Препоръки за начален период

03.03.16
15:44

Здравейте и честит празник на всички. Смятам да започна постоянни тренировки в зала с цел покачване на мускулна маса и по-добра визия. В момента съм 169см 52кг на 17г. Та въпроса ми е каква програма бихте ми препоръчали като за начинаещ? И също друго важно нещо,  мисля да купя креатин монохидрат и протеин на прах, какви ще ми препоръчате? Благодаря предварително ;)

казано от Ivan H на 03.03.16, 15:44:

Здравейте и честит празник на всички. Смятам да започна постоянни тренировки в зала с цел покачване на мускулна маса и по-добра визия. В момента съм 169см 52кг на 17г. Та въпроса ми е каква програма бихте ми препоръчали като за начинаещ? И също друго важно нещо,  мисля да купя креатин монохидрат и протеин на прах, какви ще ми препоръчате? Благодаря предварително ;)

Здравей и честит празник. Най-добре е да започнеш с тренировки за цялото тяло през ден с базови упражнения като клек повдигане от лег, тяга, военна преса. Колкото до добавките, мисля, че на този етап нямаш нужда от тях, по-добре парите ги дай за качествена храна.

03.03.16
16:09

Хранителния режим ще се подобри в всеки случай, иначе няма ефект. Но все пак съм си наумил да взимам в стартовия период добавки.

04.03.16
16:27

Както адашът ти вече ти е написал, в началото нямаш нужда от никакви добавки.
Дай на тялото си време да се адаптира към натоварването и да започне да отговаря на случващото се. Храни се пълноценно с не много голям излишък и едва когато стигнеш точка на застой, посегни към добавките.
Относно тернировките добавям няколко упражнения към съвета на Иван - набиране, кофи, лицеви опори с тежест, напади, коремни преси, хиперекстензии - и имам само едно доуточнение - прави ги кръгово.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1