Коронавирус в България

Прескочи до:

24.10.21
21:33

Ай ай ай 🍺
М/у другото, знаете ли как се излиза от лабиринт, ама още като ви бутнат следва да започнете 😉

24.10.21
21:38

казано от Bart Simpson на 24.10.21, 21:29:

Боби, никой, ама никой не се съмнява в знанията ти, но има хора, които не ги приемат за свои.

Ама да бе, Васко, страшно добре те разбирам! Няма как да приемеш нечии знания за свои, ако не ги притежаваш. И на мен ми се иска да знаех колкото Дейвид Юлиюс или Ардем Патапутайн приемерно, ама не знам,

Не казвай, че науката има една страна, ти нали си ок и в сигурни ръце, остави ни нас, ние ще си берем гайлето.

Не, не си берете сами гайлето. Вие сте развъдници за нови варианти на вируса, които могат да прескочат изградения от ваксините имунитет и да застрашат пряко мен и децата ми. Ти с войнстващото си невежество ми създаваш рискове, съизмерими с това, ако караш пиян. Ти създаваш рискове за моето здраве. Не знам как по-ясно да ти го кажа.

То и Мъск направи наука, ама сега тр да плащаш за всяко приложение в кола на изплащане за 30 години, нали?

Не, Мъск не прави наука. Мъск прави бизнес.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 24.10.21 22:22.

24.10.21
21:38

То това е проблема, че такива като Боби не ги слушате :) Но и не знам точно на какво се базира мнението ви . Това е просто абсурд. :) Здраве да е ..

24.10.21
21:39

казано от Boby_ на 24.10.21, 21:30:

казано от doni dimitrov на 24.10.21, 21:25:

казано от Boby_ на 24.10.21, 21:11:

казано от Bart Simpson на 24.10.21, 20:54:

Боби, ман, аз все още имам избор, ти -не.

И какъв точно избор имаш? :D Този избор отдавна е направен вместо теб. Плъх в лабиринт.

За мен пък ти си плъх...

Дони, нали знаеш какво е контролна група в един експеримент? :) Ако обясня и с една дума повече защо точно ти си плъхът в случая, ще е обида към интелекта ти.

Въобще не ми пука за интелекта ми.
Прекаляваш и да надменен си.
По принцип избягвам да си правя заключения за хора само от писаниците им тук.
На всяка манджа меродия си човек,все знаеш всичко по абсолютно всички теми.
Айде и малка авторефлексия.
Ако не са те научили ,мога все още..

24.10.21
21:41

казано от doni dimitrov на 24.10.21, 21:39:

И какъв точно избор имаш? :D Този избор отдавна е направен вместо теб. Плъх в лабиринт.

За мен пък ти си плъх...

Дони, нали знаеш какво е контролна група в един експеримент? :) Ако обясня и с една дума повече защо точно ти си плъхът в случая, ще е обида към интелекта ти.

То Дони знаеш ли какъв е проблема. Може и да изглежда надменен, обаче е прав ..

24.10.21
21:43

За мен пък ти си плъх...

Тук на ad hominem избиваш. Сигурен съм, че има какво да науча от теб. Само че не е в тази област.

24.10.21
21:45

За кое е прав?
Ай сиктир от специалисти.
Всеки е свободен да си прави избора.
Или само за цигани ,педераси,джендъри ,транс и не знам си още какви важи избора..

24.10.21
21:48

казано от doni dimitrov на 24.10.21, 21:45:

За кое е прав?
Или само за цигани ,педераси,джендъри ,транс и не знам си още какви важи избора..

Абе да, обаче ние за толкова неща не си правим избора , а за нещо толкова важно се настройваме. Ако беше така би следвало досега да сме измели, хората които ни се подиграват и са превърнали държавата ни в ООД, обаче миналата седмица платените хора на Възраждане и Атака нападнаха ли служебния министър на образованието. Ами да, въпреки че той има най малко вина за цялата работа. Та ето това са свободните избори.

Отностно другите неща и ковида, явно ще трябва да ги разбираме по трудния начин и ако сега момента не е толкова тежък, това няма да е така след време.

24.10.21
21:49

казано от doni dimitrov на 24.10.21, 21:45:

За кое е прав?

Свободен си да си правиш избора тогава и само тогава, когато той не застрашава правата (а в случая живота и здравето) на хората около теб. Като да караш пиян например.
Нямаш тази свобода, която си мислиш.

24.10.21
21:51

казано от Boby_ на 24.10.21, 21:43:

За мен пък ти си плъх...

Тук на ad hominem избиваш. Сигурен съм, че има какво да науча от теб. Само че не е в тази област.

Въобще не те уча на каквото и да било.
Всеки е свободен сам да избира..
Ба човек добре ,че не си ми сват.
Веднага ще станем на кълбета:)

24.10.21
21:54

Боби, пич, дълги години гради респект у мен и днес му еба мамата.
Седи си на сигурно у Португалия.

24.10.21
21:58

Абе всеки има своите аргументи. Аз и жената, както съм упоменавал, сме ваксинирани. Приехме, че риска ако се разболеем неваксинирани, е по-голям. Вярвам и аз в тезата че повече ваксинирани значи по-малко починали и болни. Обаче от друга страна, някой който го е изкарал и е ок или пък не го е, но счита себе си за “избран” , защо ще следва да се притеснява, че щяли да умрат 1000 души. Особено в първия случай, в неговата глава, шанса пак да се зарази и да е фатално е почти нула, т.е. ок ще е дори и при ново заразяване, но ако си бие ваксина, може точно дой да е пък този 1 на 10 000 или колкото там е, за който да е фатално. И защо тогава да си биел ваксина.....да спасял 10, 50 или 100 000 души. Не му се рискува.
Та това им е аргумента и ги разбирам.

Не разбирам обаче следното. Нали и ваксинирани могат да са носители. Ако е така, вирусът ще продължи да циркулира между тях и просто по-малко ще се разболяват, заради ваксинацията. Обаче ако накой въпреки ваксинация е податлив при заразяване да се разболее тежко, какво значение има, дали ще го е заразил ваксиниран или неваксиниран носител. Явно е нещо там с мутацията, която Боби коментира. Не съм наясно. Също така не знам, дали и бройката на тези, които са ваксинирани и заразени пада, т.е. васкинирани леко полеко да не могат и да са сериозни носители, защото не могат да имат висок вирусен товар. И така като вируса не може сериозно да се развие в тях намалява и броя на новозаразените.
Пф, и аз да изразя мнение защо и как 😎

24.10.21
21:58

Трябва да има и такива хора като Боби :) ... Ако не му пукаше щеше да си трае и да слага лайкове. За какво му е да влиза в такива спорове, няма причина, освен ако не иска да помогне или да даде повече информация.

24.10.21
22:04

УНИЦЕФ приветства успешното завършване на ваксиниране срещу COVID-19 в Бутан за 90% от населението.

Изпреварили са дори Израел, но там ортодоксалните наброяват 11% от населението, което ще рече, че дори теоретично няма как да минат 90%.

24.10.21
22:07

казано от Dydo на 24.10.21, 21:58:

Абе всеки има своите аргументи.

Не, Дидо, не всички аргументи са равни. При вас в съдебната зала може и да е така, но не и в науката.

24.10.21
22:10

казано от kaloyan на 24.10.21, 21:58:

Трябва да има и такива хора като Боби :) ... Ако не му пукаше щеше да си трае и да слага лайкове. За какво му е да влиза в такива спорове, няма причина, освен ако не иска да помогне или да даде повече информация.

Единствената причина да се изказвам е, че съм дълбоко огорчен и разочарован от това, което става в България. Изобщо не ми се влиза в пререкания.

Тоя форум беше за трениране уж.
Ся стана за наука и тъпотии.

Заеби !

24.10.21
22:20

Ух...как ми става хубаво.
Загубени респекти...наука...мъка.

24.10.21
22:21

Чета новите ограничения в Германия и по-конкретно забраната за влизане в търговски обект на неваксинирани, дори ако представят отрицателен PCR тест.
Нощта на дългите ножове и кристалната нощ ми се струват като ученически вечеринки пред нощта на дългите спринцовки.

Съдба, а ако преди само две години бях инвестирал в акции на Модерна, сега щях да реализирам скромните 1500% печалба.

24.10.21
22:23

О колко тъжно за Германия.
Шсе ваксинирате....страшно е...лошо е...против вярата...душата...сърцето...алаха...и квот още се сетите... ма иглата е по-голяма.

Мнението беше редактирано от nervak на 24.10.21 22:25.

24.10.21
22:28

казано от Boby_ на 24.10.21, 22:07:

При вас в съдебната зала може и да е така, но не и в науката.

Не искам да говоря, че ще си още по-огорчен 😂 В правото няма как аргументите да са равни. Все на единият са по-силни и са на страната на закона или поне по-близо. Обаче нерядко печели този с по-слабите аргументи или даже кажи речи без никакви, но е поради други неща, които всички знаем 🤨
То ако само в съда бе така.

Но тук дори може да не говорим за наука и аргументи. Може да си компетентен и наясно, че ваксинирането е от полза в глобален мащаб и пак да не щеш, просто защото не искаш ти лично да рискуваш за себе си, макар шанса да е 0.01 %, да имаш негативи от ваксината. Казваш си: аз съм и ще съм ок, за чий ми е да се рискувам дори супер минимално за някакви, пък дори 1000 или 100 000 души да не умрели. Ами щом така им е писано, това се нарича естествен подбор. Такава им е съдбата, така си става от само себе си и без външна намеса или влияние. Защо някой да ме задължава да спасявам други.

gggddd

24.10.21
22:33

казано от nervak на 24.10.21, 22:23:

Шсе ваксинирате....страшно е...лошо е...против вярата...душата...сърцето...алаха...и квот още се сетите... ма иглата е по-голяма.

Аха, на хартия. Като останалите.

Науката е безмилостна.

24.10.21
22:34

казано от Gogo на 24.10.21, 22:33:

Аха, на хартия. Като останалите.

Най се кефя на тарикати.

gggddd

24.10.21
22:36

Нали. Поне съм искрен. Щели сме да се ваксинираме. :)) Ако стане толкоз невъзможно да се живее нормално без сертификат, ще си купя като останалите. За ко бачкаме, ако не можем един сертификат да си купим.

п.с.: ей го ся, вече сертификат ти дават не при пълна доза фгъзягата, а само главичката. И как ще е безопасен за обществото тоя, като ще получи зелен сертификат на първа игла веднага и ще ходи дето си иска?

Мнението беше редактирано от gggddd на 24.10.21 22:38.

24.10.21
22:40

казано от Dydo на 24.10.21, 22:28:

казано от Boby_ на 24.10.21, 22:07:

При вас в съдебната зала може и да е така, но не и в науката.

Не искам да говоря, че ще си още по-огорчен 😂 В правото няма как аргументите да са равни. Все на единият са по-силни и са на страната на закона или поне по-близо. Обаче нерядко печели този с по-слабите аргументи или даже кажи речи без никакви, но е поради други неща, които всички знаем 🤨
То ако само в съда бе така.

Но тук дори може да не говорим за наука и аргументи. Може да си компетентен и наясно, че ваксинирането е от полза в глобален мащаб и пак да не щеш, просто защото не искаш ти лично да рискуваш за себе си, макар шанса да е 0.01 %, да имаш негативи от ваксината. Казваш си: аз съм и ще съм ок, за чий ми е да се рискувам дори супер минимално за някакви, пък дори 1000 или 100 000 души да не умрели. Ами щом така им е писано, това се нарича естествен подбор. Такава им е съдбата, така си става от само себе си и без външна намеса или влияние. Защо някой да ме задължава да спасявам други.

Риск от ваксините има - би било безотговорно да го отрека. Има риск от неврологични усложнения, от миокардити, от тромбози, от почти задължителните грипоподобни симптоми.
Тук помага обаче това да умееш да работиш с вероятности - сигурно вече звуча като грамофонна плоча, но има нещо, което се нарича съотношение полза/риск. В случая с COVID-19 дори индивидуалният риск при заболяването е по-голям от този от коя да е от четирите ваксини (руските ги изключвам - вероятно важи и за тях, но няма достатъчно данни).

Тук вече мисля, че е време да си догледам Формула 1 и да ви оставвя да си говорите колко съм арогантен, некомпетентен и надут. Не планирам да ви преча повече на мърнкането за мерките.

П. П. Кацаров е некомпетентен и мерките не са нито навременни, нито адекватни - не знам дали това помага по някакъв начин. :)

24.10.21
22:43

казано от Gogo на 24.10.21, 22:36:

п.с.: ей го ся, вече сертификат ти дават не при пълна доза фгъзягата, а само главичката. И как ще е безопасен за обществото тоя, като ще получи зелен сертификат на първа игла веднага и ще ходи дето си иска?

Както каза бившия здравен министър от ГЕРБ-пълно малоумие. Не само, че не му е завършен курса и реално не отговаря за сертификат, ще си заразява наред, ама и самият той в повечето случаи ще е с мнение, че е защитен и ще се вре навсякъде без да му пука 😂

24.10.21
22:45

О колко тъжно за Германия.

“Шсе ваксинирате...”

Остава чуденката, дали роди тази гениална мисъл след втората игла или след втората ракия.
На големия хуманист и борец за световно здраве и дълголетие Нервака, пожелавам от сърце да се прероди в гей! 😁

24.10.21
22:47

Черен.

24.10.21
22:49

В името на науката:

24.10.21
22:50

казано от Brown Bomber на 24.10.21, 22:21:

Съдба, а ако преди само две години бях инвестирал в акции на Модерна, сега щях да реализирам скромните 1500% печалба.

Аз имам един приятел от тези среди който инвестира около 60 хиляди евро и сега излезе с около 1милион  печалба от модерна или да са по-малко не съм сигурен.Това го има постоянно и който е мислил и е имал пари, съвсем спокойно може да участвав тези игри които ги има от 100 години и няма нищо ново там.

24.10.21
22:50

В името на науката:

24.10.21
22:55

Абе донякъде мога да работя с вероятности, но и емоциите, и поведението не зависят чак толкова от осъзнаването на вероятности. Какво толкова ще промени осъзнаването, че понеже има нова вълна шансът на умра в следващите 2 месеца е паднал от 1:1500 на 1:1000 ако не съм ваксиниран и на 1:1400 ако съм ваксиниран?

24.10.21
22:57

Ми Боби съм му опасен.

24.10.21
22:57

казано от Bart Simpson на 24.10.21, 22:49:

В името на науката:

Това са хората, не е науката. Хора като теб, които вярват в идеологии и религии, вместо да се осланят на здравия разум и фактите.

Мнението беше редактирано от Петко К на 24.10.21 22:58.

24.10.21
22:58

А, а науката не е от хоррата, тя по маймуните ходи.

24.10.21
22:58

Искрено се забавлям.
Черен,зелен ...гладам отбирате от педерасти.
Кандилото,библията и вярата в задника и....иглата ви чака))).

24.10.21
23:02

Груб сиирджия без теза и вяра.

24.10.21
23:03

Тази тема е хубаво от сайта да я съхранят като пример. Не че няма и такива по фейсбук. Гледам и не вярвам на ушите си :):)

24.10.21
23:03

Не искам да говоря, че ще си още по-огорчен 😂 В правото няма как аргументите да са равни.

Едно въпросче. Може ли да стана съдия (или поне адвокат)? Да решавам дела и давам акъл по делата, след като нямам юридическо образование? Нали имам право на мнение? Имам права! Искам да стана твой колега. И да казвам на хората кое как да бъде, ама без да завършвам право. Защо не? Щом Сульо и Пульо разбират от медицина, що пък аз да не разбирам от право?

... и пак да не щеш, просто защото не искаш ти лично да рискуваш за себе си, макар шанса да е 0.01 %, да имаш негативи от ваксината. Казваш си: аз съм и ще съм ок, за чий ми е да се рискувам дори супер минимално за някакви, пък дори 1000 или 100 000 души да не умрели. Ами щом така им е писано, това се нарича естествен подбор. Такава им е съдбата, така си става от само себе си и без външна намеса или влияние. Защо някой да ме задължава да спасявам други.

Отново “гениалната” мантра за вкарването в тялото на ”неизвестно вещество”.

А АЛКОХОЛЪТ И ЦИГАРИТЕ? ТЕ ИЗВЕСТНИ ВЕЩЕСТВА ЛИ СА? ИЛИ СА НЕИЗВЕСТНИ ЗА ВСЕКИ ОТ ВАС? Ваксината много вредна и свръхопасна. Обаче алкохолът и никотинът са балсам и еликсир за тялото! Действат лечебно. Нъл тъй? Не се знаели дългосрочните вреди от ваксините. А за алкохола и цигарите също не се знаят???

И никой никога не е слушал за тях? Не се знае за умрелите от чернодробно увреждане? За умрелите от рак на белите дробове никой никога не е чел и слушал? И понеже не знаете,че са вредни след години, дългосрочно, упорито продължавате да пушите и пиете? От незнание го правите, нъл тъй? То ваксините 100 пъти по-опасни, отровни и вредни от алкохола и цигарите! Никотин и спиртосване всеки божи ден може, ваксина не!!!

Мнението беше редактирано от Миро на 24.10.21 23:10.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1