Едно ново начало!

Прескочи до:

16.06.19
11:29

На пресата 1х52.5 малко много не заключи лактите 😄, пиши го 0 😄
На всички раменни преси ли правиш така или само на тази тежест?

казано от Боян на 16.06.19, 11:29:

На пресата 1х52.5 малко много не заключи лактите 😄, пиши го 0 😄
На всички раменни преси ли правиш така или само на тази тежест?

Само на тази тежест Боби, ще да намаля тежестта и да снимам пак

За днес:Пуш Преса 5, 5, 5, 5, 1, 1 (35, 40, 42.5, 47, 52, 55 кг). Успоредни набирания 10, 8. Хват няколко серии. Ето и клипче от днес, мисля че се получи по-добре от предните пъти, ни още ми е трудно при по-тежките серии да заключа лактите, колкото и да не ми се иска, може би ще трябва да включа изолация за трицепс. Това е за сега от мен, хубав ден на всички! 🙂

За днес: Лег в супер серия с флайс от лег с ластик 8-8 (60 кг - 16-32 кг съпротивление). 8-8 (60 кг - 16-32 кг съпротивление). 6-6 (60 - 16-32 кг съпротивление).На всичките серии, яки откази. Полу лег с дъмбели в супер серия с флайс от полу лег с ластик 8 - 8 (31 (2х15.5 кг) - 6-14 кг съпротивление). 8 - 8 (31 (2х15.5 кг) - 6-14 кг съпротивление). 6 - 6 (31 (2х15.5 кг.) - 6-14 кг съпротивление). Отново яки откази. Кофички 3х8, 8 ,6 (+15, +15, +15 кг). От днес минах на сплит, от силовите тренировки натрупах доста сила, но не и обем, може би ми трябва хипертрофия. Това е за сега от мен, хубав ден на всички! 🙂

За днес: Крака - Тяга 3х8, 8,  6 (80, 80, 80 кг.) Клек 3х8, 8, 6 (55, 55, 55 кг.) Планк 1 до отказ. Това е за днес. Тъй като не искам да пускам нова тема, ще попитам вас съфорумницитр. Добра ли е тази програма? В по бодибилдърски стил е, за сега оставих силовите тренировки, защото да, качих много сила, но не и обем. Тъй като състоянието в което се чувства тялото ми, от медикаментите които приемам, а именно ниско кръвно налягане, мускулна слабост и сънливост. Дори съм срещал във други форуми, че хора на лечение с моите медиканени, са чупили крайник. Та мисълта ми е, че ще правя две, до 3 упражнения в тренировка, в бутам, дърпам, крака в 6 дневен сплит. А ето я и програмата. Ден1 - 1. Лег (3х6-8) 2. Преса над глава прав (3х6-8). 3. Френско с крив лост (3х6-8). Ден2 - Набирания с раменен подхват (3х6-8). 2. Гребане с щанга в подхват (3х6-8). 3. Бицепсово сгъване прав с крив лост (3х6-8). Ден3 - 1. Тяга (3х6-8). 2. Клек (3х6-8). 3. Корем. И така въртя. Храната ще е по-чиста и по в бодибилдърси стил. При силовите тренировки, гледах да ям месо и яйца, и доста калории около тях. Сега храната ще е чиста, с лек калориен излишък. Ще дам пример със закуската днес: 5 оризовки от кафяв ориз (50 гр.), намазани с фъстъчено масло (50 гр.), по 10 гр. на призовка и един банан (150 гр.), нарязан на парчета върху оризовките. Довечера ще опиша останалите две хранения. Това е за сега от мен, хубав и спорен ден на всички! 🙂

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 20.06.19 11:30.

Добре е програмата, може да размениш местата на пресата и лежанката в бутащия ден - първо пресата и после лежанката. Така хем ще имаш повече сила за пресата, хем с нея добре ще загрееш рамената за лежанката, даже няма нужда да правиш отделна загрявка за нея 🙂

казано от Alexander Krastev на 20.06.19, 15:49:

Добре е програмата, може да размениш местата на пресата и лежанката в бутащия ден - първо пресата и после лежанката. Така хем ще имаш повече сила за пресата, хем с нея добре ще загрееш рамената за лежанката, даже няма нужда да правиш отделна загрявка за нея 🙂

Благодаря за отговора и съвета чичо Сашо! Ще пробвам това с пресата, още утре. Иначе когато правя крака, забелязвам че като правя тягата, като първо движение, при клека получавам повече дълбочина и флексабилност. Така че смятам, че и това с пресата ще е добре. Така и така ще поствам, ще опиша второто хранене. Един голям домат и 300 гр. пилешко с кожа.

20.06.19
16:27

казано от Васил Стефанов на 20.06.19, 16:05:

чичо Сашо!

Край на младостта за Сашо Кръстев 😄

казано от Боян на 20.06.19, 16:27:

казано от Васил Стефанов на 20.06.19, 16:05:

чичо Сашо!

Край на младостта за Сашо Кръстев 😄

Има разлика между това да си възпитан и това, не! 🙂

За днес: Набирания с раменен подхват 3х8, 8, 8 (гърди до лост). Пуловър 3х12, 12, 12 (15 кг.) (Лека тежест, по скоро наблягах на стречинка. Така го усещам единствено и само в гърба, при висока тежест в гърдите и трицепсите, но все пак това е упражнение за стречинг, а не за сила и ми влезе добре след набиранията). Гребане с щанга в подхват 3х8, 8, 8 (55, 55, 55 кг.) (Добър стречинг и контракция , следващия път ще увелича теглото.) Тяга 3х6, 6, 6 (80, 80, 80 кг.) Много добре влезе. Бицепсово сгъване със същата тежест, както пуловъра 3х8, 8, 8 (лесни, но викам колкото да не е без нищо (not my favorite exercise) ). Планк 1х60 сек. Втора тренировка за деня: Йога 30 минути. Абсолютно елементарни движения и пози, от които течях като ракия на сватба, след като приключи тренировката. Допадна ми! Ето и 2 снимки от днес, не знан дали има напредък, но се виждам естетично по-добре, качил съм 1 кг. Това е за сега от мен, хубав и успешен ден на всички! 🙂

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 22.06.19 16:12.

За днес: Лег 3х8, 8, 6 (55, 55, 62.5 кг (със заключване, а хвата малко по-широк от раменния) ). Кофички 3х8, 8, 6 (+15, +15, +17.5 кг (със заключване и ширина на хвата, малко по-широка от раменния) ). Преса от полулег с ластици 3х8, 8, 8 (16-32 кг съпротивление на ластика и кръстосване на ръцете в горна позиция). Преса над глава прав 3х8, 8, 6 (25, 25, 25 кг и хват леко по-широк от раменния и заключване). 3 серии с ластик и 3 серии с дъмбели, разтваряния в страни в поче повторения. Френско разгъване легнал зад глава 3х8, 8, 8 (30, 30, 30 кг (със задържане в стречинг позиция 5 секунди). П.п: Днес всички преси, като лег, преса над глава и кофички със заключване, с цел, допълнителна активация на трицепса, поради същата причина и по-тесен хват и също по-тесен хват, с цел по-добра контракция в гърди и трицепс. Горния лег го правих с ластици, защото в горна позиция, има съпротивление, докато при дъмбелите няма. Иначе съм доволен от лежанката, 95% от личното тегло за 6 повторения, смятам че е добро постижение. Пресата над глава, слаба! При условие, че френското ми разгъване е по-силно, от раменна преса и то със задържане, предполагам раменете са слабото звено. За това включих изолация днес. От йогата, още имам мускулна треска. Ето и снимка от днес, за сега целта е естетика. Хубав ден на всички! 🙂

25.06.19
13:59

Имаш красиво развита горна част, но според мен трябва да наблегнеш на краката, за да има визуален и силов баланс. Имаш нужда от повече клекове, направи ги приоритет в деня за крака и надграждай там- мисля, че тези 55кг са твърде леки за теб, за да предизвикат особени промени в мускулатурата. От клиповете личи, че тренировките ти се развиват чудесно, успех от мен!

За днес: Тяга 3х8, 8, 6 (80, 80, 80 кг). (В горна позиция задържах, с цел екстра активация на гърба и хвата. Получи се добре, след приклчване на серията, усещах горене в трапеца, задното рамо, еректорите и предмишниците). Набирания с раменен подхват 3х8, 8, 6. Гребане с ластик, 2 пъти омотан  около лоста за набиране 16-32 кг съпротивление. ( В изходна позиция ръката и гърба, бяха отпуснати до край. Когато дърпах в крайна точка извивах ръката и тялото с цел, по-добра контракция. За това се спрях на този вид гребане, защото при щангата ги няма тези екстри). 3х12, 12, 10 за всяка страна. Зотман сгъване 3х8, 8, 8 (2х8 на ръка, общо 16 кг.) План 1х90 сек. Днес засякох продължителноста на тренировката 33 Мин. Ето и снимка от днес. Това е за сега от мен, хубав и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес (гърди, рамо, трапец, трицепс, корем) Лег 5х5, 5, 5, 5, 3 (60, 60, 62.5, 62.5, 67 кг.) (Със заключване, с цел, активация на трицепса). Полу лег с ластик 3х8, 8, 8 (съпротивление на ластика 16-32 кг) (плюс кръстосване в горна точка, с цел, по-добра контракция  и плюс заключване). Флайс от полу лег с ластик 3х8, 8, 8 (6-14 кг съпротивление, дълбоко разтягане). Разтваряния в страни с дъмбели 3х8, 8, 8 (х8 кг на ръка, общо 16 кг.) Разтваряния в страни с ластик (9-12 кг съпротивление за всяка ръка). Тяга над коляно 3х8, 8, 8 (80, 80, 80 кг. плюс задържане в горна точка) (Избрах това упражнение за трапец, пред трапецовидно повдигане, защото позволява по-голяма работна тежест, по-добра контракция и като плюс, тренира хвата). Френско 3х8, 8, 8 (30, 30, 30 със задържане в долна точка за по-голям стречинг). Разгъване зад глава с ластик 3х8, 8, 8 (16-32 кг съпротивление). И между сериите на различните движения, колелце от колене,  планкове, крънчове с диск зад врат и вакуми. Това е за сега от мен, хубав и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес: Събудих се с ниско кръвно, мускулна слабост, замайване и задух. Изпих едно двойно кафе и малко ми просветна. Тъй като силите ми бяха в дефицит, реших да натоваря задната верига, с възможно двете най-добри упражнения за тази цел, имах план за бицепсово сгъвания, Фермерска разходка, врат, но просто едвам се движех, докато си правих кафе, дори залитах и ми чернееше пред очите. Та на тренировката. Набирания с раменен подхват 5х5, 5, 5, 5, 3 (+12.5, +12.5, +15, +17.5, 20 кг. (Гърди до лост и в долна точка, напълно отпуснат) ). Тяга 3х5, 5, 5 (75, 75, 80 кг.) Сложих тягата, като второ движение, защото 80 кг, максималното което мога да сложа на щангата, ми позволява 8 повторения. А, с набирания с тежест, предистощих задната верига. Краката бяха свежи и първата част от тягата, тази която е бутаща (като обратна лег преса), беше лесна, но когато започваше да се дърпа от коляно на горе, широкия гръбен мускул, едвам предържаше тежестта. Спрях на третата серия, зави ми се свят, предполагам от ниското кръвно. Почивах малко, между сериите, тъй като правих две движения, цялата работа за 20 минути. Храна за сега 100 гр сирене, 6 цели яйца и 100 гр шоколад 85% какао. Ако утре усетя същите симтоми, ще збия тренировката и ще направя, няколко базови движения, с по-малко почивка между сериите и по-голяма тежест. Това е за сега от мен, хубав и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес: Лег с пауза и заключване 3х5, 5, 3 (62.5, 62.5, 67 кг.) Флайс с дъмбели от полулег 3х12, 12, 12. Пораздвижих се, хубав и усмихнат ден на всички! 🙂

Днес се събудих с една идея по-свеж. Двете кафета които изпих, ми дадоха сравнително добра енергия. И направих, сравнително добра тренировка. Две супер серии. Първа: Стриктна преса над глава - набирания с раменен подхват с тежест 1х5 - 5 (30 кг - +12.5 кг (гърди до лост) ) 2х5 - 5 (35 кг - +15.5 кг (гърди до лост) 3х5 - 5 (40 кг +17.5 кг (гърди до лост). Втора: Гребане от земя - Експлозивни лицеви опори (Бавно смъкване (8-10 сек) Експлозивно избутване и на стойки за по-голяма трудност 5 - 5 (60 кг - СТ), 5 - 5 (67 кг - СТ), 5 - 5 (72.5 кг - СТ). Планк 1 (2 мин.) Общо време 30 мин. П.П : Пресата над глава стриктна и този път, със заключване, при лицевите опори, имах доста в запас, но ако на всяка серия слагах жилетка с тежести и я закопчавах, щях да губя много време, докато при набиранията, няма нужда от закопчаване. Това е за сега от мен, хубав, спорен и успешен ден на всички! 🙂

Ето двете супер серии от днес

За днес: Супер серия: Лег с пауза и заключване - Набирания с успореден хват и тежест: 5 - 5 (62.5 - +12.5 кг ). 5 - 5 (62.5 - +15 кг). 5 - 5 (62.5 - +15 кг.) Дърпане на тялото по дебела тръба (Нещо като изкачване върху въже, но тъй като нямам въже, но пък  в двора имам дебела тръба, реших да пробвам с нея). 5х2, 2, 2, 2, 2. Общо време 25 мин.  П. п : Лега добре 95 % от личното тегло и с пауза, и заключване. Успоредните набирания, ми се сториха с една идея по-трудни, от тези с подхват. За това и тежестта беше, по-малка. Набирането по въже (или в случая, дебела тръба),  беше доста трудно. Усетих го в цялото тяло, докато се борих, да стигна, до върха, а тъй като лоста беше дебел, хвата беше смазан. Тези дни имам сила, доволен съм от днес. Това е за сега от мен, хубав и спорен ден, на всички! 🙂

За днес: Супер серия: Лег с пауза и заключване - Набирания с успореден хват и тежест: 5 - 5 (62.5 - +12.5 кг ). 5 - 5 (62.5 - +15 кг). 5 - 5 (62.5 - +15 кг.) Дърпане на тялото по дебела тръба (Нещо като изкачване върху въже, но тъй като нямам въже, но пък  в двора имам дебела тръба, реших да пробвам с нея). 5х2, 2, 2, 2, 2. Общо време 25 мин.  П. п : Лега добре 95 % от личното тегло и с пауза, и заключване. Успоредните набирания, ми се сториха с една идея по-трудни, от тези с подхват. За това и тежестта беше, по-малка. Набирането по въже (или в случая, дебела тръба),  беше доста трудно. Усетих го в цялото тяло, докато се борих, да стигна, до върха, а тъй като лоста беше дебел, хвата беше смазан. Тези дни имам сила, доволен съм от днес. Това е за сега от мен, хубав и спорен ден, на всички! 🙂

За днес: Спер серия - Тяга и обръщане с дъмбел. 5 - 5 (80 - 15.5 кг). 5 - 5 (80 - 15.5 кг).  5 - 5 (80 - 15.5 кг). Изкачване на дебела тръба 3х2, 2, 2. Планк 1х90 сек. П.п : След края на всяка супер серия, усещах горене в трапеца и задното рамо. Тъй като правих обръщането с една ръка, усещах добра активация в ядрото. Този път изкачването на дебелата тръба ми се стори по-трудно, може би хвата е бил уморен. Тягата, нищо особено, 20% над личното тегло. Спомням си, че преди време бях попаднал на дневника на Димо, когато заучаваше тягата и си спомням, че започваше със 60 кг и си спомням също, че Джейм Хъкинс ” чичо Сашо”. Да, възпитън съм! Му беше казал, че 60 кг тяга, би помогнала на 40 кг момиче, е аз правя с 80 кг, 65 кг съм с напикани гащи и  имам крака на 40 кг момиче! 😂😂😂 Шегата на стран, четенето на дневниците на съфорумниците, много ми е помогнало. Разбрал съм че в този спорт, единствената конкуренцията, трябва да си си сам на себе си. За доста от съфорумниците съм слаб, но за един мой приятел, който няма 30 години и като започне да изкачва блок, по средата спира да почива, защото се е изтощил, за него съм Арнолд. Пък и главно тренирам за здравословни ползи. Ето и снимка от днес, не съм много едър, но поне съм изчистен. Това е за сега от мен, хубав и успешен ден на всички! 🙂

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 02.07.19 11:28.

За днес:Голяма супер серия: Набирания с раменен подхват (с тежест) - Кофички (с тежест и заключване) - Колелце от колене 5 - 5 - 10 (+15 - +15 - СТ). 5 - 5 - 10 (+15 - +15 - СТ). 5 - 5 -10 (+17.5 - +17.5 - СТ). Втора голяма супер серия: Катерене по дебел лост - Суинг с чук по гума - планк (3 - 10, 60 сек). (3 - 10 - 60 сек.). (2 - 10 - 60 сек.) П.п : Днес реших, че кардио системата ми е готова за тройна супер серия, но като за начало включих нещо по-леко, в случая корем. В същото време и не исках, да е нещо елементарно, като крънч, за това избрах колелце от колене и планк. Тренировката беше доста интензивна. Почивах малко, между сериите, цялата тренировка продължи точно 28 минути. Ето и две клипчета, от днешните две супер серии. Не съм снимал корема, защото не беше нищо особено. Това е за сега от мен, хубав, спорен и усмихнат ден, на всички съфорумници! 🙂

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 03.07.19 08:46.

03.07.19
09:11

Кофите малко странни ми идват...или така изглеждат от този ъгъл..

Мнението беше редактирано от nervak на 03.07.19 09:37.

казано от nervak на 03.07.19, 09:11:

Кофите малко странни ми идват...или така изглеждат от този ъгъл..

Тежестта за набиранията ми беше ок, за 5 повторения, но на кофичките имах повече в запас, а щях да губя време, докато добавях тежест. За това в долна позиция свивах към тялото ръцете, с цел по-голям стречинг върху гърдите. А в горна точка, заключвах с цел, екстра активация на трицепса. Нещо като бодибилдинг, с цел да усложня упражнението.

03.07.19
10:26

Не знам дали това свиване и отваряне на лактите е добре...

Мнението беше редактирано от nervak на 03.07.19 10:26.

казано от nervak на 03.07.19, 10:26:

Не знам дали това свиване и отваряне на лактите е добре...

Nervak, благодаря за мненията! Ако не е добра идея, ще спра да правя тази техника.

03.07.19
13:23

Кофичките са ок, но нямаш дълбочина. Това са половинки.

03.07.19
13:23

Кофичките са ок, но нямаш дълбочина. Това са половинки.

Ще трябва да поработя върху мобилността. Благодаря на всички за отговорите ви!  Хубав след обед! 🙂

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 03.07.19 16:13.

За днес: Преса над глава - Успоредни набирания с тежест - Колелце от колене 5 - 5 -10 (35 - +12.5 - СТ). 5 - 5 -10 (40 - +12.5 - СТ). 4 - 5 - 10 (42.5 - +15 - СТ). Комадно набирания - Частична тяга със задържане 5 - 5 (СТ - 80). 5 - 5 (+12.5 - 80). 5 - 5 (+12.5 - 80).
П. п : Най-трудното упражнение за деня, пресата над глава. Днес също пробвах нов тип набирания, първата серия ги правих със собствено тегло, защото съм чел че са доста труден тип набирания. Но ми се сториха ок и реших, другите две серии да добавя тежест. Мислех да правя тяга, но се чувствах разконцентриран и  реших да правя, частична. Осемдесет килограма на свежо ми позволяват да направя 8 чисти, от земя. За това да затрудня упражнението, задържах в горна позиция. Усещах добра активация в предмишницата и трапеца, даже последната серия, едвам държах лоста с пръсти, хват изпускаше. Общо време 40 минути. Но пък този път, правих повече упражнения. Ето и две клипчета от днес. Първото е от последният кръг, на първата супер серия, а второто от първия на втората. Снимах първия, защото смятах че, на командо набиранията, ще си остана със собственото тегло, но когато видях че имам в запас, реших да добавя тежест. Това е за сега от мен, хубав, спорен и усмихнат ден на всички!

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 04.07.19 09:51.

За днес: Лег - 3 вида набирания - Крака до лост - 5 - 5 - 3 (62.5 - +15 (широк хват) - СТ). 3 - 5 - 4 (67 - +15 (командо) -СТ). 3 - 5 - 3 (67 - +15 (подхват) - СТ). П.п : Днес всякаква липса на енергия, за това само днес три кръга. Краката до лост ми се сториха доста трудни, в долна позиция, не висях напълно, защото лоста не го позволяваше, но пък да го утежня, го хванах като за успореден хват и в горна точка, имах екстра амплитуда за крънчване. Ето и видео от днес. Това е за сега от мен, хубав и спорен ден на всички! 🙂

За днес: Тяга със задържане в горна позиция - Обръщане с дъмбел от вис - 5 - 5 (80 - 15.5 кг (дясна) ). 5 - 5 (80 - 15.5 кг (лява) ). Тяга със задържане в горна позиция - Крака до лост 5 - 5 (80 - СТ). След което, крака до лост и катерене по дебела тръба, 3 рунда без почивка 1 - 3, 1- 3, 1 - 2. Единствената почивка бе, да отида от тръбата и после до лоста за набиране, и обратно. Цялата тренировка 18 мин. Ето и клипче от днес и две снимки. Хубав и усмихнат ден на всички!

Мнението беше редактирано от Васил Стефанов на 06.07.19 10:05.

За днес: Набирания с раменен подхват с тежест - Кофички с тежест 5 - 5 (15 - 15 кг). 5 - 5 (15 - 15 кг). 3 - 3 (20 - 22.5 кг). Гребане в подхват - Експлозивни боксйорски лицеви опори 5 - 5 (60 - СТ). 5 - 5 (60 - СТ). 5 - 5 (60 - СТ). Общо време 20 минути. П. п : Набиранията добре, както традиционно, в долна точка dead hang, а в горна, гърди до лост. Този път, имах добра амплитуда върху кофичките, за разлика от предния път. Смятам че добре докарах амплитудата. На 3-та серия с 22.5 кг, имах в запас, поне още няколко, но реших да не губя сила, следващия път ще пробвам с 25 кг, за 3-ка. Чудех се с колко да греба, спомням си че някой беше споменал в дневника на чичо Дидо, че гребането трябва да е с 60 - 70% от тягата. Със задържане в горна точка, правя с 80 кг, за 5-ца, иначе без задържане, ще мога спокойно с 90. Сложих на лоста 60 и беше ок. На свежо съм ги дърпал 8 - 10 пъти, но сега, гърба беше изморен от набиранията. Лицевите опори добре, за пръв път в живота си правя, някакъв вид експлозивна лицева опора. Срещнах я под името боксйорска и ми допадна. Не ме уморяваше, самото упражнение, а конекшънат , кога трябва да стана експлозивен. Ще кача две клипчета, вижда се, че последното повторение го правя стандартно, без експлозивност. Просто съм свикнал на стриктни форми и сега ми е трудно. И с тази цел, включих някакви експлозивни движения, като обръщане с дъмбел например. П. п 2: Може ли някой да даде мнение, дали тренирам правилно? В смисъл дали тренировките са ми добре и тн. П. п 3 : Пиша в Й, не другото Йо, не защото съм неграмотен, а защото не знам, къде се намира на клавиатура! 😄 😄 😄 Абе с една дума, индианец! Ето две клипчета от днес! Това е за сега от мен, бъдете живи и здрави! 🙂

За днес: Лег с пауза и заключване - Успоредни набирания с тежест 5 - 5 (60 - +17.5 кг.) 5 - 5 (60 - +17.5 кг. ) 3 - 3 (67 - +22.5 кг.) Частична тяга със задържане 5 сек. в горна точка - Боксьорски експлозивни лицеви опори 5 - 10 (80 - СТ.) 5 -10 ( 80 -СТ.) 4 - 10 (80 (+ластик към тежеста 6-14 кг. съпротивление) - СТ). Планк 60 сек. Общо време 20 мин. П. п : Лега, 100% от личното тегло за 3-ка с пауза, предполагам е добре. Набиранията доволно 3-ка с 34% от личното тегло, също предполагам е добре. Експлозивите лицеви опори бяха добре, 3х10 взех да влизам в ритъма на по-експлозивните упражнения. Частичната тяга, първите две серии добре, 80 кг. ги държах без проблем в заключена позиция. На третата серия реших да сложа ластик. Стъпих върху него, увих го около ръцете си и дърпах. Ластика беше доста опънат и по моите сметки, в горна позиция, заедно с тежестта са били 101 кг. Направих 4 повторения. Гърба издържаше, но хвата не успя. Ето и снимка от днес, гърбат ми може би е най-развитата ми мускулна група до момента. Това е за сега от мен, хубав и спорен ден на всички! 🙂

За днес: Преса над глава - Командо набирания 5 - 5 (35 - +15 кг). 5 - 5 (40 - +20 кг). 3 - 3 (42.5 - +25 кг). Набиране по дебела тръба 10х1 през 10 сек. Общо време 23 мин. П.п : Доволен съм, набиранията с почти 40% от личното тегло. И съм срещал като информация, че командо набиранията са един от най-трудните видове. Пресата беше голяма мъка, борих се със зъби и нокти, да заключа в горна позиция. Набиранията по дебелата тръба, влязоха добре. След 10-те серии хвата беше на мармалад. След някоя друга тренировка, ще пробвам със жилетка. Най-трудното упражнение за днес беше пресата, с риск да се повторя се борих със зъби и нокти да заключа. Това е за сега от мен, хубав, спорен и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес: Набирания с раменен подхват (гърди до лост) - Кофички 5 - 5 (+17.5 - +20 кг.) 5 - 5 (+17.5 - +22.5 кг.) 5 - 5 (+20 - +25 кг.) Планк 1х45 сек. (+20 кг.) Упражнение за стойка (прегърнал съм диск (като мечешка прегръдка) и се разхождам с изправена стойка) 1х3 мин. П.п : Доволен съм, предната тренировка, когато правих супер серия от кофички и набирания, последната серия правих 3-ка (гърди до лост) с +20 кг, а сега 5-ца. От кофичките също, добра дълбочина и предния път, последната серия 3-ка (както бях споменал, имах още в запас). А днес 5-ца с 25 кг. Средна петица, нито лесно, нито трудно. Следващия път ще пробвам с 27.5 кг. По затрудних планка днес, жилетката така и така беше на мен и реших да я закопчея, и се получиха нещата. Последното упражнение за стойка, съм виждал да го правят пауар лифтъри. Допадна ми, но 20 кг ми бяха твърде леки, иначе след 3-та минута усетих приятно парене в раменете, ръцете и трапеца. Следващия път с повече. Това е за сега от мен, хубав, спорен и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес:Конвекционална Тяга 3х5, 5, 5 (80 кг). Сумо Тяга 3х5, 5, 5 (80 кг). Частична Снач Тяга 3х5, 5, 5 (80 кг).Планк:90 сек. П.п : Конвекционалта тяга я усетих добре, най-вече в гърба (трапец, врат, еректори, латисимуси) и по-малко в краката, но пак имаше усещане в (задни и предни бедра, и дупе). Сумо тягата беше обратното. Главно в (дупе, задни бедра и преди). И по-малко в гърба. Снач тяга, не съм правил такава до сега. За това реших да е частична, а не от земя. Добре се справих, стойката добре, стабилността в корема добре, следващия път ще пробвам от земя. Мисля следващия път така: Конвекционална тяга, снач тяга и накрая сумо тяга. Иначе тежестта, нищо особено. 21% над личното тегло. Скоро обмислям да си закупя по-дълъг лост или още тежести, и така да прогресирам. Иначе вече я владея добре, няма болки в кръста, даже напротив. След трите вида тяга, усещах кръста си по-раздвижен. Като цяло това ще ми е тренировката за крака, различни тяги в една тренировка. При клека с моите стойки е доста опасно да го правя, което пък от своя страна, ми пречи да прогресирам, което пък също от своя страна, заради стреса, ми пречи да получа добра майнд мъсъл конектион. Даже бих казал, че от големите три, тягата изпълнена правилно е най-безопасна. Разбира се с лоша техника, човек може да се контузи и от крънч. Това е за сега от мен, хубав, спорен и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес: Раменна преса прав 5х5, 4, 4, 3, 3 (40 кг). (10 мин). Трицепс с ластик 3х20. Планк 70 сек. П. п: Ох, толкова е трудна тази преса, но трудностите все пак ни правят по-силен. Със зъби и нокти се борих за всяко едно повторение. Иначе стриктна, цялата верига е активирана и стабилна, от бедра и дупе, до корем и гръб. Най-трудното упражнение лично за мен. Но пък в крайна смета, няма нищо лесно в живота, дори понякога ходенето до тоалетна! 😄 Това е за сега от мен, хубав и успешен ден на всички! 🙂

За днес: Конвенционална тяга 3х5, 5, 5 (80 кг.) Снач (широка) тяга 3х5, 5, 5 (80 кг.) Сумо тяга 3х5, 5, 5 (80 кг.) Обратен планк 3х30 сек. Общо време 20 мин. П. П : Добре се получи! При конвенционалната тяга усещах силна активация на латисимусите, при широката тяга сякаш най-много го отнасяше трапеца, а при сумо тягата краката. След тренировката усещах изтощение в цялото тяло, от врата до прасците. Снимах се и при трите вида тяга всичко беше наред, дърпах с крака, гърбът изправен, не хиперекстензия като банан, нито пък като котка. Днес по-късно мисля да направя един планк на свежо и да видя, колко мога да издържа. Това е за сега от мен, хубав и усмихнат ден на всички! 🙂

За днес: Лег с пауза и заключване (съвсем леко по-широк от раменния) 5х5, 5, 5, 5, 5 (60, 60, 60, 60, 60 кг). (92.5 кг от личното тегло). Флайс от полулег с ластик 4х10 (6-14 кг съпротивление на ластика). Френски разгъване (легнал зад глава със задържане в стречинг позиция) 3х8 (30, 30, 30 кг.) Планк 90 сек. Лично тегло до момента 65 кг. Това е за сега от мен, хубав, успешен и усмихнат ден на всички! 🙂

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1