Трудна работа

Здравейте всички.Започвам този дневник с идеята да съм по-стриктна с храна и тренировки.На кратко за мен:на 34г.55кг.169см.височина.Цел:стегнато тяло.Като кратка предистория мога да кажа ,че съм на ,,диета,,от 12-15 години.На 23 бях около 74кг.Успях с различни диети и никакво движение да задържа 60кг.за дълъг период.Преди около шест години се оказа ,че не мога да извървя 1км.без почивка,а и заради естеството на работата ми(седнала) имах кофти болка в гърба.Така мъжът ми ме завлече насила в залата-след два три месеца взе да ми харесва.За пет години тренировки със свободни тежести и машини,мога да кажа,че съм променила тялото си цялостно-изправена съм,без болки в гърба,бягам 8 км за около 40 мин.Като извод :обичам да спортувам.Тук съм защото мисля,че не тренирам и не се храня ,така че да имам някакъв прогрес.Изчела съм доста дневници на съфорумници за тези години,някои вече не пишат,други продължават.Честно казано разчитам на корекции.В момента се храня около 1800ккл.50%въглехидрати 15%мазнини  35%белтък.Въобще нямам идея това добре ли е при положение че миналата година(цяла година) бях на ВМ-НВД. Тренирам 4 пъти в седмицата(смених фитнеса и сега малко се лутам)но е разделена така: горна-долна-горна-долна.Опитвам се да оправя техниката на тягата и клека-нещо ми куца.Нямам мобилност може би...това е засега.

Темата беше редактирана от Лилия Тодорова на 08.11.18 16:26.

Честит дневник и добре дошла. Надявам се да ти бъде полезно 🙂

Като започнеш с отчетите, ще добием повече яснота какво точно правиш.

Успех!

Благодаря!

Писах писах и всичко се изтри
Така :тренировка-гърди + бицепс и корем
*Лежанка права 5×5@20
*Лежанка права с дъмбели 5×5@7.5
*Кофички 5×5
*Наклонени (краката на пейка)лицеви опори 5×5
*разгъване с дъмбели за трицепс 5×5@7.5
*Разгъване скрипец 5×8@30
*Коремни преси 5×8@5

Храната е не добре
^Леща 80гр
^Хляб прот.2фил
^Картоф 50гр
^Телешки шол смлян 100гр
^Зехтин 15гр
^Телешка пастърма 50гр.
^Домат 200гр
^150гр.замразени горски плодове
^30гр.протеин
^30гр.овес
^Бар протеинов
^белтък 1бр.
1587ккл
142 В......35 М———145 Б——-
Утре по добре
Ще прекача и снимки....докато си ровя осъзнавам,че нещата не са добре.Този дневник май ще ме разсъни

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 08.11.18 23:41.

08.11.18
23:50

Честит дневник!
Слабичка изглеждаш, но за много хора сигурно си идеална! Важното е ти как се чувстваш и че имаш активност. Според мен е добре да имаш повече протеини и калории.

09.11.18
01:10

казано от Radost на 08.11.18, 23:50:

Честит дневник!
Слабичка изглеждаш, но за много хора сигурно си идеална! Важното е ти как се чувстваш и че имаш активност. Според мен е добре да имаш повече протеини и калории.

На мен пък на снимката от 2018г. ми изглежда добре. До съвета за количеството на протеина си го запази за себе си. Дори 90-100гр. са добре при тегло 55кг. Мазнините от днес обаче, въобще не са препоръчителни да бъдат толкова малко. Та да, малко не е основателно да съдим само по един ден нали и да даваме не поискани съвети без положителна стойност.

Благодаря за включванията,за мазнините-тъй като дълго време мазнините са ми били над 100 ,а въглехидратите около 50гр,реших да обърна,защото като че ли извляках максималното от ВМ-НВД и започнах да прекалявам с въглехидратите.С мъжа ми се опитахме да се върнем на мазнитното хранене, но стана манджа с грозде-много въгл.и много мазно....та така обърнах макросите.Белтъка го държа константа 2-2.5 на кг тегло.
Откакто се помня съм в борба със себе си.Хората казват ок си,но аз си мисляа,бе те не знаят как всъщност изглеждам без дрехи.....и така до сега.Всякакви насоки ще са ми полезни.Този дневник снощи ме спаси от изяждането на вафлите на децата,викам си ай изяж я и после ще трябва да я пишеш🙂нормално бих я изяла🙂

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 09.11.18 07:23.

09.11.18
07:46

Белтъкът не нужно да е толкова висок. 1,6гр./кг е оптимално количество за качване на ммускулна маса, доказано в изследванията. Така че там трудно ще изпиташ недостиг.Мазнини е добре да са  ок. 1гр/кг , но - ще намеся личния си опит- моите не падат под 2гр., на моменти и повече2,5-3гр.и всичко е наред и физиологично и като комфорт.
Ако добре понасяш въглехидрати, си хапвай количество до запълване на баланса. Храненето е в голяма степен до индивидуални поносимости и стил на живот , така че ескспериментирай.със себе си.
Вм - нвд с нищо не е по- добра в дългосрочен план за запазване на теглото от балансираната диета, пък и от която и да е друга.

Съгласна съм,доста често допълвам с въгл.Че нещо не ми понася-така е .Проблеми със стомаха.Изключвам определени храни на посоки ,но нищо не се променя.
Отчет:
Тренировка Крака-най-омразната
*Клек 5×5@10кг и незнам смит машината колко е
*Лег преса 5×5@80
*Разгъване бедрено 5×5@10кг на крак
*Полу хакен клек на смит м.5×3@10
*Румънска тяга 5×10@20+лоста

Храна:
^Протеин 30гр
^Овес 30гр
^Замр.г.плодове 150гр
^BCAA
^Пуешко печено 150гр
^Картофи 50гр
^Зехтин 20гр
^BCAA+креатин
^Яйца 2бр
^50гр фъстък
^2фил.протеинов хляб
^2 бонбони линд

Ккл.1660
114В
78М
108Б
Само да вметна,че тегленето на всички храни е в сурово състояние

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 09.11.18 20:55.

Днес 54кг.

Днес без тренировка по програма
Храна:
*40гр протеин+ВСАА
*30 гр.овес
*150гр замря.горски плодове
*Някакви бухти от свекървата,уж  за децата-падна ми пердето и изядох 5-6 дори не си спомням колко
*Пуешко 100гр
*Ориз 50гр
*Рожкови бисквити 3бр
(Брашно от рожков,овес,яйца,сусамов тахан,мед,орехи)едната 150ккал.
*1фил.прот хляб

1600ккал
145 В
59 М
101 П

Малко поизгорих бисквитите, но пък са много вкусни

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 10.11.18 19:50.

Днес:ПРОТЕСТ,цял ден
Докато се приберем стана много късно-тренировка няма
Храна:
Пуешко филе 200гр.
Белтък 5бр
Протеинов хляб 6 ф.
Протеин 30гр.+ВСАА
Бар протеинов 2бр
30гр.солети
Зехтин 30гр
Кола 0
2009ккал
220В
68М
146Б

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 12.11.18 06:44.

Днес храната е потрес
Хляб 5ф
Масло 20гр
Зехтин 20гр
Белтък 6 бр
Пиле 50гр
Домат 150гр
Бар
Суха паста

2307ккал
234В
45М
114Б

Тренировка
Лежанка права 3×5 + 7×3 @25кг
Сумо  клек 3×5 +7×3@25кг
Преса рамо стоеж 5×5@най-големия лост
Трицепс френско разг.5×5 пак с най-големия лост,може би е 12.5 но не съм сигурна

Вчера в залата нямаше ток,което за мен беше супер-нямаше никой.По принцип винаги е пълно и хич не ми харесва,не ми е удобно да клякам и т.н.Мразя такива лъскави зали,но засега е единствената наблизо(15м.с кола).Снимах клек,и тъй като тук има хора които са наясно ще помоля за коментар.Проблема е ,че с тежест или без не мога да клекна по-надолу.Никога не съм можела.Когато платих за онлайн инструктор,ми поискаха клип на клека-пратих,инструктора ми каза,,не клякай повече никога,имаш слаб коремен пояс,,
Аз продължих да правя такива полуклекове.И друго- има ли начин да заместя нацяло клека с машина или БГ клек,или да опитвам още.
Качеството е кофти ,но паралела на клека,ясно се вижда

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 13.11.18 07:14.

13.11.18
07:25

Ако имаш търпението са разгледаш дневника ми, в началото кляка почти като теб. Според мен проблема е, че изнася таза твърде назад, а лоста е високо. Изпъчи гърдите повече, стегни гърба и отвори краката в такава позиция, че коленете да вървят встрани и таза да пропада между тях. Все едно искаш дупето да опре пода между стъпалата ти. Като спомагателни упражнения можеш да правиш Гоблет клек и преден клек.
Надявам се, че и някой друг, по-опитен, ще ти даде адекватно мнение, но не мисля, че трябва да се отказваш от клека. За много хора са нужни месеци и години наред за да достигнат правилна форма, но ползите от това ще ти бъдат толкова, че не си заслужава просто да го махнеш.

13.11.18
11:25

казано от БПН на 13.11.18, 07:25:

Ако имаш търпението ......

Напълно съм съгласна с всичко написано от Надето. За моментът клекът ти е далеч от образцов, но решението не е да го спреш, а да го подобряваш. Започни да клякаш без тежест/ по-малка такава, дори да не можеш пълен клек, се старай поне тазът да падне под нивото на коленете. Гоблет клек или клек с дъмбели пред раменете помагат доста.

13.11.18
11:28

казано от Queen Cobra на 13.11.18, 11:25:

За моментът клекът ти е далеч от образцов

За момента това не е клек, а много крив полуклек.

13.11.18
11:32

казано от James Hinks на 13.11.18, 11:28:

За момента това не е клек, а много крив полуклек.

Дори четвърт клек.
Защо не снимаш как клякаш без тежест и до долу, в различни позиции? Преди седмица видях дама, която ако клекне по-ниско от четвърт клек, пада назад по дупе. Дисбалансите са опасна работа.

Благодаря на включилите се,това исках да разбера(не че не го знаех,но за потвърждение)
Без тежест е същото.
Гоблет клек при мен е невъзможен,както сами виждате,не потъвам надолу и това е.Техниката на теория я знам,но на практика ми е напълно невъзможно.Виждала съм жени слаби,пълни,тренирали,нетренирали,как си клякат до долу без проблем.Сестра ми по същия начин на клека е напълно скована,стигнахме до извода,че имаме някакъв проблем с тазобедрената става🙂сигурно защото така е по-лесно,вместо да разтягаме и раздвижваме до откат.Както и да е, ще се възползвам от съветите, но вкъщи,че да не ставам за подигравки в залата на тази достолепна възраст🙂

Отчет за вчера:болни деца+работа +празен фризер И се наложи да си купя тел.кайма от магазина,не бях го правила от 2004та,когато се омъжих и се учех да готвя,не че не съм яла скара навън ,но не си спомням да съм купувала готова смес.Стойности според опаковката на 100гр.271ккал,22.9М,15.9Б.
Такава мазнотия ,а уж от телешко,като пекох кюфтенцата замириса на печен суджук,странно...
Както и да е преглътнах ги.
Като предистория да кажа ,че не съм голям фен на кюфтета,а кебапче не кусвам
Храна:
*Шейк от 30гр.протеин ВСАА ,овес и замр.плодове
*Сандвич с 2ф.прот.хляб+яйце+30гр.кашкавал+Пуешко филе 30гр.+краставица
ВСАА+КРЕАТИН
*180гр.кайма+зелена салата
*3ф.прот.хляб
*Бар
Тренировка:
Румънска тяга 10×5@32.5
Бицепсово сгъване 10×5@15
Гребане подхват 10×5@32.5
1920ккал
158В
75М
145Б
Заради смотаната кайма вдигнах много мазнините.
Само да вметна ,че вечерта семейно хвърляхме камъчета в морето,клекнах да си взема камъче и о чудо задните бедра опряха глезените ми-толкова дълбоко не съм клякала никога,толкова лесно ми се стори,поогледах се къде съм стъпила-брега от камъни беше с бая наклон-само дето се зарадвах първоначално.Та така

Мнението беше редактирано от Лилия Тодорова на 14.11.18 06:47.

14.11.18
09:54

Дам, то аз затова никога не съм обичала кюфтета и кебапчета - буквално са боклуци в масовата мрежа. И аз чакам да взема от една ферма тази седмица и други неща, дотогава го карам на домашни яйца и леща 🙂

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1