Коментарна тема към * Предизвикателство Бийчбоди Лято 2020 *

Прескочи до:

31.01.20
21:25

казано от Димо на 31.01.20, 20:08:

Свърших квотата за академично значимите дискусии тея дни

казано от Brown Bomber на 04.06.19, 23:56:

В интернет всичките сте академици, парамедици, нема ли пици - аре мекици, ама не може - еми, ходи си!
...
Тая фраза ме смаза, казах ти - мраза праза!

31.01.20
21:27

Еми ето.

Деян

31.01.20
21:38

На мен лично трибологията ми е хоби, т.е. интересувам се от триенето между тела, които се движат едно спрямо друго. Особено голям фен съм на приложната трибология, наричана още и триботехника. Интерес имам и към други клонове на тази наука, а именно: трибохимията и трибофизиката. Но сигурно доста сухарски и строго профилирано ще се стори на повечето съфорумници, та затова и не съм отварял темата.
Хоби и мания, какво да правиш.

31.01.20
21:46

Пропусна триболокумията.

Деян

31.01.20
21:51

казано от Brown Bomber на 31.01.20, 21:46:

Пропусна триболокумията.

Ааааа 😎 Винаги съм се кефел, как ти идват на акъла съответните реплики и коментари. Дис ис сириъс 😉

Мнението беше редактирано от Деян на 31.01.20 21:52.

казано от Brown Bomber на 31.01.20, 18:23:

Малоумна дискусия.

Значи, тази дискусия ми попадна вчера случайно и макар 1000 пъти да сме имали несъгласия с Бомбера - ебаси точното попадение с това мнение 😄

Първо ще изкоментирам “няколко” цитата тук, които ми направиха впечатление, а после ще пусна едно лирично отклонение 😄 Предупреждавам, че ще е дълго захлебване 🙂

казано от Димо на 30.01.20, 09:10:

Ми де да знам, аз си меря ръцете винаги на “студено” - примерно на другия ден 12+ часа след тренировка.

Това няма огромно значение. Да, веднага след тренировка е по-голямо напомпването. Но винаги, когато тренирам редовно, ръце, рамене и гърди изглеждат със съвсем различен тонус и напомпване дори при 1-2 дни почивка.

Повечето тук казват че се губи по много мускул като отслабваш. Любо каза че почти половината като е свалял е било мускул. Други мнения?

Зависи от ‘’отслабването’‘. Между това да се засилиш на 800ккал/ден и 2 часа кардио на ден И тренировки с тежести + ядене на BMR, разликата е от небето до земята. Има други специфики, но са далеч извън кръга на дискусията тук.

Опитвам се да си представя колко килограма трябва да съм за да съм на 10-15% БФ и ми се ще да предположа колко мускул и ЛБМ ще изгубя (щото ЛБМ не е само мускул и кости и органи, ами и кръв, чието количество се влияело много пряко от общото тегло).

Е колко точно да се влияе? Разликата е около 0.5л - обикновено мъжете са с около 4.5-5л, а жените 4-4.5л. Това се влияе донякъде от това колко си оводнен или обезводнен. Ако до това си опрял, положението е скандал...

казано от Димо на 30.01.20, 09:23:

Абстракта от едно изследване, което прочетох днес:

Нищо особено интересно не откриват в това изследване. Такива изводи има отдавна. Нагоре споменах, че между “отслабване” и “отслабване” разлика може да има колкото си искаш.

казано от Любомир на 30.01.20, 09:42:

по формули съм излизал 20-21 % на 101 кг и 16-17 % на 89, значи дори е над 1/1 съотношението на свалени мускули/мазнини.

Разлика от 3-4% е в рамките на грешката, в рамките на това дали си задържал вода и т.н. 1:1 съотношение е вероятно ако си изнасилил организма си, което според дневника ти ми звучи невероятно. Пробвах този нейви калк - голям алабализъм е. Сложа 2 санта на врата и падна с 5% мазнини 😄

казано от Деян на 30.01.20, 11:03:

Абе реалистичен, реалистичен, ама има и други фактори според мен. На мен ми го дава 34 %, но мазното ми е насъбрано основно в гърди и корем. На някои места съм даже релефен и ако се разхвърля това по цялото тяло, нещата отиват в съвсем друга посока. Ако се съди и по снимките на разни хора, кой с какъв процент мазнини е, като цяло въобще не изглеждам толкова замазнен навсякъде, както са тези с близките до моя процент. Те и на корем и цици са същите, обаче в краката и ръцете са доста над това, което съм аз.
Не, че ми е драма и 34 % да съм, но за мен с тези 2-3 мерки които само се взимат, може да даде съществено отклонение.

Бъркаш релефен с “напомпан”. И да, мъжете са предразположени към качване на мазнини в торса. При жените са други местата.

казано от Димо на 30.01.20, 12:51:

www.nytimes.com/2018/06/11/well/live/belly-fat-health-visceral-fat-waist-cancer.amp.html
Тук има обяснение, че мазнината на корема е метабитно активна и секретира хормони, които влошават положението.

Отново откриват топлата вода. Това се знае от години и затова колкото повече имаш, толкова повече проблеми имаш.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3648822/ - статия от 2013 с доста повече обяснения. Не съм я преглеждал подробно, но информация из гугъл - бол.

казано от Деян на 30.01.20, 14:10:

ПС, а вчера пуших чак вечерта вкъщи.

Звучи като постижение.

казано от Димо на 30.01.20, 14:24:

разбира се че имаше изненадани. Нали знаеш как хората предпочитат да обвиняват за всичко незаисещи и извън тях самите фактори? Ген, ГМО ЦРУ, БКП, рептилите, извънземните. Но неща, които зависят от тях самите и всъщност могат да направят нещо по въпроса? По-скоро (по-лесно) не.

И тук има примери за точно такива случаи, в тази тема конкретно.

казано от Деян на 30.01.20, 14:30:

За редовно, вече трета година почти през ден, а дали по правилните схеми, е друг въпрос. Сега бримча 5/3/1 или 3/5/1, все е тая и виждам, че бързо качвам на нЕкои движения.

Самият Уендлър казва, че при дефицит е напълно излишно да му се правят програмите. Но аз не мисля, че е прав, имайки предвид бавната прогресия при неговите схеми и малкия обем на основните движения. Да не говорим, че са веднъж седмично, но аз и два пъти мога да ги правя, но пак е малък обема на седмична база. Има разбира се варианти на допълнителни серии, но като цяло е обем с по-леки тежести. Има също и разни жокери, т.е. 3 ки двойки и сингли след последната тежка серия в дните с 3 повторения и с 1 на последната серия. Та не е прав, защото и с по-агресивни подходи се качва сила при дефицит, какво остава при 5/3/1, при която килата се качват веднъж на месец или 3 седмици ако не делоудваш.
Та редовен съм ;-)

Бързо, бързо, редовно, редовно - колко да е бързо и редовно?

А иначе, разбира се, че Уендлър не е прав за собствената си програма, изпитана от десетки, ако не и стотици хиляди хора в продължение на десетилетия, а ти разбираш повече.

казано от Деян на 30.01.20, 14:44:

казано от James Hinks на 30.01.20, 14:41:

Тогава задай си въпроса защо не се случват нещата.

Та аз знам отговора - защото постоянно скачам от схема на схема - та 3х3, та 8х3, та 4х6, та бро сплит, та не знам какво си. За да има прогрес се хваща една схема, която дори да не е най-добрата, следва да тренираш по нея поне едно 4-5 месеца. Това е отговора по отношение на силата, която съм качил за това време. А за мазното е ясно, че е от храненето.

Може би единственото ти точно мнение в цялата тема.

казано от Димо на 30.01.20, 14:50:

Аз малко встрани от преобладаващото мнение тук за сила, мускули и т.н.ако трябваше да синтезирам до едно изречение съвета ми към теб, щеше да е: пази диета, отслабни до някакви нормални здравословни проценти бф - около 20 примерно. Всичко друго е второстепенно.

Много точно мнение, въпреки че често не съм съгласен с Димо.

казано от Деян на 30.01.20, 15:00:

За да спадна до 20 %, по мои сметки изчислих, че трябва да стана около 80 кг. Това е 30 кг. почти надолу от сегашното ми положение :-)

Ако си на 20% и 80кг значи че ЛБМ ти е 64кг, а мазно 16кг ; да кажем че си 110кг на 34% (според предишно мнение) - това е 37.5кг мазно и 72.5кг ЛБМ. При едно адекватно и умно сваляне, ще махнеш 20кг мазно без да закачиш повече от 4-5кг ЛБМ. Тук не включвам и вода, която за по-тежки хора е поне едни 5-6кг и повечето падат в началото. Демек правиш бакалска сметка, за да си намериш оправдание.

казано от Деян на 30.01.20, 15:39:

Аз първо не знам до колко е здравословно такова сваляне, при положение, че аз едни 12-15 г. съм се въртял около 105 кг. средно. Или поне да става доста бавно. Реална цел за сега е да падна под 100 кг., после още малко и да ги задържа около 94-95 кг. Пък за около 80 или малко над, има време.

Достатъчно, че да свалиш рисковете от инфаркт/инсулт и други сърдечносъдови заболявания в ПЪТИ. Повтарям - В ПЪТИ.

казано от I`M на 30.01.20, 15:46:

Дидо, само с леки поправки в храненето и увеличаване на движението се свалят 10 кг. за месец - месец и половина. Говоря за хора с доста наднормено тегло като теб и мен. При хора с по- нисък процент мазнини и/или лично тегло е друга работата. Според мен дори и с леки поправки в храненето ще сваляш , стига да си постоянен. Аз съм почти убеден, че движението извън фитнеса ти клони към нулата.

Ванката е в 10ката.

казано от Деян на 30.01.20, 15:59:

Ами така е, ама причините са обективни. Работя на бюро и обикновено имам работа

Това не е обективна причина и е извинение. Казвам го като работещ на бюро и имащ работа постоянно.

За кростренажор - от опит ти казвам, че ще е скъпа закачалка за дрехи.

казано от Деян на 30.01.20, 15:59:

А защо да са непременно кръгови или интервални, нали като си в дефицит, както и да тренираш все е от полза. Даже би следвало да са по-силово ориентирани според мен, тъй като идеята е да запазиш мускулите или дори да ги увеличиш. А с кръгови или интервални при всички случаи трябва да намаля тежестите, с които сега тренирам.Предполагам имаш предвид интервални HIT кардио тренировки, а не интервали. Целта е поне да се стремя да вдигам все по-тежко и по-тежко или пък с настоящата ми тежест да правя повече и повече бройки, поне аз такава логика намирам. А и това правя в момента.

Защото определени тренировки имат по-голям ефект от други тренировки. Не е задължително за теб, нагоре Ванката ти казва какво ти трябва, но може да са ти следващата стъпка.

казано от Деян на 30.01.20, 17:21:

Ами чат пат в блока се качвам, в работата не, защото е блокирано. По стълби може, ако асансьора не работи.
Абе до йедене е. Тия финтове просто увеличават енергоразхода и спомагат, ако си и в дефицит. То ако съм стриктен от към храна, ще има резултат.
Ще хвана вярно да си изследвам хормоните. Току виж ми предписали TRT, заеби 😀 Ще стана химик. Вярно, дозите са други, ама все пак.

1. До йедене е, да. Но и до активност.
2. За ТРТ в България - надай се коньо на зелена тревица, както има един лаф. Не са ти в ТРТ-то проблемите.

казано от nervak на 31.01.20, 10:20:

Аз за тренировките ще го кажа така:
Докато не се поставиш в една тренировка поне два пъти във вакуум....ефект няма да видиш.

И с нервака не се разбираме на 100%, ама като е прав, прав е 😄

казано от Димо на 31.01.20, 10:28:

Имаш предвид да си пред умиране от изтощение и напъване?
Принципно съм съгласен че трябва да ти стане кофти за да се видиш колко си зле и да искаш да се подобриш - в случая да се почувстваш мазна и безполезна мекица. Но това е т.н. “meta-game” подобряването на БФ и формата като цяло не е пряко последствие от тренировките, а от това как се е почувствал и как му променят възприятията на човек дадените тренировки.

Не баш, но си близо до идеята. И не, няма такива мета-шмета-геймове. Това са разни дебилни термини на разни дебили лайф-коучове (какво беше - някакъв от Бевърли Хилс казва на някой от Меден Рудник да си излезе от зоната на комфорт). Ако нямаш мотивацията да се подобриш преди да се чувстваш сякаш са ти извадили дробовете, то като попаднеш в това състояние, шансовете да се мотивираш са близки до 0, по-скоро ще те демотивира.

казано от MotoRRhead на 31.01.20, 11:07:

Към горната дискусия эа тренировките ми се иска само да добавя - постоянното смаэване е една от причините повечето хора да НЯМАТ прогрес, не да имат.
Не каэвам, че е по-добре да се тренира леко, а умерено и съобраэено с моментната фиэическа форма и въэможности. Эа мен е грешно схващане, че трябва постоянно да се напъва и всичко да е на макс.

Без стимул, няма адаптация. Това е принцип, който мисля не е под въпрос. И не, не говорим за постоянно смазване. Но “съобразеното с моментната форма и възможности” не е стимул, защото както казва - е “съобразено”. Трябва да преминеш границата на възможностите си, за да можеш да се адаптираш към новото натоварване (или условия). Чичо Дарвин е развил теории по темата, а Абаджиев също има доста изследвания по темата (и нека не отваряме темата за какво и как при Абаджиев - принципите са общовалидни)

казано от nervak на 31.01.20, 11:34:

казано от Деян на 31.01.20, 11:13:

И аз не разбрах какво значи вакуум.
, ...........
ПС....гледам Петко и Мотърхед също вече са споделили, че изтощението или бримченето на макс всеки път не е необходимо.

Значи да излезеш от зоната си на комфорт по отношение ,дишане,издържливост,сила...при това с тежести от ежедневието дет се вика.

казано от doni dimitrov на 31.01.20, 11:56:

Иска се воля себеотрицание много работа и постоянно жертване на желанието за комфорт,като леден душ сутрин примерно..

Ей тези неща на 100%

казано от Димо на 31.01.20, 12:09:

Във форума на майфитнеспал в секцията “съксес сторис” е пълно с американски чички и лелки дето са свалили по медицинска препоръка по 50+ кила САМО с броене на калории и дефицит. Единия направо си го каза: не обичам движението, мразя всякаква физическа дейност. Само и единствено съм седял пред телевизора и съм си ограничавал храната.
Ясно - не е идеалния случай, но ето че може.

А пишат ли колко бързо след това са ги върнали? Защото имаше едно предаване относно сериите “The Biggest Loser” в Америка (точно шишковци, които ги изтормозват с брутален глад и брутални тренировки, а този който свали най-много печели) - имаше проследяване на много от участниците и как почти всички са върнали сваленото. То и с липосукция може, ама... 🙂

И така за метагейминга и мотивацията от усилените тренировки.

Пак ще го кажа - метагеймингът е термин, измислен от някой от Бевърли Хилс, за да говори замечтано и убедително, докато взима парите на някой от Меден Рудник 🙂 Ти мотивацията си я имаш преди да се почувстваш “мекица”, това че се чувстваш зле заради цигари/допълнителни килограми при определена активност включва един определен безусловен рефлекс, свързан със самосъхранение и оттам правиш промените.

казано от Деян на 31.01.20, 12:24:

Аз не знам защо сте се захванали с мен и моето трениране, ама така като ви чета говорите пълни глупости, чак ми е смешно :-) Не ви обиждам, ни най-малко, ама никой няма реална представа как въобще тренирам. Присъствали ли сте въобще на мое занимание.

...

Пък това за липсата на елементарна физическа подготовка, дето Дони каза, ако е имал предвид мен, не знам как да го коментирам. Все едно да кажа, че Джошуа не знае какво е ъперкът. Да, сравнението е точно на място. Чак ме обиждате с тия глупости и пълни безмислици.

А ти защото ги разбираш нещата, нали така? Хубаво е, че ти е смешно. Нали знаеш кой се смее най-добре? 🙂

А ти може да се обиждаш на Дони (нищо, че няма теб предвид), но това ми прилича на “Де го чукаш, де се пука?” 🙂

казано от Димо на 31.01.20, 12:28:

Още един пример от форума, за който сега се сетих - Витан. Само онлайн го познавам, но пича си ходи по плочки целогодишно, лекоатлет е, състезава се, тренира изтощителни тренировки.

Примерът с него не е най-добър, защото той е минал през няколко различни периода, различни тренировки, различно хранене (ако му намериш дневника в последните години). А и да сравняваме Витан с повечето хора тук е несъстоятелно по много параметри 🙂

казано от Деян на 31.01.20, 12:50:

Пичове, тук сте с някаква супер изкривена и нереална представа, колко са яки и физически подготвени повечето мъже в БГ, а и не само. Много от вас са явно и бивши спортисти и изхождат от това, колко са дИгали, бутали, дърпали, скачали, бягали и т.н. самите те и хората около тях, с които са тренирали.  Или пък гледате по-яките около вас в залата в момента, във форума и др. Болшинството от мъжете са хипер, супер, мега далеч от дори най-малката ви представа, колко си мислите, че трябва да бъде як един мъж. И не говоря за трениращи мъже, които като процент не са много, нищо, че залите уж са пълни. Та то млади момчета, които са редовни в залата и визуално изглеждат по начин, по който да кажеш, че спортуват, на повечето движения не могат да вдигат колкото мен /колкото и да е скромно по вижданията тук/, както остава за масата, която виждате по улицата и които не тренират нищо. А те са болшинството.

Не, ти гледаш някаква анекдотична извадка от 10-15 човека обкръжение във фитнеса. А колкото до тук - тук отдавна положението се е сринало, защото идеята на ББ-Тийм е да се насочи в “здравословна” посока. Преди няколко години тука какви момичета и момчета пишеха, щеше да ти стане тъжно и да минеш на морски шах. Не са болшинството, а болшинството, което ти искаш да видиш, защото така ти се иска да бъде, за да се чувстваш ОК.

казано от Деян на 31.01.20, 14:50:

А и Дидо далеч не е съвсем без физическа култура, нали през ден е във фитнеса. Друг е въпроса че не обича да си излиза от зоната на комфорта.

Какво общо има отслабването тук, визията, целите и т.н. Видите ли не съм бил съвсем без физическа култура /даже Дони каза физическа подготовка, не култура-въпреки, че не било конкретно спрямо мен/ и не обичам да излизам от зоната си на комфорт. Аз ти отговорих, че не сте при мен, за да видите как тренирам и колко усилия влагам. Затова и преценката не е обективна. А пък това първото - “не е съвсем без”, не искам и да го коментирам. Все едно: абе има там някаква физическа култура. Не има там, затова ви казвам, че сте с изопачени виждания и съдите по определен кръг от хора, с които контактувате, тренирате и др. На фона на целокупния български мъж, а не спрямо гурутата във форума, знанията ми по отношение на тренировки, хранене, схеми и т.н. са вселена. Това, че аз не прилагам това което знам, е друг въпрос. Но сигурно съм невротип тип 1 /няма да започвам тая тема, че.....бъзикам се естествено, но кой да знае/, та затова постоянно търся ново и ново, и скачам от схема на схема, защото всичко бързо ми омръзва.

казано от Петко К на 31.01.20, 13:58:

Но това, че има много по-зле от теб, не е причина да се успокояваш. Защото има и много по-добре. Сравнявай се с тези над теб, не с тези под теб.

Да, има много по-добре, ама са малко. Аз се сравнявам със семейни, обикновени, работещи хора на средна възраст, които са любители и между другото ходят и на “фитнес”. Не с палЪрлифтери, бивши бодибилдъри, кросфитъри, атлети, боксьори, борци и т.н. спортисти. или пък с хора на моята възраст, трениращи от 10-15 г. вече или по-отскоро, но са се взели супер сериозно и са постигнали не малки резултати. Ами то в моята зала, в комплексо отношение сравнено с хората на моята възраст /ако един бута маалко повече, не може да кляка, ако пък кляка, прави едвам едвам сингъл на лега на 90-100 кг., ако бута и кляка, не може да се набере ни един път и една кофичка да направи, ако е на моите килограми и т.н./ съм си повече от добре. Сравнено с повечето младежи, също. Аз затова ти казвам, хвани произволно в поредност първите 100 човека над 40 г. примерно ей така на улицата, независимо дали са с наднормено тегло, защото това още повече пък ще им усложни задачата, вкарваш ги в залата и им задаваш 5-6 базови движения, да ги видим кой колко. Ама не да ми кажеш, че ако тренирали правилно щяли еди какво си. НЕ-в момента как са и какво могат повечето български мъже на средна възраст. Нали говорим за реалното ниво понастоящем.Те по-големия процент и от младите ще се представят по-зле, включая и ходещите на фитнес, защото болшинството само сгъват и разгъват.
А иначе сравнението с други е по повод темата, реално си се сравнявам с вчерашното АЗ, дали днешното е негова по-добра версия. Но да, не се успокоявам, а си се кефя гледайки наборите и младежите в залата къде са. Е, има естествено и доста по-яки млади момчета, няма и как да е-противното би било абсурд.
Може да не съм постигнал много, но макар и с нищожна част, съм по-добре от вчерашното ми АЗ. Чувствам се здрав, с тонус, с енергия, щастлив съм, че тренирам.
И за финал, повече няма да коментирам - та тук има бая по-млади хора с наднормено тегло, вдигащи къде къде по-малко. Защо на тях не им опявате, как трябвало повече да дИгат, да отслабнат, да са по-сериозни, че нямали резултати години наред, та така, та иначе. Явно въобще повече не трябва да описвам нищо, да се включвам никъде, та да няма такива коментари. Не, че ми пречат, то и без това работата ми вече 20 г. е именно това-да пиша и да разтягам локуми, пък там където не съм прав /ама няма как, трябва да ги убедя, че съм/, ако някой се върже и повярва, значи целта е постигната.

Имаш безкрайно изкривена визия за това какво и колко могат хората, а и колко можеш и знаеш самият ти.

казано от Деян на 31.01.20, 17:21:

казано от Петко К на 31.01.20, 17:13:

Ти това време го нямаш.

Божа работа, кой и за какво, колко време има. Пък и нали уж до 60 се качвало сила 💪

То много неща се качват и свалят. Ама първото условие е да ги доживееш. Дето имаше един лаф “Дано да сме живи и здрави, ама най-вече живи, че колко здрави си отидоха”.

Та, това общо взето. А сега и малко лирично отклонение (ако някой въобще е стигнал дотук да прочете, ако е - получава виртуална пържола).

Пичове, знаете ли кой е виновен, че се задъхвам докато изкача 3 етажа стълби до тавана? Или че хвата ми почва да отказва докато си носех монитора от Еконт до нас (5 минути пеш)? Или че тениските ми отесняват? Не, не са рептилите. Аз съм виновен. Че 4-5 месеца съм се подпичквал (да, има както обективни причини, така и съвсем конкретен мързел 🙂 ) и съм си барал ...лоста 🙂 Не са рептилите, не са илюминатите. И това, което някои от пишещите тук не осъзнават (Деяне, тебе гледам), че с всяка изминала година нещата стават все по-трудни и все по-трудни. Качеството на съня се понижава, качеството на живот също, малко по малко. И в един момент осъзнаваш, че си се наиграл. А съм само на 31. Точно след Нова Година докато катерех един баир по булеварда до нас се натъкнах на нещо, което си беше голям шамар. Некролог на един познат. Да, не бяхме близки приятели, но да кажем, че можехме да разменим приказка. Дълги години (дори когато се запознахме), беше с наднормено тегло, пушене, пиене (умерено) и хапване. В последните 2-3 години беше свалил МНОГО. Беше се променил, не знам дали беше спрял да пуши, но едни 20-25кг беше свалил. И си е отишъл преди Нова Година. На 46. Говорите тук за бийч-мийч-бодита. Ама на инфаркта и инсулта им не дреме за плочките ви 🙂

Основният ви проблем не е в 2те филии повече. А в главата и в нереалистичните представи за това какво сте и какво можете. И докато не си набиете шамарите метафорично и не се върнете в 1ви клас - все ще сте на това ниво. На мен са ми ги набивали метафорично (с приказки) няколко пъти. А наскоро (след въпросните месеци неактивност) сам си ги набих и се върнах в 1ви клас. Ако тая хранилка ви е помогнала и ви ги е набила виртуално, че да се замислите - супер. Ако ли не - сполай, може да се сърдите, разбирате нещата все пак 🙂

Мнението беше редактирано от Херцог Трън на 01.02.20 14:32.

Деян

01.02.20
15:10

Адмирации, Херцоже за положения труд-наистина.  Ще отчетем казаното. И аз май ще преосмисля нещата в подхода си в залата. Въртя си в главата едни работи последната седмица, отчитайки и хранилките. Но да съм обиден на когото и да е-ни най-малко. Малко ядосан чат пат, да.
Ама ей го, отслабнал и пак кофти изход. Това не е разбира се причина, да продължаваме да се тровим.
Иначе аз колкото и да съм дебел, проблеми с изкачване на стълби и ходене /не бягане/ километри, нямам. Там поне съм ок. При стълбите по-скоро ми се вдървяват краката, от колкото да се задъхам.

01.02.20
19:24

Е пак не сме на едно мнение. От лиричното отклонение с 1000 реда какъв извод да си извадим, особено частта с трагичната история за твоя познат, уж свалил, но починал, а от какво не стана ясно. Даваш личен пример на останалите понеже си отслабнал или просто си приказваш?

01.02.20
19:31

А Дидо няма смисъл да отслабва, той е по-добре от “средностатистическия пияч, пушач, хванат от улицата сред 100 мъже” и най-добре да продължава да участва във всеки челиндж, “докато форума го има, после в следващия форум и така.

Деян

01.02.20
19:42

казано от Brown Bomber на 01.02.20, 19:31:

А Дидо няма смисъл да отслабва, той е по-добре от “средностатистическия пияч, пушач, хванат от улицата сред 100 мъже” и най-добре да продължава да участва във всеки челиндж, “докато форума го има, после в следващия форум и така.

Охо, ти ако в списъка сложиш и пушачите и пиячите, направо медал ми давайте. Не, че се хваля, то за хвалба ли е дейба, ама съм имал поредни дни с по минимум 400-500 мл. ракии на вечер и на другия ден кукуряк в залата.....и то няколко дни тренировки без почивка. Сигурно и други тук го могат де.
Сега се ограничавам.
Хайде като стана дума, честит Трифон зарезан, по стар или нов стил, не знам.

ПС.....към Херцога. Не се ограничавам само до анекдотичната извадка от 10-15 човека обкръжение във фитнеса. Виждам го в работа, сред приятели, съседи и какви ли не постоянно. Десетки и стотици хора през годините и то когато бях около твоята възраст. А за сега над 45 г. да не говорим. Повечето-около 90% нищо силово не тренират, някои от останалите тук там ходят на фитнес и опъват машини и скрипци, но наблягайки на пътечките, както и йоги или народни танци. Доста хора познавам, дето барбели виждат само по тв, в някой спортен репортаж.
Наздраве

Мнението беше редактирано от Деян на 01.02.20 20:11.

02.02.20
11:30

С’я, преди да отговоря, щото и моя пост ще е дълъг, искам да помоля които смятат дискусията за тъпа или безинтересна, просто да си спестят времето и нервите, или поне просто негативните коментари. На мен дискусията ми е интересна, научавам нови неща, виждам интересни гледни точки и искам да продължи (а и съм сигурен и на много други, които не пишат и не казват им е интересна, но то винаги недоволните са много по-гласовити).

казано от Херцог Трън на 01.02.20, 14:28:

макар 1000 пъти да сме имали несъгласия с Бомбера - ебаси точното попадение с това мнение

Много точно мнение, въпреки че често не съм съгласен с Димо.

И с нервака не се разбираме на 100%, ама като е прав, прав е

Нещо си се размекнал Херцоже 😄 Още малко ще си сложиш венче от цветя и ще запееш Let it be 😄 Надушвам женска намеса май, а? Ние мъжете така омекваме като се появи някоя значима жена 😄
Тва закачка, сега по темата:

Да, веднага след тренировка е по-голямо напомпването. Но винаги, когато тренирам редовно, ръце, рамене и гърди изглеждат със съвсем различен тонус и напомпване дори при 1-2 дни почивка.

Да бе, друг е тонуса, аз само отговарях на подозрението че ръцете ми са били по-големи от обикновеното, защото съм ги мерил след пъмпа от трен, а то не е така. И аз ги сравнявам с мерения отпреди време, когато пак съм си помпал всеки или почти всеки ден, т.е. тонуса и тогава е бил подобен на сегашния.

Зависи от ‘’отслабването’‘. Между това да се засилиш на 800ккал/ден и 2 часа кардио на ден И тренировки с тежести + ядене на BMR, разликата е от небето до земята. Има други специфики, но са далеч извън кръга на дискусията тук.

Исках и други мнения. Иначе изследвания съм чел (в споменатия бюлетин на бб-тийм) и там имаше примери точно на 800 Ккал без да губят почти нищо от ММ. Ся някой ше каже: ама ти не ги гледай изследванията. Еми с едното око ги гледам, с другото ухо искам да чуя реални впечатления от хора, които също са минали през отслабване. Аз си направих труда да прегледам назад вписванията си и всъщност или не губя ЛБМ като отслабвам с моите си методи, които донякъде се доближават до “800 Ккал на ден и много кардио”, но има и силови, или дори ми се увеличава. Да, точно така. Или нещо формулата от меренето бърка много зле. На 103 кила ме дава със 74 кг ЛБМ, на 90 съм бил със 77. И това се повтаря няколко пъти като качвам и свалям. Сега на 102 пак ме дава около 74 кг ЛБМ, ще видим на 90 колко ще ме изкара.

Е колко точно да се влияе? Разликата е около 0.5л - обикновено мъжете са с около 4.5-5л, а жените 4-4.5л. Това се влияе донякъде от това колко си оводнен или обезводнен.

Имах предвих “кръв и други течности”, пропуснал съм я тая част че пишех в кафе-паузата в студа и на телефон. Слушах там един дето обясняваше че има доста голям процент течности който намалява като се сваля БФ и не може да се прави правопропорционално предвиждане - сваляш 10 кила БФ и ще си сегашното си тегло минус 10 и ми се стори логично.

Пробвах този нейви калк - голям алабализъм е. Сложа 2 санта на врата и падна с 5% мазнини 😄

Абе то ясно че формули дето не вземат под внимание реално измерени кожни гънки са най-често неточни, но в случая няма какво да ти е странно че като си направиш врата по-дебел, а корема остава същия калкулатора решава че си по-скоро як, отколкото дебел.

Отново откриват топлата вода. Това се знае от години и затова колкото повече имаш, толкова повече проблеми имаш.

Аз знаех че колкото повече мас имаш, толкова повече проблеми имаш, но не знаех че самата мас е метаболитно активна. Мислех си че количеството ѝ влияе на другите жлези и ендокринни органи, които секретират хормоните, не че тя самата е ендокринен орган. Всъщност трябва още да попрочета. Ще видя това изследване, което си дал, мерси.

Ако си на 20% и 80кг значи че ЛБМ ти е 64кг, а мазно 16кг ; да кажем че си 110кг на 34% (според предишно мнение) - това е 37.5кг мазно и 72.5кг ЛБМ. При едно адекватно и умно сваляне, ще махнеш 20кг мазно без да закачиш повече от 4-5кг ЛБМ. Тук не включвам и вода, която за по-тежки хора е поне едни 5-6кг и повечето падат в началото. Демек правиш бакалска сметка, за да си намериш оправдание.

Даже и бакалска не е на Дидо сметката, ами е от типа успокоение на съвестта “то ше се свърша, по-добре съм си така”. Трябва грам мускул да няма че да е 20% на 80 кила на 1.80м.

Ванката е в 10ката.

Е, според мен пък не е така. Моя опит показва че не се ли раздавам целенасочено, не само че не свалям, ами и качвам килогами. Винаги ми е било странно как масово препоръчват “cut soda and chips and you will get fit” Bullshit! Аз газирано със захар и чипсове не пия и не ям от 20 години, а съм бил почти 120 кила на 1.75м свиня мазна.

казано от Деян на 01.02.20, 14:28:

Абе до йедене е. Тия финтове просто увеличават енергоразхода и спомагат, ако си и в дефицит. То ако съм стриктен от към храна, ще има резултат.

Точно така е. Никога не ползвам асансьор, дори с тежки пазарски торби. Ако мога да ходя с тях, значи мога и по стълбите да се кача. Не се качвам на колата ако нямам нещо тежко или обемисто да превозя, или пък да съм много закъснял и да трябва да стигна в по-приличен вид на среща. Или съм с колелото, или съм пеша в града, ходя по всеки повод до някъде. Аз съм тъжния пример как може с тея активности и по 2-3-4 часа на ден целенасочено спортуване пак да съм си дебел, когато не следя стриктно храната.

И не, няма такива мета-шмета-геймове. Това са разни дебилни термини на разни дебили лайф-коучове (какво беше - някакъв от Бевърли Хилс казва на някой от Меден Рудник да си излезе от зоната на комфорт).

Аз концепцията за метагейминга я знам от компютърните игри. Не знам дали съм споменавал, но съм хардкор геймър, основно стратегически игри, като на някои съм световно известен 😄 Как звучи, а? Иначе чат-пат слушам и лайфкоучове, но разбира се винаги си прилагам ситната цедка на критичния прочит.

Ако нямаш мотивацията да се подобриш преди да се чувстваш сякаш са ти извадили дробовете, то като попаднеш в това състояние, шансовете да се мотивираш са близки до 0, по-скоро ще те демотивира.

При мен е точно обратното. Аз съм възпитаван че всяка слабост е срамна.

А пишат ли колко бързо след това са ги върнали? Защото имаше едно предаване относно сериите “The Biggest Loser” в Америка (точно шишковци, които ги изтормозват с брутален глад и брутални тренировки, а този който свали най-много печели) - имаше проследяване на много от участниците и как почти всички са върнали сваленото. То и с липосукция може, ама... 🙂

Не съм се заглеждал целенасочено. Но някои казват че вече 2 години примерно са на поддържащи калории. Това с връщането на килограмите е обособено от няколко неща според мен. Първото е, че бивша курва и бивш наркоман няма, явно и бивш дебелак няма. То е в психиката ни. Може би и някъде заложено генетично. Ти щом веднъж си се докарал до там, значи имаш някакъв недостатък в характера/начина на мислене и това е много трудно да се промени завинаги. Иска се воля, време и постоянство и не е сигурно дали при първата по-сериозна трудност няма да се върнеш към обичайното си мислене и начин на действие.
Второто е чисто физиологичното обяснение - веднъж създадени, мастните клетки никога не изчезват (освен споменатата от теб липосукция) и е много по-лесно някой който е бил дебел, пак да стане дебел, защото си има готови изградени мастни депа, които са празни и само чакат да се напълнят отново и даже “подкокоросват” организма да си ги напълни отново. Да, гугъл ит. Също и хомеостазата. Не може ти да си бил дебел цял живот и организма ти да го е приемал за естественото състояние и изведнъж да се промени това и той да си каже: еее, супер, дай така ше си седим, колко ми е по-добре. Има си инерция.

Примерът с него не е най-добър, защото той е минал през няколко различни периода, различни тренировки, различно хранене (ако му намериш дневника в последните години). А и да сравняваме Витан с повечето хора тук е несъстоятелно по много параметри 🙂

Защо да не е добър? Според мен е отличен избор за пример, че даже и  мегатрениран атлет и състезател трябва да си налага съзнателни услия и ограничения за да е във форма. Тея приказки че: “бе ти блъскай едисикак, пък квото и да ядеш ще видиш как ще се изпилиш”, еми не, не ги вярвам.

казано от Деян на 01.02.20, 14:28:

Какво общо има отслабването тук, визията, целите и т.н. Видите ли не съм бил съвсем без физическа култура

Имаш безкрайно изкривена визия за това какво и колко могат хората, а и колко можеш и знаеш самият ти.

Дидо пак си върти и суче колко по-силен бил от повечето нормални мъже и е сляп за това, което му казвам, а именно, че трябва да отслабне. Дидо, а като се сравняваш, с по-малко мазнини ли си от средностатистическия мъж? Мен не ми пука колко кила щанга мога да вдигна. Кво значение има тва, когато знам че прекалените мазнини ми водят потенциални здравословни проблеми, не се харесвам в огледалото и се чувствам малоценен и това ми влияе на самочувствието, на самоизявата, на качеството на живот и т.н.? Ти явно го нямаш тоя проблем - ти се харесваш, доволен си колко си як, еми ОК, ама аз не съм съгласасен с тоя начин на мислене. Това важи в пълна сила и за теб, Херцоже. Според мен не може да си на прага на морбидната затлъстялост (последно като съм ти гледал клипове така ми изглеждаш, ще се радвам да чуя че си го променил това) и да те интересува само колко повече кила щанга можеш да вдигнеш.

То много неща се качват и свалят. Ама първото условие е да ги доживееш. Дето имаше един лаф “Дано да сме живи и здрави, ама най-вече живи, че колко здрави си отидоха”.

Ми именно, ти си много “здрав” ама със щангите. А иначе?

с всяка изминала година нещата стават все по-трудни и все по-трудни.

Пичове, знаете ли кой е виновен, че се задъхвам докато изкача 3 етажа стълби до тавана? Или че хвата ми почва да отказва докато си носех монитора от Еконт до нас (5 минути пеш)? Или че тениските ми отесняват? Не, не са рептилите. Аз съм виновен.

Точно така е. И за двете съм 100% съгласен. Ето, и аз се поддадох на всеобщия дух на съглсие и разбирателство в темата и се размекнах 😄
А това че се задъхваш от 3 етажа стълби е ужасно, човек... Не знам как не ти действа мотивиращо да го промениш.

В последните 2-3 години беше свалил МНОГО. Беше се променил, не знам дали беше спрял да пуши, но едни 20-25кг беше свалил. И си е отишъл преди Нова Година. На 46.

Лека му пръст на човека, ама според мен само доказва, че не трябва да чакаш да станеш на 43-44 за да отслабнеш. Значи той цял живот дъни яко и накрая (предполагам след като доктора му е казал че работата е на разотиване) той се усетил и свалил там 20-25 кила, обаче все пак получил инфаркт. О! Чудо! значи закъснели мерки не могат да върнат назад това, което си си причинил за 43 години? Ебаси... Верно ли?

Ама на инфаркта и инсулта им не дреме за плочките ви 🙂

Как да не им дреме? Тук си противоречиш: “Достатъчно, че да свалиш рисковете от инфаркт/инсулт и други сърдечносъдови заболявания в ПЪТИ. Повтарям - В ПЪТИ.” Отдавам го на лиричното естество и патоса 🙂

Говорите тук за бийч-мийч-бодита.

Така е Ники. И богатите плачат, и атлетично изглеждащите умират. Всеки умира. И никой не знае колко време ни е отредено (освен самоубийците, ама и при тях има елементи на изненада). Но по-важното е какво правим с отреденото ни време. Някои викат: яжте и пийте и си носете новите дрехи. ОК, за някой може да му отговаря на философията и на смисъла на живота, за мен не е така. За мен също е важно как точно ще се чувствам през тези отредени ми дни и какво ще мога да направя.

Мнението беше редактирано от Димо на 02.02.20 12:53.

Деян

02.02.20
12:21

Димо, не съм твърдял, че е по-добре да си нездравословно дебел и по-силен, сравнено с нормално здравословно тегло и малко по-слаб на щангата. Къде съм го казал това. Просто твърдях, че по-голямата част от мъжете и особено на средна възраст не тренират силово. Това е сентенцията на твърдението ми. И ако съм казал, че се чувствам добре и доволен, съм имал предвид това, че си посещавам залата редовно, имам тонус, ако качвам и сила е добре и т.н. Даже за мен може би ще е по-добре, да се стремя към подобряване на издръжливостта, съответно и силовата такава. А не, че толкова дебел съм по-добре, сравнено с ако отслабна 15 ина кила примерно.
И за финал, ако организмът е до толкова свикнал с определени кила и иска да си ги върне, да му удовлетворим желанието, но не непременно с мазно. Ако сме били 105 кг. с 33 % фат, станали сме 80 кг., виждаме, че се бори за обратно-ок. Пак да станем 100-105 кг., само дето тия кила да са на 15-20% мазнини 😉 Тъпото е, че той си иска възстановяване на сланината, но ще го изиграем някак. То всъщност такъв трябва да е и подхода-първо отслабваш, а после качваш, ама не основно сланина. Ако разбира се целта ти е хипертрофия. Това с уговорката, че има стремеж на тялото да дебелее отново и очевидно вече не понася рестрикциите. Ако си хапваш нормално, умната и не гладуваш, тренираш си и килата и мазното са си на желаното здравословно ниво, ще е супер.

Мнението беше редактирано от Деян на 02.02.20 12:38.

02.02.20
13:32

казано от Димо на 02.02.20, 11:30:

Ванката е в 10ката.

Е, според мен пък не е така. Моя опит показва че не се ли раздавам целенасочено, не само че не свалям, ами и качвам килогами. Винаги ми е било странно как масово препоръчват “cut soda and chips and you will get fit” Bullshit! Аз газирано със захар и чипсове не пия и не ям от 20 години, а съм бил почти 120 кила на 1.75м свиня мазна.

Димо, никой не говори, че ще се нацепиш като намалиш содата и чипса. Става въпрос за началното сваляне на първите образно казано 10 кила при хора водещи силно застоял начин на живот и да го наречем неправилно хранене. При спиране на определени храни и орязване на калориите(макар и не с много) и започване на водене на малко по-активен живот, тялото реагира и бързо сваля. След този период вече става по -трудно и следва да се режат повече калории, да се подбират по-сериозно храните, естествено и да се преминава към по-висока физическа активност. Според мен неправилно е още от началото да минеш на “хардкор”диета  и много висока активност-поради ред причини.  Аз примерно като спра всяква активност и ям на корем квото ми е кеф в продължение на 2-3 месеца и ставам 110 кила. Почна ли да свалям първите 7-8-10 кила ги наистина ги свалям само с леки промени в храната и леко засилена активност.  Образно казано ще дам пример с Дидо(все пак от него тръгна дискусията). Ако Дидо ходи навсякъде с колата и яде по един хляб на вечер и пие по две ракии и поддържа 110 килограма и в един момент мине на половин хляб на вечер и на една ракия и събота и неделя започне да ходи на разходки  в парка, да не ползва асансьор (ех тези стълби все тях за приемер давам) ще свали първоначално без много зор 5-6 или 10 кила. Дидо няма да се нацепи по този начин , а просто ще изхвърли малко тегло, което ще е основа за по-натаъчно сваляне и цялостно здравословно състояние.Примерът е напълно образен без да се изпада в конкретика с дефицити и така нататък.

02.02.20
13:43

Съгласен съм че колкото повече имаш да сваляш и като не си свалял досега целенасочено, толкова по-лесно може да се случи донякъде.

Ама има хиляди примери дето реват: спрях джънка и се храня “здравословно”, почнах да ходя/бягам/тренирам във фитнеса и пак си седа дебел/а. Еми да, за мен няма изненада. Има и изследвания че хора като почнат да тренират, почват и да ядат повече - един вид си викат: ее, нали правя нещо - тренирам, а и това дето го ям, нищо че е повече, нали е  “здравословно”

Относно хард-кор още от начало ударно - аз също не говоря за това. Какво означава изобщо хард-кор? То и аз дето съм обвиняван често че много рязко и неправилно ги правя нещата, не съм почнал отначало така. Отначало и аз съм намалявал това, ограничавал онова, потренирвал и като резултат малко надолу, малко нагоре, но пак дебел. А и аз не призовавам към някакви убийствени рестрикции и тренировки - особено пък за тренировките не смятам за разлика от доста хора тук че трябва да се утрепваш.

Само казвам че човек трябва да прави целенасочени усилия и методично да си следи калориите и да е в дефицит за да отслабва. Блазе им на такива като теб дето не си следиш калориите и интуитивно и леко сваляш, аз поне в тоя ми период не мога така и мисля че и Дидо няма да може така и затова това препоръчвам.

02.02.20
13:59

казано от Димо на 02.02.20, 13:43:

Съгласен съм че колкото повече имаш да сваляш и като не си свалял досега целенасочено, толкова по-лесно може да се случи донякъде.

Ама има хиляди примери дето реват: спрях джънка и се храня “здравословно”, почнах да ходя/бягам/тренирам във фитнеса и пак си седа дебел/а. Еми да, за мен няма изненада. Има и изследвания че хора като почнат да тренират, почват и да ядат повече - един вид си викат: ее, нали правя нещо - тренирам, а и това дето го ям, нищо че е повече, нали е  “здравословно”

Относно хард-кор още от начало ударно - аз също не говоря за това. Какво означава изобщо хард-кор? То и аз дето съм обвиняван често че много рязко и неправилно ги правя нещата, не съм почнал отначало така. Отначало и аз съм намалявал това, ограничавал онова, потренирвал и като резултат малко надолу, малко нагоре, но пак дебел. А и аз не призовавам към някакви убийствени рестрикции и тренировки - особено пък за тренировките не смятам за разлика от доста хора тук че трябва да се утрепваш.

Само казвам че човек трябва да прави целенасочени усилия и методично да си следи калориите и да е в дефицит за да отслабва. Блазе им на такива като теб дето не си следиш калориите и интуитивно и леко сваляш, аз поне в тоя ми период не мога така и мисля че и Дидо няма да може така и затова това препоръчвам.

Аз си оставам за мнението. Основното си остава  всеки да си намери подходящия за него начин за да сваля килограми и да се чувства добре, пък и да не го намери  ...

02.02.20
14:15

Така е, всеки гледа, пробва, опитва, адаптира и прилага това, което за него работи. В случая е даже добре че има различни предложени подходи.

Barberian

02.02.20
14:27

Не съм се заглеждал целенасочено. Но някои казват че вече 2 години примерно са на поддържащи калории. Това с връщането на килограмите е обособено от няколко неща според мен. Първото е, че бивша курва и бивш наркоман няма, явно и бивш дебелак няма. То е в психиката ни. Може би и някъде заложено генетично. Ти щом веднъж си се докарал до там, значи имаш някакъв недостатък в характера/начина на мислене и това е много трудно да се промени завинаги. Иска се воля, време и постоянство и не е сигурно дали при първата по-сериозна трудност няма да се върнеш към обичайното си мислене и начин на действие.
Второто е чисто физиологичното обяснение - веднъж създадени, мастните клетки никога не изчезват (освен споменатата от теб липосукция) и е много по-лесно някой който е бил дебел, пак да стане дебел, защото си има готови изградени мастни депа, които са празни и само чакат да се напълнят отново и даже “подкокоросват” организма да си ги напълни отново. Да, гугъл ит. Също и хомеостазата. Не може ти да си бил дебел цял живот и организма ти да го е приемал за естественото състояние и изведнъж да се промени това и той да си каже: еее, супер, дай така ше си седим, колко ми е по-добре. Има си инерция.

Ако ти не успяваш, поне не демотивирай другите, които са тръгнали натам или са вече там 🙂
Дали My fitness Pal нямат интерес да убеждават хората, че единственият начин е броенето на калории за да са зависими от приложението им?
Незнам каква психика трява да има човек, цял живот да брои калории за да поддържа нормални килограми. Очевадно е, че не е това начина. Вече почти всички известни сайтове за фитнес и хранене, които предлагат помощ на хората в тази област- пропагандират: ” Без броене на калории”. Ясно е, че трява да си в дефицит, но както казва и Иван: Има и други пътища. Винаги идва момент в който на човек му писва да брои и да гладува и си връща всичко. Ти си много добър пример за това. Грам не се заяждам в момента.
Сега гурутата казват, че не е това правилната посока. Човек трябва да си промени живота из цяло за да може да си подържа килограмите. Да премахне лошите навици, лошите храни, да се движи и ей такива.
Ти сам написа, че си засичал, като седнеш на маса с приятели, супер лесно чукаш 10к калории. Ами това ти е храната за 4 дена. Трява да гладуваш следващите 3 дни за да си в баланс. Ей тези лоши навици трява да премахнем, както и много други. Слагам и мен в числото защото и аз понякога го правя. 
Така, че ако следвам същия дух: Стига с тези теории и изследвания. Дайте да свалим малко килограми 😉

Мнението беше редактирано от Barberian на 02.02.20 14:37.

Деян

02.02.20
14:32

То аз ако започна и хляб да ям, мани. Рядко и то основно малко, и ръжен или някакъв пълнозърнест. Около под 100 гр. на ден да ми се събере най-много.
Иначе да, дори да не броиш калориите, то ако продължиш да си ядеш основното както до сега като количество и вид храна, и махнеш само десертите и пиенето, сваляш много бързо 3-4 кг. за начало. Дори за седмица две е възможно. Случвало ми се доста пъти.
Преди години-още като студент свалих 5 кг. за няма и 10 дни, само от това, че спрях да ям след 20.00 ч. Явно бе нещо ново за тялото, защото се хранех и след полунощ, тъй като и си лягах доста след 24.00 ч.

02.02.20
14:36

Дидо, на Раковска се намира пекарната на Братя хлебари.
Работят само с квас.
Ако ти е на път някъде опитай.
За който яде хляб това е един от възможно най-добрите опции.

Barberian

02.02.20
14:48

казано от Деян на 02.02.20, 14:32:

То аз ако започна и хляб да ям, мани. Рядко и то основно малко, и ръжен или някакъв пълнозърнест. Около под 100 гр. на ден да ми се събере най-много.
Иначе да, дори да не броиш калориите, то ако продължиш да си ядеш основното както до сега като количество и вид храна, и махнеш само десертите и пиенето, сваляш много бързо 3-4 кг. за начало. Дори за седмица две е възможно. Случвало ми се доста пъти.
Преди години-още като студент свалих 5 кг. за няма и 10 дни, само от това, че спрях да ям след 20.00 ч. Явно бе нещо ново за тялото, защото се хранех и след полунощ, тъй като и си лягах доста след 24.00 ч.

Както написа и Трън, не е проблема в двете филии хляб. Аз ям бял хляб почти всеки ден, но не напълнявам- дори свалям. Това което държеше на последната ти снимка е проблема 🙂
Не е никаква гордост човек с наднормено тегло да свали първите 5 килограма, които са вода и ...
След първите 5 започва борбата 🙂

Деян

02.02.20
14:49

казано от Bart Simpson на 02.02.20, 14:36:

Дидо, на Раковска се намира пекарната на Братя хлебари.
Работят само с квас.
Ако ти е на път някъде опитай.
За който яде хляб това е един от възможно най-добрите опции.

Ами всеки ден минавам през Раковска в района на Славянска по два пъти.  Карайки и взимайки после жената от бач.

Барбериън, това което държа на снимката, вече е все по-рядко и по доста по-малко.

Мнението беше редактирано от Деян на 02.02.20 14:51.

02.02.20
14:50

Аз съм писал,но когато се олея яката някой/и ден/и с плюскането-то следващия ден или дни режа всичко освен вечерята,която е само месо и зеленчуци....и бира.
Стигал съм до 95-7 за 10тина дни от 86, и за 5-6 дена при това без стриктно да спазвам само вечеря ,пак съм слизал на 86-7кг.

Barberian

02.02.20
14:51

казано от nervak на 02.02.20, 14:50:

Аз съм писал,но когато се олея яката някой/и ден/и с плюскането-то следващия ден или дни режа всичко освен вечерята,която е само месо и зеленчуци....и бира.
Стигал съм до 95-7 за 10тина дни от 86, и за 5-6 дена при това без стриктно да спазвам само вечеря ,пак съм слизал на 86-7кг.

Аз ако знам предварително, че ще излизам с приятели, не ям целия ден преди събитието и целия следващ ден. Само водичка 🙂

02.02.20
14:58

казано от Barberian на 02.02.20, 14:27:

Ако ти не успяваш, поне не демотивирай другите, които са тръгнали натам или са вече там

Кое не успявам бе, мой? Изобщо не ги демотивирам, казвам им жестоката истина и как стоят нещата, не да си викат: еее, то тва лесно - ето - малко трен, малко газираното ше намала и съм 6+ Няма такова нещо според мен. Иска си яко бачкане и сериозна мотивация!

Дали My fitness Pal нямат интерес да убеждават хората, че единственият начин е броенето на калории за да са зависими от приложението им?

И къв интерес точно имат като повтарят научно доказаните и проверими факти? За да ползвам напълно безплатното им и на 100% функционално приложение?
А не е ли по-вероятно разни гурута и шамани да имат интерес да проповядват че има някви магически тренировки да взимат на баламите парите и да им викат че се справят супер?

както казва и Иван: Има и други пътища.

Напълно съм съгласен, пътища много, аз никого не карам да поема по моя, ама да ми се изрежда да ми обяснява че е грешния, ай моля ти са у лево.

Ти си много добър пример за това.

Пример съм за себе си. Кога при мен се получават нещата когато си броя калориите и как не се получават когато разчитам на тренировки и интуитивно ядене.

Ти си пример за тебе си. Бил качил 5 кила “щото жена ми не ми харесва лицето слабо” Ай стига с тея тъпотии бе човек. Ти си седиш от години скинифет, обаче ми обясняваш кое е правилното. И ме дразни че се изказваш сякаш си крайния капацитет и си открил мъдростта на света. Айде снимай се ейсега със ръка на сърцето и качи снимката и кажи че се харесваш и си доволен от себе си. И аз не се заяждам. Хубаво е че тренираш и че искаш да се подобриш.

Човек трябва да си промени живота из цяло за да може да си подържа килограмите. Да премахне лошите навици, лошите храни, да се движи и ей такива.

Пълен булшит им казвам аз на твоите гурута! Аз съм спрял да пия, да пуша, да друсам и т.н. Извадил съм се от нормалната си социална среда, избягвам си старите приятели, щото знам в какво ще ме въвлекат. “Лоши” храни не ям от години. Такива вафли, чипсове, захарни напитки, банички - не съм помирисвал, вярваш ли ми? Ама уви и от пиле с ориз и пържоли с броколи се дебелее. Една и съща лъжа се повтаря - “премахни лошите храни” Хахахаха.. дейба и добродетелните храни....

Ти сам написа, че си засичал, като седнеш на маса с приятели, супер лесно чукаш 10к калории. Ами това ти е храната за 4 дена. Трява да гладуваш следващите 3 дни за да си в баланс. Ей тези лоши навици трява да премахнем, както и много други. Слагам и мен в числото защото и аз понякога го правя.

Точно така е, трябва да си премахна лошите навици, и аз се опитвам, но това не променя факта че като знам че съм изял 10К, трябва да ги изгладувам после. Поне разбирам защо се получава резултата, не “еми уж ям само полезни храни и тренирам, а пък дебелея”

Така, че ако следвам същия дух: Стига с тези теории и изследвания. Дайте да свалим малко килограми 😉

Ми хайде де!

А и с тва започнах - който не му се пише или приказва по темата, да прескочи. Затва малко се афектирах.

Мнението беше редактирано от Димо на 02.02.20 15:03.

Barberian

02.02.20
14:59

казано от Деян на 02.02.20, 14:49:

Барбериън, това което държа на снимката, вече е все по-рядко и по доста по-малко.

И аз пия. Все по- рядко, но пия. Работата ми с хора ме научи, да не съдя хората без да знам подробности за живота им. По същата причина избягвам и да давам директни съвети, особено на хора които не познавам.
Както каза Иван- всеки трява да си намери пътя. Аз мисля, че моят съм го намерил и просто споделям моите виждания.

02.02.20
15:04

казано от Barberian на 02.02.20, 14:59:

казано от Деян на 02.02.20, 14:49:

избягвам и да давам директни съвети, особено на хора които не познавам.

Еее, верно ли бе човек 🙂 Ка’жи чес’но 😄

То бива гьонсуратлък, ама ти си специален случай.

Мнението беше редактирано от Димо на 02.02.20 15:06.

Barberian

02.02.20
15:18

Ти си пример за тебе си. Бил качил 5 кила “щото жена ми не ми харесва лицето слабо” Ай стига с тея тъпотии бе човек. Ти си седиш от години скинифет, обаче ми обясняваш кое е правилното. И ме дразни че се изказваш сякаш си крайния капацитет и си открил мъдростта на света. Айде снимай се ейсега със ръка на сърцето и качи снимката и кажи че се харесваш и си доволен от себе си. И аз не се заяждам. Хубаво е че тренираш и че искаш да се подобриш.

99 килограма на 178 не е скинифат. Ако сляза на 80 както планувам ще се съглася. Отделно на това, това, че ти смяташ, че само големите мускули стоят добре под риза е твое виждане. Аз работя с риза всеки ден и се харесвам. Всеки си има вкусове. Аз от както съм тук, никога не съм имал таргет големи мускули. Написал съм го и в доклада си за месеца, че аз мускули нямам. Така че няма нужда от стриптийз. Нямам какво да показвам, НО СЕ ХАРЕСАМ В ОГЛЕДАЛОТО.

Barberian

02.02.20
15:24

Димо аз не съм те обиждал. Всеки тук пише и се изказва, но само към мен си така агресивен. Ще ти споделя нещо.
Когато се регистрирах тук, първо видях твоя дневник. Той както винаги беше пълен със спам и както винаги заглавието беше свързано със сваляне на килограми. Както ти написаха и други хора: 3 години четем, разсъждения, изследвания и анализи, но резултати не се виждат.
И да нападаш и да обиждаш, това е истината. Не искаш да приемеш фактите и включваш агресивната защитна реакция.

02.02.20
15:30

казано от Barberian на 02.02.20, 15:18:

99 килограма на 178 не е скинифат. Ако сляза на 80 както планувам ще се съглася.

Не можеш да направиш 16 кофи през минута? Значи нямаш мускули. Кво - кокала ли ти е едър или имаш оловни импланти та тежиш 100 кила щом и не си мазен според теб си?

Отделно на това, това, че ти смяташ, че само големите мускули стоят добре под риза е твое виждане.

Никъде ама никъде не съм казвал че само големите мускули седят добре, напротив - навсякъде и винаги казвам че не ми пука толчно колко ще съм мускулест ако мога да си върша ежедневните неща и да съм с нисък процент БФ. Тва само ми показва че или си демагог, или просто си ги пишеш нещата ейтака да има да напишеш нещо. Откъде ме издокара че смятам че само големите мускули седят добре...

Аз работя с риза всеки ден и се харесвам. Всеки си има вкусове.

Да, така е, и аз си казвам моите. Моята идея е да съм на нисък БФ и по плочки. Това е и идеята на бийчбодито - да се харесваш на плажа.

Написал съм го и в доклада си за месеца, че аз мускули нямам.

Еми именно де - нямаш мускули, а тежиш 90 кила, преди си тежал 95. Това ако не е скини-фат не знам.

Така че няма нужда от стриптийз. Нямам какво да показвам, НО СЕ ХАРЕСАМ В ОГЛЕДАЛОТО.

Супер е че се харесваш, дай Боже всекиму. Ама да ми обясняваш как да почна аз себе си да харесвам на базата на твоя опит как си се харесваш, при положение че аз не харесвам как си ти? Е, това вече не го разбирам.

02.02.20
15:32

Много ми дреме как ме харесва жена ми, що за чехльощина ХА ХА ХА. Все едно да ми пука какво си мислят колегите ми, съседите ми или някой тъпунгер - разбирач от форума.

02.02.20
15:32

Предлагам шъртлес чалъндж!

02.02.20
15:33

казано от Barberian на 02.02.20, 15:24:

3 години четем, разсъждения, изследвания и анализи, но резултати не се виждат.
И да нападаш и да обиждаш, това е истината. Не искаш да приемеш фактите и включваш агресивната защитна реакция.

Изобщо не си прав.

Barberian

02.02.20
15:43

казано от Brown Bomber на 02.02.20, 15:32:

Много ми дреме как ме харесва жена ми, що за чехльощина ХА ХА ХА. Все едно да ми пука какво си мислят колегите ми, съседите ми или някой тъпунгер - разбирач от форума.

Не ми пука какво мислят другите за мен, но определено ми пука как ме харесва жена ми. Тъй като лично на мен не ми пука, гледам поне да направя нейния кеф. Родила ми е две страхотни деца, грижи се за тях и за мен и го заслужава. За да ми се смеете още ще ви споделя, че дори се подстригвам както тя ме харесва 🙂 Дреме ми на шмайзера кой ме смята за чехъл.

02.02.20
15:46

Димо аз не съм те обиждал. Всеки тук пише и се изказва, но само към мен си така агресивен.

Чакай, чакай, и аз не съм те обиждал, казах че това, което правиш е гьонсуратлък. Постъпките ти коментирам.

Ще ти споделя нещо.
Когато се регистрирах тук, първо видях твоя дневник. Той както винаги беше пълен със спам и както винаги заглавието беше свързано със сваляне на килограми.

А ако се замислиш и си видиш и личните съобщения и какво сме си писали, ще се усетиш че аз бях да не кажа единствения, който ти обясняваше нещата (ок, доколкото и както аз си ги разбирам) и съм се държал нормално с теб. Повечето те обиждаха или ти се присмиваха, а ти обясняваше кви сме смотани ние българите че само тук така се отнасяме с теб, навсякъде другаде хората по форумите били толкова мили и отзивчиви.

Спам е било за теб, за мен е начин да си намеря отдушник и социална среда където да си обсъждам фитнес цели и идеи. Не мога явно да съм мрачен и загадъчен мъжкар като теб или някой друг и само по същество и мъдрости на място да ръся. С теб специално съм бил да не кажа най-търпелив. А аз по дефолт съм си търпелив. Но с теб ми е особено трудно.

Ще ти споделя нещо.
Както ти написаха и други хора: 3 години четем, разсъждения, изследвания и анализи, но резултати не се виждат.

Кои резултати не си видял бе колега. Колко пъти съм поствал снимки с преди и след? Ай специално за теб пак ги показвам.

Мнението беше редактирано от Димо на 02.02.20 15:47.

02.02.20
15:47

казано от nervak на 02.02.20, 15:33:

3 години четем, разсъждения, изследвания и анализи, но резултати не се виждат.

Изобщо не си прав.

А! Тенкю!

02.02.20
15:49

казано от Barberian на 02.02.20, 15:43:

Не ми пука какво мислят другите за мен, но определено ми пука как ме харесва жена ми. Тъй като лично на мен не ми пука, гледам поне да направя нейния кеф. Родила ми е две страхотни деца, грижи се за тях и за мен и го заслужава. За да ми се смеете още ще ви споделя, че дори се подстригвам както тя ме харесва 🙂 Дреме ми на шмайзера кой ме смята за чехъл.

Обяснително постче, целящо обществено одобрение и лайк.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 02.02.20 15:50.

Barberian

02.02.20
15:55

казано от Димо на 02.02.20, 15:46:

Димо аз не съм те обиждал. Всеки тук пише и се изказва, но само към мен си така агресивен.

Чакай, чакай, и аз не съм те обиждал, казах че това, което правиш е гьонсуратлък. Постъпките ти коментирам.

Ще ти споделя нещо.
Когато се регистрирах тук, първо видях твоя дневник. Той както винаги беше пълен със спам и както винаги заглавието беше свързано със сваляне на килограми.

А ако се замислиш и си видиш и личните съобщения и какво сме си писали, ще се усетиш че аз бях да не кажа единствения, който ти обясняваше нещата (ок, доколкото и както аз си ги разбирам) и съм се държал нормално с теб. Повечето те обиждаха или ти се присмиваха, а ти обясняваше кви сме смотани ние българите че само тук така се отнасяме с теб, навсякъде другаде хората по форумите били толкова мили и отзивчиви.

Спам е било за теб, за мен е начин да си намеря отдушник и социална среда където да си обсъждам фитнес цели и идеи. Не мога явно да съм мрачен и загадъчен мъжкар като теб или някой друг и само по същество и мъдрости на място да ръся. С теб специално съм бил да не кажа най-търпелив. А аз по дефолт съм си търпелив. Но с теб ми е особено трудно.

Ще ти споделя нещо.
Както ти написаха и други хора: 3 години четем, разсъждения, изследвания и анализи, но резултати не се виждат.

Кои резултати не си видял бе колега. Колко пъти съм поствал снимки с преди и след? Ай специално за теб пак ги показвам.

Имам много лош навик да споделяш лични комуникации без да питаш другата страна дали е ок. Скоро подели и за Витан и други какво са ти споделяли в лични съобщения, как стояли гладни и тн Може пък те да не са съгласни целия форум да знае това. Не съм ти обсъждал нито телосложението, нито силовите постижения, нито каквото и да било.
Да, даваше ми съвети, но бързо се усетих, че не помагат 🙂
Ако ти свалиш до нисък процент мазнини ще изглеждаш в пъти по- добре от мен !!! Изобщо не се притеснявам да го призная, нито искам да си ги мерим.  Като казвам резултати имам предвид: Колко време остана на 87 килограма ?
Както написах по- горе, всеки може с глад да свали. Ко прайм после? Задържаме ли килограмите ако не сме си променили начина на живот ?
Аз се си бия камшика 🙂 Хубава неделя на всиоки 🙂

Мнението беше редактирано от Barberian на 02.02.20 15:56.

казано от Barberian на 02.02.20, 15:43:

Бе я вземи се стегни и като истински мъж я приравни с произволен форумен тъпунгер! Вместо да й шибнеш два и да я поставиш на място, ти мнението й зачиташ. #sasipahagotoapatriarhat

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 02.02.20 16:00.

RR

02.02.20
16:00

Модерация: Моля, внимавайте с изказите от този тип.

Мнението беше редактирано от Тихомир Велев на 02.02.20 18:33.

02.02.20
16:01

казано от Т. Тодорова на 02.02.20, 15:56:

Бе я вземи се стегни и като истински мъж я постави на едно място с произволен форумен тъпунгер! Вместо да й шибнеш два и да я поставиш на място, ти мнението й зачиташ. #sasipahagotoapatriarhat

Да зачитам мнението на жена ми, не значи да се подстригвам както и харесва. Има много безхарактерни същества.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1