Тренировка 51
пътека 10 мин
обръщания - 5х40 5х50 5х60 4х70
раменна преса - 8х40* 6х45* 5х45* 7х40*
скотово сгъване с щанга- 10х32* 8x32* 6х32*
разгъване на скрипец - 20х20* 15х30* 12х30*
хиперекстензии х3
*фат грипове
Тренировка 52
пътека 10 мин
лег - 10х40 * 10х50* 10х60* 4х70* 3х75*
горен лег с дъмбели - 8х27.5* 7х27,5* 6х27,5*
набирания - 12*, 11*, 9*, 9*,
гребане с дъмбели - 9х27,5* 8х27,5* 7х27,5*
корем
*фат грипове
Доволен съм.
Тренировка 54
пътека 10 мин
обръщания - 5х40 5х50 5х60 3х70
раменна преса - 8х40* 7х45* 5х47.5* 4х50*
скотово сгъване с щанга- 10х32* 8x34.5* 6х34.5*
разгъване на скрипец - 20х22.5* 12х32.5* 10х32.5*
хиперекстензии х3
Тренировка 55
колело zwift - 30 мин
Като предния път - уж бях по-заспал, но ми беше доста по-леко. Много се радвам, като се заставя и почна, а не ми се гледаше.
Тренировка 56
пътека 10 мин
лег - 6х65* 6х70* 3х75* 2х77.5*
горен лег с дъмбели - 7х30* 6х30* 7х27,5*
набирания - 12*, 10*, 9*, 7*,
гребане с дъмбели - 8х30* 7х30* 6х30*
корем
*фат грипове
Добре беше лега - на 77 можеш и 3, ама нещо нямах доверие на пазача, но по-вероятно на себе си :D. На гребането почва да ми отваря хвата, но дъмбелите са с по-дебели ръкохватки и като се сложат фат гриповете става диаметъра по-голям и от оранжевите дори. Това е добре де - после не ги усещам в ръцете въобще. Прилагам снимка-.
Мнението беше редактирано от Бойко на 24.05.26 13:28.
Не съм се отказал от движението и прото-спорта :D За една седмица съм свалил 1.5кг - къде селско гърбене, къде нерви..
Занимавах се с косене, разчистване, хамалщина, ремонти... и отново дом за възрастни. Не знам как тия отговорности все се падат при мен... както и да е.
Друго - най-накрая си записах час за лекар, защото проблема с опашката е в нетърпима фаза. не знам дали съм писал, но хронично имам болки - пробвах мазане с мехлеми, упражнения, възглавници, работа на бюро прав и тн. Никога не минава напълно и сега след екскурзията, на която бях и имах продължително седене в автобус нещата станаха зле много. Та ще видим какво ще излезе.
Структурирано натоварване тип зала или колело надявам се още днес след работа.
Тренировка 57
пътека 10 мин
обръщания - 5х40 5х50 4х60 2х70
раменна преса - 8х40* 7х45* 5х47.5* 4х50*
скотово сгъване с щанга- 8х34.5* 6x34.5* 6х34.5*
разгъване на скрипец - 20х25* 10х32.5* 10х32.5*
тяга с дъмбели* - 5х37.5* 5х40* + 5х40
хиперекстензии х3
*фат грипове
Беше ми много мудно и трудно в началото - обръщанията много зле. Накрая направих малко тяга с дъмбели - втората серия дроп. трудно ми е над 5 отваря хвата. После без гриповете 40 не ги усещам - държах ги още 30 секунди накрая.
Тренировка 58
пътека 10 мин
лег - 5х70* 6х70* 3х75* 2х77.5*
горен лег с дъмбели - 7х30* 6х30* 7х27,5*
набирания - 12*, 9*, 7*, 7*,
гребане с дъмбели - 8х30* 2х7х30*
корем
*фат грипове
Много бавно и трудно вървеше днеска, ама натоварих се. Сега ще се разправям със стария кош отново. Взе да ми писва, но толкова ресурс времеви и финансов съм вложил, че не ми се продава.
Покрай сватбата текат някакви организации и търчене напред назад. Поне с моя костюм мина бързо - за 30 минути разгледах по сайтовете- харесах един - отидох, мерих и го взех. Минимални корекции трябва да му се направят. За няма и 3 седмици почти всичко сме нагласили. Не разбирам какви са тия истерии, като се отвори тая тема.
Тия дни теглото е добре и стабилно си стои около 78 +- 100г. Корема съм смъкнал с близо 5см - барем смъкна под 20% мазнини. Да бъде глад ;D
Тренировка 59
пътека 10 мин
обръщания - 5х40 5х50 5х60 2х70
раменна преса - 10х40* 8х45* 2х4х50*
скотово сгъване с щанга- 10х32* 6x37* 7х32*
разгъване на скрипец - 20х30* 12х32.5* 10х32.5*
корем + хиперекстензии х3
*фат грипов
Минах онзи ден на прегледа - терапия с противовъзпалителни за 14 дни. Някакъв маркер ми пуснаха за възпаления и чакам доктора да каже дали ще има допълнително нещо на база на резултатите. Нищо счупено няма или изменено в опашната кост, което е добре. Тоест си е хронично възпаление, което не успявам да успокоя. Другото е физиотерапия 10 дни, която вероятно ще почна другата седмица, защото пак заминавам за Белово. Трябва да продължа по къщата с разчистването и да дооправя бумагите покрай баба ми. Храната - колкото мога по-малко.
От 12ти до вчера в Белово. Поне всичко съм уредил за баба ми и няма да го мисля вече, кога може да ми се наложи да хвърча...
От към активност - още един контейнер 7 кубика се напълни с всякакви боклуци и то само до събота следобед. Много размествания, разглобявания и нагоре-надолу по стълбите. Косене на двора, рязане на дървета, клони и всякакви такива дейности. Иска си човек да е на място и да се поддържа... Гаража аха го изпразнихме от боклуци и стана използваем и после се превърна отново в склад за желязо. Сигурно пак има половин тон поне. Цветните метали ги предадох, че да не го мисля докато ни няма. Тъмнозелените веднага почнаха да се роят... Ако не друго избих контейнера, както и следващия. Та това ми е активността тия дни. В събота отбелязах близо 1900 активни калории, което май не ми се е случвало. Вечерта въпреки че се пръснах от бири и ядене съм на дефицит.
Днеска почвам физиотерапия да видим нещо ще стане ли - за сега не усещам особено подобрение само с противовъзпалителните.
Тренировка 61
пътека 10 мин
лег - 5х70 3х75 2х77.5 5х70
горен лег с дъмбели - 7х30 2х5х30
набирания - 9, 11, 9, 7
гребане с дъмбели - 3х7х30
Без фат гриповете днес - имам зверска треска на предмишниците и на самите длани. Слабо и трудно, но пък минах.
Тренировка 62
пътека 10мин
обръщания 10х40 6х50 6х60 3х65
раменан преса - 10х40 6х45 2х4х47.5
скотово сгъване за бицепс - 10х32 2х6х34.5
разгъване на скрипец за трицепс - 20х27.5 15х30 13х32.5
Това от вчера, когато форума нещо не работеше. Кога ли ще спре тотално и ще си загубя дневника безвъзвратно. Постоянно се връщам назад. Трябва да видя да направя нещо да си го прехвърля в уърд/тхт. Тука програмистите да кажат някакъв crawler ли какво трябва. Може да се автоматизира.
Така без много много шум си умря и дата.бг преди няколко години. Тука и без това сме само една шепа хора водени от навика основно.
23.06.26
09:33
#7096
Това от вчера, когато форума нещо не работеше. Кога ли ще спре тотално и ще си загубя дневника безвъзвратно. Постоянно се връщам назад. Трябва да видя да направя нещо да си го прехвърля в уърд/тхт. Тука програмистите да кажат някакъв crawler ли какво трябва. Може да се автоматизира.
Това би трябвало да стане лесно и бързо със скрипт, генериран от LLM. Като имам време тези дни ще пробвам и ще пиша.
Тренировка 63
пътека 10 мин
лег - 6х70 4х75 2+1х77.5 3х72.5
горен лег с дъмбели - 4х32.5 6х30 5х30
набирания - 11, 10, 9, 7
гребане с дъмбели - 3х6х30
Часовника ми ми каза, че днес не съм възстановен за тренировка - не му обръщам много внимание по принцип и си действам. Има някаква релация обаче. Много бързо ми умряха батериите. Иначе на лега 3тата серия на практика почти 3 броя с над СТ. Тия дни плътно съм под 78 май не съм бил от 2 поне години толкова лек. Визуално корема все едно не мърда, ама какво да се направи.
Вчера ми беше 3тата физиотерапия - правя си упражненията дневните и нещата са много по-добре! Иначе вчера на самата физио ме натисна малко терапевта повече. В общи линии няма травма, ами се хващам че заставам в тъпи позиции, които дразнят мястото. Това разбира се почнах да го усещам, след като намаля болката драстично. Работя по изграждане на по-добри навици и си правя упражненията.
С волтарена спрях преди 3 дни - общо 15 дни - почти съм сигурен че нищо не направи за моя случай. Подобрението започна след като почнах физиото. Поне някакви други дреболии дето се обаждаха минаха хаха.