Избор на нова програма за тренировки

09.03.16
18:58

Здравейте!
Моля да ми помогнете да избера нова програма, подходяща за мен. Аз съм на 24г, 63кг и съм по-скоро начинаещ във фитнеса. Тренирам от около 6 месеца по следната програма: >Програма

<

. Тренирам 2 пъти в седмица, защото за един ден не мога да се възтановя напълно, а нямам и много свободно време, което мога да отделя за тренировки. След всяка тренировка пия протеин “Lean Mass”. Искам да сменя програмата защото много приятели и хора който срещам във фитнеса ми казват, че е по добре да тренирам с програма която е на отделни мускулни групи. Целта ми е да изградя повече муслкулна маса и да имам оформено и красиво тяло, не искам да ставам мега нацепена машина. :D В момента имам развитие, но не много, най-вече в ръцете. Ако е нужно ще постна с каква работна тежест правя всяко едно от упражненията. Бих бил много благодарен ако можете да ми помогнете да избера подходяща програма. По възможност програмата да заема 3, максимум 4 дни. Също така някакви съвети/насоки спрямо това кога да качвам работна тежест, режим на хранене и пиене на протеин биха били много полезни. Благодаря за отделеното време! :)

Темата беше редактирана от John Doe на 09.03.16 19:28.

Chillin'

09.03.16
19:45

Здравей. Аз също завършвам шест месечна програма за начинаещи скоро и съм се насочил към тази програма. Относно покачването на работната тежест можеш да прочетеш за метода progressive overload например.

09.03.16
21:25

казано от John Doe на 09.03.16, 18:58:

Здравейте!
Моля да ми помогнете да избера нова програма, подходяща за мен. Аз съм на 24г, 63кг и съм по-скоро начинаещ във фитнеса. ...не искам да ставам мега нацепена машина. :D

Спокойно, младежо! В близките половин-една година изобщо не се очертава на хоризонта да станеш една такава турбо-, хипер нацепена ужасна машина. :D Едва ли ще станеш свръхнацепен за по-малко от година. Страховете ти (и паниката ти) са напълно неоснователни. Нищо подобно няма се случи, нито след 6 месеца, нито след една или две години. Бъди спокоен! :D
Ако така лесно ставаше, аз вече да съм Шварценегер или Рони Кулман. :D

Мнението беше редактирано от Миро на 09.03.16 21:28.

09.03.16
22:54

казано от John Doe на 09.03.16, 18:58:

Здравейте!
Моля да ми помогнете да избера нова програма, подходяща за мен. Аз съм на 24г, 63кг и съм по-скоро начинаещ във фитнеса. Тренирам от около 6 месеца по следната програма: >Програма

<

. Тренирам 2 пъти в седмица, защото за един ден не мога да се възтановя напълно, а нямам и много свободно време, което мога да отделя за тренировки. След всяка тренировка пия протеин “Lean Mass”. Искам да сменя програмата защото много приятели и хора който срещам във фитнеса ми казват, че е по добре да тренирам с програма която е на отделни мускулни групи. Целта ми е да изградя повече муслкулна маса и да имам оформено и красиво тяло, не искам да ставам мега нацепена машина. :D В момента имам развитие, но не много, най-вече в ръцете. Ако е нужно ще постна с каква работна тежест правя всяко едно от упражненията. Бих бил много благодарен ако можете да ми помогнете да избера подходяща програма. По възможност програмата да заема 3, максимум 4 дни. Също така някакви съвети/насоки спрямо това кога да качвам работна тежест, режим на хранене и пиене на протеин биха били много полезни. Благодаря за отделеното време! :)

Програмата е обемна, но за сметка на упражнения, които са излишни, като в същото време липсва сериозна работа върху краката и гърба (клек, тяга, набиране). Ако намалиш обема (5-7 упр. в тренировка) и почнеш да разнообразяваш с различни упражнения и протоколи, ще можеш да тренираш без проблем цялото тяло, 3 пъти седмично и ще качваш по-лесно маса и сила.
Иначе, може да разделиш тялото на две части (горна-долна част, или бутане-дърпане) и да тренираш 4 пъти седмично.
Относно отделното трениране на всяка мускулна група - една тренировка седмично е малко за оптимален растеж, ако не си на химия.
Но каквато и да е програмата, тя ще работи, само ако тренираш с оптимална интензивност и си даваш зор (поне от време на време) и се стремиш да прогресираш.
И ако нямаш читаво хранене естествено (с калориен излишък и достатъчно протеин).

Програмата хубаво, ама трябва да оправиш храненето.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1