Сила, когато станат 47+ годините

Прескочи до:

06.04.21
21:59

Какво значи ядро на успоредка?

06.04.21
22:10

Заставам на стойка без опора на гърба и повдигам крака възможно повече над 90гр с леко задържане.Без залюляване и с бавно спускане.

Мнението беше редактирано от nervak на 06.04.21 22:11.

07.04.21
13:20

Плие ,2х5х70
Тяга с гюлетата 2х3х70+70,3х82+82,3х3х94+94.
Пак вместо обяд...

08.04.21
19:22

Лег 2х120
Клек 3х3х120
Кофи 4х20,40,50
Планк с  20кг  2мин.

10.04.21
09:40

Вчера:
Лег 1х130
Тяга 2х3х100,3х120,3х140,3х160,1х180
Кофи 10х20,10х40.
Тягата съвсем свежа...ма не посмях тройка на 180…нека малко попривикне гръбнака по плавно.
И бързо към една друг вид тренировка у Dymag))).

10.04.21
16:03

Днес ,колкото да се каже ,че съм минал през залата
Лег 3х80
Лег преса-3 пъти
Клек 5х80
Бицепс
трицепс на въже
Това горното 10-12 кръга...с почесване.Лег пресата се сетих навреме,че не е за мен.
Има няква нова драма с рамото...ще трябва да отпусна газта на лега.
Бах ,пак плъзнаха пидаристите с две колела...оглушават квартала с тъпите си мотори!!!
Ако видя паднал такъв...пръста няма да си мръдна.

10.04.21
20:45

Май откриваха сезона днес. На детелината на Бояна беше мазало.

10.04.21
23:19

.

Мнението беше редактирано от nervak на 10.04.21 23:20.

10.04.21
23:19

казано от Гордан на 10.04.21, 20:45:

Да ги открият манафите.
Ще видим ,колко ще го закрият сезона.

казано от nervak на 10.04.21, 23:19:

Да ги открият манафите.

Има “шофьори” и шофьори , както “хора” и хора. Това че си на 2 гуми не те прави лош .
Дай боже всички да закрият сезона и мотористите и автомобилистите !

12.04.21
09:57

казано от Христо Атанасов на 12.04.21, 08:48:

Да ги открият манафите.

Има “шофьори” и шофьори , както “хора” и хора. Това че си на 2 гуми не те прави лош .

98% от тия на две колела не ги бива.
Колко пъти си видял моторист да спазва ,каквото и да било.
На колко от тях тъпите им мотори са в шумова норма??
Всички са преправени да вдигат шум до небето...щот да ги чували автомобилистите.
Как пък примерно в Холандия ги чуват???Един мотор не видях и чух да вдига такъв шум като тук...ама там се кара спазвайки правилата,докато тук всеки дрисък фърка с над 100 по кварталните улици.

12.04.21
10:03

казано от nervak на 12.04.21, 09:57:

Дежурният веднага да пусне линк към статистика 🙃

казано от nervak на 12.04.21, 09:57:

казано от Христо Атанасов на 12.04.21, 08:48:

Да ги открият манафите.

Колко пъти си видял моторист да спазва ,каквото и да било.
На колко от тях тъпите им мотори са в шумова норма??
Всички са преправени да вдигат шум до небето...щот да ги чували автомобилистите.
Как пък примерно в Холандия ги чуват???Един мотор не видях и чух да вдига такъв шум като тук...ама там се кара спазвайки правилата,докато тук всеки дрисък фърка с над 100 по кварталните улици.

Същото мога да кажа за автомобилистите !
Карам мотор повече от 20 години и мога да гарантирам, че групата ни която е към 30 колеги сме доста дисциплинирани шофьори . Самото шофиране на мотор те задължава да бъдеш много по внимателен и дисциплиниран на пътя защото виждаш нещата по различен начин . 
Някой извадки от правилата ни
- Без рисково шофиране застрашаващо живота на моториста или другите участници в движението
- Без употреба на алкохол по време на шофиране
- Винаги в помощ на колега в беда
....
Разбирам какво имаш в предвид но не толерираме агресивно поведение на пътя ... разбира се винаги ще се намери някой “рогач” но такива бързо ги отстраняваме !
И да шума доста често предотвратява ПТП в БГ, поради факта, че дори и да забравиш да погледнеш в огледалото, да дадеш мигач и т.н чуваш и разбираш, че не си сам на пътя !

12.04.21
11:44

Егати и притчите...дисплина и мотор???WTF@@@@???
Мда...ся шофьорите били така и ся...но я да видим колко коли ускоряват до 100км за 5-6 сек ???И колко такива има на пътя.
Всекидневно гледам околовръстното и Ал.Малинов...
Ама причината не е само у вас-така ви е научила властта на пътя.Като почнат да ви свирят камшиците между ушите за нарушения,шум ,номера на превозното средство итн, ше влезете в час...ма дотогава,като всяка година,част няма да закрият сезона.
От 90 такива на две колела я има един ,я не ,който да спазва нещо...всеки ви гледа на пътя ,кво правите,как се пререждате ,отнемате предимства,втурвате се на по 1-2м от колите и кво ли не....
И да -няма нужда от шум,ако караш в норма ,всеки ще те види,при това без да будиш или стряскаш половината квартал.Ма кой е виждал мотор да ускорява само до 50-60кмч ???

Мнението беше редактирано от nervak на 12.04.21 11:48.

казано от nervak на 12.04.21, 11:44:

Мда...ся шофьорите били така и ся...но я да видим колко коли ускоряват до 100км за 5-6 сек ???И колко такива има на пътя.
Ама причината не е само у вас-така ви е научила властта на пътя.Като почнат да ви свирят камшиците между ушите за нарушения,шум ,номера на превозното средство итн, ше влезете в час...ма дотогава,като всяка година,част няма да закрият сезона.
От 90 такива на две колела я има един ,я не ,който да спазва нещо...всеки ви гледа на пътя ,кво правите,как се пререждате ,отнемате предимства,втурвате се на по 1-2м от колите и кво ли не....
И да -няма нужда от шум,ако караш в норма ,всеки ще те види,при това без да будиш или стряскаш половината квартал.Ма кой е виждал мотор да ускорява само до 50-60кмч ???

Лошо нещо са това мотористите ! Трябва да ги забранят със закон !

Мнението беше редактирано от Христо Атанасов на 12.04.21 11:59.

12.04.21
12:15

казано от nervak на 12.04.21, 11:44:

Нервак, и си прав и не си прав. Големият проблем е, че държавата го допуска. Рестриктивният апарат не работи. Докато в Западна Европа работи доста добре и затова се спазват правилата. По тази причина в Холандия не си видял нарушители, но също ги има. За съжаление много неща в България не работят точно както би трябвало и хората не спазват правилата. Не знам след като си бил в Холандия дали си обърнал внимание, че шофьорите са задължени да оставят разстояние между лентите, така че мотористите да могат да преминават. Няма нужда да се ускорява до повече от 50 км/ч в града, но това, че моторът може да ускори до 50 км/ч за 2-3 сек му помага да се изнесе много по-бързо от кръстовище, когато светне зелено и по този начин не затормозява трафика. Това, което шофьорите не знаят или пък са забравили е, че моторът има по-дълъг спирачен път от колата и му трябва повече дистанция. А много шофьори, когато видят по-голямо разстояние между кола и мотор бързат да се шмугнат пред мотора и ако ги удари то моториста е виновен. Освен това моторът на ниска скорост е по-нестабилен и ако няма достатъчно разстояние между колите е много трудно за едни моторист да пази равновесие.
Аз съм моторист, но когато съм в колата има доста случаи, в които просто не виждам мотористите защото не мисля за тях. И малко по-силният шум доста помага в това отношение.
Просто трябва да има взаимно уважение между едните и другите както, и едните, и другите трябва да познават добре особеностите на другия тип превозно средство и тогава при спазване на правилата всичко ще си дойде на мястото.

12.04.21
12:39

казано от Svetoslav на 12.04.21, 12:15:

Нервак, и си прав и не си прав. Големият проблем е, че държавата го допуска. Рестриктивният апарат не работи. Докато в Западна Европа работи доста добре и затова се спазват правилата. По тази причина в Холандия не си видял нарушители, но също ги има.

Може и да има нарушители ма за цялото време там ,видях куп мотори,много по-големи от срещаните тук...и никой не шумеше така...нито се е навря пред нас-всеки спазваше мятото си!

Няма нужда да се ускорява до повече от 50 км/ч в града, но това, че моторът може да ускори до 50 км/ч за 2-3 сек му помага да се изнесе много по-бързо от кръстовище, когато светне зелено и по този начин не затормозява трафика. .

Как ги измисляте тези евреистики???Добре,че поне не затормозята трафика?!!!

А много шофьори, когато видят по-голямо разстояние между кола и мотор бързат да се шмугнат пред мотора и ако ги удари то моториста е виновен.

Тва пък кога си го виждал....колата бърза да се шмугне,а той моториста милия си кара на разстояние...

Освен това моторът на ниска скорост е по-нестабилен и ако няма достатъчно разстояние между колите е много трудно за едни моторист да пази равновесие.

АААААААА за тва карат с от 100кмч нагоре-да пазят равновесие.

И малко по-силният шум доста помага в това отношение.

Хич не е малко по-силен....а много по-силен,абсолютно дразнещо е и недопустимо.
Каквито и смешни за мен лично доводи да изкажеш -реалността е отвън и всички са я виждали.

Сега , ще го напиша за хората които не са мотористи за да разберат правилно начина ни на мислене .
Тези неща по долу в клипа са виша класа и се правят само на писта :-) !
Който се опитва да ги прави на друго място явно не е в ред ! У нас има само две мото писти в Долна Митрополия и Калояново (които бих казал че са далеч от стандарта но каквото такова). За такова каране си трябва отлична подготовка на водача и мотора, което е свързано със доста средства. Който има пари и акъл кара на писта по този начин, който няма пари си кара за кеф и удоволствие. А който няма и акъл, прави игъзици от сорта , ластик (за време), кантар (на задна гума) и прочие ... в града а и извън което е недопустимо, опасно и накърнява авторитета на всички колеги .
Ще кажа следното! Филмът  “Бързи и яростни” е просто хубав филм изпълнени от професионални каскадьори в контролирана среда !
Вие приятели опитващи се да правите същите каскади с коли и мотори извън писта изглеждате само ” Нервни и ядосани “. Нищо повече. 

Пак ще подчертая. Ние не толерираме и се разграничаваме от това поведение ! Не случайно в началото написах че има “мотористи” и мотористи както “хора” и хора не слагайте всички под един знаменател . 
За това когато видите такъв “моторист” МОЛЯ пазете го наистина ! Дайте му път , предимство, оставете го да мине не го натискайте и не го засичайте просто защото не е в ред !

https://www.facebook.com/diana.rothert.3/videos/995169030931635

12.04.21
15:11

Това е не добре направен колаж и графика. На много места се вижда, а едно от десетките от тях и очебиещи са първите няколко разминавания с публиката, която му е вляво и си гледа в една посока, без въобще да проследява “представянето му” докато той си отминава.
Но да, има такива карачи ;-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.04.21 15:14.

12.04.21
16:34

казано от nervak на 12.04.21, 12:39:

А много шофьори, когато видят по-голямо разстояние между кола и мотор бързат да се шмугнат пред мотора и ако ги удари то моториста е виновен.

Тва пък кога си го виждал....колата бърза да се шмугне,а той моториста милия си кара на разстояние...

Всеки ден ми се случва. Аз обикновено оставям 7-8 м разстояние, когато ситуацията го позволява и винаги се намира някой от съседната лента, на когото това празно пространство му избожда очите, а той изобщо не съобразява, че има моторист, който си е оставил тази дистанция.

Освен това моторът на ниска скорост е по-нестабилен и ако няма достатъчно разстояние между колите е много трудно за едни моторист да пази равновесие.

АААААААА за тва карат с от 100кмч нагоре-да пазят равновесие.

Карането с висока скорост, както каза колегата е за някой по-луд. Такива наистина е добре да ги пази човек и да им отстъпи, щото иначе не е ясно каква глупост ще направят. Това го казвам, за да разберат шофьорите защо е необходимо да оставят разстояние между лентите.

И малко по-силният шум доста помага в това отношение.

Хич не е малко по-силен....а много по-силен,абсолютно дразнещо е и недопустимо.
Каквито и смешни за мен лично доводи да изкажеш -реалността е отвън и всички са я виждали.

Ами реалността, разбира се моята е извън България, винаги има две страни. Аз много пъти съм засичан от шофьори, които или не са ме видели или са ме игнорирали просто защото съм на мотор. Както са ми вземали и предимство поради същите причини. Така че незачитане има и от двете страни. Много пъти шофьорите просто забравят, че има и мотористи и си застават както си искат в лентите без да оставят място. Понякога го правят нарочно, защото се ядосват, че те стоят в задръстване. И не можеш да минеш без да им удариш огледалото. Така че се налага да спреш и като се направят, че не те виждат трябва да дадеш газ, за да те чуят. И след това се оплакват.
Има и такива мотористи, които са нагли или пък луди. Но и сред шофьорите се срещат подобни. Аз карам както кола, така и мотор и считам, че имам сравнително обективно мнение защото познавам ситуацията и от двете страни.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 12.04.21 16:36.

12.04.21
16:42

казано от Svetoslav на 12.04.21, 16:34:

Много пъти шофьорите просто забравят, че има и мотористи и си застават както си искат в лентите без да оставят място. Понякога го правят нарочно, защото се ядосват, че те стоят в задръстване. И не можеш да минеш без да им удариш огледалото. Така че се налага да спреш и като се направят, че не те виждат трябва да дадеш газ, за да те чуят. И след това се оплакват.
Има и такива мотористи, които са нагли или пък луди. Но и сред шофьорите се срещат подобни. Аз карам както кола, така и мотор и считам, че имам сравнително обективно мнение защото познавам ситуацията и от двете страни.

И защо,трябва да се остави място за моториста ? Той,какъв е - линейка,пожарна или полиция ? Или е с два чифта мъдури ?!
Ти,караш кола,защото е несравнимо по-практична и нужна,а мотора е хоби,краста. Затова е трудно да си обективен:)
Факт е ,че поне 90% не спазват нищо и застрашават другите участници в движението !
А,се сърдите,като ви наричат донори !

Мнението беше редактирано от Гюлето на 12.04.21 16:49.

12.04.21
16:53

казано от Гюлето на 12.04.21, 16:42:

И защо,трябва да се остави място за моториста ? Той,какъв е - линейка,пожарна или полиция ? Или е с два чифта мъдури ?!

Защото така е по правилник, в страната в която живея.

Ти,караш кола,защото е несравнимо по-практична и нужна,а мотора е хоби,краста. Затова е трудно да си обективен:)

С мотор ходя на работа защото е несравнимо по-кратко като времетраене. Правя го всеки ден, дори и през зимата с изключение на дните в които има заледявания или вали сняг. Така си спестявам 40-60 минути всеки ден. Карането за удоволствие е само през уикенда и то през лятото, когато се събираме група, за да караме. Така че наистина съм доста обективен.

12.04.21
17:01

Факт е ,че поне 90% не спазват нищо и застрашават другите участници в движението !
А,се сърдите,като ви наричат донори !

Не се сърдя на нищо. Както казах, рестриктивният апарат в България не работи добре и по тази причина има толкова нарушения.
Аз съм падал веднъж с мотор, надявам се да не се повтори, защото шофьор на автобус реши, че правейки десен завой може просто да влезе в съседната лява лента, за да се изнесе по-добре и да не се съобрази с факта. че някой се движи в тази лява лента. И не ми остави голям избор - можех или да се блъсна в автобуса или да се обърна и да падна. Та както казах нарушения има и от двете страни. Но за да можеш да ги видиш, трябва да познаваш и двете страни. Иначе виждаш само нарушенията на тези от другата страна :)

12.04.21
18:01

Лег 2х126
Клек 3х130
Кофти ден,проблеми на работа...разсеян на тренировка.
Подцених ядосан болката в рамото.Малко след двойката отчетлива болка в почти всички  страни на движение.
Пих диклак,наложих лед...дано не съм прецакал нещо сериозно.

12.04.21
18:32

Дано да се оправиш по-бързо и да не е нещо сериозно.

13.04.21
10:41

Сериозен е новия филма...болки през ноща.
Ей това ми е почти невъзможно за изпълнение:

13.04.21
11:39

Здравей Нервак,

Би могло да е проблем със сухожилията. Във видеото има някои упражнения за разтягане на сухожилията на рамото, които действат доста добре при болка. Във всеки случай ден-два пълна почивка ще е добре, а след това ако сметнеш, че показаното във видеото може да е  от полза пробвай. При мен действа доста добре.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 13.04.21 11:57.

13.04.21
11:52

Да предлагаш разтягане, без да знаеш каква е диагнозата, е несериозно.
В тая област могат да са поне десет неща с различна степен на увреждане.

казано от Svetoslav на 13.04.21, 11:39:

Здравей Нервак,

Би могло да е проблем със сухожилията. Във видеото има някои упражнения за разтягане на сухожилията на рамото, които действат доста добре при болка. Надявам се да ти е от полза. Във всеки случай ден-два пълна почивка ще е добре, а след това пробвай показаното. При мен действа доста добре.

Светльо, ти пак взе да ги разтягаш тия сухожилия :D

Една от причините за проблемите със сухожилията е от много натегнати мускули, които водят до силен опън в сухожилията и болка, получават се и микро-травми, които с времето се увеличават и може да доведат и до разкъсвания.

Като е натегнат мускула, се облекчава с разтяжки и мачкане, ама там най-добре някой, който добре разбира анатомията на рамото да види какво-що.

Аз подозирам, че почти ежедневната лежанка е довела до натягане на субскапуларис-а и някакъв дисбаланс между него и инфраспинатуса.

13.04.21
12:10

казано от Boby_ на 13.04.21, 11:52:

Да предлагаш разтягане, без да знаеш каква е диагнозата, е несериозно.
В тая област могат да са поне десет неща с различна степен на увреждане.

Промених наклонението в условно, за да няма интерпретации. Надявам се така да е по-добре. :)

казано от Alexander Krastev на 13.04.21, 11:55:

Светльо, ти пак взе да ги разтягаш тия сухожилия :D

Една от причините за проблемите със сухожилията е от много натегнати мускули, които водят до силен опън в сухожилията и болка, получават се и микро-травми, които с времето се увеличават и може да доведат и до разкъсвания.

Като е натегнат мускула, се облекчава с разтяжки и мачкане, ама там най-добре някой, който добре разбира анатомията на рамото да види какво-що.

Аз подозирам, че почти ежедневната лежанка е довела до натягане на субскапуларис-а и някакъв дисбаланс между него и инфраспинатуса.

Във видеото, доколкото си спомням (не съм го гледал от доста време) има добро обяснение за възможни причини за болка в рамото. Човекът е остеопат. Това му е работата.
А ако едно сухожилие не издържа на опън, то или ще се скъса или трябва да стане по-еластично. Еластичност се постига чрез разтягане. :) Колкото и да мислиш, че разтягането на сухожилия е някаква глупост, не е. Аз пиша само за неща, които сам съм пробвал и изпитал. Друго нищо не пиша. Иначе съм напълно съгласен, че е най - добре да се отиде при специалист, който да го прегледа.

Ами не си прав за еластичността. Доколкото я има при сухожилията, тя не се постига/увеличава с разтягане, а с балистични упражнения. Има си изследвания по темата.
p.s. и в случая проблема на Нервака не е, че не са му еластични сухожилията в рамото, а съвсем-съвсем другаде.
p.s.2 и както вече обсъждахме, за едни сухожилия е по-добре да имат някаква “еластичност”, за други не.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 13.04.21 12:27.

13.04.21
12:22

Нервакът традиционно неглижира рамото и вместо да работи, за да го засили, натиска на лежанката, където е по-силен.
Малцина тук правят задно рамо, а ако имаш развит дисбаланс в рамото трудно ще го компенсираш само с базови.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 13.04.21 12:22.

13.04.21
12:58

Що да съм го неглижирал?
И раменна правя,пуш всякакви,щанга,пудовки...обръщания всякакви,изхвърляния...кофи.

Мнението беше редактирано от nervak на 13.04.21 13:00.

13.04.21
13:01

Това, на което казвате “рамо” всъщност са две стави и 10-ина мускула...Има си тестове, с тях се определя кое какво и как е проблемно, не с предположения.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 13.04.21 13:02.

13.04.21
13:19

казано от James Hinks на 13.04.21, 13:01:

Това, на което казвате “рамо” всъщност са две стави и 10-ина мускула...Има си тестове, с тях се определя кое какво и как е проблемно, не с предположения.

Преди няколко години май ми бе пращал един филм от ютуб, където нещо ти помагаха да определиш от къде или каква е всъщност болката/проблема. Разни движения беше нещо да правиш. Говоря по спомен де, но съм сигурен за пратения клип.

13.04.21
13:24

Филм вика...:D
Тестовете и какво показват находките. Пратил съм му ги.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 13.04.21 13:24.

13.04.21
13:30

казано от James Hinks на 13.04.21, 13:24:

Филм вика...:D
Тестовете и какво показват находките. Пратил съм му ги.

Да -тестове бяха.......филмирани имах предвид 😎

13.04.21
13:59

казано от Alexander Krastev на 13.04.21, 12:19:

.
p.s. и в случая проблема на Нервака не е, че не са му еластични сухожилията в рамото, а съвсем-съвсем другаде

Точно....малко по-нагоре от рамената е проблема,онова облото нещо.
Супраспинатус е проблема,дано се повлияе от нспвс.

14.04.21
21:46

Пълно падение...
Невъзможност за трениране,яко нерви на работа(класика в жанра-недооценената жена на шефа отмъщава с позицията на шефа),яко алкохол...кофти храна...нспвс...
Може да стане работата май....добре,че всичките ми подчинени ме подкрепят и,че в къщи ме укротяват.
Бахти и соца хуев.

16.04.21
14:34

Туриха ми втория чип.
Вече дойде мейл от Илън Мъск да се изключа довечера...с едно  Акаши....

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1