Дневникът на Мая

Прескочи до:

12.01.20
14:43

казано от Muddy Waters на 11.01.20, 16:11:

Оказва влияние на невроните и синаптичните връзки.

Яко влияе...

12.01.20
18:09

Радвам се, че има някакви коментари по темата 🙂 Трябва да отбележа, че аватарът на Cotagge Cheеse е най-якия във форума! 😄
  Получавам дежа ву от препоръката за психотерапия 😄 Не за първи път ми се намеква тук, че съм ментално нестабилна. Уви, трудно се повлиявам от подобни лекари и подозирам, че за много хора са тотално безполезни. А в случая...по-скоро акушер с дългогодишен опит би могъл да ме накара да се замисля.
  Марги изказва лично мнение и е права донякъде...ако не за всички, поне за себе си. Като човек, занимавал се дълги години с йога, смятам тя познава и контролира тялото си в пъти по-адекватно от всяка средностатистическа дама. Освен това е в отлична физическа форма, присъща за йогите, а тези неща са от голямо значение при естественото раждане и възстановяването след това, предполагам.
  Наскоро разбрах, че има „война“ между раждали естествено и такива секцио( бг мама 😄 ) – това е несериозно. Самото раждане, по какъвто и да е начин, не е някакво геройство. Неприятно преживяване е и по двата начина, но циганките раждат постоянно и някак е по-важно как се изгражда и съхранява бебето докато е в утробата, а още по-важно е – как ще бъде отгледано и възпитано.
Относно това, че родените оперативно са по-различни - не мисля, че минаването през родовите канали може да има чак такова влияние. Вярвам, че адаптацията на плода към външния свят е по-лесна, но за друго...едва ли допринася.
  Всичките ми приятелки, включително една раждала, смятат, че по-добрият вариант е естественото раждане, ако няма медицински причини за друго.
За себе си - не го чувствам така 🙂 Доста вероятно е да се окаже и противопоказно.

12.01.20
18:16

Т.е си емоционално нестабилна, но се притесняваш, че ******* ти ще се разшири безвъзвратно? Интересно....

Модерация: Моля да се спазва добрият тон.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 12.01.20 18:45.

12.01.20
18:42

Жена ми е раждала и нормално и със секцио. Секциото беше с второто ни дете по медицински причини - дъщеря ни беше завъртяна наобратно. И казва че никога не би избрала да роди със секцио ако зависи от нея. Едното било моментен сравнително сериозен дискомфорт, другото истинска операция, от която се възстановява с месеци, а последствията се усещат години след това, може би завинаги - рязана ти е коремната стена, образува се съединителна тъкан, сраствания и т.н. И за третото ни дете искаше да роди естествено след секциото и обикаляхме медицински светила, но никой не се съгласи. Уж най-големия капацитет накрая ни каза: “Аз в Либия съм израждал нормално по 6-7 пъти след секцио, щото след 2-3 пъти секцио трябва направо да се вържат фалопиевите тръби, защото става по-опасно с всяко следващо секцио за майката, а арабина стои до мен и като му кажа, вади кривия нож и ми вика: докторе, ако ще я правиш ялова, по-добре я заколи’, тука мъж без поне 7-8 деца не е мъж, а да се разведа не може, мога само ако умре нова да си взема да ми ражда още деца. Обаче там са били такива обстоятелствата. Тук, в Европейския съюз, няма да си рискувам кариерата и живота на майката и детето.”

Относно тези ти притеснения - не съм мерил с прецизен инструмент, но не - п#тката ѝ не се разшири след естественото раждане.

Разбира се знам и за истории от другата страна - 16-часови раждания с разкъсвания или “цепвания със скалпел”, които не заздравяват истински никога, деформации, 8-часови мъки и след като момичето изгуби съзнание накрая по спешност и секцио и т.н.

Само лекар с опит може да каже нещо и то за всеки конкретен случай.

Мнението беше редактирано от Димо на 12.01.20 19:06.

12.01.20
22:25

Иван, разбира се, че не желая да се разширявам никъде, освен в раменете и гърба 😄 Може и на емоционално ниво да стоят нещата 😄

Димо, благодаря за полезния коментар. Повечето мнения из нета за секциото са предимно положителни, а ми е ясно, че съвсем не е така. Усложненията там хич не са пренебрежителни, както си споделил. А това за Либия и въобще оношението спрямо жените в арабските страни си е потресаващо.

10.01

Ставане: 07.10
Сън: 6.00ч
56кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 200мл мляко 3% с какао + 1 шоколадов бонбон
- слаба лаваца с мляко + 10гр протеинов десерт
- 150гр свинска вратна пържола + салати зеле/моркови/майонеза/картофи кьополу
- цикория + половин ябълка
- 200гр вегетарианско суши

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, Магнезий

11.01

Ставане: 10.30
Сън: 8.00ч
?!кг

Раздвижване :
1 – двустранно гребане – 3х10@2х10кг
2 – лег с дъмбели – 3х10@2х12кг
3 – странични клекове – 3х10@2х12кг

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 15гр бял шоколад
- раздвижване
- 150гр кисело мляко 4.5% на айрян
- половин ябълка + филия хляб Вита с масло и кашкавал
- 35гр бадеми
- 30гр хляб + 30гр пушени гърди
- 200гр толстолоб филе + домат/краставица
- 20гр бисквита
Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки вит.Д, Магнезий

12.01

Ставане: 12.00
Сън: 10.00ч
?!кг

Раздвижване :
1 – напади – 3х8@2х12кг
2 – повдигане встрани от наклон напред – 3х8@2х8.5кг
3 – флайс – 3х8@2х8.5кг

Храна:
- 350мл мляко 3% с 2в1 + 30гр шоколад
- раздвижване
- цикория
- 100гр моркови + 35гр кашкавал
- 100гр кюфтета + краставица/чушка
- 50гр лазаня
- Парче ябълка

Като се няспя имам малко повече енергия за раздвижване, но си се изморявам.
Забравих си капките Вигантол в работата и в аптеката ми предложиха алтернатива - такива на Jamieson…като някак останах с впечатлението, че са по-голяма разфасовка и ги взех. Не би - само са 8 пъти по-скъпи. И концентрацията май е по-малка. Тъпо...
Взех си пълномаслено какао и параметрите му никак не са лоши. Доста я консумирам тази напитка с мляко, на место кафенце - не съм попадала на инфо, че какаото би било особено вредна за плода. За кофеина ми е ясно...внимавам с него доста.

Лека вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 12.01.20 22:27.

И аз съм за природното раждане, но все пак си е решение на майката 💁👍😘

Включвам се офтопик, защото като чуя цезарово сечение, се сещам за Макбет. Именно, защото там за първи път чух тази дума ☺.

none of woman born/ Shall harm Macbeth” (IV. i). Unfortunately for Macbeth, the Scottish nobleman Macduff was “from his mother’s womb/ Untimely ripped,” and thus not naturally “born of woman” (V

По Еlisabethan times секциото, значи, направо хич и не се е брояло за раждане даже. Untimely ripped! Go figure! 🤔😃🙈

Мнението беше редактирано от Кико Сан на 13.01.20 21:59.

13.01.20
21:13

казано от Кико Сан на 13.01.20, 20:44:

По Еlisabethan times секциото, значи, направо хич и не се е брояло за раждане даже. Untimely ripped! Go figure! 🤔😃🙈

Противно на името, цезаровото сечение се практикува далеч преди времето на Цезар и той съвсем не е роден така. Тъй като се е извършвала без упойка, операцията се е прилагала в случаите, в които майката е мъртва, с цел да се спаси бебето.
...това от графата безполезни факти
🙂

15.01.20
23:24

13.01

Ставане: 07.10
Сън: 4.30ч
?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 200мл мляко 3% с какао и нес
- Мляко с нес + 10гр шоколад
- 150гр свинско контра филе + зелена и руска салата
- Сандвич от 2 филии хляб Вита с топено сирене, кашкавал и краставица
- 70гр наденица + 1 филия хляб Вита с масло + салата от домат/краставица/лук/сирене

14.01

Ставане: 7.30
?!кг

Раздвижване :
1 – едностранно гребане – 3х10@14кг
2 – плие – 3х12@16кг

Храна:
- 200мл мляко 3% с какао и нес + 150гр кисело мляко на айрян
- мляко с нес
- 120гр пилешка пържола от бут + 200гр салати катък/зелева/картофена/лютеница
- мляко с какао
- 10гр кашу
- раздвижване
- омлет от 2 яйца М с бекон и кашкавал + 1 топено сиренце + домат/краставица/морков/лук
- 25гр тиквени семки

15.01

Ставане: 07.20
Сън: 5.00ч
56+кг

Раздвижване :
1 – повдигане встрани – 3х7@2х8.5кг
2 – бицепсово от стоеж – 3х7@2х8.5кг
3 – едностранно трицепсово от лег – 3х7@8.5кг

Храна:
- 100гр кисело мляко
- 200мл мляко 3% с какао и нес + 50гр кисело мляко 4.5% на айрян
- Слаба Лаваца с мляко + 20гр протеинов бар
- 150гр свинско контра филе + зеле, моркови и майонеза
- 15гр протеинов бар + 25гр кашу
- раздвижване
- 100гр кюфтета + краставица/зелена салата със зехтин
- 50гр хляб Mastemacher с масло, пушени гърди и кашкавал

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки Вигантол, Магнезий

Днес за първи път бяхме на оглед за квартира( временно решение) – май не ставаше...нямаше адекватно отопление. Голяма схема с тия апартаменти под наем 😄 Фалшиви обяви, брокери един през друг... до 2 седмици трябва да се нанесем някъде...
  Като не ям достатъчно чувствам неприятен физически глад – в 4 сутринта си ме болеше стомахът и гребнах няколко лъжици кисело мляко, което ме успокои. И преди да дойде момента за обяд съм мнооого гладна. Но не трябва да се прекалява с храната в третото тримесечие...често и по малко трябва да се хапва, а не го правя така баш. Но лекарката ми каза, че няма нужда да ям повече и да качвам кила.
  Нямам особени оплаквания, освен постоянното ходене по малка нужда и умората от недоспиване. Все още не задържам вода и нямам болки в кръста...скоро и това ще стане, сигурно. Ходенето до тоалетна не е чак невъзможно, но си е проблем...не понасям да пропускам ден. Тия дни ме боляха тазобедрените кости, но мисля е от упражненията, които правих, а не от някакво разширяване 😄 Като цяло съм объркана и депресирана...нормално - хормони 😄

Лека вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 15.01.20 23:24.

19.01.20
20:43

16.01

Ставане: 07.20
Сън: 5.30ч
?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- Мляко с какао + 20гр протеинов бар
- 20гр кашу
- 1520гр свинска пържола + зелева салата + парче бял хляб
- Сандвич от 70гр хляб Mastemacher с топено сирене и кюфте
- 120гр наденица + зелена салата
- 20гр тиквени семки

17.01

Ставане: 7.20
?!кг

Раздвижване - без

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 150гр кисело мляко на айрян
- мляко с нес + 1 бонбон Рафаело
- 70гр пилешка пържола от филе + половин кебапче + 150гр салати кьополу/картофена/зелева
- Сандвич от 2 филии Вита с кашкавал, пилешко филе и маслини
- 250гр овчарска салата, 100гр гъби в масло и малко домашен чипс
- 30гр кашкавал

18.01

Ставане: 11.00
Сън: 7.30ч
56.5кг

Раздвижване :
1 – двустранно гребане – 4х7@2х10кг
2 – лег с дъмбели – 4х8@2х12кг
3 – странични клекове – 4х7@2х12кг

Храна:

- 250мл мляко 3.7% с какао и нес + 200гр кисело мляко 6% на айрян + 15гр шоколад
- раздвижване
- омлет от 2 яйца М с бекон и кашкавал + 1 филия хляб Вита с масло + 50гр маслини
- 150гр тънки наденички + 2 филии хляб Вита с масло и кашкавал + корнишон и морков
- 30гр тиквени семки

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Цетебе, 15 капки вит. D, Магнезий

19.01

Сън: 9.30ч
?!кг

Раздвижване :
1 – напади – 3х7@2х12кг
2 – едностранно трицепсово от седеж – 3х7@8.5кг
3 – бицепсово от стоеж – 3х7@2х8.5кг
3 – повдигане встрани от стоеж – 3х7@2х8.5кг

Храна:
- 300мл мляко 3.7% с какао и нес + 15гр шоколад
- раздвижване
- омлет от 1 яйце М с бекон и кашкавал + 1 филия хляб Вита с масло + 1 корнишон
- цикория със сметана + 5гр шоколад
- 150гр тънки наденички + 1 филии хляб Вита с масло и кашкавал + корнишон/домат/лук/маслини

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Цетебе, Магнезий

Дойдоха гуменките Vans/Bowie 🙂 и учудващо ми станахана на широките крачета 🙂
Качеството на изработката е супер, но дали са удобни - не знам дали ще мога да кажа...някак са по-скоро колекционерски и ще ми е филм да ги нося 😄
  На 90% взехме апартамент под наем – утре разписваме/плащаме - изключително подходящ за бебе.  Големи спалня( място за креватче) и баня( място за къпане), адекватно отопление и само 3 стъпала до асансьора( за количката). Нова сграда, на комуникативно място в съседен квартал(познато ми е/френдове). Уцелих добра обява – късмет. В Имот БГ мисля са що годе реални.
Малко ми е гузно, че ще върви един наем, но е временно решение и сумата не е скандална, за хубавите условия, които има...аз не съм живяла в такива никога. Отдавна мечтая да се разкарам от нас...закъсняла съм, но така ми се стече съществуването...
  Краставиците в Била са 4.49 лева!‘ба си...
  Много съм доволна от млекарница Млекаря-75 ООД – винаги има опашка и продуктите са супер. Взех си малко халва от там...мисля е по-добър вариант от шоколад. Хапвам си сладко аС...по малко.
  Все по-тромаво ми е иначе 😄 Раздвижванията са все по-леки, но изморителни...то продължителното ходене ми е проблем, та 😄 Имам киселини понякога, но тиквените семки продължават да ми носят облекчение?!!

Лека вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 19.01.20 20:45.

23.01.20
14:08

20.01

Ставане: 07.15
?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3.7% с какао и нес + 20гр халва
- слабо кафе Лаваца  мляко
- 150гр вратна пържола + 150гр зелева салата/кьополу/картофена
- сандвич от 2 филии хляб Вита с масло, кашкавал и маслини
- 120гр телешки кебапчета + салата от цвекло/целина/моркови/маслини + 200мл супа топчета

21.01

Ставане: 7.15
?!кг

Раздвижване :
1 – широко гребане – 3х8@2х8.5кг
2 – повдигане встрани от наклон напред – 3х8@2х8.5кг
3 – флайс – 3х8@2х8.5кг

Храна:
- 250мл мляко 3.7% с какао и нес + 50мл кефир 2% на айрян 
- слабо кафе Лаваца  мляко
- 150гр вратна пържола + 150гр зелева салата/кьополу/картофена
- сандвич от 2 филии хляб Вита с масло, кашкавал и маслини
- раздвижване
- 120гр телешки кебапчета + салата от цвекло/целина/моркови/маслини + 1 филия хляб Вита с масло и кашкавал + 150мл супа с фиде + 3 скилидки чесън

22.01

Сън: 3.00ч
?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- какао със суха сметана + 20гр халва
- слаба Лаваца с мляко + 30гр протеинов бар
- 70гр свинско + 70гр пилешко + 100гр салати зеле/моркови/майонеза и картофена
- 50гр бял хляб + 100гр салати зеле/моркови/майонеза и картофена
- 30гр протеинов бар
- 70гр сешинско + 1 пилеяко крилце + салата  от домат/краставица/цвекло/морков/маслини/шарлан + 30гр кафяв хляб + 1 бейби чесън

Тъй като терминът ми наближава, реших да опипам почвата тук-там по болниците. Няколко ми се набодоха на очи.
Скокнах до Свети Лазар  – напудрена клиника, толерираща оперативно извадените бебета, но също така подкрепяща желанията на дамите да родят естествено, предлагаща дори водно раждане и/или присъствието на дули( WTF-наскоро прочетох за такива създания, нещо като ходжи ли са не знам, но ми звучи мега хипарско 😄). За тия торби с пари раждаш както и когато ти е кеф 😄. Много лъскаво място, нооо сумата не е малка – към 2.5-3 бона идва най-евтиният вариант...с всякакви екстри, разбира се. Мисля, че хората в тази болница са добри търговци, предлагащи скъпи услуги, които може би са качествени.
  Лоши новини от прегледа там – плацентата е зле/3та степен :(((((  Ще трябва второ мнение, въпреки сериозната апаратура в болницата и сериозно внимание, за да не стане фал на финала. Всичко друго е в норма...
  Ще метна око и на други клиники, както и ще го обсъдя със следящата ме лекарка – тя е отракана, ако не друго 😄.  Чудя се за Шейново...Токуда, а като ме връхлетят депресивните мисли си казвам, че най-добре по спешност и както/където дойде 😄
  От снощи сме на квартира – определено е нещо ново за мен...и странно, като усещане. Но условията са толкова добри, че бързо ще свикна 🙂
  За раздвижване ще видя кога и колко: все още не съм си пренесла дъмбелчетата, а и не знам дали е ок да се натоварвам в момента...

Хубав и усмихнат ден 🙂

23.01.20
14:25

Привет, Майче :*
Отбивам се да изкажа добри впечатления от Свети Лазар. По стечение на обстоятелствата второто ми раждане беше там. Просто докторът ми започна работа там и аз реших да го последвам. Мога да ти направя съпоставка между Токуда и Свети Лазар. И на двете места съм раждала (секцио) и бих се върнала да раждам пак. В Свети Лазар обаче за тези пари получаваш повече внимание. В Токуда бях с още три жени в стая. За мен беше ок, защото съм много контактна и стана купон. За човек, който обаче иска повечко тишина и спокойствие, това може да не е ок.
В Свети Лазар бях сама в стая. Пускаха посетители по всяко време. Мъжът ми видя малката веднага. Дори баткото дойде да види сестра си.
В Токуда свижданията са отвън на определено място. Не допускат посетители при бебетата. Честно да ти кажа в това грипаво време май е по-добре така.
В Свети Лазар е по-лъскаво и луксозно. Токуда обаче също предлага добри условия. Единствено за неонатологията мисля,че за Токуда могат да се дадат повече точки. Това не е за подминаване.
Целувам те, прегръщам те и ти желая много, много леко да мине всичко! Най-важното е да сте живи и здрави! <3

23.01.20
14:39

Аз съм раждала в Майчин дом, по естествен път (да не се чете “Аз съм повече майка” 😂😂😂) и без каквито и да било упойки. Живот и здраве, някой ден, ако раждам пак, пак там ще отида.

Наличието на Неонатология е, според моето лично мнение, с което никого не задължавам, от първостепенно значение при взимането на решение къде да се ражда.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 23.01.20 15:53.

23.01.20
16:16

И аз да споделя опит - раждах в Надежда защото нашия доктор изражда там. Няма такова нещо като избор на екип там - при когото се паднеш, освен ако не си планово секцио. Имахме някакъв страшен късмет, тъй като след смяната на третия екип доктори и акушерки, нашият лекар дойде на смяна и всичко беше 6. 🙂 Така или иначе, довилна съм откъм отношение, условия, храна. Стаите са с по две легла, има и един ВИП апртамент, доплаща се, разбира се. За естествено раждане са ти по-важни акушерките, тъй като с тях ще бъдеш през по-голямата част от времето. Изключително са усмихнати и любезни момичетата, питат те за всяка манипулация, която ти предлагат. Неонатолозите им са също добри.
За Токуда и Св. Лазар също съм чувала хубави неща.
За всяка болница ще чуеш и добри, и лоши отзиви. Просто избираш една, и отиваш да раждаш там. 🙂
ПП: Към цената на раждането в Надежда е включено присъствието на таткото, ако, разбира се, има желание. Доплаща се единствено ако искаш да си водиш дула. Самите родилни зали са чудесни, просторни, с диванче, шведска стена, шв.топки, слингове и каквото още се сетиш.

Мнението беше редактирано от Margi на 23.01.20 16:33.

23.01.20
16:33

Явно на каквито попаднеш. Жена ми бе крайно недоволна от Майчин дом /говоря за края на 2005 г., децата се родиха началото на 2006 г./ . Бяхме я отвели там за задържане, нали уж най-добрите. Та на два три пъти коренно и сменяха лечението, което ще рече, че някой е бъркал със съответното назначено към конкретните дни или пък всичките. Или пък пробват кое ще ѝ понесе и даде резултат, де да знам. И един постоянно я питаше: “какво правим ся”-известен и хвален по тв доктор.....тогава. Бяха готови едва ли не да извадят децата в началото на 7 мия месец. Жената си тръгна на нейна отговорност и след това, близо след месец постъпи в Шейново. Там пък правеха всичко възможно да влезе в 9 ия. Екип не сме избирали, беше планирано секцио, защото вдигаше високо кръвно, а и са близнаци-естествени ;-) Обаче два или три дни преди датата вдига кръвно и са казали, че ще ги вадят. Имало усложнения и са викнали най-добрият тогава от вкъщи да отива веднага, че да не стане някоя беля. След това жената като разправяше кой ѝ е бил лекаря, все я питаха: колко...1000 лв. /тогава-2006 г./ А то николко, даже не можахме да му видим очите, защото нещо отпуска беше излязъл. Оставихме там армагани все пак, да му ги предадат.
Та така, просто късмет и слава на Бога :-)

23.01.20
17:50

Ами Марги е много права, че за всяка болница ще чуеш и добри , и лоши неща, както и за всяко раждане, за всяко възстановяване и т.н. Не съм доктор и в никакъв случай не бих си позволила да преценявам работата, и действията им като такива, та оттам да оценявам дадена болница.
Както казах, раждах естествено, без избор на екип, с който е на смяна. Екипът беше страхотен, всички, които бяха на смяна, акушерката беше страхотна (под страхотна не разбирам лигавщини, а разбирам да те връщат на земята да се съсредоточиш върху това да раждаш, а не да крещиш, защото и родилните са пълни с лигли, аз лично се определям като такава до момента, в който акушерката не ми се скара и се съсредоточих върху това да я слушам и да изпълнявам, за което съм безкрайно благодарна).

Лежала съм в отделението за патологична бременност на Майчин дом от термина до раждането, същото мога да кажа за моето преживяване - необходимото отношение, страхотни специалисти.

За всяка болница ще се намерят лоши истории и добри истории. Важно е и кой как ги вижда нещата, и какво иска, и какво му трябва. Аз, лично за себе си, оценявам факта, че детето идваше при мен през три часа и не беше при мен през нощта като нещо страхотно. Но пък други страдат от това и го намират за ужасно. Така че един и същ ред може да е ужасен или страхотен (ясно е, че в Майчин дом също има опция детето да си е при теб, говоря принципно), та оттам едни условия могат да са ужасни или страхотни. Същото и с отношението - някои хора имат нужда да бъдат (образно) глезени, а други да бъдат заземявани. Всичко е толкова индивидуално, че ....

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 23.01.20 17:55.

24.01.20
16:45

Много благодаря, за включванията – коментарите са ми изключително полезни! Като цяло е добре да се споделя/обменя информация по въпроса 🙂

Наистина, за всяка клиника си има и добри, и лоши отзиви – както се спомена, много зависи и от това, какво търси и би било важно за родилката.
Приоритетно за всяка бъдеща майка е да има добра неонатология – все пак здравето на едно новородено е крепко, дори и да няма специфични проблеми. До колкото четох в Токуда са на ниво тези грижи, като цената е малко хай – 700 лева, но си заслужава, разбира се 🙂
В Свети Лазар ми изглежда доста съобразено с комфорта и желанията на клиента. Останах с впечатлението, че толерират секциото, макар да няма разлика в цената и в което няма нищо лошо 🙂 . Другото, което ме привлече там е метода на Щарк, за който се твърди, че практикуват. До колкото знам е по-познат на лекарите в Шейново( от по-отдавна го ползват), нооо колко е щадящ и оптимален като операция не ми е ясно.
Останалата информация за различните болници имам основно от бг мама 😄 и вашите мнения 🙂

Поздрави! 🙂

23.01

Ставане: 07.30
?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао
- слабо кафе Лаваца  мляко + 1 бонбон Рафаело + 1 орех
- 120гр джолан + 30гр суджук на скара + 100гр домат/краставица + 30гр пеюен картоф
- сандвич от 70гр кафява багета с масло, кашкавал, сирене и маслини + 1 орех
- 3 крилца + салата от домат/краставица/печена чушка/шарлан/маслини/сирене
- 20гр кашкавал

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки вигантол, Магнезий

24.01

?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес
- слабо кафе Лаваца  мляко + 1 бонбон Рафаело + 1 орех
- 180гр шницел от кайма + половин домат + 3 вилички лимонов пай :P + какао от машина
- сандвич от 2 филии хляб Вита с масло, кашкавал, сирене и домат
- предстои вечеря и ще да си забъркам нещо с яйца

Относно появилите се притеснения за плацентата – следящата докторка каза да не се плаша...имах нужда да го чуя 🙂

Обмислям да си пренеса в квартирата едни малки дъмбели по 7 кила и да си ги ползвам тях към момента, ако реша.

Не спах добре в последно време, но и встрани от това се чувствам някак отпаднала...и често гладна 😄

Приятна вечер 🙂

Важното е да има мЯсо и зарзаватец 😄

Мнението беше редактирано от Мая на 24.01.20 16:46.

27.01.20
15:33

25.01

?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 5 гр шоколад
- 70гр кафява багета + 30гр мекица + 150гр яхния пиле
- 2 ореха + 1 шоколадов бонбон
- 70гр желиран джолан + 30гр тиквени семки
- 300гр салата от домат/печена чушка/краставица/сирене/лук/шарлан
- 30гр сирене фета + 20гр кашкавал

26.01

Ставане: 11.30
Сън: 10.00ч
56.5кг

Раздвижване – без.

Храна:
- принцеси от 2 филии хляб Вита с масло/кашкавал и малко салам
- 50гр фъстъци
- 300гр салата от домат/печена чушка/краставица/сирене/лук/шарлан + 1 филия хляб Вита + 3 скилидки чесън
- 100гр свинска пържола

Вече почти се пренесохме и подредихме 🙂 Още нямам интернет, но скоро ще се уреди. Доста по-лежерно ми е инак 🙂
  Тия дни ще размятам 7кг дъмбелчета – лекички са, но за някои упражнения са екстра. Чувствам си умора, та тамън няма да се натоварвам.
  Храната ми се струва добре - гладна съм на моменти, но не трябва да се прекалява – важното е да е питателна. Пише, че е препоръчително да се избягват млечни и въглехидрати в третия триместър, но подозирам е за да се избегне водна задръжка. До момента съм качила около 8кг – 33та седмица се водя.
Коремът ми е доста нарастнал 😄 – избили са ми вени, но за щастие все още не виждам стрии и не ме сърби. Мажа се с разни безумия.
  Не ми е ясно какво следва...нито с раждането, нито с отглеждането. Май няма да си уредя нещата, както ми се искаше - вкараха ми се колебания относно оперативното изваждане на плода или да плащам „излишно“ за по-добри услуги и условия - като куче най-добре 😄 То и без това ме наплашиха, че след раждането не ти остава време да се погледнеш в огледалото, пък камо ли да мислиш, къде си зашит, сцепен или със сраствания 😄
Важното е бебето да е наред, че нали и там ме вкараха в драми...
Не знам къде да ходя и да търся съвети...ще видя следящата докторица какво ще каже, че ми е депресирано така.
  Не бях обръщала внимание, до колко са достоверни промоциите на храните по суперите – не ми беше хрумшало да проверявам онлайн цени...все пак още не е много популярно да се пазаруват хранителни стоки по интернет. Еми и там се лъже...има артикули във веригите обявени с по 20-50% надолу, а реално са с 0-5%...примерно.

Хубав ден 🙂

30.01.20
16:41

27.01

?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3.7% с какао и нес + 200гр кисело мляко 2% на айрян
- 1 бонбон Рафаело + мляко с какао Нескуик
- 2 ореха
- 100гр карначе + домат и краставица
- слаба Лаваца с айриш сметанка + 20гр Марети + 2 ореха
- садвич от 2 филии хляб Вита с масло, каякавал, сирене фета и маруля
- 20гр тиквени семки + 1 малка ябълка
- 250гр салата от домат/печена чушка/краставица/сирене/лук/шарлан
- 30гр свинско + 20гр кашкавал
- 1 малка ябълка + 10гр шоколад

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки Вигантол, Магнезий

28.01

Сън: 5.00
57-кг

Раздвижване :
1 – повдигане встрани – 3х8@2х7кг
2 – плие – 3х10@14кг
3 – едностранно концентрирано сгъване – 3х7@7кг

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 150гр кисело мляко 2% на айрян
- слаба Лаваца с мляко + 30гр протеинов бар
- 150гр вратна пържола + 120гр зеле/моркови/майонеза + 30гр картофена салата + 20гр бял хляб
- безкофеиново кафе + 30гр протеинов бар + 1 орех
- раздвижване
- 70гр свинска пържола + зелена салата
- ябълка

29.01

!?кг

Раздвижване :
1 – едностранно трицепсово зад глава – 4х8@7кг
2 – едностранна арнолд преса – 4х8@7кг
3 – суинг – 4х8@7кг

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 100гр кисело мляко 2% на айрян
- слаба Лаваца с мляко
- 1 малък банан
- 120гр пилешко филе на скара + 150гр зелева салата/печени чушки
- 1 бонбон Рафаело + цикория със суха сметана
- 2 ореха + 20гр Марети + цикория със суха сметана
- 50гр пилешко филе на скара
- раздвижване
- 250гр( г. с.) кафяв ориз басмати със зеленчуци, ементал и маслини
- 30гр кашкавал + парче ябълка

Хубав ден 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 30.01.20 16:43.

01.02.20
21:04

30.01

57.5кг

Раздвижване – без.

Храна:
-  250мл мляко 3.7% с какао и нес
-  1 бонбон Рафаело + какао от машина
-  170гр пилешко филе на скара + 200гр печени чушки/руска салата
-  цикория със суха сметана
-  сандвич от 2 филии хляб Вита с масло, кашкавал, фета и маслини
-  1 малък банан
-  150гр кисело зеле с шарлан
-  50гр желиран джолан + 50гр кашкавал/сирене фета
-  1 малка ябълка

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, Магнезий, 15 капки Вигантол

31.01

Сън: 6.30ч
?!кг

Раздвижване :
1 - широко гребане с дъмбели - 3х8@2х7кг
2 - флайс - 3х8@2х7кг
3 - странични клекове - 3х8@2х7кг

Храна:
-  200мл мляко 3.7% с какао и нес
-  мокачино + 1 малък банан
-  120гр пилешко филе на скара + 150гр зелева салата/печени чушки + парче домашна баница с коприва
-  цикория със суха сметана
-  1 орех
-  50гр пилешко филе на скара + парче домашна баница с коприва
-  раздвижване
-  200гр( г. с.) кафяв ориз басмати с зеленчуци, бекон и кашкавал + салата от кисело зеле

Заради грипната епидемия не мога да се видя с лекарката, за да ми оправи документите за майчинство, а реално вече е започнало...и държавата трябва да плаща!!! 😄 Нямам идея дали ще ме пише със задна дата като отида – за сега си ходя на работа.
Коремът ми нараства драстично – явно е така последните седмици.

Хубава вечер 🍻🍖🍗🧀🍳🍷😂

Мнението беше редактирано от Мая на 01.02.20 21:06.

02.02.20
07:33

Ако не сте се чули предварително, да ти предвиди номер за амбулаторен лист няма как да ти даде документ със задена дата. А в момента, в който приключи обявената епидемия, ще е мазаляк в лечебните заведения, така че стискам палци да те е помислила.

02.02.20
08:52

Ако става дума за 45 дневния болничен преди раждане, би трябвало лекарката да си следи датите.

03.02.20
16:04

БПН, Margi - надявам се да не ме изцакат с някакви дни, които ми се полагат 😄
Принципно датата е от 30ти януари - тогава имах час при лекарката, в който да си нося подпечатаната книжка за попълване. Не съм наясно как стават нещата...
От друга страна ми е филм, че трябва да се следя по-често...тонове, плаценти у-а...поне на 5ти уж ще ме приеме. Ако нещо се отложи ще запазя час веднага другаде за преглед поне.
  Дано всичко да е наред.

01.02

Сън: 10.00
?!кг

Раздвижване :
1 – двустранно гребане – 4х10@2х7кг
2 – напади – 4х8@2х7кг
3 – пулоувър – 4х8@7кг

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 150гр кисело мляко 4.5% на айрян + 15гр шоколад
- раздвижване
- 1 варено яйце М + филия хляб Вита с масло, фета и кашкавал + парче домат
- цикория с малко мляко
- малка ябълка
- 70гр желиран джолан + 70гр домашна баница с коприва + 20гр оризов чипс
- 150гр салата от домат, печена чушка, лук, шарлан и сирене
- половин филия Вита с 30гр кашкавал + 2 скилидки чесън + 3 лъжици кисело мляко 4.5%

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, Магнезий, Келп

02.02

57.5кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 1 филия хляб Вита с масло, кашкавал и домат
-      1 морков
- 70гр микс печени ядки
- 200гр вегетарианско суши
- 50гр кашкавал/сирене фета + краставица/морков
-        50гр домашна баница с коприва + 2 скилидки чесън

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе

Възстановяването и след леки натоварвания е по-сложно. Особено в краката – мислех, че ми се разширява тазът(OMG кошмар 😄 ), но болката е във външната част на бедрата и като цяло в ставите, та явно е от упражненията. Дали не трябва да ям/взимам нещо по въпроса нямам идея.
  Два дни почти не съм яла месо и днес - вълчи глад за пържолЕ и кИфтета 😄 ...и преядох...малък ми е капацитета на стомаха в момента.
  Реших да пия Келп от време на време – препоръчителен е, а стойностите ми на йод не бяха фрапантни - на ръба на горната граница.
  Не съм сигурна, дали има смисъл в консумацията на суши – за мен е по-скоро запичащ продукт/ориз, с който лесно се прекалява. Ясно, че сега мога да хапвам само вегетарианско. По-рентабилно ми се вижда да си купиш хубава риба, кафяв ориз( басматито на Крина е много ок), свеж зарзават...нооо си е глезотийка да.
  Мерките ми са скандални: 94/90/92 😄 Реално съм качила около 3-4 сантиметра в бедра/ханш и дано задържа така приблизително. И съм свалила в ръцете и гърба :(

Хубав и усмихнат ден 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 03.02.20 16:05.

06.02.20
15:26

03.02

?!кг

Раздвижване – без.

Храна:
- 250мл мляко 3% с какао и нес + 250гр кисело мляко 4.5% на айрян
- 30гр протеинов бар + слаба Лаваца с мляко
- 100гр пилешко филе на скара + 1 кюфте + 150гр зелева салата/печени чушки
- цикория със суха сметана
- парче баница с коприва
- 20гр слънчоглед
- 1 ½ варено яйце + 30гр кашкавал + 200мл супа от коприва 
- половин ябълка

04.02

?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
- безкофеиново кафе с мляко + 30гр протеинов бар
- цикория със суха сметана
- 170гр вратна пържола + 170гр зелева салата/печени чушки
- 1 филия хляб Вита с масло и кашкавал
-        20гр слънчоглед
-        300мл супа от коприва + 150гр сирене/кашкавал
- половин ябълка

05.02

57.5кг

Раздвижване :
1 – раменни преси от седеж – 3х8@2х7кг
2 – едностранно концентрирано сгъване – 3х8@7кг
3 – едностранно трицепсово от седеж – 3х8@7кг

Храна:
- какао и нес със сметана + 15гр шоколад
- цикория с айриш сметана + 1 орех
- цикория със суха сметана + 1 орех
- 50гр кафяв хляб с масло и кашкавал
- 80гр пилешко филе на скара + зелева салата
- 80гр пилешко филе на скара + зелева салата
- раздвижване + 15гр шоколад
- 20гр слънчоглед
- 300мл супа от коприва + 150гр сирене/кашкавал

Раздвижването от седеж е доста лежерно 😄

Всичко е точно с майчинските отпуски – вече са си в сила. Ще ходя шано на работа до края на седмицата, че ще ми е скучно в нас така или иначе, а и ми е малко тъжно...все пак с приятеля ми сме колеги. Трябва ми хоби 😄

Бях на преглед – плацентата е зле :( , но бебето е в норма...тоновете – също...за сега. Да стане поне 3 кила ми се вижда добър таргет 😄 Ще си наблягам на белтъчинните храни – мисля е важно в такива ситуации...

Хубав ден 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 06.02.20 15:26.

09.02.20
12:04

06.02

?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
-  цикория и нес с течна сметана + 2 пълнозърнести бисквити   
-  мляко с нес + 1 орех
-      150гр свинско на скара + 150гр печени чушки/зелева салата
-  цикория със сметана
-  50гр кафяв хляб с масло, кашкавал и половин белтък
-  250мл супа от коприва + 150гр сирене + няколко бадема
-      половин ябълка

07.02

Ставане: 7.45
?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
-  50гр протеинов бар + капучино с мляко
-  1 орех
-  80гр свинско каре + зелева салата
-  150гр катама с кашкавал, сирене, маслини и чушки
-  няколко бадема
-  50гр свинско каре + кьополу
-  70гр котидж
-  половин ябълка

08.02

Ставане: 8.30
57+кг

Раздвижване :
1 – двустранно гребане – 4х10@2х7кг
2 – флайс – 4х10@2х7кг
3 – плие – 4х10@2х7кг

Храна:
-  300мл мляко 3.7% с какао и нес
-  раздвижване
-  омлет от 2 яйца М с чедър, сирене и кашкавал + 25гр кафяв хляб + 2 бейби моркова
-  цикория с растителна сметана сметана + 50гр шам фъстък + 1 бисквита
-  20гр шоколад
-  150гр филе от толстолоб + 50гр мусака + 50гр гуакамоле
-      100гр котидж 5.5% + 1 краставица
-      половин ябълка

През телефон са доста пипкави писанено и шрифтовете, но пък има емотиконки 😁

🍻🧀🍷🐇🍖🐝🍳👡🍗💊🦄🎶. 😂

Хубав и усмихнат ден :-)

Мнението беше редактирано от Мая на 09.02.20 12:05.

13.02.20
17:47

09.02

57+кг

Раздвижване - без.

Храна:
-    300мл мляко 3.7% с какао и нес + 300гр кисело мляко 3.6% на айрян + 1 банан
-    цикория с растотелна сметана
-    2 филии хляб Вита с масло, сирене, кашкавал, яйце и домат
-    30гр слънчогледови семки/шам фъстък
-    200гр салата от домат/авокадо/краставица/лук/кашкавал/шарлан/балсамико
-    100гр филе от толстолоб + 100гр мусака
-    2 лъжици сладолед

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки витамин D, Магнезий, Келп

10.02

Сън: 9.00ч
57+кг

Раздвижване :
1 - повдигане встрани - 4х8@2х7кг
2 - бицепсово от стоеж - 4х8@2х7кг
3 - едностранно трицепсово от седеж - 4х8@7кг

Храна:
- 200мл мляко 3.7% с какао
- 150 мл мляко 3.7% с какао + 200гр кисело мляко 3.6% на айрян + 1 банан
-    раздвижване
-    30гр шам фъстък + 15гр шоколад
- омлет от 2 яйца М с чедар и сирене + 1 филия хляб Вита с масло + няколко маслини
- 20гр шам фъстък
- 70гр свинско + 30гр кашкавал
-    половин ябълка

11.02

Ставане: 7.45
?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 250мл прясно мляко 3.7% с какао + 1 банан + 20гр пълнозърнести бисквити
- 1 варено яйце
- цикория с растителна сметана + 10гр бисквита
- 150гр Скир + 1 варено яйце + 1 филия протеинов хляб Вита с масло + 20гр шам фъстък
- 50гр кашкавал + 20гр фъстъци + малко краставица
- 200гр Скир

12.02

Сън: 7.00ч
57-кг

Раздвижване :
1 – повдигане встрани от наклон напред – 4х8@2х7кг
2 – флайс – 4х8@2х7кг
3 – странични клекове – 4х8@2х7кг

Храна:
- 200мл мляко 3.7% с какао
-    150мл мляко 3.7% с какао + 20гр бисквити
- раздвижване
- омлет от 2 яйца М с чедър и сирене  + 30гр шам фъстък
- какао с растителна сметана + 1 ябълка
- 200гр пиле с кисело зеле и ориз + малко маслини
- няколко маслини
-    едно горно бутче с кожа
-    половин ябълка

От както не ходя на работа се храня по-оскъдно и не съм сигурна, че е добре за мен сега. Не мога да консумирам големи порции - тази ситуация леко ме връща към периодите на анорексия и свития стомах. Имах и няколко предизвикани повръщания след незначително прекаляване с храна...по-скоро недосиг на място. Решението е хранене на често и по малко - то си го пише навсякъде 😄

Скир е интересен продукт с високо съдържание на белтъчини, но с не особено приятен вкус - става.

Желязото ми е паднало още, но е в норма. Малко месо ям...трябва да се ръфа телешко и свинско! 😄

От известно време нощем получавам симптоми на артроза - болки в тазобедрените стави и колената. Надявам се да е временно явление. И венците пак ми кървят....

Доста лесно се изморявам...уж е добре да се разхождам, но според мен само горя важни калории така и ми прималява 😄

Хубава вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 13.02.20 17:48.

17.02.20
18:09

13.02

Сън: 8.30ч
57+кг

Раздвижване - без.

Храна:
-    150мл мляко 3.7% с какао + 100гр кисело мляко 3.6% на айрян
-    200мл мляко 3.7% с какао и нес + 15гр пълнозърнести бисквити
-    1 банан
-    1 варено яйце + 100гр кисело мляко 3.6% + парче ябълка
-    принцеси от 2 филии хляб Вита с масло, чедар и телешка кайма + 30гр шам фъстък + -
-    някокко маслини
-    70гр телешки бургер + 50гр пилешко с кожа
-    180гр сирене котидж Олимпус 5.5%
-    парче ябълка

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки витамин D, Магнезий

14.02

57кг

Раздвижване :
1 - двустранно гребане - 5х10@2х7кг
2 - флайс - 4х10@2х7кг
3 - плие - 3х10@14кг

Храна:
-    300мл мляко 3.7% с какао
-    чай с мед
- цикория и нес с растителна сметана + 25гр бисквити
-    раздвижване
- принцеси от 2 филии хляб Вита с масло, чедар и телешка кайма + няколко маслини
- 50гр шам фъстък и тиквени семки
-    50гр пилешко с кожа
-    няколко маслини
- 70гр телешки кюфтета + 70гр спаначени кюфтета + малко кисело зеле
-    100гр извара     

15.02

Ставане: 8.25
?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 200мл прясно мляко 3.7% с какао
- 30гр протеинов бар + мляко с нес
- 150гр свинско контра филе + зелева салата
- 30гр протеинов бар
- 1 ябълка
- 50гр спаначени кюфтета
-    70гр спаначени кюфтета
-    30гр сирене ­+  половин домат
-    50гр сирене чедър

16.02

Ставане: 12.00
57.5кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 100гр кисело мляко 3.6%
-    150мл мляко 3.7% с какао и нес + 1 бисквита
- принцеси от 2 филии хляб Вита с масло, чедар и телешка кайма
- капучино без кофеин
- 100гр панирани пилешкки филенца
- 1 круша + 30гр спаначено кюфте
-    100гр свинско + 150гр печени картофи
-    100гр кисело мляко 3.6%

Опитах кокосово масло за пържене - доста устойчиво и без аромат, което е добре. Относно здравословните му предимства - спорно е има ли такива, май.
  Парти грил - унукален уред 😄 Купихме го за 19 лева на промоция и за принцеси се е убил - стават за миг! Очарована съм 😄
  Безалкохолна бира Maisel’s Weisse 0.5% - абсолютен фаворит!
  Мислех, че Skyr има само на Lidl/Pilos - вариантът на Exquisa е доста по-сполучлив като вкус.
  Доста съм изморена в последно време...все не успявам да се наспя и да си почина, въпреки че съм отпуска. А малко остана, хаха.

Хубава вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Мая на 17.02.20 18:09.

20.02.20
22:30

17.02

Сън: 6.00
?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 150мл мляко 3.7% с какао
- 200мл мляко 3.7% с какао и нес + 25гр бял Туикс
- 1 варено яйце М
- 200гр Skyr
- принцеси от 2 филии хляб Вита с масло, чедър и свинска кайма + 70гр маслини Каламата
- 70гр свинско + 70гр печен картоф + малко зелена салата
-  половин ябълка
- 200гр Skyr

18.02

кг

Раздвижване :
1 – раменни преси от седеж – 3х8@2х7кг
2 – флайс – 3х8@2х7кг
3 – двустранно гребане от наклон – 3х8@2х7кг
4 – напади – 3х8@2х7кг

Храна:
-  250мл мляко 3% с какао + 25гр бял Туикс
- раздвижване
- омлет от 2 яйца с кафява гъба и чедър + 1 филия хляб Вита с резан сланина
- 1 круша
- 20гр печен бадем
- 150гр салата от домат/краставица/лук сирене + 50гр пеюен картоф
- 50гр свинско кюфте
- 150гр Skyr

19.02

Ставане: 7.40
Сън: 5.00
?!кг

Раздвижване - без.

Храна:
- 200мл мляко 3% с какао и нес + 150гр кисело мляко 4.5% на айрян + 20гр шоколад
- мляко с нес
- 1 ябълка
- 100гр пилешко от бут + 50гр свинско + 150гр салати зелева/руска/домат
- безкофеиново кафе с мляко 
- 20гр печен бадем
- 200гр миш-маш + 50гр протеинов хляб
- 200гр Skyr

20.02

57.5 кг

Раздвижване :
1 – бицепсово от стоеж – 3х8@2х7кг
2 – повдигане встрани – 3х8@2х7кг
3 – странични клекове – 3х8@2х7кг
4 – едностранно трицепсово зад глава – 3х8@7кг

Храна:
-  150мл мляко 3% с какао
-  150мл мляко 3% с какао + 1 ябълка
- раздвижване
- 50гр свинско кюфте + 1 варено яйце L + 1 филия протеинов хляб Вита с чедър
- цикория с разтителна сметана + 2 бадема
-  15гр слънчогледови семки + парче краставица
-  100гр врат + 50гр кюфте
-  200гр Skyr + 1 круша

Добавки: Омега 3, Фолиева киселина, Витамини Е и Цетебе, 15 капки вит D

Малкото сън ми се отразява доста негативно - тотален парцал ставам. Но!!!, когато поспя около 6-8 часа съм мега свежа :) Имам възможност да се наспивам все още и ще се възползвам...просто различни обстоятелства ме възпрепятстваха.
  Не е толкова скучно да не ходиш на работа :D Е, за някакъв период предполагам, но засега си намирам занимавки. Днес така се случи, че си слушах музичка все на буквата F - Faith No more/Foster The People/Franz Ferdinand :)
  Ако се бачкаше по 6 часа/4-5 дни седмично щеше да е доста по-спокойно и приятно за човечеството :D
  Вече имам направление за раждане. Последно не ме прегледаха особено - даже теглото на бебето не погледнаха, а това е много важно в моя случай с плацентата, но всичко било наред...щом казват. Нямам думи :D Иначе се чувствам добре, като за в 9ти месец :D
  Skyr преди лягане ми се струва добра идея...

Хубава вечер :)

Мнението беше редактирано от Мая на 20.02.20 22:32.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1