди) - 12х1х100 кг.
  3. Набирания с успореден хват с доп. тежест (през 10 секунди) - 12х1х15 кг.
  4. Разтваране с дъмбели встрани от стоеж (през 10 секунди) - 12х1х20+20 кг.

Прилично. Май горе-долу прилично прецених тежестите - клекът и набиранията ми дойдоха трудни в тоя протокол, а легът и разтварянето - леки и не усетих никакво напрежение в рамото.

Положително:
  - Нищо, освен споменатото по-горе. 

Отрицателно:
  - Нищо за отбелязване.

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта намерих начин да стигна до залата, след малко се понасям към офиса за още от вчерашното. За щастие поне вечеря няма предвидена.
Отвикнал съм да съм с много хора в една стая - никога не ми е харесвало, а сега е направо мъчение.

31.03.22
10:57

30.03.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Напрегнат ден с доста срещи и някои не особено приятни изненади.

31.03.22
16:08

31.03.2022 г.

Тренировка Б

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 12х1х150 кг.
  2. Раменна преса прав лост (през 10 секунди) - 8х1х50 (в подхват), 4х1х50 (в надхват) кг.
  3. Гребане с трап-бар от земя (през 10 секунди) - 3х1х126, 12х1х116 кг.
  4. Кофи на халки с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 12х1х20 кг.

Днес объркана работа. Първо уж на теория раменната в подхват би трябвало да е по-щадяща за рамото (и е - правил съм я преди), но точно при нея започнах да усещам силен дискомфорт, затова смених с раменен надхват с палец при другите пръсти и дискомфортът на практика изчезна.
После пък тежестта на гребането се оказа прекалено голяма за интервал и трябваше да свалям в движения, а накрая май избързах с кофите на халки. Все пак достатъчно добре като за първо завъртане и без да усетя нещо повече от леко напрежение. Утре ще си проличи по-добре.

Добавки:

Обобщение за деня:
Натоварен ден - отново трябваше да избирам дали да тренирам или да обядвам и фастингът си ми идва и без да го търся.

01.04.22
22:45

01.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Днес първи “тийм билдинг” с новия екип, после по няколко бирички край реката. Приятно е да видиш хора и да излезеш малко от ежедневието. Може би малко подцених слънцето и утре ще съжалявам.

03.04.22
01:01

02.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Трабваше да тренирам сутринта, но вместо това реших да тръгнем по-рано, че все пак си е път. Следобед разходка из Vila Real De Santo Antonio и Monte Gordo до югоизточната граница с Испания.

04.04.22
10:37

03.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта се поразходихме, после хапнахме и обратно към Лисабон. Уикендът ми пак изчезна безследно.

04.04.22
15:56

04.04.2022 г.

Тренировка А

Загрявка.

Работни серии:
  1. Преден клек (през 10 секунди) - 10х2х100 кг.
  2. Избутване на прав лост от лег с тесен хват (през 10 секунди) - 10 или 11х2х80 кг.
  3. Набирания с успореден хват с доп. тежест (през 10 секунди) - 10х2х5 кг.
  4. Въртене на диск пред тяло (през 10 секунди) - 10 или 11х2х20 кг. (в посока)

Стигнах и до зала най-после.

Положително:
  - Май по-лесно и с по-малко оплаквания от предния път.

Отрицателно:
  - Нищо за отбелязване.

Добавки:

Обобщение за деня:
Седмицата започва така, както свърши старата. За щастие нищо ново (засега), което като за понеделник е добре.

06.04.22
14:42

05.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Малко срещи, малко нерви, а вечерта - футбол, ама този път на живо. Струваше си! :)

06.04.22
20:00

06.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Нямаше как да стигна до зала днес - сутринта прекарах час и четирдесет и пет минути в задръстване заради верижна катастрофа на магистраилата и успях да “обядвам” чак към шест. Ще се опитам утре да открадна малко време, макар че пак трябва да ходя до офиса.
Бях забравил колко много време се губи в път и май никак не ми липсва това.

08.04.22
12:21

07.04.2022 г.

Тренировка Б

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 10х2х130 кг.
  2. Раменна преса с дъмбели с успореден хват ( през 10 секунди с редуване на ръцете) - 10 или 11х2х20+20 кг.
  3. Силово гребане с дъмбел от земя (през 10 секунди) - 10х2х47½ кг. (на ръка)
  4. Кофи на успоредка с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 10 или 11х2х15 кг.

Замъкнах се до залата най-накрая. Мислех да увеличавам обема, но май ще е по-разумно първо да вляза малко в ритъм, да завъртя няколко кръга така и после да мисля за увеличаване.

Положително:
  - Без кой знае какви оплаквания.

Отрицателно:
  - Нищо конкретно.

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта тренирах, после пак трябваше да ходя до офиса. Стига ми за тая седмица...

08.04.22
16:33

08.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Петъчно ми е и май ще гледам да приключа по-рано и да сляза към плажа да пия чаша вино, макар че времето не е много подходящо.

08.04.22
16:38

Вино и то само една чаша ... в петък?

казано от Splash на 08.04.22, 16:38:

Остава само и плодчета да плуват 😂😂

Мнението беше редактирано от Любомир на 08.04.22 17:02.

08.04.22
17:29

казано от Splash на 08.04.22, 16:38:

Една ще е, щото не ми се ходи пеш. :)

П. П. А португалското вино е страхотно, особено като съотношение цена/качество. Миналия уикенд в Алгарве пих разкошно червено от Алентежо за... 7,50 евро бутилката в заведение. За сметка на това бирата им е малко като втора употреба, затова изборът ми е предрешен.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 08.04.22 18:18.

08.04.22
19:26

Преди малко Метълхед-ите минаха през офиса с едно петъчно кашонче с “мостри” :)
Наздраве!

П.П. Не знам защо, се застояваш в страна дето няма бира :D:D

П.П.П. Сори за петъчния спам

Мнението беше редактирано от Splash на 08.04.22 19:32.

10.04.22
15:07

09.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Напред-назад по работа - до Водафон да си взема личен португалски телефон, че спирам шведския, до банката да сменя номера за потвърждение, до един магазин да проверя какво става с един гаранционен ремонт, който скоро ще навърши месец.

10.04.22
15:13

10.04.2022 г.

Тренировка В

Загрявка.

Работни серии:
  1. Преден клек (през 10 секунди) - 12х1х120 кг.
  2. Избутване на прав лост от лег с раменен хват (през 10 секунди) - 12х1х100 кг.
  3. Набирания с успореден хват с доп. тежест (през 10 секунди) - 12 или 13х1х15 кг.
  4. Разтваране с дъмбели встрани от стоеж (през 10 секунди) - 12 или 13х1х20+20 кг.

Доста по-добре ми е, като не засичам време. Дори така не се размотавам мног - цялата тренировка с все загряването, товаренето, разтоварването и прибирането на тежестите, както и разтягането за под 45 минути. Има какво да се иска, но нямам зор да е утре, а ако започна да меря време, ще започна и да натискам да е по-бързо и съответно да се сдухвам, като не става.

Положително:
  - Значително по-добре на набиранията - хубава, пълна амплитуда на всички подходи, бавна негативна фаза.

Отрицателно:
  -  На клека нещо в края умрях и се наложи да увелича паузите - никога не ми е бил силно упражнение (да не кажа, че това е слабо описание).

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта гледах австралийския старт с кафето, после тренировка. Сега готвя (стек от риба тон на тиган и патладжани с моцарела и доматен сос на фурна, ако ви трябват идеи), а следобед идва часът на истината с Манчестър Сити - Ливърпул.

11.04.22
17:27

11.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Относително спокоен понеделник. Успях да стигна дори до това да подготвя материали за едно отдавна обещано обучение, което отлагам вече твърде дълго.

Не знам как ги правя тия работи, но вчера след тренировката се появи болка в задната част на лявата ключица и постепенно се засили. Днес е доста зле, особено когато си повдигна ръката перпендикулярно спрямо тялото. Надолу и нагоре почти не я усещам. Нещо съм направил с повдигането на дъмбели встрани, въпреки смешната тежест и единичките в интервал, макар че нищо не усетих по време на тренировката. Ако не ме болеше, щеше да ми стане смешно. От два месеца не мога да затворя седмица с тренировки, без да си направя нещо. А дори за наградите на Дарвин не мога да се класирам, защото вече имам деца...

Мнението беше редактирано от Boby_ на 11.04.22 17:48.

12.04.22
14:53

12.04.2022 г.

Тренировка Г

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 12х1х150 кг.
  2. Раменна преса прав лост (през 10 секунди) -12х1х60 кг.
  3. Гребане с трап-бар от земя (през 10 секунди) - 12х1х116 кг.
  4. Кофи на халки с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 12х1х20 кг.

Това от вчера май ще се окаже фалшива тревога - нещо крампирало или леко разтежение. Още ме боли леко, но не ми попречи да тренирам, а два часа след тренировката няма признаци и почти не го усещам. Другото рамо също се държи прилично, така че се надявам да се закрепя с тоя протокол и да стабилизирам малко нещата месец-два.
Самата тренировка възможно най-близо до рутинната.

Положително:
- Вече споменах.

Отрицателно:
- 20 кг май са ми много на кофите. Гребането също ми тежеше днес. Засега няма да пипам тежестите.

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта срещи от нас, после тренировка, а следобед - в офиса. Така избягвам сутрешния трафик и си спестявам към час висене в колата.

13.04.22
20:17

13.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Днес съм доволен от себе си - най-после се наспах, после през деня успях да отхвърля няколко неща, които влача отдавна. Освен това утре е последен работен ден преди дълъг уикенд, а времето май се опитва да се оправи. На всичко отгоре каквото и да беше това на лявата ключица, днес не ме боли изобщо и го пиша изчезнало. Изобщо човек има нужда и от такива дни - не може само с оплаквания. :)

Мнението беше редактирано от Boby_ на 13.04.22 20:21.

14.04.22
16:29

14.04.2022 г.

Тренировка А

Загрявка.

Работни серии:
  1. Преден клек (през 10 секунди) - 10х2х100 кг.
  2. Избутване на прав лост от лег с тесен хват (през 10 секунди) - 10х2х80 кг.
  3. Набирания с успореден хват с доп. тежест (през 10 секунди) - 10 или 11х2х5 кг.
  4. Въртене на диск пред тяло (през 10 секунди) - 10х2х20 кг. (в посока)

Прилично горе-долу. Рано ми е за увеличаване на обем, особено на двойките - в края на всеки интервал почивките стават прекалено големи и първо трябва да оправя това

Положително:
  - Почти без оплаквания. Все още усещам нещо в лявата част на трапеца около ключицата, но дотолкова, че е на изчезване. Дясното рамо е ОК като за диагнозата, която имам.

Отрицателно:
  - Нищо за отбелязване.

Добавки:

Обобщение за деня:
Последен работен ден преди дълъг уикенд. Утре ще видим какво ще правим - може да отскочим до Евора на разходка.

16.04.22
16:03

15.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Ходихме до Евора за малко разходка и разглеждане. Поради липса на други места седнахме за обяд в заведение точно в центъра на площада пред църквата и получихме най-трагичното обслужване и качество, откакто сме в Португалия.

16.04.22
16:24

16.04.2022 г.

Тренировка Б

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 12х2х130 кг.
  2. Раменна преса с дъмбели с успореден хват (през 10 секунди с редуване на ръцете) - 12х2х20+20 кг.
  3. Силово гребане с дъмбел от земя (през 10 секунди) - 12х2х47½ кг. (на ръка)
  4. Кофи на успоредка с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 12 или 13х2х15 кг.

Реших, че с тая тренировка няма какво да чакам и вдигнах обема с два подхода. Ще пробвам и на единиците да кача на 15 подхода, макар че с клека ще ми е трудно.
Мисля да не си поставям за цел непременно да увеличавам едновременно на всички тренировки, а да ги разглеждам поотделно.

Положително:
  - Доста добре днес при новия обем.

Отрицателно:
  - Малко в края на кофите издъхнах, но то се очакваше при увеличаване на обема.

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутрешна тренировка, после реших да отида на фризьор за пръв път от сигурно 3 години насам. Спомних си защо мразя да ходя, след като по главата и врата ми се изредиха поне четири различни машинки, бръснач, елекрическа самобръсначка, някаква машинка с пара и накрая кератинов гел...
От друга страна сам у нас с машинката се правя на такъв ръб, че не съм за пред хората, така че май ще трябва пак да почна да ходя редовно сега с отшумяване на епидемията, още повече, че цената беше едва десет евро за всичко това.

16.04.22
19:19

В арабския свят след като те подстрижат и отсекат ръбовете с бръснач, минават през ушите и носа с напоен със спирт памук и палят клечката, ставаш чисто нов.

18.04.22
12:51

17.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Нищо за разказване.

18.04.22
13:06

казано от Brown Bomber на 16.04.22, 19:19:

В арабския свят след като те подстрижат и отсекат ръбовете с бръснач, минават през ушите и носа с напоен със спирт памук и палят клечката, ставаш чисто нов.

Отврат

18.04.22
16:18

18.04.2022 г.

Тренировка В

Загрявка.

Работни серии:
  1. Преден клек (през 10 секунди) - 14, 15 или 16х1х120 кг.
  2. Избутване на прав лост от лег с раменен хват (през 10 секунди) - 15 или 16х1х100 кг.
  3. Набирания с успореден хват с доп. тежест (през 10 секунди) - 15 или 16х1х15 кг.
  4. Борческо въртене с дъмбели (през 10 секунди) - 15 или 16х1х20+20 кг.

Днес клекът тръгна относително леко и реших да вдигам обема и в тази тренировка. Горе-долу добре се получи, макар нито легът, нито набиранията, нито борческото въртене да са упражнения за пазене на рамото.

Положително:
  - Добре като за новия обем.
  - Въпреки упражненията, не мога да кажа, че раменете ме болят. По-скоро дискомфорт, съчетан с много лек намек за болка, който почти не се влияе от тренировките.

Отрицателно:
  - Левият лакът доста ме боля латерално докъм 3-4 подход на лега. Той не е спирал от десет години сигурно, но си го записвам, защото днес беше повече от обичайното.

Добавки:

Обобщение за деня:
Чака ме такава седмица, че не знам кога пак ще стигна до залата - в най-добрия случай в четвъртък (макар че е доста съмнително), в най-лошия - чак уикенда.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 18.04.22 16:54.

20.04.22
23:35

19.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Натоварен ден, а следобед - пак пътуване.

20.04.22
23:36

20.04.2022 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта сделка, после обратно към Лисабон. Поне едно нещо отхвърлихме.

21.04.22
19:30

21.04.2022 г.

Тренировка Г

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (през 10 секунди) - 15 или 16х1х150 кг.
  2. Раменна преса прав лост (през 10 секунди) -15, 16 или 17х1х60 кг.
  3. Гребане с трап-бар от земя (през 10 секунди) - 15 или 16х1х116 кг.
  4. Кофи на халки с допълнителна тежетст (през 10 секунди) - 15х1х20 кг.

Вдигнах и тук обема. От тази тренировка трябваше да започна - най-лека ми беше с изключение на кофите. За тях май е изхвърляне в сегашното ми състояние да са първо на халки и второ с 20 кг. Може би ще трябва да сваля тежестта на 15 и да гледам по-добре формата и съпорта в горна позиция.

- 20 кг май са ми много на кофите.

Това съм си записал миналия път, а вместо да сваля тежестта, увеличих обема. Много мъдро!

Положително:
- Неочаквано добре на всичко без кофите. Без дори минимален дискомфорт на раменната преса, което е обнадеждаващо.

Отрицателно:
- Трябва най-после да се науча да броя, без да се разсейвам, вместо да се наказвам почти всеки път с един-два допълнителни подходя.

Добавки:

Обобщение за деня:
След вчерашния “почивен” ден днес тотален хаос. Един от мениджърите на екипите ми пуснал един от хората си в отпуска, без да съобрази срокове... Понеже той не може лично да компенсира, сега другата седмица трябва аз да покривам. Така се получава, че във вторник сутринта имам среща със SVP на компания с пазарна капитализация, измервана в стотици милиарди долари, а следобед ще дробя прогноза за продажби в Excel… Excel е малко като Коза Ностра - няма измъкване жив, а даже като говоря за това, нарушавам омертата.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 21.04.22 19:31.

Още преди 15 г., след като успях да скалъпя самоделна Монте Карло симулация на ексел, реших, че не ми е нужно да уча статистически програми, а спестеното време мога да го уплатнявам в пиене на бира 😂😂

21.04.22
23:56

казано от Любомир на 21.04.22, 21:58:

Още преди 15 г., след като успях да скалъпя самоделна Монте Карло симулация на ексел, реших, че не ми е нужно да уча статистически програми, а спестеното време мога да го уплатнявам в пиене на бира 😂😂

Точно това, че почти всичко може да се направи в Excel, му е най-коварното - докато се усетиш, го ползваш за неща, на които изобщо не им е там мястото. :)

22.04.22
07:35

Хората пишат кодове за изстрелване на совалки на Notepad, вие още работите на Excel.

Аз пък от 15 години ползвам само vi. Защото все още не знам как да го затворя 😁

22.04.22
08:35

казано от Alexander Krastev на 22.04.22, 07:48:

Аз пък от 15 години ползвам само vi. Защото все още не знам как да го затворя 😁

Е как - със задържане копчето на компютъра, естествено. 😁

22.04.22
09:36

Мръсни гъзари - продължавам да пиша на хартиен бележник аз

22.04.22
10:42

казано от Brown Bomber на 22.04.22, 07:35:

Хората пишат кодове за изстрелване на совалки на Notepad, вие още работите на Excel.

Първото, което си инсталирам, когато взема нов компютър с Windows, е Notepad++. :)

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1