Кулинарен блог & малко тренировки

Прескочи до:

31.05.19
10:23

За първи път ядох такива талиатели в Римини, приготвени от една баба, като разбърка пастата директно в питата сирене. Няколко пъти след това се опитах да я правя в къщи, но беше голямо плескане, докато не открих варианта от видеото, доста по-бързо и същото на вкус. От класическите пасти, тази ми е една от любимите, заедно с Алио е Олио. Интересно е колко много вкус може да се извади от три съставки 🙂

Мнението беше редактирано от Splash на 31.05.19 10:24.

31.05.19
10:39

казано от Splash на 31.05.19, 10:23:

За първи път ядох такива талиатели в Римини, приготвени от една баба, като разбърка пастата директно в питата сирене. Няколко пъти след това се опитах да я правя в къщи, но беше голямо плескане, докато не открих варианта от видеото, доста по-бързо и същото на вкус. От класическите пасти, тази ми е една от любимите, заедно с Алио е Олио. Интересно е колко много вкус може да се извади от три съставки 🙂

Ще го пробвам, пък да видим. 🙂 Край на спама в дневника, сори.

31.05.19
10:44

Next step - fried grasshoppers 😄
Петък е, биричка и спам си е в реда на нещата 🙂

01.06.19
09:42

Тренировка Г6
- клек на гърди 10х3х70 (+5кг) през 10 секунди - 3:49
- клек на гърди 1х2х80кг (+5кг) след 3 минути
- набиране на халки 15х1х20кг през 10 секунди - 3:07
- набиране на халки 1х5х20кг след 2 минути
* сгъване 1х8х40кг с fg, висене, мачкане

Коментар
Странно се получи с клека, затиснах се на първото повторение, директно си останах долу. Много се напрегнах, поразходих се из залата и си викам, тази няма да я бъде така. Обратно при щангата и ги почнах, направих си целия интервал, като всяко едно повторение ми беше максимално тегаво и на кантар да го стана. При набиранията, никакъв проблем на интервала, без половинки и сравнително бързо. Макс бройката също се получи окей. Май повече време ми отнема слагането и махането на халките, отколкото самото набиране. Имаше опция за fg и си направих една осмица бицепсово сгъване с 40кг за финал, да се почувствам и аз билдер.

Храната
- риба тон, домати, краставици, червена чушка, лук, семена
- квасен хляб, скумрия на плоча, зелена салата
- хрупкав шоколад от на Марги
- рамен с пуешко, оризови спагети, зеленчуци и мариновани яйца
* добавки: пробиотик, магнезий, витамин Д

02.06.19
09:53

Тренировка Д6
- високо изтегляне 10х3х60кг през 10 секунди - 2:39
- високо изтегляне 1х5х70кг след 2 минути
- кофи 10х3х30кг (+5кг) през 10 секунди - 2:44
- кофи 1х5х30кг след 2-3 минути
* трисет за ротаторите, висене и мачкане

Коментар
Снощи не успях да се наспя, по глупави причини - зачетох се, “The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.”
Високото изтегляне, бързо и леко, интервала спазен. Като погледнах как съм се справил с кофите предната тренировка и не успях да се въздържа да сложа 30кг. Бързо и стегнато, но имам малко съмнения относно дълбочината при последните подходи. Наближавам тройки в интервал с 1/2 лт, доволен съм.

Храната
- сандвичи с квасен хляб, делишу, пушена сьомга, пресен босилек; кефир
- пуешко филе, голяма зелена салата със семена и маслини, басмати

Мнението беше редактирано от Splash на 02.06.19 09:55.

03.06.19
09:54

Тренировка E6
- тясна тяга 4х1х115; 6x1x110през 10 секунди
- тясна тяга 1х0х130кг
- раменна преса 10х1х55кг през 10 секунди
- раменна преса 1х2х70кг след 2 минути

Коментар
Днешната тренировка мина под наслов “dumbass” и провал в базови сметки за първи клас. Вместо 110, съм заложил 115 за интервала и си беше “дядо и ряпа”, щях да го завърша, но след четвъртото повторение ми крампира задното бедро. Поразмачках малко и видях че съм сложил повече килограми на лоста, махнах излишните и довърших. На 130 никакъв шанс, две секунди гринд на позиция малко под коляното и буквално изключих. На раменната защо сложих 70 вместо 65, нямам идея. Утре ще почивам и вече от следващата врътка без такива изпълнения.

Храната
- омлет в масло с четири яйца и кашкавал; салата домати и краставици
- сандвичи от квасен хляб с телешко, делишу и розов домат
- пуешко със зеленчуци, оризови спагети

Снощи изгледах няколко епизода на “The Good Omen” по книгата на Пратчет и Гейман - много смях.

Мнението беше редактирано от Splash на 03.06.19 11:24.

04.06.19
09:23

Почивен днес от залата и някаква тотална лудница от сутринта, ще се опитам довечера да отделя малко време за разтягане, апликатор и прочие рихаб дейности. Снощи като гледах дъщерята как кляка, това което правя в залата ми прилича повече на поклащане с щанга.

Храната
- стър фрай зеленчуци, пуешко, две яйца
- стър фрай зеленчуци, пуешко, две яйца
- ягоди и череши
- две филета от скумрия, зелена салата, червена леща

Мнението беше редактирано от Splash на 04.06.19 09:30.

04.06.19
10:07

То е доказано, че бебетата клякат по-добре от възрастните 😁 Има нещо общо с по-голямата им глава май 🤔

04.06.19
11:39

Саня, нямам представа какви са причините, може би наистина главата, центъра на тежестта и голямата мобилност в тази възраст. However, това може би са си само оправдания 🙂 Имаше едно момче във форума, aleks нещо си, който клякаше по подобен начин и то със 120-30 килограма на гърди.

П.С. Малката, от както се е родила не мога да я възприема като бебе, по-скоро като person 🙂
Качвам една снимка за настроение.

Мнението беше редактирано от Splash на 11.06.19 04:25.

05.06.19
09:52

Тренировка А7
- зерчер клек 10х3х70 през 10 секунди
- зерчер клек 1х1х90кг след 3-4 минути
- набиране на халки 15х1х20кг през 10 секунди
- набиране на халки 1х5х20кг след 2 минути
* мачкане, разтягане по схема от Марги, стойки на глава, висене

Коментар
Все още ме мачкат 70 килограма на зерчера, изкарах си интервала, но след него не успях да се събера за 2 минути. На макс бройката мисля че щеше да е двойка, даже тройка но на второто повторение ми се отвориха ръцете и изтървах щангата. Съответно заоблих кръста, дано да не е станала някоя поразия. На набиранията не успях да си намеря въжето и за това на халки, силен интервал и хубава петица след това.

Храната
- лаврак на плоча, червена леща, зелена салата
- домашна баница с доста яйца и биволско сирене в количества които не са за разправяне

Мнението беше редактирано от Splash на 05.06.19 09:55.

06.06.19
09:46

Тренировка Б7
- обръщане 10х3х55 (+5кг) през 10 секунди
- обръщане 1х4х65кг (+5кг) след 2 минути
- лег с щанга 10х3х70кг през 10 секунди
- лег с щанга 1х10х80кг след 3 минути
* трисет за ротаторите

Коментар
Обръщането добре, увеличих малко работните килограми. На лега  ми се сториха много леки  70кг този път и реших да натисна на времето, след осмия подход тотално блокирах. Избутах някак но беше на кантар с откази. На 90 кг за макс бройката, два пъти ги извадих, но нещо CPU-то каза, че няма да я бъде. Направих си една десятка на 80кг и с това приключих интервалите за днес. Нямаше време за разтягане и мачкане, довечера ще пробвам да компенсирам.

Храната
- конски кюфтета; салата с моркови и панджар
- прясна паста с доста яйца и пармезан; голяма зелена салата със семена и кашу

Мнението беше редактирано от Splash на 06.06.19 10:47.

07.06.19
09:53

Тренировка В7
- тяга 10х3х100кг през 10 секунди - 3:29
- тяга 1х2х120к след 2 минути
- раменна преса 10х3х45кг; през 10 секунди
- раменна преса 1х5х55кг след 2 минути

Коментар
Тегаво днес, на четири часа сън и на малко храна най-мразя да дърпам тяга. Интервала добре, но от там свършиха батериите. На 120 ми се отвори хвата на второто повторение и го дръпнах на пръсти. Може би ще трябва да спра да хващам лоста на гладкото, особено като са ми мокри ръцете. Раменната преса трагедия, след третия подход така ми схванаха раменете, че не можех да си вдигам ръцете нормално. Избутах де, ама далеч от леко и приятно.

Храната
- пушена сьомга, много зеленчуци и ядки
- патешко в масло, зелени салати, печени пресни картофки
- една-две бирички

Мнението беше редактирано от Splash на 08.06.19 09:16.

08.06.19
09:22

Тренировка Г7
- клек на гърди 10х3х70 през 10 секунди - 3:59
- клек на гърди 1х4х80кг след 3 минути
- набиране 15х1х20кг през 10 секунди
- набиране 1х6х20кг след 2 минути
* разтягане по схема от Марги, стойка на глава, висене

Коментар
Мудничко на интервала, но като цяло добре, доволен съм и от четворката с осемдесет. Нямах опции за халки или въже, за това набирането на лост - леко и с шестица на макс бройката. Хубава тренировка.

Храната
- телешки кюфтета, салата морков и панджар, табуле
- пет яйца на омлет с чедър и пастет от люти чушки, зелена салата със семена и аспержи

Мнението беше редактирано от Splash на 08.06.19 09:35.

09.06.19
09:52

Тренировка Д7
* набиране със СТх17
- високо изтегляне 10х3х60кг през 10 секунди - 2:19
- високо изтегляне 1х5х70кг след 2 минути
- кофи 5х3х35кг; 5x2x35кг (+5кг) през 10 секунди - 2:49
- кофи 1х7х35кг след 2-3 минути
* трисет за ротаторите, малко разтягане, висене и мачкане

Коментар
Много яка тренировка, изтеглянето хвърчеше. Кофите с 35 също много добре, двойки след петия подход, но съм сигурен че на следващата тренировка ще си направя целия интервал. Седмицата с 35 се получи неочаквано добре, след някои и друг месец мисля да натисна на кофите до едница със СТ, че бира има за печелене 🙂

Храната
- лаврак на плоча, зелена салата, червена леща, кашу
- шест яйца със сирене, таратор
- едни турски баклави с шам фъстък, уж да заредя за тягата утре, не от чиста лакомия

Мнението беше редактирано от Splash на 09.06.19 09:54.

10.06.19
09:44

Тренировка E7
- тясна тяга 10x1x110през 10 секунди - 2:55
- тясна тяга 2х0х130кг
- раменна преса 10х1х50кг през 10 секунди - 2:49
- раменна преса 1х6х60кг след 2 минути
* планк 2 минути

Коментар
Интервала на тягата излетя, най-бързия до момента. На макс бройката два отказа, единия до коляното, втория малко не ми достигна да я заключа. Тези откази много ме морят, не само физически но и психически се сдухвам. На раменната свалих 5кг и си я направих стриктно, без да пуш. Като цяло, мека история.

Храната
- телешко на тиган; салата домати, краставици, червен лук и семена
- телешко на тиган; салата домати, краставици, червен лук и семена
- омлет с чедър и сушени домати; зелена салата; прясна паста със зехтин и босилек

Имам усещане, че храната ми е малко последните дни, в предвид ежедневието ми. Мисля да поекспериментирам следващите няколко седмици и да мина на билдърско хранене. Три или четири пъти на ден, протеин и зеленчуци, като въглехидрати и млечни ще включвам само в последното хранене за деня. Да видим.

Мнението беше редактирано от Splash на 10.06.19 09:50.

11.06.19
11:03

Почивен от залата днес, малко набирания през деня и йога, мачкане и апликатор довечера. Сън нямаше много, малката се събуди в два и до пет и половина страшен рев, не успяхме да я успокоим. Храната по план, билдер ще ставам май 🙂

12.06.19
09:25

Тренировка А8
- зерчер клек 9х3х75; 1х2х75 (+5кг) през 10 секунди
- зерчер клек 1х1х95кг (+5кг) след до 2 минути
- набиране на халки 15х1х25кг (+5кг) през 10 секунди
- набиране на халки 1х4х25кг (+5кг) след 2 минути
* стойка на глава една минута, висене

Коментар
Не очаквах почти да си избутам интервала със 75кг, много добре. На макс бройката ми липсваше увереност да тръгна за второ повторение, но единицата се получи по учебник. Набиранията също станаха, последните три повторения при интервала не бяха изцяло стриктни, както и четвъртото при макс бройката. Хубава тренировка като цяло.

Храната
- пуешко, телешко, зеленчуци и лешници
- пуешко, телешко, зеленчуци и лешници
- пет яйца на омлет в масло със сушени домати и пармезан; малко прясна паста с босилек; зелена салата

13.06.19
09:44

Тренировка Б8
- обръщане 9х3х60; 1х2х60 (+5кг) през 10 секунди
- обръщане 2х0х70 (+5кг) след 2 минути
- лег с щанга 8х3х75; 2х2х75 (+5кг) през 10 секунди - 2:35
- лег с щанга 1х3х95кг (+5кг) след 3-4 минути
* трисет за ротаторите, висене, малко мачкане и разтягане, стойка на глава около минута

Коментар
Обръщането много леко, нещо на последния подход се разсеях и двойка. На седемдесет обаче, две 0, просто не успях да възстановя след интервала и да се вместя в две минути. Лега летеше, последните два подхода можеше да ги изкарам с тройки, но щеше да е с доста гринд, а ми се искаше да съм една идея по-малко смазан за макс бройките. Този път си намерих спотър и изпрасках тройка на 95, като момчето знаеше какво прави и ръцете му бяха далече от щангата през цялата серия. Много съм доволен, супер тренировка.

Храната
- пилешко филе в кокос с песто от люти чушки и босилек; домати с маслини, магданоз и коноп
- пилешко филе в кокос с песто от люти чушки и босилек; домати с маслини, магданоз и коноп
- пет яйца, чедър, зелена салата, една бира

Мнението беше редактирано от Splash на 13.06.19 09:45.

14.06.19
09:23

Тренировка В8
- тяга 7x3х100; 1x2x100 през 10 секундi
- тяга 3х0х120к след 2 минути
- раменна преса 10х3х50кг (+5кг); през 10 секунди - 2:29
- раменна преса 1х4х60кг (+5кг) след 2 минути
* висене, стойка на глава, мачкане

Коментар

На час сън, хич не беше добра идея да тренирам, ама пусти инат. За първи път не си завършвам интервала от близо два месеца по тази схема. Страшна глупост, вчера бенчвах 95, днес не мога да дръпна сто от земята. 120 като заварени, отлепям ги на 5 см и до там, пълен блокаж на някакви смешни килограми..колкото. Сега отивам да поработя 12-тина часа и се надявам довечера да се наспя.

Храната
- кефир, малко пуешко, малко миш-маш, домати и краставици
- скумрия на скара със зелена салата
- телешко, басмати, салата със семена

15.06.19
09:39

Тренировка Г8
* набиране със СТх15
- високо изтегляне 10х3х65кг (+5кг) през 10 секунди - 2:47
- високо изтегляне 1х2х75кг (+5кг) след 2 минути
- кофи 10х3х35кг през 10 секунди - 2:49
- кофи 1х5х35кг след 2 минути
* трисет за ротаторите, малко разтягане, висене и мачкане

Коментар
Освен че, обърках реда на тренировките, всичко днес мина по план. Увеличих килограмите на високото изтегляне и си изкарах интервала. При кофите, също трябваше +5, но погледнах че, предния път не съм си завършил тройките и реших да натисна на това. Може би и следващата тренировка, ще остана на същите килограми да поработя върху дълбочината.

Храната
- пилешко, арборио с тиквички и зелени маслини, таратор
- пушена сьомга, домати, авокадо
- пет яйца в масло, зелена салата, булгур с босилек, чесън, лайм и люти чушки

16.06.19
10:00

Тренировка Г8
- клек на гърди 7х3х75; 2х2х75; 1х1х75 (+5кг) през 10 секунди
- клек на гърди 1х1х95кг (+15кг) след 3 минути
- набиране 15х1х25кг (+5кг) през 10 секунди
- набиране 1х3х25кг (+5кг) след 2 минути
* висене, бицепс с фг, набиране на една ръка, стойка на глава, стойка на ръце.

Коментар
Интервала на клека много добре в началото, но все пак не успях да си довърша тройките. При макс бройката, погледнах че предната тренировка съм направил четворка на осемдесет и тръгнах за поне двойка на 85. В момента в който извадих щангата, бях сигурен че не мога да ги клекна, тежаха ми. Пробвах метода на Илия, напсувах се къф съм мек и не само ги клекнах, но и ги станах. Като почнах да си разтоварвам щангата, видях че не са 85 а 95, което за мен е PR на преден клек. Набиранията добре, малко тегави след десетия подход, но си ги броя. След тренировка - безсмислени неща.

Храната
- телешко, булгур, пукана люта чушка, зелена салата със семена
- телешко, булгур, пукана люта чушка, зелена салата със семена
- пет яйца с масло, козе сирене, печена чушка и две връзки магданоз; салата домати с червен лук и сумак

Вече съм на втората дупка на колана, който преди два месеца не ми ставаше.

Мнението беше редактирано от Splash на 16.06.19 10:00.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1