Димо сваля 14 с бой, първа смяна, стригане и глад.

Прескочи до:

26.07.20
18:14

казано от Димо на 26.07.20, 18:05:

казано от Dydo на 26.07.20, 17:53:

Добри Делев прави кардио, защото няма как да вдига толкова много. Не е ок нито да мускулите, нито като цяло за организма.

Що? ще отслабне прекалено много от многото изгорени калории от щангите ли?

Защото не може да напъва тежка щанга 3-4 часа. Но спокойно може да вдига 1-2 и да прави кардио още 1 ч. или пък повече в почивен ден от силовите. Не може да ореже много калориите, но му трябва енергоразход, който няма как да осигури с щанга.
Но...по темата. Зависи какъв е контекста на въпроса. Ако просто някой те попита за съвет дали за горене на калории да отдели 1 ч. за зала или 1 ч. за бягане или вело отговорът е един, но ако чисто научно се интересува, 20 мин. примерно плътни, кое ще гори повече, отговорът може да е друг. Защото е ясно, че няма как плътно да вдига 1 ч. примерно, но може да върти педалите часове. Ето и аз питам: не какво ще препоръчаш /защото е ясно, че можеш да ходиш и подтичваш 2-3-4 часа/, а при еднаква плътност на двете занимания, кое гори повече.

ПС...не ползвам асансьор от доста време.

Мнението беше редактирано от Dydo на 26.07.20 18:26.

26.07.20
19:19

Работа и мощност са две неделими физ.величини.
Та...що културистите горят мазнини с кардио не знам...както и още куп дедовизми също.
Ся не ми се пише...ма ти с ходене не вдигаш 360т...даже не ги и преместваш))).
Проззз пример с матори:
А бре,колите ви кога харчат повече?
-Когато ги карате бързо?
-когато са натоварени....или когато ги карате айляк?

SI

26.07.20
19:33

казано от nervak на 26.07.20, 19:19:

Работа и мощност са две неделими физ.величини.
Та...що културистите горят мазнини с кардио не знам...както и още куп дедовизми също.
Проззз пример с матори:
А бре,колите ви кога харчат повече?
-Когато ги карате бързо?
-когато са натоварени....или когато ги карате айляк?

ЗЗЕ важи и за тях)))(.....не е ли?

26.07.20
19:35

Когато ги караме с пълен багажник, със заети места, с около 130-140, по наклон нагоре и силен насрещен вятър....ей тогава най-харчи моята 😁

27.07.20
13:02

казано от Димо на 26.07.20, 17:08:

За 1 час яко колоездене може да изгориш 700-800 Ккал, Кажи ми с кои щанги ще изгориш толкова?

Не искам да ти казвам с “кои щанги”, но ако имаш желание може да ти ги покажа, стига да ги издържиш :D А и един час “яко колоездене” няма да ти изгорят 800 калории, виж 100-ина км по-може.

казано от Димо на 26.07.20, 17:58:

Разликата е че аз мога 300 сек вело, а ти не можеш 300 сек. постоянен клек. Или можеш?

Има хора с 10-ина минутни серии клекове, с не много голяма тежест, но в сравнение с 10 минути макс напъване на колелото са несъпоставими неща...

Като цяло много искаш да опростиш нещата, пък те въобще не са прости и има много зависимости и условности:

1. Както ти каза Нинджата - хормоните, които ти определено неглижираш.
2. Не сме прост машинен елемент, примерно коляномотовилков механизъм задвижван от падаща вода, че да сметнеш точно извършената работа и гененрираната мощност.
3. Енергоразхода зависи от % спрямо личното тегло, от % спрямо ПМ, от скорост на изпълнение на всяко отделно повторение, от плътността на тренировката, от времетраенето на тренировката и изключително много от времето, в което си бил близо до МСЧ, както и като цяло и диаграмата на пулса по време на тая тренировка. И всеки един от тия елементи си има обяснение какво и защо, ама наистина иска сериозно познаване на биохимията, на физиологията, на анатомията...

За това всички опити да сметнеш такъв енергоразход трябва да се индивидуализират стриктно и то не само за конкретния трениращ, а и конкретната тренировка.
Една културистична тренировка наистина не гори кой знае какво, точно поради горните условия, особено точка 3.

27.07.20
13:18

казано от James Hinks на 27.07.20, 13:02:

един час “яко колоездене” няма да ти изгорят 800 калории, виж 100-ина км по-може.

Откъде взимаш данните си? Дай малко линкове, защото моите източници казват доста различни данни.

Cycling, 14-15.9mph, vigorous 590 704 817 931

Четирите цифри накрая са калориите изгорени за час в зависимост колко тежиш - от 60 кила първото, до калориите при 100 кг лично тегло е последното 931.

https://www.cdc.gov/healthyweight/physical_activity/index.html

https://www.valdosta.edu/administration/finance-admin/campus-wellness/documents/calorie-and-exercise-burned.pdf

https://www.nutristrategy.com/caloriesburnedcycling.htm

27.07.20
13:24

казано от Димо на 27.07.20, 13:18:

един час “яко колоездене” няма да ти изгорят 800 калории, виж 100-ина км по-може.

Откъде взимаш данните си? Дай малко линкове, защото моите източници казват доста различни данни.

Cycling, 14-15.9mph, vigorous 590 704 817 931

Четирите цифри накрая са калориите изгорени за час в зависимост колко тежиш - от 60 кила първото, до калориите при 100 кг лично тегло е последното 931.

https://www.cdc.gov/healthyweight/physical_activity/index.html

https://www.valdosta.edu/administration/finance-admin/campus-wellness/documents/calorie-and-exercise-burned.pdf

https://www.nutristrategy.com/caloriesburnedcycling.htm

Ехее. Ако беше това така значи на ден имам по над 800 калории енергоразход несметнат.

Излиза, че каране на колело с 20 км в час за час  гори толкова калории колкото час спаринг бокс... Смисъл първото е загрявка за 30 минути от второто бе... тия числа са ги определяли със зарче !

Мнението беше редактирано от CarnalK на 27.07.20 13:32.

Според фитнес гривната ми, която както вече се коментира не е някакъв достоверен източник, но все пак ти мери пулс, знае килограми, знае колко и къде си карал... Та малко под час каране със средна скорост 21км/час, дава около 800ккал

Мнението беше редактирано от Николай Филипов на 27.07.20 13:53.

27.07.20
14:24

Преди няколко години, по ред причини не можех да си правя кросовете.
Чудех се с какво да ги заменя,аз харесвам продължителните натоварвания.
Едното беше колело по пресечен терен,другото клек с лека тежест 30 -40 минути с паузи естествено, без да оставям щангата навлечен с шушлеци.
Тогава исках да съм сух и се получи,без да спирам бирите и без някакви диети.

27.07.20
14:29

казано от Димо на 27.07.20, 13:18:

Откъде взимаш данните си?

Бивш състезател колоездач, сериозен състезател от времето преди 89-та, когато имаше и сериозни школи и систематизиран подход във всички спортове. От чисто любопитство съм го питал и той ми е казвал, че средно за около 70-80 кг човек, при сериозно шосейно каране енергоразхода е 800-1000 за 100 км.
Със сигурност и тук има условности от тип на това колко си натрениран, какво е колелото, какви са денивелациите...

Мнението беше редактирано от James Hinks на 27.07.20 14:30.

27.07.20
15:04

Про-колоездачите са супер смешни хора :
Долна половина - щангист
Горна-голфър.

SI

27.07.20
15:19

колело шосейка 50 км (аматьор)- показания (не професионални) - 500-600 ккал

27.07.20
15:48

казано от Bart Simpson на 27.07.20, 15:04:

Про-колоездачите са супер смешни хора :
Долна половина - щангист
Горна-голфър.

Това са тия на писта, шосейните не са чак толкова силни в долната част.

27.07.20
16:04

Ей това говедо. И нагоре си е якичък, ама просто е несъразмерен. Сигурно го знаете.....па и си клека стабилно........ и скача на височина.

Мнението беше редактирано от Dydo на 27.07.20 16:05.

27.07.20
18:48

Този пич, ако напъне така стандартен велосипед ще му разцепи рамката.

27.07.20
20:54

казано от Brown Bomber на 27.07.20, 18:48:

Този пич, ако напъне така стандартен велосипед ще му разцепи рамката.

Е нормално, натурално извисен ... :)

27.07.20
21:46

казано от CarnalK на 27.07.20, 13:24:

тия числа са ги определяли със зарче !

Мда, 30-40 000 пъти са хвърляли зарче със закачени маркучи да им мерят издишания СО2. Толкова горе-долу пъти е мерено колко гори колоезденето и бягането, че е най-удобно на стационарна машина.

Наистина ли смятате че на правителствен сайт на най-развитата страна в света ще сложат непроверена или невярна информация?

А и бокса ок - според мен също гори много, но пак опираме до това колко време го правиш, да не ми кажеш че можеш да се боксираш 60 минути интензивно нон-стоп?

27.07.20
21:56

казано от Димо на 27.07.20, 21:46:

Наистина ли смятате че на правителствен сайт на най-развитата страна в света ще сложат непроверена или невярна информация?

За конкретния случай не мога да твърдя, че е неистина, но по принцип много по-малко вярвам на виртуалното менте какво е казало, сравнено например с немците и японците.
Лично мнение и нагласа!!!!!

27.07.20
23:59

казано от nervak на 27.07.20, 14:44:

от най-проста физ.точка....а нея няма кой,да я обори.

Ти така и не я каза тая физична гледна точка. Напиши формулите и да смятаме бе човек. АЙде, ние не ги знаем, ама ти ги знаеш, кажи ги и на нас. Затвори устите на всички с хладни и безпристрастни математически формули. Кратко и ясно разписано.

казано от Димо на 26.07.20, 16:48:

казано от nervak на 26.07.20, 13:23:

Забравяте елементарната физика....работа и мощност.
Примера с маратонците плувци изобщо не е подходящ за случая,защото там има друго основно...

Хайде, кажи кое е основното там, да научим и ние. И после ако може с думи прости обясни как един маратонец може с тъпото кардио да изгори 10 кила мазнини за 1 денонощие и ми кажи кой щангист го може това с якото горене с щангите.

Кажи все пак и за маратонците плувци, явно и те хайваните не разбират от физика, иначе щяха  да знаят че не могат да горят по 10 кила мазно на денонощие.

казано от Димо на 26.07.20, 16:45:

Дай го вече тоя начин и да сметнем къде ще изгорим повече калории - при вдигнати 7 тона на 1 метър за 20 минути или при вдигнати 360 тона на 20 см за същите 20 минути (горе-долу толкова се получава при 180 крачки в минута отлепяйки 100 кг на 20 см от земята бягайки) Хайде, дай я тая формула и да смятаме.

Ти освен че не ти се пише, явно и не ти се чете и не ти се смята. 360 тона съм описал къде и как ги вдигам. Според теб къде бъркам?

Изобщо не са дедовизми, ами е на най-успешния ни бодибилдър в историята програмата. Освен това е и много логично. Ама ако не ти пасва на фабулата е дедовизъм.

28.07.20
00:01

казано от Dydo на 27.07.20, 21:56:

казано от Димо на 27.07.20, 21:46:

За конкретния случай не мога да твърдя, че е неистина, но по принцип много по-малко вярвам на виртуалното менте какво е казало, сравнено например с немците и японците.
Лично мнение и нагласа!!!!!

Ами хайде де, потърси японците и дойчовците какво са казали и покажи и на нас тук - колко калории се горят с 1 час яко въртене на педалите и колко с 1 час щанги. Дай да сверим данните.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1