Какви упражнения?

Здравейте.Нов съм във форума, и сори ако не е тук мястото на темата.
Можете ли да ми препоръчате упражнения,които не натоварват кръста.Имам операция от дискова херния, и от месец някъде почнах да ходя на фитнес.Най-вече ме интересуват упражнения за рамо и трицепс, но приемам предложения и за останалите мускули.
Благодаря.

19.03.18
07:18

А,какви упражнения правиш в момента ?

За гръб - дърпане на скрипец от седеж, дърпане на вертикален скрипец зад и пред врат и още едно упражнение на машина нещо като гребане.Като цяло съм новак в залата и не ги знам как се наричат точно упражненията.
За гърди - Флайсове на пек-дек машина от седеж, Хоризонтална гръдна преса и още едно мисля, че се казва Кросоувър.
За бицепс с дъмбели в седнало положение и прав, предполагам знаеш какви точно са упражненията 🙂.
Сигурно и с тези упражнения натоварвам кръста до някаква степен, но предполагам нямам как да го избегна нацяло.

19.03.18
11:03

С всичките изброени товариш кръста.
За гърди кофи, лег и лег с дъмбели без опора -краката да са вдигнати,.
Гръб -ренегатско гребане,гребане с опора на гърдите,набирания.
трицепс-тесен лег без опора
Корем-планкове,повдигане на крака от вис поотделно.
Нещо такова...но мнение от лекар е необходимо.

Мнението беше редактирано от nervak на 19.03.18 11:47.

19.03.18
15:33

Според мен планка товари кръста. Поне като съм имал проблеми с кръста ми се е отразявало зле планк.

19.03.18
15:37

А при мен наобратно...
Горното написано е само и единствено личен опит и не бива да се приема ,като чиста монета.

19.03.18
16:24

казано от Димо на 19.03.18, 15:33:

Според мен планка товари кръста. Поне като съм имал проблеми с кръста ми се е отразявало зле планк.

Твърде възможно е да не правиш планка правилно и да ти увисва кръста.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 19.03.18 16:24.

19.03.18
16:44

Много са причините за дисковата херния, но чрез заучаване на добър контрол на коремния пояс  и правилни упражнения там, може да се постигнат много добри резултати. Планка трябва да товари само корема, ако се усеща нещо друго е много вероятно да не се прави с добър контрол. Затова че е много важно коремните упражнения да се включат, а не да се избягват и то точно такива които спомагат за по добър контрол, като планкове, hollow body hold/rocks, колело и тн. Например ако се прави повдигане на крака от вис, тогава пак трябва да се пази hollow body позиция, много стегнато с непрекъснато участие на коремните мускули.
Общо взето научи hollow body позицията как да я прилагаш.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 19.03.18 16:45.

20.03.18
09:59

Не ми увисва кръста, поне така си мисля, даже имам чувството че малко нагоре сгънат го държа за по- контрахирани коремни мускули. Иначе си го имам уж за здрав корема, мога минута и нещо със 70 кг или 7+ минути без допълнителна тежест ако правилно си спомням, че напоследък не съм правил. Самостоятелно от планк никога не ме е болял кръста, само след някакви изпълнения с тяги и клекове, а може и да е било съвпадение и болката да е била от съвсем друга причина, и аз само личен опит споделям.

Ще погледна този холоу боди, благодаря.

20.03.18
10:31

То много зависи къде слагаш тежестта ...аз и с 90кг съм правил планкове,но изнесена по към гърба.Като разположа дисковете така,че отвора им да се пада малко под кръста..и отивам на 60кг)))

20.03.18
10:37

Разбира се че зависи къде се слага, бях питал Сашо и той каза за планк дисковете на гъза, за лицеви с тежест между плешките.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1