Подходяща фитнес програма

Здравейте на всички,моля за съвет относно правилна тренировъчна програма със цел покачване на Мускулна Маса,как мога да разбера дали тя ще действа оптимално за мен,защото старата ми не даде почти никакъв резултат от месеци насам и мисля,че е време за промяна
171 см висок и 61кг

03.01.18
17:32

Каква е била старата програма и от колко време тренираш?

казано от Миро на 03.01.18, 17:32:

Каква е била старата програма и от колко време тренираш?

Тренирам от 6 месеца.
Повторенията са от 8 до 12-14
Зависи колко съм уморен.
1.Понеделник Гърди
2.Вторник - Гръб , Трапец
3.Сряда - почивка
4. Четвъртък - бицепс трицепс
5.Петък - Крака и рамо

Гърди - лежанка,горна лежанка,горен лег с дъмбели,долна лежанка,пулоувър

Гръб - Гребане с щанга,Горен скрипец,Румънска тяга,Мечка,Гребане с дъмбели

Ръце - Сгъване с щанга,Разгъване за трицепс на скрипец,Сгъване с дъмбели за бицепс,Френско разгъване за трицепс,Концентрирано за бицепс,и последно за трицепс зад глава

Крака  - Клек,Лег преса,Предни екстензии,Задни екстензии,Повдигане на крака за прасец

Рамо - Раменна преса с дъмбел,пред тялото с дъмбели,странични разгъвания с дъмбели,на една машина за странично рамо(забравих и името) и последно 1 упражнение още за задно рамо.
Това е общо взето

Мнението беше редактирано от Николай Димитров на 03.01.18 19:16.

Привет Николай,

Смятам, че можеш да тестваш тази програма - Качвайте маса веднага след 4-тата седмица!

Вероятно ти изглежда елементарна и може би смяташ, че не е за теб, но довери ми се, ще ти свърши чудесна работа за поне 2-3 месеца напред, може би дори повече. (edit: започни обаче с по 2 серии на упражнение, вместо с по 3. Може да увеличиш на 3 след известно време, поне месец и половина-два)

Обърни внимание и на храненето обаче. Мерките ти подсказват слабо телосложение, което пък подсказва недостатъчно храна. Тя е ключова, за да имаш напредък. Ако храната не е на ниво, тренировките няма да имат желания резултат.

Повече за храненето прочети в ръководството ни за начинаещи.

Мнението беше редактирано от Тихомир Велев на 04.01.18 13:03.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1