Научи се да готвиш: хитрини в кухнята, част I
Онези малки „тайни“, които улесняват работния процес
Онези малки „тайни“, които улесняват работния процес
От 17.02.2016, чете се за 3 мин.
В поредицата „научи се да готвиш“ разкриваме отделните стъпки не само за конкретни ястия, но и за по-лек и организиран работен процес. Както знаем, във всяка сфера има малки хитрини, които помагат и улесняват дейността ни или пък допринасят за по-качествен резултат.
Готвенето не прави изключение. Ще разберем какви „тайни“ крие чрез поредица от статии с малки хитрини.
В първата част ще обърнем повече внимание на:
Предполагам, че сте чували това сравнение – в аптеките всичко е грижливо подредено, за да има ред и за да се намират лесно и бързо различните лекарства.
Представете си, че кухненският ви шкаф е една малка „аптека“, а подправките – „лекарството“, което е нужно, за да имате по-вкусна и ароматна гозба.
Нали не искате хаос и разпиляни подправки в целия шкаф? Нали не искате да объркате захарта със сол?
Тогава следвайте тези стъпки:
Печката е един от най-използваните уреди в кухнята и безспорно е добър приятел за многобройни рецепти.
Но тя може да бъде и враг, ако съхранявате в близост до нея олио, подправки и като цяло продукти, чиито качество и срок на годност могат да пострадат, ако се държат в близост до източник на топлина.
Когато сме начинаещи в кухнята, е добре да не проявяваме прекалено много импровизации. Това става с течение на времето, опита и опознаването на различните продукти и тяхното съчетание, както и на различни кулинарни техники.
Но дори и да сме натрупали достатъчно опит за импровизации, те не са удачен избор, когато ни предстои да готвим за важни гости.
За да избегнете неприятни ситуации:
Може да звучи логично, но всъщност се явява често срещана грешка.
Често се говори за предимствата на готвенето на пара, а пазарът предлага и специални уреди, които улесняват задачата.
Но какво да направим, когато искаме да си приготвим зеленчуци на пара например, а не разполагаме със специално способие?
Понякога не използваме цялото количество сосове и бульони, които сме приготвили.
Бъдете умни и не изхвърляйте това, което ви е останало, а го запазете за следващото готвене.
Очаквайте следващите статии за малките хитрини, за да се запознаем със специфични тънкости при работата с конкретни хранителни продукти, а през това време споделете вашите тайни в кухнята, които ви помагат по време на готвене.
Рони е много яка. Буквално. Занимава се с любителски бодибилдинг от няколко години. Освен това много я бива в готвенето и рисуването. Отговаря за ежедневния диалог с аудиторията ни, както във форума, така и в социалните ни канали (линкове в края на тази страница), както и стриктно следи, дали клиентите ни стават по-добри. Как става това тя научи и чрез образователната програма на Precision Nutrition.
Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:
Научи повече