Yennefer's Diary

Прескочи до:

30.05.19
10:56

Днес по програма имам active recovery ( optional), обаче наистина съм изморена и се наспах - ще врътна едни 10км пеша и после ще направя една сауна след работа.

Та, става 1 месец, откогато тренирам по програмата и резултатите са доста интересни с оглед на това, че имах съвсем други цели, както каза една приятелка - Изчакай.
Да бе, ще изчакам - няма проблем...
Отчет:
Позитиви:
Талия: - 4см
Ханш: - 2 см
Бедра - + 1см на всяко
Бицепс в стегнато състояние - почти + 2см на всяка ръка
- чувствам прилив на енергия и тонус
- изчистила съм видимо, ще пусна снимка, има видима разлика, сори за лошото качество, но я направих в бързината

Негативи:
- качила съм 3кг... 😄

Малко freaky е това, пак почнаха да ме питат “На какво си, брат”, еми “На Кросфит съм, брат”
Общо взето ясно е, че качвам маса, чистя мазнини, правя вече доста повече повторения на упражнения със собствено тегло И ВЪПРЕКИ това искам да съм поне 5-6кг отдолу, всичко ще ми се получава много по-лесно. Но си признавам, че съм доста стабилна, правя по 10 кофички в серия и 5 стриктни набирания, което за мен е ебати успеха за 1 месец.

Ами това е 🙂 Ще видя края на юни какъв ще ми е резултата.

Мнението беше редактирано от Блажка на 30.05.19 10:57.

30.05.19
11:46

казано от Блажка на 30.05.19, 10:56:

... еми “На Кросфит съм, брат” ...

Е хайде сега, ти имаш сериозен спортен бекграунд, изключително красиви лифтове и достатъчно опит да преценяш кое/как/колко. Масовите “кросфитаджии” са криви на копеле и тренират на принципа do or die, което води до минимален прогрес и контузии от всякакъв характер. Все едно да сравняваш това което прави Вик и Bart примерно и да го наречеш “кросфит брат” 🙂

Мнението беше редактирано от Splash на 30.05.19 11:49.

30.05.19
12:03

казано от Splash на 30.05.19, 11:46:

казано от Блажка на 30.05.19, 10:56:

... еми “На Кросфит съм, брат” ...

Е хайде сега, ти имаш сериозен спортен бекграунд, изключително красиви лифтове и достатъчно опит да преценяш кое/как/колко. Масовите “кросфитаджии” са криви на копеле и тренират на принципа do or die, което води до минимален прогрес и контузии от всякакъв характер. Все едно да сравняваш това което прави Вик и Bart примерно и да го наречеш “кросфит брат” 🙂

Да, прав си, просто още има известен стрес, но контролирам кортизола, ако спазвам двата дни почивка нещата наистина се балансират. Ето, вижда се, че и аз скалирам някои комплекси (особено със собствено тегло), защото или нямам техника или просто не мога да правя толкова повторения.
Момичетата от кросфита ми викат - защо не правиш Randy ( 75 изхвърляния на 25кг) и аз им казах: ” И какво ще ми даде тоя комплекс, избиване на комплекси - ето, вижте ме колко добра съм на щангата, мога да изхвърля 75 пъти тея кила без да се изморя, колкото вас...”
И после идва нещо като Cindy ( 5-10-15 набиране -лицеви-клек за 20 мин макс рундове) и аз припадам още на 7ия рунд... те правят по 14-15.

Мрънкам си... но си прав - не съм гламава като преди 8 години, като започнах с crossfit, тогава си избивах комплексите вместо да подобря уменията си. Виждах кои неща ми вървят и цъках само тях за сметка на останалите.

Мнението беше редактирано от Блажка на 30.05.19 12:03.

04.06.19
11:54

Тренировка петък :

Barbell Cycling
On the 2:00 x 5:
3 Power Clean and Jerks
2 Thrusters
1 Squat Snatch

Завърших на 45кг щанга

Alternating OTM x 10 (5 Rounds):
Odd - 5 Strict Weighted Pull-Ups
Even - 5 Front Squats

Набиранията бяха 5 с кипинг chest to bar
предния клек завърших на 65кг

Conditioning
“Death Race”
5 Rounds:
15/10 Calorie Assault Bike
10 Burpees

Време : 8:03 мин

Body Armor
3 Giant Sets:
50’ DB OH Walking Lunge (left arm)
10 Single DB Stiff-Legged DL (left arm)
50’ DB OH Walking Lunge (right arm)
10 Single DB Stiff-Legged DL (right arm)
21 GHD Sit-Ups
Rest 2:00 between sets.

Тука накрая махнах гирата иначе правих с 8-цата като за първи път.

Тренировка понеделник:

Back Squat
On the 2:00 x 6 Sets:
On the 0:00… 3 Reps @ 77%
On the 2:00… 1 Rep @ 87%
On the 4:00… 3 Reps @ 80%
On the 6:00… 1 Rep @ 90%
On the 8:00… 3 Reps @ 83%
On the 10:00… 1 Rep @ 93%

Тука отбелязвам 130кг след 2 дни бири и мезета..

Front Rack Lunges
2 Sets of 12 @ 49%
Percentage based off our 1RM Front Squat.
40,45кг

Gymnastics + Snatch Complex
“On the 2:00” x 7 Sets:
4 Toes to Bar
2 Chest to bar pull ups
1 Hang Power Snatch
1 Overhead Squat
1 Hang Squat Snatch

Завърших на 45кг отново.

Body Armor
Not for Time:
27 GHD Sit-Ups, 25-50’ HS Walk ( тук просто правих по 1 мин стойка на ръце)
21 GHD Sit-Ups, 25-50’ HS Walk
15 GHD Sit-Ups, 25-50’ HS Walk
... Directly into:
4х5 кофички

Тренировка вторник:

Power Clean
Clean Primer:
5 Sets:
1 Hang Clean High Pull
1 Low-Hang Power Clean
... Followed by:
“On the 1:30” x 5:
1 Hang Power Clean
1 Power Clean
Условието беше до 1 повторения макс power clean за деня, много съм доволна, приключих на 70кг... в подклек, без магнезии с мамазаната зала, имах сила и ако бях с женския лост в Пулев щях да изпраскам поне 80…

Conditioning
“Power Ranger”
15 Power Cleans, 600m Run
10 Power Cleans, 400m Run
5 Power Cleans, 200m Run
Rx - 155/105
Щанга 47,5

Време: 9:46
и тук много доволно - unbroken го направих, започвам да влизам в час...

Събота и неделя бях на Varna Throwdown да ги гледам. Яко беше много състезанието, обаче положението все повече отива на Зоб до Гроб, който спира - умира...
Не знам.. как да е, ще се запиша за Пловдив Throwdоwn, поне Сашо ще дойде да ми се развика и може и да направя нещо, но като цяло изобщо не ми се занимава със стероиди, бради и метаморфози, така че ще си преглътна вече окончателно егото и ще ходя като другите момичета да си правя кефа.

Мнението беше редактирано от Блажка на 04.06.19 12:08.

04.06.19
13:15

Мдамз, на прав път си. Егото си е чисто ограничение, когато човек го превъзмогне, започва да се открива един нов свят на все повече възможности. Егото просто е пречка за развитието.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 04.06.19 13:16.

04.06.19
14:14

Попринцип доста неща са възможни без зоб, аз и сега на щанга нацепвам назобаните, въпросът е, че не знам дали силата ще се запази относително на добро ниво, като натисна на гадните уреди за изтезание от кардио произход.
Тази, която стана първа Изабела Бобич, на умения не беше изобщо ок, тя беше с лично тегло поне 90кг и на комплекса със силови възлизания не направи повече от 10 в сравнение с Марина и Мария, които направиха по 20 бройки.
Обаче, доколкото разбрах, на ходенето на ръце е “тичала”, толкова е била здрава и стабилна в рамената... прилагам снимка на шампионката. Иначе е много готина и мила жена, просто дава всичко за спорта И ВЪПРЕКИ това все си мислех, че абсолютната сила и маса няма как да ти е в особена помощ в кросфита, тя технически на щанги е “като кросфитърка, ама от кривите..”
Украйнките вдигаха за сметка на това като по учебник!

04.06.19
14:23

Доста са възможни, доста са и невъзможни. Принципно говоря.
Отделна тема е, че кросфитърите бая грешат с избора на препаратите и става смешна картинката, защото ги гледаш нацепени, нагласени и изведнъж - бам, одървят се като пишка на десетокласник при влизане в стриптийз клуб. Тоя път не говоря принципно, а за това, което видях на Пловдив троудаун. Тоя анавар го имат за манна небесна, а определено не е техния препарат...

Мнението беше редактирано от James Hinks на 04.06.19 14:23.

04.06.19
14:35

казано от James Hinks на 04.06.19, 14:23:

Доста са възможни, доста са и невъзможни. Принципно говоря.
Отделна тема е, че кросфитърите бая грешат с избора на препаратите и става смешна картинката, защото ги гледаш нацепени, нагласени и изведнъж - бам, одървят се като пишка на десетокласник при влизане в стриптийз клуб. Тоя път не говоря принципно, а за това, което видях на Пловдив троудаун. Тоя анавар го имат за манна небесна, а определено не е техния препарат...

Ами на 21-22 ще дойда като манекенка на Пловдив, ако не друго поне да впечатля с техника в щангите, маникюр и Икстеншъни 😄

05.06.19
19:53

Илия, комплименти за виното, уникално е!

07.06.19
20:06

Тренировка четвъртък

Клек с щанга над глава - до макс двойка за деня
В моя случай - 2х55кг

Пропадане в разножка -
2х50кг

Комплекс

Conditioning
“Slap Happy” Part #1
In a 5:00 Window…
20 wall ball
Time remaining, AMRAP:
12 Overhead Squats (115/85) - щанга 30кг
4 Burpee Box Jump Overs (30”/24”)

Rest 5:00

“Slap Happy” Part #2
20 wall ball
Time remaining, AMRAP:
8 Overhead Squats (135/95) 35кг

Rest 5:00

“Slap Happy” Part #3
20 wall ball
Time remaining, AMRAP:
4 Overhead Squats (155/105) 42,5кг

Само малко скалирах накрая нямаше как да избутам, за първи път ми стана лошо....

Резултат: 7 рунда +14 повторения

1000 метра гребане, разтягане

Тренировка днес:

По програма имах само неща, които не мога да правя - демек масъл ъпс и хспу ... така че модифицирах

Изхвърляне - 55кг
Изтласкване - 70кг
Клек гърди - 105кг

Катерене на въже - 5х1 до горе!!!! За първи път !!! Направо ми лепна днес, не знам как стана, но съм много хепи

Накрая кондиция
Jackie за време

1000м row
50 thruster 15kg
20 pull-ups

Време : 9:56
Знам - скандално, но нямах вече нито крака нито ръце, за първи път си правя експерименти не по програма и резултатът е скандален откъм кондиция ... утре действам по програма

Достигам до извода с всеки изминал ден, че човек трябва да знае какво представлява и да не си вири носа, помолих едно момче от Пулев да ми покаже все пак и той как го прави и нещата се случиха, а точно миналата седмица висях като сопол на Тва въже и ми се ревеше... Златко чак не можа да повярва.
На по-следващите опити вече се прихващах по уверено ръка през ръка и ставаха още по-бързо, но нямам клипове. Как да е, доволна съм много !

Мнението беше редактирано от Блажка на 07.06.19 20:07.

08.06.19
15:05

Тренировка днес

Изхвърляне подклек до макс за деня
50кг от мен

Кондиция

100 cal assault bike
Immediately after
3 rounds

15tbt
15 box jumps over
15 power snatch
1 round - 15kg
2nd - 25
3rd - 25

Време : 30 Мин като само асалт байка ми отне 11…

Силова част
3 кръга
Трицепсово с дъмбели
Някво гадно приличащи на флайс с дъмбели
Разтягане на ластик пред гърди
Всичко по 20-30 БР

Общо взето дроб сърма бях днес, някаква тотал щета. Освен това сега гледам, че пак съм объркала, трябвало е 55 калории на колелото и по 12 на другите, ама Квото такова. То фактически колелото ме смаза, мазолите не са ми зарастнали и е няква мъка на тбт, правя по 5, по 5… накрая и по 4. ...

Еми страдам си, спирам да се оплаквам!
Накрая момчетата ми дадоха лъвче да си гуша

10.06.19
10:36

Минавам да кажа, че вчера киснах 2 часа в релакс зоната още от сутринта. Нямам кой знае какви боли, рамото още се обажда, но като цяло бива.
Как да е - после се нагърмях с кисело мляко, котешки езичета и сладко и се надух като балон в лицето ( ovo je standard)

Също така искам да кажа официално, че мисля, че съм мъж. Просто няма никаква логика да ми растат постиженията, да ми расте мускула, да ставам пак здрава като кон от няма и 6 седмици тренировки, аз по-чиста през живота си не съм била - не ям месо, забравям да си пия протеина, ям до 1400 ккал на ден... мъка мъка. Един приятел вика: Благо не го казвай на никой мъж тва, ще започнат да ти завиждат...
Какво да ми завиждат, не може ли един път и аз да съм яка и нацепена а не яка и Моби Диеееек ...
:(

Момчетата в залата на Пулев казаха, че съм много яка и да спра да рева, че съм дебела и, че не съм имала ясна представа за себе си....
Новата ми стратегия е да ходя всеки ден да тренирам в Пулев ( защото съм единствена жена и аз така най-си обичам да съм си единствена сред много мъже хахахах) , за да си удължа разстоянието ходене пеша, да видим няма ли да сваля пак до 68кг ПОНЕ!

Мнението беше редактирано от Блажка на 10.06.19 10:41.

10.06.19
10:53

Това дето ти помага да сваляш без да губиш сила, витамин Ц ли е, след като не е химия?

Бетон си!

10.06.19
11:01

казано от Brown Bomber на 10.06.19, 10:53:

Това дето ти помага да сваляш без да губиш сила, витамин Ц ли е, след като не е химия?

Бетон си!

Оня експеримент, който бях решила да предприема зимата, приключи бързо, така че откогато реших да почна да си троша пак главата с някакви сериозни тренировки съм по-скоро на животоподдържащи добавки:
1. Бета аланин - за да издържам тренировката
2. Някакви билкови таблетки Burn, уж да сваля кила ( не става)
3. Магнезий, Витамин Ц, Протеин, БЦАА на Xtend

Наистина съм бетон... ясно е, че имам стаж, това го казахме със Сплаш преди няколко публикации, знам, че има хора като чичо, Илия, Сашо, които цял живот тренират и нацепват някви назобани младоци, но аз съм момиче и по всичко, което пише в големите учебници, няма логика да ми се получава като на мъж. Макар че се сещам и за Тодорка понякога и на нея и лепваше кросфита без да вкарва нищо отвън... но Тодорка е голяма спортистка, аз съм форумна.
Не знам, не знам, ще видим - нали се катеря вече на въже, днес нямам търпение пак да се катеря, само за това мисля 😄

Мнението беше редактирано от Блажка на 10.06.19 11:09.

10.06.19
11:59

Блажке, веднъж бръкнал в медеца, никога вече не си чист. 🙂

https://physoc.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1113/jphysiol.2013.264457

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphys.2018.01887/full

Това по повод спортните подвизи на хора, които са били “чисти” по време на което и да е състезание, а са взимали някога преди.

10.06.19
12:18

Добре, първо да кажа, че ми стана мъчно за мишчиците... защо не пробваха есксперимента върху охраните на Плаза :(
Как да е, прочетох и разгледах схемите, общо взето ще използвам тези материали, ако някой дръзне да ми каже, че съм се назобала, след като е научно доказано 😄 Понеже вече си ме питат регулярно : На кво си ? 😄

10.06.19
12:24

Един познат беше охранител в дискотека, а на въпроса какво взимаш отговаряше, че не пие добавки 🙂 Сега не става и за охранител на тоалетна.

10.06.19
12:27

казано от Brown Bomber на 10.06.19, 12:24:

Един познат беше охранител в дискотека, а на въпроса какво взимаш отговаряше, че не пие добавки 🙂 Сега не става и за охранител на тоалетна.

Ахахахахахахахахахах 😄 😄 😄 Охранител на тоалетна, охххх хахахахахах

10.06.19
12:28

казано от Блажка на 10.06.19, 12:18:

Добре, първо да кажа, че ми стана мъчно за мишчиците... защо не пробваха есксперимента върху охраните на Плаза :(

Щот’ охраната на Плаза никога не спира зоба - няма как върху тях да се изследва как би влиял, ако дълго време не си взимал. 🙂

казано от Блажка на 10.06.19, 12:18:

Как да е, прочетох и разгледах схемите, общо взето ще използвам тези материали, ако някой дръзне да ми каже, че съм се назобала, след като е научно доказано 😄 Понеже вече си ме питат регулярно : На кво си ? 😄

Статиите казват, че увеличеният в следствие на употреба на анаболни стероиди брой ядра в мусклуните клетки не се губи и в последствие винаги дава предимство, дори спортистът да не е употребявал нищо от години. Уточнявам, за да не се окаже, че говорим за различни неща. 🙂

Това води до интересно следствие - сегашната система от наказания за употреба на забранени препарати в спорта е несправедлива. Има само два начина това да се коригира - или всяка забрана трябва да е доживотна, или всичко да е разрешено. Не може да има среден път. 🙂

Мнението беше редактирано от Boby_ на 10.06.19 12:31.

10.06.19
12:32

За едно и също говорим, просто аз я затворих тая страница преди 3 години и половина, скоро ще станат 4… по “законите” на вада съм чиста, ясно е, че имам предимство, но това не е, защото в момента използвам нещо.
Каквото и предимство да имам, аз на Плодвид ще изгасна като светлините на Царевец, не отивам с голямата кошница да събирам медали тоя път - знам какво представлявам.

10.06.19
12:40

Тука е малко като на Симсън младши работата: Искам да съм як, искам да съм кросфитър, искам да съм като коч ама без брада и да съм по-яка от мъжете... няма как да имаш всичко, затова или взимай стероиди и ходи на кросфита или си прави кефа и не АЕ оплаквай. Сигурно си по-яка от мен ама не виждам ползата от всичкото трениране и зоб в твоя случай

10.06.19
12:55

казано от CottageCheese на 10.06.19, 12:40:

Тука е малко като на Симсън младши работата: Искам да съм як, искам да съм кросфитър, искам да съм като коч ама без брада и да съм по-яка от мъжете... няма как да имаш всичко, затова или взимай стероиди и ходи на кросфита или си прави кефа и не АЕ оплаквай. Сигурно си по-яка от мен ама не виждам ползата от всичкото трениране и зоб в твоя случай

Не сигурно, а съм по -яка от теб 🙂 и от много други, които са далеч по-натренирани от теб-  значи е имало някаква ползва от всичкото трениране и суплементиране 😄

Иначе в конкретния случай за кросфита, лично аз, нямам нужда от никаква химия, имам нужда от натренираност в определена методика, което никоя химия не може да ми го даде, защото химията няма как да ме научи да правя силови възлизания, да плувам и да се катеря на въже 🙂

Мнението беше редактирано от Блажка на 10.06.19 12:56.

10.06.19
13:16

казано от Блажка на 10.06.19, 12:55:

Не сигурно, а съм по -яка от теб 🙂 и от много други, които са далеч по-натренирани от теб-  значи е имало някаква ползва от всичкото трениране и суплементиране 😄

Е, сега, ние слаботелесните да не можем да коментираме ли? 🙂

П. П. За протокола какво значи да си по-як от някого? Да вдигаш повече в трите базови трибойски движения достатъчно ли е или трябва и на канадска да го биеш? 🙂

10.06.19
13:34

казано от Boby_ на 10.06.19, 13:16:

П. П. За протокола какво значи да си по-як от някого? Да вдигаш повече в трите базови трибойски движения достатъчно ли е или трябва и на канадска да го биеш? 🙂

Между другото Лари Уилс е много силен на базовите и след като му показаха малко техника на канадска, се оказа че е много як и там 🙂

Много е важно да си силен на трите, ако си трибоец, иначе идеята е да може да пренесеш тази сила в друг спорт.

10.06.19
13:34

казано от Boby_ на 10.06.19, 13:16:

Е, сега, ние слаботелесните да не можем да коментираме ли? 🙂

Базовите по Уилкс. Той е съобразен с пола, така че е лесно.
Смятам, че якостта може да се измери с тези 3 базови упражнения.
Прилагам си Уилкса.

Като изобщо не говоря в случая за това кой колко лоу кика или шамари може да  ми отпере междувременно ...
не говорим за функционалност, манекенство, умения и техника, а за чиста селска сила 🙂

Мнението беше редактирано от Блажка на 10.06.19 13:35.

10.06.19
13:44

Това 490 е сбора от трите движения ли ?

10.06.19
13:47

Иначе в конкретния случай за кросфита, лично аз, нямам нужда от никаква химия, имам нужда от натренираност в определена методика, което никоя химия не може да ми го даде, защото химията няма как да ме научи да правя силови възлизания, да плувам и да се катеря на въже 🙂

Да, имаш нужда някой да те научи как да се мяташ като черво (да не ползвам точната дума) на лоста за набирания - кипинг, отврат.

10.06.19
13:53

Аз съм твърдо против кипинг набиранията, не за нещо друго но сухожилията на скапулата заминават по някое време. Особено с напредване на годините, иначе до 30-35 години няма проблем, но и това е индивидуално. Иначе динамичните и експлозивни движения са много готини за изпълнение, ама ...
Относно силовото възлизане, не случайно се казва така. Затова това което се прави в кросфита е много нот лайк. Питай някой гимнастик, понеже ги спомена.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 10.06.19 13:54.

10.06.19
13:55

@BrownBomber Да... оказва се, че това е една от големите пречки заедно с DU, като поне се успокоих, че не съм единствената, която не ги схваща “толкова  бързо”, колкото се проповядва, че били “базата”

@Деян - Да 190 клек 100 лег и 200 тяга по правилата на IPF ( тоест клек до долу, лег с пауза и тяга без придърпване)

10.06.19
13:57

казано от kaloyan на 10.06.19, 13:53:

Питай някой гимнастик, понеже ги спомена.

Точно гимнастик ме научи да са катеря на въже в петък - от второто обяснение разбрах какво се изисква от мен.

10.06.19
14:11

Ако ще вкарваме коефициенти, Уилкс също не е справедлива мярка, защото не взима предвид ръста. Чистата мускулна сила, генерирана от  човек с по-дълги крайници за вдигане на същата тежест като човек с по-къси, е по-голяма. В този смисъл високите и тежките сме прецакани двойно. 🙂 Или ще работим с абсолютна повдигната тежест, без да взимаме предвид пол, възраст, тегло, ръст и т. н., или ще трябва да взимаме предвид всичко, а последното е невъзможно. 🙂
Колкото до “шамарите с крака”, убеден съм, че има и далеч по-слаби във физическо отношение от теб хлапета в кик-бокса или муай-тая, които могат да те наритат, без да се замислят. 
Дай други критерии, че тези и двата издишат.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 10.06.19 14:12.

10.06.19
14:13

казано от Brown Bomber на 10.06.19, 13:34:

Много е важно да си силен на трите, ако си трибоец, иначе идеята е да може да пренесеш тази сила в друг спорт.

Това е много точно казано ! Защото и в трибоя е много важна техниката,а не е баш ,,селска сила ” ,както каза Блажка. Стронгмен дисциплините ( вдигане/носене на неудобни предмети и пр. ) за мен са най близо до това понятие - селска сила.

10.06.19
14:21

Това ти казвам Боби, аз съм яка на базовите упражнения и не само “прилично яка”... доказвала съм го неведнъж.
Да ми кажат, че съм гюле и не мога да направя 10 стриктни набирания в серия или силово възлизане, или 10 поредни двойни скока на въже, да - прави ще са, вярно е - не мога.

Ама да ми кажат, че не съм яка и че чеп за зеле не става от годините ми тренировка някакви хора, които правят по едно повторение тръстър с пудовка с ужасен клек и but wink, ай ся, няма се разберем 😄

Както казваха по едно предаване: “Да си имаме уважението, г-н Гарелов”

10.06.19
14:21

2011-2012 съм качвал въже без крака в Тракец, а ти се мъчеше в планк при Сашо 🙂 Излишно е да си мерим натренираността, защото всички имаме различни цели. Мен щанги никога не са ме интересували и вдигането на щанги го намирам за скучно. За мен те са част от подготовката и нищо друго. От 2012 тренирам с щанги, защото не можех да си позволя друго, не щото ми харесва 🙂

10.06.19
14:23

казано от CottageCheese на 10.06.19, 14:21:

2011-2012 съм качвал въже без крака в Тракец, а ти се мъчеше в планк при Сашо 🙂 Излишно е да си мерим натренираността, защото всички имаме различни цели. Мен щанги никога не са ме интересували и вдигането на щанги го намирам за скучно. За мен те са част от подготовката и нищо друго. От 2012 тренирам с щанги, защото не можех да си позволя друго, не щото ми харесва 🙂

Значи аз от планк при Сашо стигам до Шампион на Шампионите и някакви грандиозни тежести, а ти от катерене на въже без ръце - до кривата круша?

10.06.19
14:24

казано от Блажка на 10.06.19, 14:23:

Значи аз от планк при Сашо стигам до Шампион на Шампионите и някакви грандиозни тежести, а ти от катерене на въже без ръце - до кривата круша?

Почнаха се пРУстиите.

10.06.19
14:25

казано от Brown Bomber на 10.06.19, 14:24:

казано от Блажка на 10.06.19, 14:23:

Почнаха се пРУстиите.

Е как 😄 хахахахахаха
Коги Блажка е в настроение - има веселба 😄

10.06.19
14:25

Шампион на шампионите ? Олимпийска шампионка ли стана ?

10.06.19
14:29

казано от Блажка на 10.06.19, 13:55:

@Деян - Да 190 клек 100 лег и 200 тяга по правилата на IPF ( тоест клек до долу, лег с пауза и тяга без придърпване)

Пффф, вкарах горе долу максовете /предполагаемите/ си  и коефициента ми е под 200…......зайби :-) Но пък съм си щастлив, защото си казвам: “Абе ти си вече човек на възраст, имаш и някои заболявания, та нормално е и да си го даваш по-леко. Можеш повече ако напъваш, но и така е ок” :-))))))))))

Мнението беше редактирано от Деян на 10.06.19 14:37.

10.06.19
14:30

казано от CottageCheese на 10.06.19, 14:25:

Шампион на шампионите ? Олимпийска шампионка ли стана ?

Шампион на Шампионите се води жената, която е вдигнала най-голяма тежест по Уилкс системата сред всички жени в Силов трибой.
Когато правих Планк при Сашо ходех да гледам състезания по трибой и с резултати от 70 клек 37,5кг лег и 100 тяга не можех изобщо да си представя, че някога ще се боря за тази титла и ще взема тези купи...

И не ми е било лесно, ама хич...

Мнението беше редактирано от Блажка на 10.06.19 14:31.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1