Anything is possible!

Прескочи до:

13.04.16
16:34

Здравейтее в срядааа!!! Днес е слънчев и хубав ден! Дано повече време се задържи слънцето! Събудих се леко уморена, но имах време за тренировка. Ще дам отчет утре за днес, а сега е ред на вчерашният отчет.

Отчет за 12.04.2016г.

Сън: 7 часа

Тренировка:

25 минути Cardio от T25

Тренировка за крака:
1. клек с широк разкрач: 20 бр.
2. клек с щанга 20 кг: 20 бр.
3. напади с гири х2 кг: 20 бр.
4. плие с дъмбел х 6кг: 20 бр.
5. кикове встрани с тежести на краката х1кг: 20 бр.
6. руско извиване с швейцарска топка: 20 бр.
7. ножици с тежести х1кг на крак: 40 бр.
8. български клек: 20 бр.

общо: 15 минути

кростренажор: 30 минути: 8.9 км

Храна:

закуска: две пръчици бони
обяд: 4 - 5 пилешки сърца със зеленчуци
междинно: два бонбона мерси
вечеря: супа топчета, пиле със зеленчуци, 3 с.л. цедено мляко с 1 с.л. сладко от бели череши

Белтъчини: 43 грама
Мазнини: 33 грама
Въглехидрати: 36 грама

611 kcal

Б 38.4 % М 29.5 % В 32.1 %

Не е много добре храната, но това ме засища.  Знам, че трябва да я увелича.

Течности: над 3 литра вода

Снощи си чистих гаража около 1 час и половина и изхвърлих толкова много излишен багаж. Направих няколко серии до контейнерите и да си призная, доста се натоварих. Китките ме боляха дори. Напомпени са гумите на колелото, измито и готово за каране. Само да намеря време, но скоро и това ще стане.
Тази седмица повече се натоварвам от “досега”, усещам доста умора, защото наред с тренировките и готвя и чистя у дома, но това всяка една жена го върши. Като си легна вечер и заспивам на минутата.
Не съм се теглила, защото съм в МЦ, но към края на седмицата ще се претегля, за да видя как вървят/ невървят нещата.

Хубава и спокойна вечер.

ПП: О, нова страница! Да ми е честита и изпълнена с така желани минуси.

Мнението беше редактирано от Green на 13.04.16 16:48.

казано от Green на 12.04.16, 11:06:

Чета доста различни мнения за тренировките, че кардиото било по - добро за отслабване от тежестите, и че трябва да се изключат тежести и само кардио, за да има ефект. Не знам какво да мисля вече и изобщо да чета ли.

Не ги чети тези работи. :)
Разбира се, можеш да свалиш тегло и само правейки кардио + спазване на хранителния режим за целта, но резултатите от това сваляне няма да ти харесат. А и в повечето случаи хората след това не само, че не се харесват визуално, но не се и чувстват добре.

Ако обичаш кардио - прави го, но в съчетание с тежестите (т.е. да не изключваш напълно последните). Ако не го харесваш - не го прави.

14.04.16
08:43

казано от Вероника Налбатска на 13.04.16, 18:43:

Не ги чети тези работи. :)
Разбира се, можеш да свалиш тегло и само правейки кардио + спазване на хранителния режим за целта, но резултатите от това сваляне няма да ти харесат. А и в повечето случаи хората след това не само, че не се харесват визуално, но не се и чувстват добре.

Ако обичаш кардио - прави го, но в съчетание с тежестите (т.е. да не изключваш напълно последните). Ако не го харесваш - не го прави.

Обичам кардиото, както и тежестите. Тази седмица за четири дни в съчетание по доста време, измерено в минути, виждам че има резултат. Времето ми за тренировка минава един час, не е като досега около 40 - 45 минути и съм доволна от това, което виждам дори само за 4 дни. Според теб 30 минути на кростренажор достатъчни ли са или да увелича? Карам на 6 - 7 скорост, умерено.

Давам си отчета за вчера:

13.04.2016г.

Тренировка:

25 минути тренировка за корем от Т25
Тази седмица ми се пада да тренирам 3 пъти корем и вече край с бетата. Утре също ми е ден за корем. (wave)

15 минути тренировка за корем по тези упражнения:

1. Бедрено сгъване от лицев лег с дъмбел 4кг: 20 повторения
2. Повдигане на крака встрани с ластик: 20 повторения
3. Глутеус мост: 20 повторения
4. Глутеус ритник с ластик: 20 повторения
5. Извивки встрани с дъмбел х 3 кг: 20 повторения
6. Планк: 2 х 40 секунди

30 минути кростренажор: 8.9 км

Храна:

закуска: еспресо с 1ч.л. суха сметана, 1 купичка супа топчета
обяд: 200 грама пилешко със зеленчуци
междинно: 2 пръчици бони
вечеря: омлет с кайма / 1 яйце + 50 грама кайма смес/, млечна салата, 2 парченца сирене, 2 препълнени лъжици заквасена сметана + 1 ч.л. домашно сладко от малини

Белтъчини: 75 грама
Мазнини: 113 грама
Въглехидрати: 35 грама

Б 33.6 % М 50.7 % В 15.7 %

1477 kcal

Храната ми е достатъчна, поне засега. Доволна съм от сметките като за първи път от доста време насам.

Течности: над 3 литра вода

Днес си понатоварих малко лявата ръка. Беше ми ден за ръце. :(
Трябва повече да внимавам. Натоварих я при гребането с щанга, което не се оказа толкова лесно за изпълнение, колкото мислех.

Мнението беше редактирано от Green на 14.04.16 14:55.

14.04.16
09:05

Ако целта ти е да сваляш килограми можеш да го правиш с бягане, колоездене и други подобни.
Но бягането не води до оформяне(освен ако не го правиш както трябва за да оформяш прасец, бедро, задник - като задника ще ти е най-трудно) и ще имаш стегната мускулатура само при положение, че си я изградила с упражнения със собствено тегло и/или тежести.
Много е важно да си изясниш приоритетите, ако искаш да спортуваш на вън по-добре аеробно нещо, но много бързо ще зациклиш когато си позволяваш да се приспособиш към дадено натоварване било то аеробно натоварване или тежести.

14.04.16
11:26

казано от EcreasAuthor на 14.04.16, 09:05:

Ако целта ти е да сваляш килограми можеш да го правиш с бягане, колоездене и други подобни.
Но бягането не води до оформяне(освен ако не го правиш както трябва за да оформяш прасец, бедро, задник - като задника ще ти е най-трудно) и ще имаш стегната мускулатура само при положение, че си я изградила с упражнения със собствено тегло и/или тежести.
Много е важно да си изясниш приоритетите, ако искаш да спортуваш на вън по-добре аеробно нещо, но много бързо ще зациклиш когато си позволяваш да се приспособиш към дадено натоварване било то аеробно натоварване или тежести.

Целта ми е да сваля едни 5 кг до мечтаната фигура и стягане. Не искам да трупам мускулна маса.

14.04.16
12:57

казано от Green на 14.04.16, 11:26:

Целта ми е да сваля едни 5 кг до мечтаната фигура и стягане.

Ти 5 килограма може да ги свалиш и с ударно обезводняване и глад. Но пак ще ти точно толкова далече от мечтаната фигура, колкото и сега. Тоест първо трябва да тръгнеш към мечтаната фигура, а на какво тегло ще я постигнеш не трябва да е водещо.

казано от Green на 14.04.16, 11:26:

Не искам да трупам мускулна маса.

И да искаш да трупаш мускулна маса няма да е нито лесно, нито бързо, нито ще имаш някакъв сериозен мускулен прираст като на мъж.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 14.04.16 13:03.

14.04.16
13:21

Ама то можеш да отслабнеш и без да тренираш. : ) :D

Сега сериозно.
С малко храна ще отслабнеш. Колко дълго ще можеш да ядеш като първокласник?
С много силови ще отслабнеш. Колко дълго тялото ти ще издържи преди да се срине цнс-то ти?
С много кардио ще отслабнеш. Доста бързо КПД-то ти ще се вдигне и ще зациклиш.
Въобще както и да издевателстваш над тялото си, все ще отслабнеш. И ще спреш да отслабваш.

Но , по дяволите, не се ли търси ОНЗИ начин, който ни позволява да достигнем най-оптималното тегло за нас по най-оптималния за нас  път?

Малко храна за размисъл.

14.04.16
14:49

казано от James Hinks на 14.04.16, 12:57:

Ти 5 килограма може да ги свалиш и с ударно обезводняване и глад. Но пак ще ти точно толкова далече от мечтаната фигура, колкото и сега. Тоест първо трябва да тръгнеш към мечтаната фигура, а на какво тегло ще я постигнеш не трябва да е водещо.

И да искаш да трупаш мускулна маса няма да е нито лесно, нито бързо, нито ще имаш някакъв сериозен мускулен прираст като на мъж.

Изобщо не мисля, че гладът ще ми помогне да отслабна с толкова, колкото искам. Пробвала съм го този начин с гладуването.
Три години преди да започна да спортувам и да се храня, гладувах. Гладувах в пълния смисъл на думата. Свалих определено тегло и от там нататък нито грам повече. Затова започнах и да спортувам. Започнах да спортувам, защото от глад видях, че няма полза. Изобщо не целя отслабване с глад, а напротив. С храна, колкото е възможно повече и то високо мазнинна.

Не мисля, че ще натрупам мускулна маса бързо, защото знам колко бавно се трупа тя. Целта ми не е да тренирам няколко месеца и да спра. Спорта и тренировките се превърна в част от ежедневието ми и начина ми на живот и не смятам да ги спирам. Не се притеснявам, че ще натрупам мускулна маса като мъж, а като някой жени с мускули, които лично аз не харесвам. Целя се към стегнато и прибрано тяло. Килограмите съм определила като 5 за сваляне, защото точно на тези килограми се харесвам най - много. А в съчетание със спорт резултатът ще е още по - добър.

Мнението беше редактирано от Green на 14.04.16 14:50.

14.04.16
14:57

казано от Juls на 14.04.16, 13:21:

Ама то можеш да отслабнеш и без да тренираш. : ) :D
Но , по дяволите, не се ли търси ОНЗИ начин, който ни позволява да достигнем най-оптималното тегло за нас по най-оптималния за нас  път?

Търся точно най - оптималния за мен път! И знам, че ще го намеря.

15.04.16
08:32

14. 04. 2016 година

Тренировка:

25 минути HIIT тренировка Т25

15 минути тренировка за ръце

1. Хибридни Арнолд преси с гири 2 кг - 20 бр.
2. Подвигане на ръцете напред с гири х 2 кг - 20 бр.
3. Кик бек с гири х 2 кг - 20 бр.
4. Раменна преса с 20 кг - 7 бр.
5. Руски суинг - 20 бр.
6. Бицепсово сгъване 10 - 20 бр.
7. Гребане с щанга - 10 бр.
8. Мъртва тяга - 20 бр.
9. Гръбно обратно извиване - 20 бр.
10. Супермен - 20 бр.
10. Кофички на пейка - 20 бр.

30 минути кростренажор, 8.5 км
Редувах с бързи, много бързи и бавни темпове.

Течности: над 5 литра вода

Храна:

Белтъчини: 85 грама
Мазнини: 98 грама
Въглехидрати: 46 грама

1538 kcal

Б 37.1 % М 42.8 % В 20.1 %

Много съм доволна от храната си последните два дни. Ще спра да описвам с какво се храня!! Сега разбирам защо определени хора спряха да си водят дневниците. Има защо! Ако някой иска да помогне на някого с каквото и да било, не мисля, че точно нападките и натякването, че едва ли не, не правиш нещата както трябва ... Би помогнало!
Виждам че това което правя оказва влияние върху тялото ми, а дали е правилно, само аз си знам! И касае само мен.
Всеки знае за себе си какво иска да постигне, защо иска да го постигне и как да го постигне.
Ако имам въпроси ще ги задавам, а ако има кой - ще ми отговори! Дали тук или от друго място - ще открия отговорите!

До тук. Без коментар!

Мнението беше редактирано от Green на 15.04.16 08:42.

16.04.16
08:57

вчера 15.04.2016 година

Тренировка:

22 минути Rip T25,
1. клек с широк разкрач: 100 бр.
2. клек с щанга 20 кг: 20 бр.
3. напади с гири х2 кг: 20 бр.
4. плие с дъмбел х 6кг: 20 бр.
5. кикове встрани с тежести на краката х1кг: 20 бр.
6. руско извиване с дъмбел 6 кг: 20 бр.
7. ножици с тежести х1кг на крак: 20 бр.
8. български клек: 20 бр.

17.04.16
09:00

Добро неделно утро!

16.04.2016 г.

Без тренировка

Течности: около 2 литра вода + 500 мл цитронада

Храна:

Белтъчини: 89 грама
Мазнини: 113 грама
Въглехидрати: 167 грама

2016 kcal

Б 24.1 % М 30.6 % В 45.3 %

Считам го за зареждащ ден за седмицата.

17.04.16
10:23

Аз казах, че всички вчера сме зареждали :D (rock)

18.04.16
08:35

казано от Sanya на 17.04.16, 10:23:

Аз казах, че всички вчера сме зареждали :D (rock)

Така, така! Не си единствена :)

19.04.16
09:13

Добро утро във вторник!
Отчет за:
18.04.2016г.

Тренировка:

20 минути Speed T25

15 минути упражнения за корем и дупе:

1. Бедрено сгъване от лицев лег с гира 2 кг: 40 броя
2. Повдигане на крака встрани с гири х1 кг: 30 броя
3. Глутеус мост: 30 броя
4. Глутеус ритник с гира х 1 кг: 30 броя
5. Извивки встрани с дъмбел 6 кг: 30 броя
6. планк: 1х1 минута

кростренажор: 30 минути - 8.5 км

Храна:

Белтъчини: 68 грама
Мазнини: 97 грама
Въглехидрати: 58 грама

1259 Kcal

Б  30,5 %
М 43,5 %
В 26 %

Течности: 4 литра и половина вода!
С тази вода май прекалявам, но ми действа добре. (rock)

20.04.16
09:05

Отчет за 19.04.2016г.

Тренировка:

25 минути Rip T25

20 минути тренировка за горна част

1. Хибридни Арнолд преси с гири 2 кг - 40 бр.
2. Подвигане на ръцете напред с гири х 2 кг - 40 бр.
3. Кик бек с гири х 2 кг - 40 бр.
4. Раменна преса с 20 кг - 10 бр.
5. Руски суинг - 40 бр.
6. Бицепсово сгъване - 20 бр.
8. Мъртва тяга - 20 бр.
9. Гръбно обратно извиване, Супермен - 20 бр.

Течности: над 4 литра вода.

Храна:

Мазнини: 55 грама
Въглехидрати: 79 грама

937 kcal

Б 33,7 %
М  27,2 %
В 39.1 %

Не мога да повярвам, че в морковите и зелето има толкова много въглехидрат. Поне не ми идва въглехидрата от забранени сладки и тестени храни. Храната ми е малко, което ми е доста странно, защото хапнах до насита дробчета по селски за обяд и прясно зеле с мръвка за вечеря + голяяма селска салата.

Имам мускулна треска на задните бедра. :P

20.04.16
09:28

Въобще не трябва да те притеснява, че зелето и морковите имат толкова въглехидрати. Това са храни с отрицателен калориен баланс - калориите, изразходвани при преработването им от организма са повече от калориите, които те самите носят. Можеш да прочетеш тази статия и да видиш, че няма смисъл в смятането на голяма част от зеленчуците! :)

20.04.16
10:21

Морковите(както и другите кореноплоди и клубени) въобще не спадат  към тази категория, а след термична обработка ГИ им се вдига доста.

казано от Sanya на 20.04.16, 09:28:

Въобще не трябва да те притеснява, че зелето и морковите имат толкова въглехидрати. Това са храни с отрицателен калориен баланс - калориите, изразходвани при преработването им от организма са повече от калориите, които те самите носят. Можеш да прочетеш тази статия и да видиш, че няма смисъл в смятането на голяма част от зеленчуците! :)

Морковите не спадат към тази категория, както Сашо добре е вметнал:

казано от James Hinks на 20.04.16, 10:21:

Морковите(както и другите кореноплоди и клубени) въобще не спадат  към тази категория, а след термична обработка ГИ им се вдига доста.

Теорията за ОКБ е интересна, но реално е теория и не знаем какво точно ще се случи в конкретен организъм. Факт е обаче, че изброените зеленчуци в статията са с високо съдържание на фибри и вода, нискокалорични и малко количество смилаеми въглехидрати и са добър избор в режими за редуциране на тегло, защото можем да си позволим по-голямо количество от тях, без това да има съществено влияние върху приетите калории, но ако количествата все пак са “нормални” (колкото и разтегливо и индивидуално да е това, просто не се сещам в момента за по-подходяща дума; може би “разумни”).

/Аз например няма как да не взема под внимание и тези калории, защото изяждам далеч над “нормалната” дажба. :D/

Така че, Green, от зеле, краставици, тиквички и марули можеш да не смяташ, но от моркови, цвекло, домати, пащърнак - да. :)

20.04.16
13:17

казано от Вероника Налбатска на 20.04.16, 10:34:

Така че, Green, от зеле, краставици, тиквички и марули можеш да не смяташ, но от моркови, цвекло, домати, пащърнак - да. :)

Ще имам на предвид това, че доматите и морковите са си опасни. Особено сега като времето се стопля и по - често присъстват на трапезата ни. Разгледах и въглехидратите в други зеленчуци. Както са “безобидни” повечето, така съдържат доста въглехидрат и дори и с тях трябва да се внимава и да се следят изкъсо.

Чакай, чакай... силна дума е “опасни”. :) Защо да са опасни?

20.04.16
15:12

казано от Вероника Налбатска на 20.04.16, 14:52:

Предполагам, защото имат по-високо съдържание на ВХ и по-малко на вода и фибри i t.n. bla-bla-bla.

Много хора все още не са разбрали нещо много важно.
И то е ,че Въглехидратите не са лоши.
Лошо е да си инсулиново-резистентен.

Добрата диета не е тази, която те ограничава максимално от въглехидрати.
Добрата диета е тази,в която ядеш толкова въглехидрати,колкото ти позволява твоята индивидуална инсулинова чувствителност, твоят  боди-тайп,типа тренировки, тайминга и още ред други важни неща.

Да, има хора при които е необходимо ВХ да се сведат до минимум.
Както има хора,при които това не е належащо и по-скоро имало неблагоприятен ефект в дългосрочен план.

И да, дори да има периоди, в които всеки ограничава до някаква степен вх си прием, то това не бива да е висша цел.
По-добре би било нещата да се правят с цел подобряване на инсулиновата чувствителност и метаболизма като цяло.

Мнението беше редактирано от Juls на 20.04.16 15:16.

20.04.16
15:33

казано от Juls на 20.04.16, 15:12:

Предполагам, защото имат по-високо съдържание на ВХ и по-малко на вода и фибри i t.n. bla-bla-bla.

Много хора все още не са разбрали нещо много важно.
И то е ,че Въглехидратите не са лоши.
Лошо е да си инсулиново-резистентен.

Добрата диета не е тази, която те ограничава максимално от въглехидрати.
Добрата диета е тази,в която ядеш толкова въглехидрати,колкото ти позволява твоята индивидуална инсулинова чувствителност, твоят  боди-тайп,типа тренировки, тайминга и още ред други важни неща.

Да, има хора при които е необходимо ВХ да се сведат до минимум.
Както има хора,при които това не е належащо и по-скоро имало неблагоприятен ефект в дългосрочен план.

И да, дори да има периоди, в които всеки ограничава до някаква степен вх си прием, то това не бива да е висша цел.
По-добре би било нещата да се правят с цел подобряване на инсулиновата чувствителност и метаболизма като цяло.

Точно защото имат високо съдържание на въглени.
Относно инсулиновата чувствителност, нямам подобно нещо, а и дори не съм запозната с това да си инсулиново - резистентен.
Ограничавам въглените, защото постигам по - добри резултати без тях.
Ще потърся информация за инсулиновата резистентност, защото наистина не съм наясно.

20.04.16
15:33

казано от Green на 20.04.16, 15:33:

казано от Juls на 20.04.16, 15:12:

Относно инсулиновата чувствителност, нямам подобно нещо

Безценно :) :P

21.04.16
09:17

20.04.2016г.

Тренировка:

25 минути Extreme T25

15 минути тренировка за крака

клек с широк разкрач: 60 бр.
клек с щанга 20 кг: 60 бр.
напади с гири х2 кг: 40 бр.
плие с дъмбел х 6кг: 30 бр.
кикове встрани с тежести на краката х1кг: 40 бр.
руско извиване с дъмбел 6кг: 40 бр.
ножици с тежести х1кг на крак: 40 бр.
български клек: 30 бр.

кростренажор 30 минути: 8.5 км

Течности: Над 4 литра вода

Храна:

Мазнини: 116 грама
Въглехидрати: 54 грама

1581 kcal

Б 28.6 %
М 48,7 %
В 22.7 %

От ден на ден намалям въглените все по добре... (rock) (party)

22.04.16
09:04

Отчет за 21.04.2016г.

Тренировка:

25 минути The Piramid T25

15 минути упражнения за корем и бедра

1. Бедрено сгъване от лицев лег с гира 2 кг: 50 броя
2. Повдигане на крака встрани с гири х1 кг: 50 броя
3. Глутеус мост с тежест 2 кг: 20 броя
4. Глутеус ритник с гира х 1 кг: 40 броя
планк: 1 минута и 30 секунди

30 минути кростренажор: 8.8 км

Течности: 2 литра

Храна:

Белтъчини: 57 грама
Мазнини: 52 грама
Въглехидрати: 64 грама

1218 Kcal

Б 32,9 %
М 30,1 %
В 37 %

Много ми се ядеше млечен домашен крем и си направих със съвсем малко захар, но въглените ги отчита доста. Захарта ми беше около 50 грама, а брашното 2 лъжици. Все пак го отчете доста, въпреки че си хапнах не повече от 100 грама. Дори е много 100 грама, но каквото, такова.
По - късно ще запиша и днешния си ден.

Имам ужасна мускулна треска на бедрата, а и ръцете ме наболяват. Днес ги тренирах и доста се озорих.
Усещам си бедрата изпънати като жици. :D
Днес се претеглих и бях 55.9, качила съм 1 кг, което не знам на какво се дължи, но както и да е.
Другата седмица в четвъртак ще си взема мерки и ще се снимам. Дано има разлики.

Мнението беше редактирано от Green на 22.04.16 09:11.

22.04.16
13:50

22.04.2016г.

Тренировка:

25 минути Speed от  T25 - изцеди ме като лимон тази тренировка!

15 минути тренировка за горна част

4. Раменна преса с 20 кг - 10 бр.
5. Руски суинг - 40 бр.
6. Бицепсово сгъване - 20 бр.
8. Мъртва тяга - 30 бр.
9. Гръбно обратно извиване, Супермен - 40 бр.
10. Кофички на пейка - 30 бр.

Ще си почивам два дни! Заслужена почивка! Тази седмица много се озорих и имам сериозна мускулна треска както писах в предния си пост. Храната ще я сметна до момента, а довечера не знам какво ще е.

Течности: 3 литра вода до момента. Ще има и още ...

Белтъчини: 19 грама
Мазнини: 22 грама
Въглехидрати: 16 грама

328 kcal

Б 33,3 %
М 38,6 %
В 28,1 %

Храната не знам дали ще имам време да я дописвам. Това е до момента. Вечерята е неизвестна, но ще преобладава протеина.
Хубав и усмихнат уикенд, хорааа!

Мнението беше редактирано от Green на 22.04.16 13:51.

26.04.16
09:41

От петък не съм се отчитала. Събота и неделя почивах. Не съм смятала калории. Не съм прекалявала.

Вчера: 25.04.2016г.

Тренировка:

25 минути HIIT T25

15 минути крака:

клек с широк разкрач: 40 бр.
клек с щанга 20 кг: 40 бр.
напади с гири х2 кг в ръка: 40 бр.
плие с дъмбел х 6кг: 40 бр.
кикове встрани с тежести на краката х1кг: 40 бр.
руско извиване с Дъмбел 6кг: 40 бр.
ножици с тежести х1кг на крак: 40 бр.
български клек: 40 бр.

Вечерта чистих около 2 часа. Поизморих се, но не чак толкова.

Храна:

Белтъчини: 52 грама
Мазнини: 152 грама
Въглехидрати: 29 грама

1709 kcal

М 65,2 %
Б 22,3 %
В 12,4 %

Вода: 4 литра +

Мнението беше редактирано от Green на 26.04.16 09:42.

27.04.16
08:36

26.04.2016г.

Тренировка:

25 минути HIIT T25

15 минути корем и дупе:
1. Бедрено сгъване от лицев лег с гира 2 кг: 50 броя
2. Повдигане на крака встрани с ластик: 40 броя
3. Глутеус мост: 40 броя
4. Глутеус ритник с тежест х 1 кг: 40 броя
5. планк: 1 минута и 30 секунди

30 минути кардио:
кростренажор: 9 км

Общо: 70 минути

Храна:
Белтъчини: 126 грама
Мазнини: 82 грама
Въглехидрати: 50 грама
1334 kcal
М 31,8 % Б 48,8 % В 19,4 %

Течности:
Вода 4 литра +

28.04.16
09:53

Отчет за месец април! Днес ми е последния тренировъчен ден за месеца, защото ще пътувам и искам да си почина малко от тренировки. Боли ме горната част на десния крак. Май имам разтеглено сухожилие. При клякане ме боли и при определени упражнения, иначе като си вървя или стоя седнала/легнала, не ме боли. Явно имам нужда от почивка.
По - късно ще отчета вчерашния ден.

Тегло: 55.8 кг  /+500 грама/
Ханш: 93 см /-1 см/
Талия: 66.5 см /+2,5 см/
Ляво бедро: 50.5 см /-0,5 см/
Дясно бедро: 51.5 см /+0,5 см/
Гръдна обиколка: 89 см /+3 см/
Китка: 15 см
Глезен: 20.5 см
Ляв прасец: 30.5 см /-2,5 см/
Десен прасец: 32 см /-0,5 см/
Ляв мускул на ръката: 27 см
Десен мускул на ръката: 28 см

За първи път си меря мускулите на ръцете.

Отчет в тренировки:

20 тренировки Т25: 479 минути = 8 часа   
14 тренировки кростренажор: 374 минути = 6 часа и 23 минути /107.200 км/   
планк: 20 минути и 20 секунди   
клек с широк разкрач: 740 броя   
клек с щанга 20 кг: 500 броя   
напади с гири х2кг в ръка: 220 броя   
кикове настрани с тежести на краката х1кг на крак: 140 броя   
плие с дъмбел 6кг: 130 броя   
руско извиване с швейцарска топка: 60 броя   
руско извиване с дъмбел 6кг: 80 броя   
ножици с тежести х1 кг на крак: 160 броя   
български клек: 130 броя   
хибридни арнолд преси с гири х2 кг в ръка: 160 броя   
повдигане на ръцете напред с гири х2 кг в ръка: 160 броя   
кик бег с гири х2 кг в ръка: 160 броя   
раменна преса с щанга 20 кг: 47 броя   
руски суинг: 160 броя   
бицепсово сгъване с щанга 20 кг: 100 броя   
гребане с щанга 20 кг: 55 броя   
мъртва тяга с щанга 20 кг: 80 броя   
супермен: 110 броя   
кофички на пейка: 110 броя   
бедрено сгъване от лицев лег с тежест 4кг: 160 броя   
повдигане на краката настрани с ластик: 60 броя   
повдигане на краката настрани с тежести х1 кг на крак: 80 броя   
глутеус мост: 110 броя   
глутеус ритник с ластик: 20 броя   
глутеус ритник с гира х1 кг на крак: 110 броя   
извивки встрани с дъмбел 6 кг: 150 броя 

Имам и около 30 километра обиколки в планински райони.

70 литра вода + /Не знам много ли е, малко ли е, но не виждам особено голям ефект от пиенето на много вода. Ще продължа да пия по толкова и през май, пък да видим.

Имам разлики в мерките както се вижда, но не са това, което исках. Тренировките са почти двойно повече от тези през март месец, но развитие няма. Вече съм тотално объркана. Чудя се да заложа ли на повече кардио през май?!?

Мнението беше редактирано от Green на 28.04.16 09:54.

28.04.16
10:43

казано от Green на 28.04.16, 09:53:

Тренировките са почти двойно повече от тези през март месец, но развитие няма.

Повече не винаги е по-добре.
Количеството не определя качеството.
Щом няма развитие, значи няма правилна стимулация.

Какви точно са ти целите ?

28.04.16
11:12

казано от Juls на 28.04.16, 10:43:

Повече не винаги е по-добре.
Количеството не определя качеството.
Щом няма развитие, значи няма правилна стимулация.

Какви точно са ти целите ?

Целта ми е да сваля килограми. Целя се към 52 кг. Искам да намаля талията и ханша. Засега безуспешно.
Нямам представа къде бъркам и с какво! Стимул имам, ако нямах, едва ли щях да давам всичко от себе си в тренировки, храна и постоянство.

28.04.16
11:15

Под стимулация нямам предвид вътрешен стимул и воля,а че не подаваш павилните сигнали на тялото ти , за да прави нещата,които искаш. Няма адекватна стимулация-няма адекватен резултат.

28.04.16
13:57

казано от Juls на 28.04.16, 11:15:

Под стимулация нямам предвид вътрешен стимул и воля,а че не подаваш павилните сигнали на тялото ти , за да прави нещата,които искаш. Няма адекватна стимулация-няма адекватен резултат.

Честно казано не мога да разбера мисълта ти!

Това, което Юлия се опитва да каже, според мен: възможно е средствата, които използваш, независимо дали включват 2 или 3 пъти повече тренировки, да не са подходящи за постигане на целите, които си си поставила.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 28.04.16 14:06.

28.04.16
14:11

казано от Т. Тодорова на 28.04.16, 14:06:

Това, което Юлия се опитва да каже, според мен: възможно е средствата, които използваш, независимо дали включват 2 или 3 пъти повече тренировки, да не са подходящи за постигане на целите, които си си поставила.

Да разбирам, че килограмите на тежестите са ми малко и затова да не мога да свалям ли?? Странно, защото мога да си изпълнявам с леки затруднения упражненията, а ако увелича килограмите се опасявам, че няма да мога да изпълнявам правилно упражненията си.
Кростренажора ми е помагал досега да поддържам едни килограми вече 3 години. Като натоварването ми до момента е било само по 30 минути в продължение на три години. От 1 година насам включих тежести и влязох в това плато на 56 килограмовите. Преди това бях 52-53. Мисля че тежестите са главните виновници за невъзможността да сваля килограми.

И все си мисля, че след подобни натоварвания като моите трябва да има поне минимално развитие.....

Мнението беше редактирано от Green на 28.04.16 14:13.

28.04.16
14:12

Отчет за 27.04.2016г.

След разочарованието ми от тазсутрешните измервания, да си пусна и отчета за вчера.

Тренировка:

25 минути Extreme T25

15 минути ръце:
4. Раменна преса с 20 кг - 15 бр.
5. Руски суинг - 40 бр.
6. Бицепсово сгъване 10 - 20 бр.
7. Гребане с щанга - 20 бр.
8. Мъртва тяга - 20 бр.
9. Гръбно обратно извиване, Супермен - 20 бр.

30 минути кростренажор: 8 км

Храна:

Белтъчини: 80 грама
Мазнини: 107 грама
Въглехидрати: 33 грама
1362 kcal
Б 36,4 % М 48,6 % В 15 %

Течности: Вода 5 литра +

Толкова жадна не съм се чувствала от много време насам.
Ще трябва да променя нещо, но и аз не знам какво. За сваляне на килограми ми изготви фитнес инструктор режим.

1ви ден: риба или пилешко месо + огромни салати
2ри ден: ориз на обяд, пилешко месо за вечеря
3ти ден: 1 кг картофи /варени, печени/ както ги предпочитам
4ти ден: 2 шоколада

Не ми се струва никак, ама никак удачен, защото това за мен са прекалено много въглени и знам, че нищо няма да постигна с това. Ще си карам май на НВ ВМХ докато не видя резултат.

Ей тези последните 2-3 кила са най трудни за сваляне ... Боря ги и аз от доста време и не искат да се махат .
Не мога да дам съвет , тъй като съм в същото положение . Може би това е оптималното ти тегло . Колко си висока ?

казано от Green на 28.04.16, 14:11:

казано от Т. Тодорова на 28.04.16, 14:06:

Да разбирам, че килограмите на тежестите са ми малко и затова да не мога да свалям ли?? Странно, защото мога да си изпълнявам с леки затруднения упражненията, а ако увелича килограмите се опасявам, че няма да мога да изпълнявам правилно упражненията си.
Кростренажора ми е помагал досега да поддържам едни килограми вече 3 години. Като натоварването ми до момента е било само по 30 минути в продължение на три години. От 1 година насам включих тежести и влязох в това плато на 56 килограмовите. Преди това бях 52-53. Мисля че тежестите са главните виновници за невъзможността да сваля килограми.

И все си мисля, че след подобни натоварвания като моите трябва да има поне минимално развитие.....

Аз съм лингвист, само превеждам. :D
Нека Юлия си довърши мисълта, ако иска, или някой друг да се включи с по-конкретни насоки от тези, които аз бих могла да ти дам.

Но ти гарантирам, че тежестите от 1 и 2кг, които използваш, в никакъв случай не са виновни за задържането на тези 2-3 кила, които искаш да свалиш - ако искаш да чистиш мазно, според мен е добре да промениш малко протоколите и да вдигнеш килцата.

казано от Green на 28.04.16, 14:12:

Отчет за 27.04.2016г.
1ви ден: риба или пилешко месо + огромни салати
2ри ден: ориз на обяд, пилешко месо за вечеря
3ти ден: 1 кг картофи /варени, печени/ както ги предпочитам
4ти ден: 2 шоколада

WTF? Това “инструкторът” ли ти го даде? За*би.

Виж РБД режима и натисни тренировките. “Тия 2-3кг” са наистина най-трудното за сваляне, тъй че е нормално да има застой. (F)

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 28.04.16 14:39.

28.04.16
14:37

казано от Plamena Polihronova на 28.04.16, 14:27:

Ей тези последните 2-3 кила са най трудни за сваляне ... Боря ги и аз от доста време и не искат да се махат .
Не мога да дам съвет , тъй като съм в същото положение . Може би това е оптималното ти тегло . Колко си висока ?

Висока съм 1.67 см. Ами не ми е оптималното тегло, защото миналата година по това време съм била 52 кг. Нещо не правя както трябва, за да ми се увеличава талията, а краката са намалели, ханша също. Може би повечето за сваляне ми е от корема. Толкова неподатливо на тренировки и хранителни режими място се оказа при мен, че направо ми се плаче.
Усилията, които полагам са наистина неимоверни, защото ставам да тренирам в 5 сутринта, което маааалко хора биха направили.
Ох, само се оплаквам, но наистина се усещам в безизходица.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1