Правилна стойка? + снимка

14.02.15
00:07

Здравейте :  )

Както се вижда от снимката, стойката ми не е правилна. Мисля, че имам лордоза и в по-малка степен кифоза. Не съм ходила при специалист и нямам поставени такива диагнози. Нямам болки.

Колко сериозно е положението? Какво трябва да предприема?

14.02.15
01:07

Според мен задължително отиди при специалист при такива съмнения

14.02.15
01:11

Защо?

Здравей, Силви.

Как очакваш да поставим диагноза по снимка, правена в огледалото и под ъгъл?
Едва ли някой ще се наеме дори да гадае.
Ако имаш съмнения, консултирай се със специалист, който да те види на живо. :)

fire.is.my.nature

14.02.15
13:04

Лордозата е началото на едно негърско дупе.... :Д

14.02.15
14:29

Вероника, не очаквам да поставяте диагноза. Надявам се на странично мнение, съвет. Дотук съветите са да отида при специалист, което е ок. За съжаление е доста сложно да го направя (дълго за обяснение, но е свързано с това, че не живея в Бг). Снимката е кофти и не е основание за диагнози, но мисля, че ако някой има познания по темата, ще може да се ориентира за колко сериозен проблем става дума. Нямам болки и затова за момента го приемам като козметичен дефект, но знам, че не е толкова за пренебрегване.

Хихи, файър, фен съм на изпъкналите дупета, ама и коремът ми става бременен :Д

Криви ли сме?
Криви ли сме? (част 2)
Гръбначни изкривявания

Предполагам, че може би вече си видяла тези материали, преди да пуснеш запитването си, но все пак ги слагам (в случай, че не си).
:)
Подробно обяснени са и може да са ти от полза, за да определиш дали и в каква степен имаш изкривяване.

14.02.15
15:58

Мерси, Вероника. Статиите са хубави, но не им е акцентът върху справяне с изкривяванията, както би ми се искало.

16.02.15
14:44

http://www.bb-team.org/articles/4928_Iliopsoas

Carbohydrate

16.02.15
14:54

казано от Силви на 14.02.15, 15:58:

Мерси, Вероника. Статиите са хубави, но не им е акцентът върху справяне с изкривяванията, както би ми се искало.

Заповядай http://www.bb-team.org/forums/viewthread/73227
Абстрахирай се от това, че нямаш болка ( това е хубаво), другото е вярно и става за корекция напълно.
Предното бедро ти опъва, разтягай, разтягай, разтягай.... прави тяга с прави крака, за задно бедро и дупе. Трябва мускулите на краката да опъват равномерно ;) Успех!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 16.02.15 15:02.

17.02.15
01:58

Благодаря ви. Carbohydrate, линкът ти май е право в целта, ще прочета внимателно утре. (sun)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1