Съвети как да отслабна?

30.07.17
20:54

Здравейте,
Нова съм тук и бих искала да ви помоля за съвет.
На 15 съм (почти), висока съм 165см и тежа 84кг. От малка съм била пълна и то много. Миналата година почнах да се занимавам с това как да отслабна. В началото бях 98 кг. Една приятелка ми препоръча 90 дневната и с нея свалих 14 кг, но сега съм в нещо ката застой. Искам да сваля излишните килограми, не съм си наумила определено число, просто искам да махна корема и да си стегна тялото.
Ходя на фитнес 3 пъти седмично. Имам изготвен фитнес режим, който спазвам.
Та идеята ми е, ако имате някакви съвети или да ми препоръчате някой хранителен режим.
Благодаря предварително.

Можеш да започнеш да си броиш калориите 🙂

30.07.17
21:54

казано от Кирил Цачев на 30.07.17, 21:39:

Можеш да започнеш да си броиш калориите

Честно казано, точно това не искам да правя, защото според мен това е вманиачяване.😅

Dizzy

30.07.17
22:07

90 дневната диета е доста небалансирана. Поне си свикнала на дисциплинарно хранене - закуска, обяд, вечеря.

Следващата работа е да се научиш да подбираш храната си-качество и количество. Не трябва да гладуваш, а само да изключиш захар, газирани напитки, тестени, трансмазнини (маргарин, олио).
Напиши два три дена какво ти е било менюто (ама честно) и ще ти предложим корекции.

30.07.17
22:08

Пробвай още една 90-дневна за още 15 кила или просто мисли позитивно ако не желаеш да се вманиачаваш.

30.07.17
22:34

казано от Dizzy на 30.07.17, 22:07:

90 дневната диета е доста небалансирана. Поне си свикнала на дисциплинарно хранене - закуска, обяд, вечеря.

Следващата работа е да се научиш да подбираш храната си-качество и количество. Не трябва да гладуваш, а само да изключиш захар, газирани напитки, тестени, трансмазнини (маргарин, олио).
Напиши два три дена какво ти е било менюто (ама честно) и ще ти предложим корекции.

За 3 дни няма да мога защото не помня, но вчера беше следното:
Закусих домат с 2 варени яйца и малко кашкавал. Закусих късно така че може и да се нарече обяд... Вечерята ми беше яхния/манджа  (не знам как се води😅) от зелен боб с малко кисело мляко.
А днес:
Закусих препечена филия със сирене и домат. А за обяд ядох нескуик ( по принцип не ям зърнени закуски, но нямаше нищо друго във вкъщи, а на село магазина не работи в Неделя и нямах друг избор)
Не съм вечеряла защото не бях гладна.
Но по принцим гледам да избягвам сладко и тестено. Газирано не пия. Избягвам солта (почти ну ползвам, по принцип не обичам солено). Наблягам на белтъчини, плодове и зеленчуци, но от 2-3 месеца не мърдам...

30.07.17
22:35

казано от Димо на 30.07.17, 22:08:

Пробвай още една 90-дневна за още 15 кила или просто мисли позитивно ако не желаеш да се вманиачаваш.

Мисля това да направя, но трябва да минат 3 месеца, за да я почна пак. Към края на Август ще я почна.

30.07.17
22:49

Пробвай през тези три месеца да се храниш през три,четири часа. Три основни(в които задължително да имаш източник на протеин) и две междинни хранения(парче-две плод и шепа сурови орехи или бадем,лешник)
Махни я тази филия сутрин и не пропускай хранения.
Много вода и планиране на храненето е в полза на лесното спазване на такава схема според мен.
Помага и това ядейки да оставяш винаги по малко от порциите. И хранене в по-малки съдове 🙂
Прочети за равномерно балансирана диета (РБД) има хубава статия в сайта.
Успех!

30.07.17
23:57

казано от Веси на 30.07.17, 22:49:

Пробвай през тези три месеца да се храниш през три,четири ча7са. Три основни(в които задължително да имаш източник на протеин) и две междинни хранения(парче-две плод и шепа сурови орехи или бадем,лешник)
Махни я тази филия сутрин и не пропускай хранения.
Много вода и планиране на храненето е в полза на лесното спазване на такава схема според мен.
Помага и това ядейки да оставяш винаги по малко от порциите. И хранене в по-малки съдове
Прочети за равномерно балансирана диета (РБД) има хубава статия в сайта.
Успех!

Благодаря за съвета, ама ако може някой да ми обясни какво представлява РБД, прочетох статията, ама не разбрах какво точно представлява😅

Мнението беше редактирано от Simona Kamenova на 30.07.17 23:57.

Не бих искал да те разочаровам, но при описаният начин на хранене малко по-горе (има-няма 500 ккал за деня), допълнително отслабване просто няма как да стане.

Организмът ти гладува изключително много в момента, не само за енергия, но и за жизненоважни хранителни вещества.

Решението е цялостна промяна в начина на хранене. Количествата храна са последното нещо, за което трябва да се мисли на този етап.

За съжаление в една форумна тема няма как да се опише всичко. Съветът ми е да започнеш от това ръководство за начинаещи и да продължиш с останалите статии в раздел хранене.

31.07.17
21:12

казано от Тихомир Велев на 31.07.17, 12:06:

Не бих искал да те разочаровам, но при описаният начин на хранене малко по-горе (има-няма 500 ккал за деня), допълнително отслабване просто няма как да стане.

Организмът ти гладува изключително много в момента, не само за енергия, но и за жизненоважни хранителни вещества.

Решението е цялостна промяна в начина на хранене. Количествата храна са последното нещо, за което трябва да се мисли на този етап.

За съжаление в една форумна тема няма как да се опише всичко. Съветът ми е да започнеш от това ръководство за начинаещи и да продължиш с останалите статии в раздел хранене.

Благодаря. Ще го разгледам.

Мнението беше редактирано от Simona Kamenova на 31.07.17 21:12.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1