ॐ Дзен на интервали ॐ

Старите дневници заминаха по архивите по разни съображения. Починах си, наспах се, навъргалях се, особено вчера, вкарах някои неща в ред, с други тепърва се захващам и тъй. Животът е прекрасен, слънце пече ежедневно, куче копае дупки и разбива ограда, котка руши сън и покъщнина - пролетна идилия.

14/02/2022

- кафе с мляко
- домашен “дюнер” от кръгъл лаваш, две бъркани яйца, домашен хумус, малко овче сирене и огромно количество зелена салата
- оризовка с масло и сладко от боровинки
- патешко магре, зелена салата с лимон, зехтин и чесън, 1/2 багета с масло и подправки; червено вино

Движение:
Много ходене, прибрах се от центъра до нас пеша - хем не е кой знае какво като разстояние (13к крачки), хем се разглобих. Ама аз си и напазарувах от супермаркетите по Пещерско, за да има какво да си нося с мен. 🙃 Бива за разходка в свободен ден, само да имаше маршрут, различен от този по булеварда - въздухът е леш.

15/02/2022

- кафе с мляко
- количество някакво кисело мляко, много вкусно
- хумус, суджук, филия “бонус”
- пилешко от бут, без кожа, в тигана със зехтин, босилек, чесън, кладница и сушени доматки; зелена салата с лимон, зехтин и чесън

Цял ден се въргалях и се опитвах да гледам The Witcher, но въпреки всичките ми усилия, на всеки епизод съм 🤷🏻‍♀️. Като се отчаях, оправих къщата набързо, малко маски на косата и физиономията, и докато изпръхвах след банята, дадох още един шанс на сериала - незаслужено. Така или иначе, голям кеф е да си остане сам човек вкъщи, да затвори котката на друг етаж и да си прави квото си иска. 😄

Темата беше редактирана от Т. Тодорова на 16.02.22 21:23.

16/02/2022

-  кафе с мляко
- 3 оризовки с хумус
- опитване на 18 неща в рамките на 20 минути - лъжица боб с прасе, няколко ореха, няколко фъстъка, една фурма, лъжица плънка от пълнена чушка, облизване на шпатулки и бъркалки от фъстъчен и сусамов тахан... супер комбо
- ред черен шоколад с чили
- фъстъчено с мед (този път мисля, че успях да направя най-вкусното и неповторимо фъстъчено масло евър)
- репички, чесън, сладък картоф, черита, гъби - изпечени с мащерка, зехтин, лимон и малко бяло вино; пилешко на тиган - с масло и див чесън;

Движение:
Разходка и целодневно висене на крак - готвене, мелене на тахани, ей такива; ходещи напади с 12-ката, сменяйки ръцете на всяка крачка - общо стотина, с много зор, не знам що така. Чета тук, че и на най-коравите им е по-кофти след ковид (дори не ми беше хрумнало, че може да има някакви последствия за мен), но не ми се иска да легна на тая кълка и да се заоправдавам, щото е също толкова вероятно михлюзът в мен да взима превес и да прилага хватки, за да остане завинаги на първа линия. 🙃

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 16.02.22 23:33.

17/02/2022

- кафе с мляко
- две палачинки колкото длан - от овес, кисело мляко, яйца и протеин + фъстъчено масло и сладко от боровинки
- мазни сухари от лекси, към 80г
- малко от снощното пилешко, една лъжица миш-маш
- попаднах на едно страхотно прясно мляко и не можах да се сдържа - топъл, мазен, плътен шоколад си направих от него и две лъжици сурово какао
- прасешко шишче с чушка и лук, зелена салата с кълнове, с лимон и зехтин, и чесън
- 2.5л вода и чай
- ибупром синус, миене на нос с каничката - тая сага явно няма да има край
- ц, цинк, д3, магнезий със сока от половин лимон, селен

Движение:
- крачки: не повече от 5000
- с лоста: зерчер, обръщане, раменна и гребане - всичко с 20кг, освен гребането с 12кг; по 10 двойки, през 10 секунди; ши покна

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 17.02.22 15:36.

18/02/2022

Тотал щета днес. Цял ден имахме гости и цял ден ядох захар, много захар. 🙄

Без тренировка, за вечеря омлет и гоояма салата със стандартния ми дресинг, много ми допада.

Цинк, Ц, селен, Д3, магнезий.

Сега лягам за един час, котаракът е съсипан след тормоза от двегодишния ни гостенин, не мога да го събудя дори. 😅 Ама и аз съм така.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 18.02.22 17:18.

19/02/2022

- кафе с мляко
- марулена салата, страхотно краве сирене и едно рохко яйце
- няколко бисквити с шоколадов пълнеж
- език в масло, бири

Тренировка, през 10 секунди, с някакви почивки между различните движения, че съм прасе и ми е трудно:

12х2 тяга @50кг
12х2 лег @25кг (ужасно ме блъсна в ставите, представа нямам защо)
12х2 руски суинг @16кг (през 5 секунди)
12х2 обръщане @25кг

Преди това разходка около час

20/02/2022

Голямо страдание след бирите, а не бяха някакви количества - и двамата с К. вчера направихме целодневна реанимация, с единствено движение - разхока.

- кафе с мляко
- хумус със сушени домати, хляб с маслини от някаква фенси-шменси пекарна; хумусът перфееектен, ама трябва да му сметна следващия път макросите, че перфектен става като го наблъскам с мазньоч.. :)
- 1/2 шоколад
- дроб на тиган, салата

Забравих да си пия скромните добавчици.

21/02/2022

През 10 секунди:
10х2 зерчер @25кг
10х2 раменна преса @25кг
10х2 руски суинг @16кг (през 5 секунди)
10х2 силово гребане @16кг (2л + 2д = 2)

Скромна разтяжка

- кафе с мляко
- бъркани яйца, хумус, зелена салата, зехтин, лимон, семки
- сок от цвекло, морков и ябълка
- свински стек, голяма зелена салата със семки
- цинк, ц, магнезий, д3, селен

Любимото място на котарака, въпреки  че навсякъде има легълца, хралупи, одеалца и т.н. - кашон с възглавница, на слънчево петно. И като гледам снимката, се сещам да се похваля, че скоро ще си имаме настилки и боя и на първия етаж 🤗, и ще се приключи с кочината. Йеййй...

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 21.02.22 10:03.

22/02/2022

- кафе
- тренировка
- варени кокоши и пъдоъдъчи яйца, от якото сирене, сок от цвекло, ябълка и морков
- после рожден ден на маман - пак ги дипли някакви свински мръвки със сметани, торти.. ще взема и за там зелена салата, че не е ясно ще се сети ли някой :Д
- водичка, чай

Тренировката - загрявката на Вик 2 пъти с 12-ката, клек и лег в интервал, с 25кг, по 12 двойки, разтягане десетина минути;

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 22.02.22 11:16.

23/02/2022

- кафе с мляко
- миди, зелена салата, лаваш, хумус, маслини
- мини плодова салата с малко фъстъчено масло
- яйца, зеленчуци, хумус, маслини, костен бульон
- вода, чай - над 2л
- цинк, магнезий, д3, селен

Тренировка:
* Загрявката на Вик х2 @12кг
* През 10 секунди:
12х2 тяга @50кг
12х2 обръщане @25кг
12х2 суинг @20кг
* разтяг + допълнително мобилности следобед, около 20 минути

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 23.02.22 12:19.

24/02/2022

- кафе с мляко
- салати с ядки и омлет със сирене, и пак салата

х3 с 12-ката, като третият беше малко излишен, ама… 🤷🏻‍♀️

30 суинга
20 редуващи отпади с подаване под опорния крак
30 суинга
10х мелница (л/д)
10 В-ъпс
10 странични крънчове на земя (пръсти към глезени)

Към 45 мин с Шива Рей

24.02.22
13:59

Харесва ми избора ти на йога. 🙂
От всичките негодни показвачи в ютуб, това е една от малкото, които показват нещо смислено.
Преди години ми беше любима. Не знам сега какво прави, но се надявам само да е подобрила това което показваше.

Мнението беше редактирано от Margi на 24.02.22 14:00.

25/02/2022

- кафе с мляко
- кюфтета, салата
- някой плод
- пиле с кладница и печурки, зелена салата с орехи

Тренировка:
През 10 секунди:
12х2 зерчер @25кг
12х2 раменна преса @25кг
12х2 суинг @20кг
12х2 силово гребане @12кг (2л + 2д = 2)

Единички с препоръчаните килограми са ми твърде лежерни (което е учудващо, предвид застоя), с по-големи килограми обаче не ми се работи, тройките са ми ту мъч на корасона, та затова - двойки, най са ми добре за момента.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 25.02.22 10:53.

25.02.22
12:59

Земи оправи таз кащЯ отсреща,че ти разваля гледката.
Една въшна изолация стига.

Те ограда не щат, ти за изолации говориш... :)

25.02.22
17:22

Поне (май) не гледат някакви животни, превърнали се в смрадливи затворници...
Ние с такива дебили се борим, ама без успех засега.
Също така, ако някой иска да осинови кучето им (на 50см синджир цял живот), може да ми пише лс за координати, но да има предвид,че ще се сблъска с шокираща и непоправима простотия от другата страна.

П.С. За тва не купувам домати и сирене от “сладки еко бабички” по селските пътища. Поколение психопати.

Гледат колошки някакви, дето отнасят шутове и псувни на майка. А, и дъщеря им си хвърля котешките поколения тука от едно друго село…
- Кастрирай ги тия, котки, че много е тъжно така и ала бала
- Ми то му са иска на хайвана, мааа… 😀

Най-яка ми е историята за вързаното им на слънце куче, дето като чуло, че чичото не го иска и ще го дава, разбрало всичко, депресирало се за час, изкопало си дупка и умряло там от мъка, вместо от топлинен удар, както би направило едно по-тъпо куче, дето не би доловило презрението в думите на господаря си. 🤦🏻‍♀️

Не мога да ги съдя прекалено, хора от друго поколение са, съвсем друг живот са живяли, с други тревоги и приоритети, с начално образование, бедни и тъй натам, ама не мога и да ги приема, та просто избягвам да си контактувам особено. Не конкретно съседите, ми всички от тоя бичим.

Кучето е обречено с такива хора и съжалявам, че си свидетел на тъжната му история. Може да подадеш сигнал до БАБХ, скоро иззеха едно пребито питче в резултат на такъв.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 25.02.22 17:43.

26/02/2022

- кафе с мляко
- правих палачинки за свеки - едно яйце, малко кисело мляко, овесени ядки и растителен протеин, и масло - станаха 3 малки, изядох 1
- пиле с корнфлейкс във фурната, голяма зелена салата с орехи
- печени зеленчуци с патешка мас, кокоши и пъдпъдъчи яйца

Тренировка:

През 10 секунди:
12х2 тяга @50кг
12х2 лег @25кг
12х2 суинг @20кг
няколко х 2 хоризонтални набирания, колкото подхода станат, че там е на умиране работата :)
———-
Иначе яко - както си седиш и си правиш айляшките неща, изведнъж се оказва, че трябва да се притесняваш че някакъв неприятен психопат си развява патологиите на 200км от страната ти. 🤷🏻‍♀️

27/02/2022

- кафе с мляко
- 2 лъжици мусака
- бяло вино, варени яйца, после един голям wrap от лаваш, зелении и малко домашна майонеза

Без тренировка

28/02/2022

Пак без тренировка, с целодневно обикаляне, през повечето време с 6-7кг през рамо.

- кафе с мляко
- към 15:00 за първи път ядох - някакъв сандвич с пуешко
- голямо дюнероподобно от лаваш, зелении, домашна майонеза, сьомга

Ходих до София, за да си оправя служебните неща и още със слизането на Експото, макар тъпото място на спирката и кишавото време, веднага грейнах. Много си го обичам тоя град и се надявам да имам занапред повече възможност да минавам и оставам. ❤️

Запознах се с колегите, с офиса, главното айти, към което ще трябва да се обръщам често, се оказа бестито на едно бивше гадже и щях да припадна на място там. 🙈

Иначе вечерта не спах изобщо и като се доскапах до ранния следобед... три пъти платих билет за метрото, три пъти го изпуках и чак на четвъртия успях да мина. Маркирам билета - не се отваря, маркирам пак - използван бил... Накрая се светнах, че маркирам на правилното място, но се опитвам да мина през грешния турникет. 😄 Анимационен герой и половина.

После отивам на централната автогара, излизам от подлеза на метрото, стоя и гледам, и не разбирам къде съм - изглежда не така, както трябва. 10 минути зяпах и се чудих дали наистина не съм откачила, докато осъзнах, че съм излязла от съседния ръкав и съм на Сердика, а не на 50м вдясно, където трябваше. И едно момче си излезе от офиса да ме пита може ли да ми е полезен, че съм изглеждала като да имам нужда от насоки. Не думай. 😄

Кога започна да ми се отразява така едно просто неспане... Преди като безсмъртна бях. 🤷🏻‍♀️

01/03/2022

- кафе с мляко
- риба, салата, орехи
- някой плод
- домашна пица

През 10 секунди:
10х2 зерчер @25кг
10х2 раменна @25кг
10х2 суинг @20кг
10х2 силово гребане @16кг (2л + 2д = 2)

Имахме днес да свършим една много важна работа, но нотариусът, след като ни мота 10 дни с подготовката, днес ни върза тенекия - обади се, че рязко се разболял. След цялата комуникация с него, по-съм склонна да вярвам, че просто не е подготвил текстовете навреме за срещата. Така да не обичам помиярски истории...
Цяла сутрин звъня на нотариуси и цяла сутрин или ми отказват домашно посещение, или ми дават най-ранна дата за средата на месеца, което е тотално безполезно.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 01.03.22 12:56.

02/03/2022

- две кафета с мляко
- зелена салата с орехи и синьо сирене
- сок от ябълка и магданоз
- сок от цвекло, ябълка и морков;
- шакшука за вечеря, препечена филия “бонус”
- цинк, магнезий, д3, селен, б комплекс

Тренировка:
През 10 секунди:
12х2 тяга @50кг
12х2 суинг @20кг
12х2 лег @25кг
12х2 хоризонтално набиране

Следобедна йога, не знам колко още, но колкото ми е кеф.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 02.03.22 10:15.

03/03/2022

- кафе с мляко
- мешана скара у нашите, салата и малко хляб с маслини
- ред шоколад
- салата от на Метро големите пакети с марули, с орехи, маслини, зехтин, лимон; кокоши и пъдпъдъчи яйца
- малък ром за лека нощ :)

Без тренировка, поспах, попих кафе на спокойствие и отидох да се видя с нашите.

- цинк, магнезий, д3, селен, б комплекс
- вода, чай - към 2л

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 03.03.22 16:03.

04/03/2022

Тръстъри правих с лоста без да броя, няколко серии до откат. Нищо не се е променило с т’ва движение, излезе ми джигерът. :D

- кафе с мляко
- яйца, сирене, кисели краставички
- печено пиле, зелена салата, конопено семе
- лаваш с печени зеленчуци, кълнове някакви и сметанено-лимонов дресинг

05/03/2022

- кафе с мляко
- две кокоши и три пъдпъдъчи яйца, 3 оризовки, песто, домат
- хапка от принцеса с кашкавал + още хапка само кашкавал
- прасешки гърди на фурна, стотина грама, горчица, две оризовки
- зелена салата, кълнове, ябълка, орехи, дресинг от лимон, зехтин; авокадо, лаваш, пъдпъдъчи яйца
- чай и вода - към литър и половина-два

Бях се амбицирала да спя, докато ми писне, но белобузестият навлек реши друго и ми пръсна мозъка с каквото намери - ластици за коса, запалки, стотинки, ключове, шишенце с цинк, сезалена мишка, етерично масло и тропот като от цяло стадо биволи.

Обикаляхме напред-назад да свършим малко работа, ходихме да си купим и фризер. Най-накрая си намерих човек, който да ми доставя читава храна за зверовете и трябваше да има и къде да я тъпча.

Тренировка:
3х загрявката на Вик @12кг
45 минути с Шива Рей

В Капана 😍:

06/03/2022

- кафе с мляко
- още едно кафе с мляко, две бисквити
- повръщане до откат, втрисане, температура, два часа сън и всичко обратно към нормалното
- кюфте, салата от домати и червен лук, лаваш
- един-два реда шоколад
———-

Утре първи ден на новото място, днес се занимавах със сетъпи и подготовки. Изключително се радвам, че реших да сменя компанията - доста по-голямо предизвикателство ще да е това, а и с перспектива, в друга среда и със съвсем други условия. Да не се пренадъхвам, де, че всичко може да се окаже и случи, ама за начало - йей 🙃

07/03/2022

- кафе с мляко
- оризовка с кашкавал
- две дребни пълнени чушки с боб (сушени), малко сирене
- количество някакво фъстъчено масло с две равни с.л. мед 🤦🏻‍♀️
- малко баница
- голяма зелена салата, зехтин, лимон, скариди, миди

Движение - никакво. Утре преди работа ще тренирам. Доста дълъг и интересен ден беше.

Сега ще вечерям и залягам да зубря. Преди заспиване едно дребно уиски може, Камен домъкна някакъв черен Бушмилс, шери каск. Онзи от ромената бъчва беше много юзър френдли 😃, сигурно и този няма да е кофти. 🥃

08/03/2022

- две чисти кафета
- листнлаваш, зелена салата, едно кокоше и 4 пъдпъдъчи яйца, малко кашкавал, домат и песто
- литър чай
- грейпфрут и орехи
- 1/2 лаврак със зелена салата, краставица, орехи, конопено семе

Тренировка:
През 10 секунди:
12х1 зерчер @30кг
12х1 обръщане @30кг
12х1 раменна преса @30кг
12х1 силово гребане @20кг (л+д=1)

Кратък разтяг

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 08.03.22 12:28.

09/03/2022

- две чисти кафета
- 60г лаваш с домашна лютеница
- сто-сто и малко грама баница 🤦🏻‍♀️
- фъстъчено масло, тоя път го направих крънчи, с мед 🤦🏻‍♀️ - нацелих точното изпичане на фъстъците и мисля, че трябва да спра да приготвям, щото… 🤡
- лазаня 🤦🏻‍♀️към 19:30

Хич не беше такъв планът с храната. 😬

Движение:
Почивка 1: загрявката на вик + клекове СТ + обръщане от земя с пуш преса (12кг)

Почивка 2: домакински истории

Почивка 3, към 16:00: тяга и лег в интервал, по 12 единици, съответно с 60 и 30 кила

Междувременно, докато слушам: малко раздвижванки с ластик и без ластик, което ще е ежедневна практика и ще го вписвам тук само в случай, че пропусна, но онова вкочаняване и осмъртяване повече няма да го бъде.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 10.03.22 05:58.

Тренирам ежедневно почти, купих си и ластици, да ги разпъвам, докато работя права. Храната беше драматична, но днес напазарувах обилно - лесни за приготвяне неща, читави и ще гледам да я вкарам и нея в релси.

Преминах успешно няколко сертифицирания на новата работа и се чувствам отлично, супер много се кефя. Интересно е, в страхотна среда и със сериозна перспектива. 🥳

Видях, че Никито е нахвалил виното на Нервака и съм много съгласна с него, та тази вечер ще се унищожи количество в чест на сертификатите 🥳

Днес голяма, голяма почивка, целодневен айляк.

Движение: 90 минути йога на пода в спалнята, на отворени прозорци, после релаксация на свещи, с музичка, с аромати. Отдавна не бях правила така, много ми беше гот.

После си навехнах глезена, за да не настъпя животното и има доста голям оток сега. Отделно се наложи да продължа да се жертвам за него и трябваше в процеса на навехване и доброволно да падна настрани, та имам и синина на задника. После си порязах пръста на ръката така, че ако ми хрумне да го движа, да се отваря раната, а накрая си изтрясках коляното централно и сега и то е синьо. Ако ми даваха по пет лева всеки път, когато съм споделяла за такива серии тук, ехеее. 🤑 Еб@ти анимацията съм. 😅

- три мини кроасанчета, вафла боровец и чаша айрян за справяне с щетите от виното снощи 🤡
- две принцеси с кашкавал, малки и тънки, зелена салата
- портокал
- супа от коприва и киноа

Почерпих се с читав пасатор, Viva ProMix на Philips - има няколко фунцкии, включително спирализатор, което е страшна зарибявка 😃, и за малки количества е очарователен помощник. Много хубава и тиха машинка.
Правих крем от печени чесън и  патладжан, подправих с босилек, малко хранителна мая също добавих и зехтин. 😍
Мисля, че ще пасне чудесно на едно прасешко контрафиле, което планирам за утре. 🥩🧄🍆

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 20.03.22 22:42.

Мбрех, откога не съм писала. 🧐

Тренирам ежедневно почти, основно момичешки глупости с малки гирички, ластици, СТ. Мамка му и глезен, до миналата вечер беше по 1.5 и ме болеше. Мина.. след едни 200кв кардио с мотика вчера. 😁

Храната понякога е спорна, залитам по някой друг шоколад, но основно ме влекат рохки яйца, салати, домашни зеленчукови кремове и домашна маслинова паста. 😍

Държа се прилично, а не мърдам грам, дебела съм, цикълът ми прескочи, надявам се, че от шока в работата… и ще кумувам в носия на първи май. Родопска. Още шок. Ако някой се чуди къде е краварката - от левия ъгъл се премести в десния, до младоженеца. 😅

Ще натисна малко повече сега, като не съм осакатена, но ми е много отчаяно в това направление, никога не са изглеждали толкова обречени нещата, но пък не мога да си кривя душата, че това е плод на дългогодишни усилия в тази посока…

От друга страна, другите неща ми се наместват, ама не сами, ами щото си дадох газ. Газта зарибява и ми е интересно какво би станало с гореспоменатите проблеми, от тази изходна позиция, в която съм.
———

Ще си запиша днешния ден набързо, като старт на отчитането, да видим:

- кафе (което трябва да спра)
- скумрия на фурна, картофена салата
- студен чай - смес от матча, моринга, манго и не знам си какво още, от Зоята, много приятно ☀️
- фъстъчено масло с какаови зърна и мед
- лист лаваш, върху него: чери доматки, пресен босилек, 1/2 авокадо, пири-пири и кашкавал - във фурната; измързя ме да мия и режа марули, и пих една чаша вода с хуск 🤷🏻‍♀️

- едно много старо и скучно видео за дупе, десетминутно
- едно от същата серия за корем
- 20 минути стречинг
- по 2х5 минути нагоре-надолу по стълбите на скорост

И така, ще се приспя с няколко странички и отплавам. 🌙😴

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 13.04.22 23:05.

14/04/2022

5 пъти
10х суинг @16кг
10х обръщане от земя с пуш @12кг, с редуване на ръцете

Преди това загрявка с 12-ката, после в обедната почивка 30 минути разходка с песовете.

Първоначално тръгнах да клякам, но глезенът изпищя веднага и реших да не си насилвам късмета.

Острото уби една комшийска кокошка миналия ден. К’во му стана тук, че такива инстинкти отключи - не знам, ама не е гот.

- кафе с мляко
- Студен чай
- Бъркани яйца със сирене, салата от домати и печени чушки, малко лаваш
- Като снощната “пица” с основа от пълнозърнест лаваш
- 4 бисквити, една бира
- Хуск, щото… фибри
—————-

Извоювах си по-семпъл кумски дизайн.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 14.04.22 21:56.

15/04/2022

Днес мизерията е пълна - свекърва ми направи някакви включвания в 3 през нощта и така ми източи енергията, че едва станах в 7:30, още не мога да се осиферя и само ям. Мисля да опитам да дремна в обедната 30-40 минути.

- кафе
- кафе
- бисквити Милка с парченца шоколад, вафла боровец
- 100г сурово кашу, две мега гадни ягоди (щото се надявах първата да е била инцидент)

Поради описаната прасещина, ще вечерям кисело мляко с протеин и хуск.

Движението ще сведа домедна дълга разходка с куче, просто едвам гледам.

И един пор върху ръкавица:

16/04/2022

- кафе с мляко
- сандвич с риба тон и рохки яйца, и зелена салата
- черен шоколад с ананас и розов пипер - 40г
- свинско контрафиле на тиган, зелена салата, авокадо, черита
- ананас 🤷🏻‍♀️

- 30 минути мобилност след събуждане
- в обедната: пас-тру клек, суинг с една ръка, обръщане и пуш, руски туист - с 12-ката, 3 кръга, по 10 от всяко: разтяг

Мбрех, 23 дни не съм писала. Почувствах се по-добре напоследък и ми дойде желанието да съм по-социална.

Тренирам си, работя си, действам си по плановете и на тоя етап всичко е чудесно, и да не си насилвам късмета, но спокойствие години наред не бяхме помирисвали. Не, че е пълно, ама е някакво, тъй че грабвам го и съм благодарна.

Заех се да градинарствам - посях 50 фрезии и само една поникна. Посях магданоз - изобщо не обади. За сметка на това, 15 корена домати цъфнаха, краставичките за едно денонощие дръпнаха двойно и едни чушки сме сложили, за които ми е все тая. :D Босилекът избухна яко, нямам идея къде ще го разсявам всичкото това, но пък имам идея как ще го опаса като  дива коза, само да стане за гръцкане. :D

Голям кеф са тия занимания, но слънцето е все така тъпо и гадно, и след 9-10 не мога да го трая.

Няма да мъкна от скрития дневник дни назад, от днес си почвам:

16/05/2022

Хранене
07:15 Студеноизвлечено кафе (общо към 400мл до обяд, ама май не го правя много силно)
12:00 Телешка опашка с картофи и зеленчуци, и зверски зеленчуков бульон - в гърне
14:00 Едно прасешко кюфте, домашна лютеница и 1/4 филия от онези, дето са от натрошени цели зърна
19:30 Две-три лъжици от телешкото, не се сдържах
20:30 Прасешка пържола на скара, 3-4 хапки зеленчуци на скара, кладница, дребна салата от рукола, киселец и валериана, малко зехтин, оцет от пчелен мед; 1/2 филия от гореспоменатите

Над 2л чай и вода.

- ехинацея, Ц
- Б-50, магнезий бисглицинат на прах (само като си помисля и ми иде да се застрелям), сок от 1/2 лимон

Физическа активност:

Тренировка 1, Седмица 3:

Загряване някакво вяло
Тяга:
3х5 @50кг
Лицеви опори на повдигнато (направо на високо, ма толкова си мога):
2х8, 1х6
Клек с диск пред гърдите:
2х10, 1х8 @10кг (трябва да са отпади, ама заради глезена не мога)
Гребане на пейка:
1х7, 1х10, 1х8 @12кг
Хейло на коленца:
1х10, 1х12, 1х10 @10кг

Не си давам особен зор, това със сигурност не ми е максимумът, хеле пък на тягата, или на раменната в другите тренировки, но гледам да ми е приятно, и като цяло така взех да  подхождам към всичко, което е свързано със здраве, хобита и контакти.

И не, няма как без него:

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 16.05.22 20:03.

17/05/2022

Физическа активност
Разходка, 40 минути + 25 минути разтяжки, през останалото време - сгърчена на стол

Хранене
08:00 Кафе с мляко и лед
10:00 Кафе
10:30 Филия от въпросния хляб, запечена с бри
13:20 Салата от рукола, валериана и киселец, хумус, някакво меко сирене - в дребен лист лаваш
16:00 300г ягоди
19:00 Още едно такова

2 чаши бяло вино

Сън
7 часа

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 18.05.22 08:09.

18.05.2022

Физическа активност

Разходка + седмица 3, тренировка *2

За 40 минути:
Загряване без престараване;

Зерчер @25кг: 7, 7, 8, 5
Гребане @два диска х10кг: 10, 10, 10
Y-повдигания @3кг гири: 10, 10, 10
Глутеус мост с опънати крака: 15, 15, 15
ОХП @25кг: 7, 6, 6
Планк 20/20 сек: 3х3

Разтяг

Хранене

08:30 Кафе с мляко
12:30 Салата - микс зелении, запечено меко козе сирене, червено цвекло, карамелизиран орех, балсамова редукция, хайвер от мед :D, маринован лук; пърленка с масло - правят я от тестото им за пица и е просто жестока; сода с лимон
18:00 1/2 порция телешко с картофи, дето беше останало
21:30 Омлет от кокоши и пъдпъдъчи яйца, домат, краставица, маслини, овче сирене, 1 филия от Мастермахер хляба
22:00 20г Lindt 70%

- Ц, ехинацея, д3, магнезий, селен, един ензим в 18:30

Бележки

Изпуших супер много цигари вчера и днес съм като натровена, но всичко останало е супер.

Бях при АГ-то днес да ми пусне малко изследвания, свързани с тлъстинките ми. Обожавам го този човек, никога не съм предполагала, че може да има чаааак пък такъв лекар. E чак пък такъв! Просто е прекрасен. А аз обикновено доста ги хейтя.
Ако не си личи - възхитена съм (за пореден път). :D Трябваше да споделя, а лабораторията ще я посетя в понеделник сутринта.

Сън
6 часа

A, да, роди се едно доматченце. 😄😍

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 18.05.22 21:53.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1