Как отново да вляза във форма?

30.08.15
19:48

Хора искам компетентно мнение какъв хранителен режим да избера за да мога отново да вляза във форма.Преди години бях много активен човек,но преживях нещо много тежко и оттогава започна борбата ми с булимията.Постянни етапи на глад редуващи се с пристъпи на ПРЕЯЖДАНЕ...водеха до свалянето и качване на 8-10 кг.Пробвах множество диети..исках само да съм слаба  и накрая осъзнах че искам да съм здрава.Много четох за булимиците и разбрах,че лечението е спорт и правилно хранене.След последните мъчителни месеци на гад свалих 8 кг ,започнах да повръщам ,но осъзнах отскоро че това не е начина.Първо исках да спра да повръщам и наистина качих...Но  важното е че възстанових някои щети по-здравето ми..Сега просто искам да вляза във форма по здравословен път.Исках да попитам ако пробвам програмата Insanity и въглехидратна ротация дали ще е добре ?Благодаря предварително !!!

Здравей!
Успяла ли си да се пребориш с психологическата част на проблема? Посещавала ли си специалист?
Кога за последно си повръщала умишлено храната си?

Хубаво е, че си осъзнала, че не това е начинът и се радвам, че вече мислиш за здравето си!
Ще ти дам препратки към някои четива, но първо искам да си доизясня представата за нещата при теб. :)

30.08.15
20:11

Ами с тази болест е като зависимостта..никога не си напълно излекуван,но да вече осъзнах проблема си ии избягвам да се храня сама х си мултивитами понеже тялото се лишава при тази болест иии няма кака само с храната да се набавя тии при които знам че ще преям.абсурдните диети вече не са моята цел..имам по-хубава преценка за тялото си ..Просто искам вече да започна да спотувам да се храня разумно ..Но да искам да отслабна,но бавно и разумно!!!!Да бъда не анорексично слаба ..а здраво момиче с хубаво и атлетично тяло.

казано от Вероника Налбатска на 30.08.15, 20:05:

Здравей!
Успяла ли си да се пребориш с психологическата част на проблема? Посещавала ли си специалист?
Кога за последно си повръщала умишлено храната си?

Хубаво е, че си осъзнала, че не това е начинът и се радвам, че вече мислиш за здравето си!
Ще ти дам препратки към някои четива, но първо искам да си доизясня представата за нещата при теб. :)

Защо не се запознаеш с РБД?
Според мен ти трябва режим, който да е балансиран и да не те обременява с много смятане.
Просто да си нацелиш необходимите калории - при които да сваляш тегло, но и при които да си здрава - т.е. да ЗАБРАВИШ за гладуването, повръщането и т.н.

За тренировките - в зала или у вас смяташ да тренираш? Какво си спортувала до сега, тъй като не стана ясно?

Анджи, РБД е по-разумен избор за теб наистина.
Въглехидратната ротация е добре работещ режим, но за хора, които вече познават тялото си поне много добре, поддържат сериозна дисциплина и не се затрудняват от сложността на този подход. Смятам, че РБД ще свърши по-добра работа в случая - да закрепиш здравето и мислите си, без това да е твърде сложно. Успоредно с това спокойно можеш да преследваш и другите си цели.

30.08.15
22:53

казано от Кольо Пияндето на 30.08.15, 22:38:

Анджи, РБД е по-разумен избор за теб наистина.
Въглехидратната ротация е добре работещ режим, но за хора, които вече познават тялото си поне много добре, поддържат сериозна дисциплина и не се затрудняват от сложността на този подход. Смятам, че РБД ще свърши по-добра работа в случая - да закрепиш здравето и мислите си, без това да е твърде сложно. Успоредно с това спокойно можеш да преследваш и другите си цели.

+2 :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1